Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

GPS65 pisze:A zwolennicy ograniczeń to raczej nie dziwacy, ale osoby bezmyślne, samolubne, którym brak empatii,
Z kim ta dyskusja ... ? Kto to jest GPS65 ? On mnie zna, że mówi o mnie "bezmyślny" ??
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

GPS65 pisze:nie wierzę, by twórcy serwisu zrealizowali rozwiązanie wadliwe dla niektórych, tylko dlatego, że to wadliwe poparły jakieś osoby w głupiej ankiecie.
GPS65 pisze:widać jak głupie i bezsensowne jest ukrycie współrzędnych i mapy.
GPS65 pisze:...zwolennicy ograniczeń to raczej nie dziwacy, ale osoby bezmyślne, samolubne, którym brak empatii, które nie potrafią sensownie uzasadnić swojego stanowiska...
Czy jest tu jakiś gość z miotłą... halo, przecież ten koleś obraża ponad 70% forumowiczów, i wcale nie robi tego żartem! Gdzie jest ktoś z sekatorem kiedy NAPRAWDE jest potrzebny?? a może mimo niepoprawności językowej komuś jest na rękę to co on tu wyprawia?
Za wielokrotne naruszenie punktu 2 Zasad gość powinien wylecieć z Forum!
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

GPS65
Nie jedyny, jeden z 22. A zwolennicy ograniczeń to raczej nie dziwacy, ale osoby bezmyślne, samolubne, którym brak empatii, które nie potrafią sensownie uzasadnić swojego stanowiska. Mimo, że są rozwiązania, które pozwoliłyby im osiągnąć zamierzone cele bez psucia innym zabawy, to wolną rozwiązanie totalitarne, wolą wszystkim zmienić funkcjonalność serwisu, bo im to nie przeszkadza.
A potrafisz to samo napisać tak dla mniej zdolnych jak ja ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

To ja doloze jeszcze:
Tą ankietę na pewno zarządził ktoś nie związany z RR, ktoś bezmyślny, niezorganizowany, roztrzepany, chwilowo osłabiony umysłowo albo żartowniś.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Jak dla mnie koniec
Ostatnio zmieniony czwartek 19 lutego 2009, 22:46 przez Bazyl69, łącznie zmieniany 2 razy.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

ted69 pisze:To ja doloze jeszcze:
Tą ankietę na pewno zarządził ktoś nie związany z RR, ktoś bezmyślny, niezorganizowany, roztrzepany, chwilowo osłabiony umysłowo albo żartowniś.
I co? Kto to posprząta?
Awatar użytkownika
Bazyl69
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: piątek 04 lipca 2008, 14:55
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Bazyl69 »

Nie wytrzymałem jednak
GPS65


Nie jedyny, jeden z 22. A zwolennicy ograniczeń to raczej nie dziwacy, ale osoby bezmyślne, samolubne, którym brak empatii, które nie potrafią sensownie uzasadnić swojego stanowiska. Mimo, że są rozwiązania, które pozwoliłyby im osiągnąć zamierzone cele bez psucia innym zabawy, to wolną rozwiązanie totalitarne, wolą wszystkim zmienić funkcjonalność serwisu, bo im to nie przeszkadza.
No przyjacielu za taki tekst tobyś się u nas na "dzielni" nie utrzymał :lol:

EDIT

Jakiegoś z miotłą faktycznie brakuje bo i wątek zaczyna się rozjeżdżać. Przyznaję że z mojego powodu też ale juz nie mogłem wytrzymać
Ostatnio zmieniony czwartek 19 lutego 2009, 22:47 przez Bazyl69, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=970][img]http://www.opencaching.pl/statpics/970.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Pozwoliłem sobie na wykonanie małego podsumowania. Ukazuje ono pewien problem.
GPS65 pisze:No więc już wykazałem, że jest to uzasadnienie głupie i bezsensowne
GPS65 pisze:nie jest możliwe, by twórcy tego serwisu byli tak bezmyślni i nierozsądni, by to zrealizować.
GPS65 pisze:To jest przerażające!!! Czyli nikt z elity geokeszingu, z ludzi wybranych przez środowisko, którzy mają szczególny obowiązek wszystkie decyzje dokładnie przemyśleć, zbadać, przeanalizować i skonsultować, nie wpadł na pomysł, że istnieją inne rozwiązania techniczne
GPS65 pisze:nie wierzę, by twórcy serwisu zrealizowali rozwiązanie wadliwe dla niektórych, tylko dlatego, że to wadliwe poparły jakieś osoby w głupiej ankiecie.
GPS65 pisze: A zwolennicy ograniczeń to raczej nie dziwacy, ale osoby bezmyślne, samolubne, którym brak empatii
GPS65 pisze:Tą ankietę na pewno zarządził ktoś nie związany z RR, ktoś bezmyślny, niezorganizowany, roztrzepany, chwilowo osłabiony umysłowo albo żartowniś.
A poniżej dwa cytaty, które sugerują rozwiązanie problemu.
GPS65 pisze:będę się musiał przenieść z takimi pomysłami gdzie indziej
GPS65 pisze:Proponowane ograniczenia serwisu psują mi te plany, psują mi zabawę, powoduję, że fajny serwis, który polubiłem i który spełniał wszystkie moje potrzeby i oczekiwania stanie się bezużyteczny i będę musiał z niego zrezygnować i przerzucić się na geocaching.com.
:)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

GPS65 pisze: Nie jedyny, jeden z 22. A zwolennicy ograniczeń to ...
GPS: a czy to aby nie Ty pisałeś?
Wolność a mobilność i własność.
W najszerszym znaczeniu wolność to mobilność. Najważniejszym i koniecznym atrybutem wszelkich wolności jakie sobie możemy wyobrazić to swoboda przemieszczania się w przestrzeni.
(…)
Drugim ważnym atrybutem wolności to własność. A konkretnie swoboda dysponowania owocami własnej pracy.
Dopiero te dwa atrybuty wolności (mobilność i własność) czynią możliwymi wszystkie inne rodzaje wolności.
(…)
Maksymalizacje wolności (w sensie sumy mobilności i własności wszystkich obywateli) można osiągnąć tylko poprzez odpowiednio zorganizowane państwo. Ale jednostki mogą oczywiście maksymalizować własną wolność zupełnie niezależnie od państwa.
(…)
Brak przepisów lub złe przepisy ograniczają wolność. Maksymalna wolność jest przy dobrych przepisach, których celem jest uporządkowanie ruchu.
Maksymalny ruch jest wtedy, gdy jest mądrze uporządkowany - czyli częściowo ograniczony. Maksymalna wolność jest wtedy, gdy istnieje państwo tworzące i strzegące mądrego prawa, które ogranicza niektóre wolności. Ale akcent położony jest na porządek, a nie na ograniczenie. Choć wiadomo, że porządek musi być osiągnięty przez pewne ograniczenia. Mądre ograniczenia to trochę mniej niż porządek.
(…)
Cały tekst dostępny na STRONIE
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

Dobra, wywalcie mnie i po problemie. Ale czy ktoś z tych 73 osób, które chcą by współrzędne geograficzne i mapka na stronach moich skrzynek zostały ukryte dla niezalogowanych użytkowników, mógłby to uzasadnić i podać jakieś sensowne powody takich ograniczeń dla moich skrzynek? Ja się łupienia swoich skrzynek nie boję, jestem gotów je sprawnie serwisować, a w razie nagminnego łupienia lepiej schować i lepiej zaszyfrować sposób dotarcia, również nie boję się pozwów do sądu tych, którzy zrobiliby sobie krzywdę w trakcie odkrywania moich skrzynek - jestem gotów się przed tym bronić własnym kosztem. Dlaczego zatem uszczęśliwiacie mnie na siłę? Dlaczego chcecie mi ukryć współrzędne i mapkę jeśli dla mnie to bardzo ważne, by to było widoczne dla wszystkich w Internecie? Dlaczego nie wystarczyłoby Wam to, że moglibyście ukryć mapkę i współrzędne w swoich skrzynkach?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

GPS65 pisze:Dobra, wywalcie mnie i po problemie. Ale czy ktoś z tych 73 osób, które chcą by współrzędne geograficzne i mapka na stronach moich skrzynek zostały ukryte dla niezalogowanych użytkowników, mógłby to uzasadnić i podać jakieś sensowne powody takich ograniczeń dla moich skrzynek?
Zawsze mozesz wpisac te wsplrzedne w tekscie jawnym. Przeciez nikt Ci tego nie broni. Mozesz sobie nawet zrobic zdjecie mapki i tez je umiescic w jawnym miejscu.
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

hipul pisze:Zawsze mozesz wpisac te wsplrzedne w tekscie jawnym. Przeciez nikt Ci tego nie broni. Mozesz sobie nawet zrobic zdjecie mapki i tez je umiescic w jawnym miejscu.
Ale ja je właśnie wpisałem w miejscu jawnym! One są teraz jawne! Zrobiłem to zgodnie z regulaminem. Regulamin mi się podoba. Serwis mi się podoba. Jest dobry. Zaangażowałem się we współuczestnictwie w tym dobrym serwisie. Spodobała mi się jego funkcjonalność. Zaakceptowałem ją. Spodobał mi się zabawa. Bawię się w nią. A tu się głosuje, by to zmienić. Proponuje się zmianę tego co jest dobre, co mi się spodobało, co zaakceptowałem. Zgadzam się, by tą fajną funkcjonalność poszerzać, by dodawać nowe opcje pozwalające ukrywać różne elementy. Ale dlaczego inni chcą tą funkcjonalność ograniczać, dlaczego chcą ukryć mi to co uczyniłem jawnym?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: hipul »

GPS65 pisze:Ale dlaczego inni chcą tą funkcjonalność ograniczać, dlaczego chcą ukryć mi to co uczyniłem jawnym?
To sobie to uczynisz jeszcze raz jawnym jak umiescisz to w jawnym tekscie. Nie wszystko ma byc wszak kodowane. To chyba wiesz?
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

hipul pisze:
GPS65 pisze:Ale dlaczego inni chcą tą funkcjonalność ograniczać, dlaczego chcą ukryć mi to co uczyniłem jawnym?
To sobie to uczynisz jeszcze raz jawnym jak umiescisz to w jawnym tekscie. Nie wszystko ma byc wszak kodowane. To chyba wiesz?
Dzięki za pomoc. Będę zatem musiał przeredagować moje skrzynki, które już utworzyłem zgodnie z regulaminem. Ale co w nich jest złego, że się zmusza mnie do przeredagowania? Dlaczego ci, którzy chcą zmian, nie mieliby przeredagowywać swoich skrzynek, tylko zmuszają mnie bym ja przeredagował swoje?

A w jakim formacie mam wpisać jawne współrzędne mojej skrzynki w jawnym polu, tak by mogła je odczytać wtyczka Google Earth-a?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

Panie i Panowie... Mamy w prawym górnym rogu guziczek ignoruj.

-Klik-
...I cisza...

To działa :D
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Zablokowany