Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Zabawa

Post autor: krystiant »

GPS65 pisze:Ciekawe miejsce można podać dokładnie i dokładnie opisać po swojemu, a skrzynkę schować 200 m dalej i zagadkowo opisać miejsce ukrycia, tak by byle kto tego nie złupił.
Pochlebia mi, że uważasz geokeszerów za mądrzejszych od reszty świata, ale jest to niczym niezasłużona opinia ;)
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Drogi Grzegorzu!
Mam wrażenie, że zachłysnąłeś się geokeszingiem i to jest powodem twoich rewolucyjnych pomysłów, ale kiedy euforia nową zabawą opadnie a Ty będziesz musiał serwisować swoje pirackie skrzynki częściej niż zdobywać nowe zmienisz zdanie. Logowanie do serwisu nie ogranicza Twojej wolności w żaden sposób, nie będzie wszak selekcji i każdy chętny będzie mógł się zarejestrować z wolnej, nieprzymuszonej woli. To co proponujesz to anarchia która jako ustrój polityczny fascynowała mnie w szkole średniej :wink:
Awatar użytkownika
hipul
Forumator
Posty: 780
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Zabawa

Post autor: hipul »

GPS65 pisze:Jak piratowi złupili skrytkę ze skarbem, to starał się skrytki lepiej konspirować i bardziej mapę szyfrował, a nie domagał się, by każdy marynarz świata musiał nosić plakietkę, której zdobycie wymagałoby podanie ksywki.
Nie sadze by istnial kiedykolwiek jakikolwiek pirat rozdajacy wszem i wobec mapy do swojego skarbu. Tusze raczej, ze jesli te mapy rozdawal to swojej zalodze/rodzinie/przyjacilom predzej.
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zabawa

Post autor: GPS65 »

krystiant pisze:Pochlebia mi, że uważasz geokeszerów za mądrzejszych od reszty świata, ale jest to niczym niezasłużona opinia ;)
Nie. Ja tylko uważam, że ci, którzy chcą się w to bawić mają więcej samozaparcia niż ci, którzy chcą to zepsuć. A jak ktoś ma więcej samozaparcia to i myśleć może dłużej i intensywniej.
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

Saracen pisze:Drogi Grzegorzu!
Mam wrażenie, że zachłysnąłeś się geokeszingiem i to jest powodem twoich rewolucyjnych pomysłów, ale kiedy euforia nową zabawą opadnie a Ty będziesz musiał serwisować swoje pirackie skrzynki częściej niż zdobywać nowe zmienisz zdanie.
Właśnie mi jedną złupili. I nie pomyślałem, by zawracać tym głowę twórcom serwisu opencaching, by zmusili tych łupieżców do logowania się.
Saracen pisze: Logowanie do serwisu nie ogranicza Twojej wolności w żaden sposób, nie będzie wszak selekcji i każdy chętny będzie mógł się zarejestrować z wolnej, nieprzymuszonej woli. To co proponujesz to anarchia która jako ustrój polityczny fascynowała mnie w szkole średniej :wink:
Dobrze, to przedstawię dokładnie co proponuje:
1. Zignorować wyniki tego głosowania.
2. Bez pytania i robienia jakichkolwiek sondaży wprowadzić dwie nowe, dodatkowe możliwości:
a. Do opisu skrzynki dodać dla jej właściciela obszar z opisem, który byłby widoczny tylko dla zalogowanych uczestników. Wtedy można by tu ewentualnie dać dokładne współrzędne, a główne współrzędne przesunąć o 200 m, ale nadal byłyby one publicznie widoczne i dostępne z innych serwisów, w tym np. na Google Earth tak jak jest teraz.
b. Dodać możliwość by właściciel skrzynki zezwolił na logowanie wpisów do niej bez konieczności logowania.

To jest anarchia?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

GPS65 pisze:Dodać możliwość by właściciel skrzynki zezwolił na logowanie wpisów do niej bez konieczności logowania.
A na co to komu?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
nemrodek
Forumator
Posty: 772
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: nemrodek »

GPS65 pisze: Dobrze, to przedstawię dokładnie co proponuje:
1. Zignorować wyniki tego głosowania.
[...]
To jest anarchia?
tak, to jest właśnie anarchia
Nemrodek
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?uid=f4852da5-7430-4e77-aa07-b6bed16be2aa[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
QuartZ
Wyjadacz
Posty: 255
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 00:48
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: QuartZ »

GPS65 pisze:Dobrze, to przedstawię dokładnie co proponuje:
1. Zignorować wyniki tego głosowania.
2. Bez pytania i robienia jakichkolwiek sondaży wprowadzić dwie nowe, dodatkowe możliwości:
a. Do opisu skrzynki dodać dla jej właściciela obszar z opisem, który byłby widoczny tylko dla zalogowanych uczestników. Wtedy można by tu ewentualnie dać dokładne współrzędne, a główne współrzędne przesunąć o 200 m, ale nadal byłyby one publicznie widoczne i dostępne z innych serwisów, w tym np. na Google Earth tak jak jest teraz.
b. Dodać możliwość by właściciel skrzynki zezwolił na logowanie wpisów do niej bez konieczności logowania.

To jest anarchia?
1. Tylko po co?

2.
A: Wtedy do każdej skrzynki typu "Q" zadania i przygodę niezalogowany wymyśla sobie sam i biega tak długo, aż znajdzie losowy kesz?

B: Ale po co wtedy logować w ogóle znalezienia? Jeśli już to do takich sytuacji, gdzie komuś się nie chce logować może po prostu zostawić sam wpis w logbook-u, od tego przecież są te takie małe książeczki w skrzynkach kolego. To w logbook-u teoretycznie wpis jest obowiązkowy, a na stronie tylko dodatkowo ... nie odwrotnie!

PS: Piraci byli właśnie anarchistami pełną gębą :)
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2715][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2715.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=571][img]http://geokrety.org/statpics/571.png[/img][/url]
scbs_wampir
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: niedziela 04 maja 2008, 08:15
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: scbs_wampir »

GPS65 pisze:
Właśnie mi jedną złupili. I nie pomyślałem, by zawracać tym głowę twórcom serwisu opencaching, by zmusili tych łupieżców do logowania się.
nie jestes w stanie serwisowac wszystkich swoich skrzynek na bierzaco jezeli sa porozrzucane po calej polsce no chyba ze nie zajmujesz sie niczym innym po za keszingiem.

twoje propozycje sa wlasnie anarchistyczne bo proponujesz ich wprowadzenie nie liczac sie ze zdaniem innych uzytkownikow. zyjemy w panstwie demokratycznym i wlasnie podejmujemy w ten sposob decyzje.

kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale nie kazde zdanie jest dobre i wlasnie dlatego chcemy podjac taka decyzje jaka bedzie najodpowiedniejsza dla wiekszosci.

ale zawsze mozesz zalozyc alternatywna zabawe z wlasnymi zasadami :D
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

mushin pisze:
GPS65 pisze:Dodać możliwość by właściciel skrzynki zezwolił na logowanie wpisów do niej bez konieczności logowania.
A na co to komu?
Po to by miejsce, w którym jest skrzynka mogli komentować wszyscy, niekoniecznie ci, którzy się bawią na stałe. By ci, którzy przypadkiem natrafili na opis miejsca mogli go ocenić, coś dodać od siebie, dopisać coś ciekawego o tym miejscu itd...
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

scbs_wampir pisze:nie jestes w stanie serwisowac wszystkich swoich skrzynek na bierzaco jezeli sa porozrzucane po calej polsce no chyba ze nie zajmujesz sie niczym innym po za keszingiem.
Jeśli nie jestem w stanie, to je tak ukrywam, by malała szansa, że je znajdzie ktoś przypadkowy i zechce je zniszczyć.
scbs_wampir pisze: twoje propozycje sa wlasnie anarchistyczne bo proponujesz ich wprowadzenie nie liczac sie ze zdaniem innych uzytkownikow. zyjemy w panstwie demokratycznym i wlasnie podejmujemy w ten sposob decyzje.
Tylko, że moja propozycja zaspokaja potrzeby i zwolenników i przeciwników. Jak komuś się podoba tak jak jest do tej pory, to przy mojej propozycji mógłby nic nie zmieniać w opisach swoich skrzynek i nic by się nie zmieniło (nie wypełniałby tego dodatkowego pola), a jeśli ktoś się boi, że dostęp do danych jego skrzynki ułatwia jej łupienie przez przypadkowych internautów to będzie miał możliwość specjalnego zabezpieczenia swojej skrzynki, tak by tylko zalogowany mógł do niej dotrzeć - będzie mógł przenieść niektóre dane do tego specjalnego, nowego pola.
scbs_wampir pisze: kazdy ma prawo do wlasnego zdania ale nie kazde zdanie jest dobre i wlasnie dlatego chcemy podjac taka decyzje jaka bedzie najodpowiedniejsza dla wiekszosci.

ale zawsze mozesz zalozyc alternatywna zabawe z wlasnymi zasadami :D
Głosowanie jest potrzebne wtedy, gdy są jakieś sprzeczne zdania, poglądy czy propozycje. Ja pokazałem, że można zrobić tak, by zaspokoić potrzeby wszystkich i zwolenników TAK i NIE w tym głosowaniu. A więc głosowanie jest zbędne. Mam następny dowód na totalitaryzm demokracji.
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

QuartZ pisze: A: Wtedy do każdej skrzynki typu "Q" zadania i przygodę niezalogowany wymyśla sobie sam i biega tak długo, aż znajdzie losowy kesz?
Nie. Wtedy twórca skrzynki decyduje co widzi zalogowany, a czego nie widzi i w każdej skrzynce może być inaczej. Może ktoś cały opis miejsca i dotarcia do skrzynki umieścić w polu widocznym przez każdego, albo w polu widocznym tylko przez zalogowanych, albo rozdzielić: opis dać w polu dla każdego, a sposób znalezienia dla zalogowanych. Wtedy każdy można wyguglać to miejsce, poczytać opis, zaciekawić się nim, znaleźć współrzędne, zobaczyć na mapie, a szczegółowe instrukcje dotarcia zobaczy dopiero po zalogowaniu, gdy uzna, że się chce w to bawić.
QuartZ pisze: B: Ale po co wtedy logować w ogóle znalezienia? Jeśli już to do takich sytuacji, gdzie komuś się nie chce logować może po prostu zostawić sam wpis w logbook-u, od tego przecież są te takie małe książeczki w skrzynkach kolego. To w logbook-u teoretycznie wpis jest obowiązkowy, a na stronie tylko dodatkowo ... nie odwrotnie!
Wpis do logu internetowego jest ciekawszy i ważniejszy, bo mogą go przeczytać wszyscy. Wpis do logu papierowego to tylko formalność by mieć dowód, że się tam naprawdę było. A w logu internetowym jest miejsce by opisać jakąś przygodę związaną z poszukiwaniami, albo ogólnie opowiedzieć coś o tym miejscu. Taki komentarz mógłby dawać każdy, nie tylko uczestnicy zabawy. A dla uczestników byłoby to też cenne.
QuartZ pisze: PS: Piraci byli właśnie anarchistami pełną gębą :)
No i co z tego?
Pozdrawiam
GPS65
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

Pomysł ukrywania wybranego fragmentu opisu już dawno był przedstawiony ;)
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GPS65 »

tboniasty pisze:Pomysł ukrywania wybranego fragmentu opisu już dawno był przedstawiony ;)
No i jakie są argumenty przeciw?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

GPS65 pisze:
mushin pisze:
GPS65 pisze:Dodać możliwość by właściciel skrzynki zezwolił na logowanie wpisów do niej bez konieczności logowania.
A na co to komu?
Po to by miejsce, w którym jest skrzynka mogli komentować wszyscy, niekoniecznie ci, którzy się bawią na stałe. By ci, którzy przypadkiem natrafili na opis miejsca mogli go ocenić, coś dodać od siebie, dopisać coś ciekawego o tym miejscu itd...
Wez pod uwage ze wszystko to co jest w logach skrzynki jest pozniej w plikach GPX, w bazie Filipa itp. Takie komentowanie, plotkowanie tylko by powiekszalo te zbiory, czyli krotko mowiac - zasmiecalo.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie by takie "dialogi na cztery nogi" na temat dowolnej skrzynki prowadzic tutaj, na forum. Mozna zalozyc watek poswiecony konkretnej skrzynce i dyskutowac do woli :)
Obrazek . Obrazek
Zablokowany