Oficjalna ankieta dotyczaca logowania sie do OCPL

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany

Czy jesteś za ukryciem dla osób niezalogowanych współrzędnych skrzynki wraz z mapką ?

Czas głosowania minął środa 25 lutego 2009, 09:51

TAK
85
77%
NIE
26
23%
 
Liczba głosów: 111

Awatar użytkownika
Bas
Forumator
Posty: 3849
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Post autor: Bas »

krystiant pisze:
Bas pisze:a forum nie mozna czytac bez logowania.
E no bez demagogii... Jak to nie można jak można
Cos podobnego, faktycznie!
Czasami zostanie mi jakas strona na pasku, choc jestem wylogowany i wtedy po F5 wymaga zalogowania. Moze to byly strony z RR? O, szok :shock:
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Post autor: krystiant »

sp2ong pisze:...tylko my ciagle w Polsce lubimy sami sobie kreowac problemy, tworzyc teorie spiskowe ze istnieje "uklad" ktory nalezy zdemaskowac ktory niszczy skrzynki w Polsce :-) Problem ukrycia wspolrzednych nabral w Polskim GC rangi "Swietego Grala" - smiac mi sie chce z tego
Może i jest w ytm sporo racji, ale ja nie widzę dla mnie żadnego utrudnienia z powodu ukrycia współrzędnych... Jak jeszcze nie byłem zarejestrowany i dowiedziałem się o geocachingu to i tak najpierw poczytałem co to jest i na czym polega, więc brak współrzędnych by mnie nie powstrzymał...
Patrząc po dotychczasowych wynikach ankiety opcja z ukrytymi współrzędnymi raczej przejdzie, więc moż dałoby się dodać opcję autologowania tak jak jest na forum, żeby ułatwić życie tym, dla których tak wielkim utrudnieniem jest kliknięcie na przycisk "zaloguj"
Wiem, że to lekka ironia, ale ja naprawdę nie widzę innych uciążliwości...
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

większość przeglądarek oferuje "zapamiętanie hasła" oczywiście nie pozwolę zapamiętać ważnych haseł które powinno się mieć tylko w głowie, ale hasełko do serwisu OC, dla osoby z poglądami, że może być to serwis otwarty, mogło by zostać "zapamiętane" i po problemie.
tboniasty
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: tboniasty »

nemrodek pisze:a ja to widze w ten sposob
ktos dowiaduje sie o geocachingu z tv, prasy czy z googla przypadkiem
wchodzi na strone, widzi ze bliziutko ma skrzynke, idzie tam, znajduje. zabiera i jest szczesliwy bo nie ma pojecia na czym zabawa polega i nawet jesli w artykule, programie to bylo powiedziane, to przy dzisiejszym poziomie czytania ze zrozumieniem czy ogladania tv mozna spokojnie zalozyc ze do wiekszosci to nie dotrze
Wypisz wymaluj sytuacja z tej skrzynki: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=4093. Po tym epizodzie zacząłem robić etykiety na których w skrócie podsumowane są najważniejsze zasady zabawy.

Swoja droga trafiłem do OC PL po informacji otrzymanej pocztą pantoflową (znajoma wspomniała mi, że taka zabawa istnieje). Dalej do serwisu zaprowadził mnie wujek google (dlatego nie blokowałbym indeksowania).
Poczytałem GeoWiki by nie popełnić na starcie jakiegoś fax paus i jakoś przędę...

Jak widać informacje powinny być serwowane w odpowiedniej kolejności (najpierw w skrócie przedstawić zasady, później podawać techniczne informacje o skrzynce)... a tak kolega Malenka5 namieszał, zrugano go i jak widać się zraził...
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

Voit pisze:Chcemy popularyzować geocaching, czy miejsca ukrycia skrytek geocache?
Logowanie w serwisie nie utrudnia popularyzacji geocachngu, a jedynie umożliwia dotarcie od współrzędnych miejsca ukrycia skrzynki.
bingo!
hipul pisze: od poczatku dyskusji nt. logowania i regulaminu zwracam uwage na fakt, ze co to za regulamin skoro mozna korzystac z serwisu nie akceptujac go.
dwa binga!

Pozdrowionka ;)
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Post autor: krystiant »

tboniasty pisze:Swoja droga trafiłem do OC PL po informacji otrzymanej pocztą pantoflową (znajoma wspomniała mi, że taka zabawa istnieje). Dalej do serwisu zaprowadził mnie wujek google (dlatego nie blokowałbym indeksowania).
Indeksowaniem stron można sterować i to nie tylko google ale również innych wyszukiwarek http://pl.wikipedia.org/wiki/Robots.txt
Awatar użytkownika
darkmoor
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: darkmoor »

Jestem na tak z powodów o których pisałem poprzednio- tym razem nie mam zamiaru się niepotrzebnie rozpisywać.
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Zabawa

Post autor: GPS65 »

Ja głosuje na NIE. Jestem za pełną wolnością, otwartością, dostępnością, czytelnością itd... Wszystko poniżej to jest jeden argument przeciw jakimkolwiek ograniczeniom dla kogokolwiek:

Przypuśćmy, że komuś zniszczą czy ukradną skrzynkę, albo utonie, wiatr ją zwieje, spali się, zgnije, zjedzą zwierzęta itp... Czy to źle? Moim zdaniem to bardzo dobrze! Wtedy dopiero zaczyna się prawdziwa zabawa! Musimy dojść co się stało: czy to siły natury, zwierzę, czy człowiek, musimy odtworzyć skrzynkę tak, by się zabezpieczyć przed tym co się naszym zdaniem stało, zrobić ją bardziej szczelną, ogniotrwałą, nieatrakcyjną dla zwierząt...

Ale jeśli ukradł, czy zniszczył, nam to człowiek, to mamy wyższy stopień zabawy - trzeba jeszcze bardziej pomyśleć, by tak zabezpieczyć skrzynkę, i jej opis w serwisie, by ten człowiek ponownie się do niej nie dobrał, ale inni, porządni geokeszerzy, ją odkrywali! A już najlepiej jest gdy natrafimy na złośliwca, który uwziął się na tą konkretną skrzynkę, a jeszcze lepiej gdy się uweźmie na konkretnego geokeszera. Tu się zaczyna zabawa na najwyższym poziomie! Kwintesencja geokeszerstwa! Ukryć skarb piratów tak, by tylko piraci umieli go odkryć, a nie-piraci, lamerzy, gorole, goje, cywile, niewtajemniczeni, nie-geokeszerzy, czyli w ogóle źli ludzie, odkryć nie zdołali!

Bawimy się w ołpengeokeszing, czyli maksymalnie wolny i otwarty. Tak jak wolne i otwarte jest piractwo! Jak jest problem ze znikaniem skrzynek, to należy rozwiązanie zostawić wolnym geokeszerom, niech to rozwiążą własną inwencją, każdy po swojemu, każdy inaczej. Narzucanie odgórnego rozwiązania, odgórnej pomocy, odgórnego bezpieczeństwa jest sprzeczne z ideą tej zabawy, przynajmniej tak jak ja ją rozumiem.

Jeśli ktoś ma problem z tym, że mu skrzynka za wysoko w guglach wyskakuje, to niech sobie to sam rozwiązuje - może pisać szyfrem, morsem, wpisywać na początku opisu, że jest rewizjonistą holokaustu itp.... Jak uważa, że współrzędne geograficzne są za dokładne i byle gimnazjalista na ich podstawie może mu skrzynkę zepsuć, to niech je lekko zmodyfikuje, ale tak, że już licealista się zorientuje co zostało przeinaczone. Jest tysiące sposobów by sobie samemu załatwić to co się tu próbuje załatwić totalnie, kolegialnie, centralnie. Dyskusja jest fajna. Kłótnia, ostre spory, argumenty jeszcze fajniejsze, ale jakby miało to skutkować jakimkolwiek ograniczeniem wolności to jestem stanowczo przeciw. Co najwyżej postulowałbym modyfikację serwisu tak, by można było pisać na forum, albo wpisywać się do logów skrzynek bez konieczności logowania się.

A regulamin jest oczywiście ważny i potrzebny. Kto nie akceptuje regulaminu geokeszerstwa niech w ogóle nie wchodzi na te strony i w ogóle nie używa tego słowa – jak je tylko pomyśli, to znaczy, że akceptuje regulamin. Trzeba to gdzieś napisać małymi literkami na końcu każdej strony i problemy prawne mamy z głowy.
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
darkmoor
Wyjadacz
Posty: 284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Zabawa

Post autor: darkmoor »

GPS65 pisze: Co najwyżej postulowałbym modyfikację serwisu tak, by można było pisać na forum, albo wpisywać się do logów skrzynek bez konieczności logowania się.
I może jeszcze zakładać skrzynki bez logowania się??

System logowania się jest konieczny do używania serwisu i każdy kto zakłada skrzynki i kto ich szuka musi go przejść- w przeciwnym wypadku mieli byśmy pełno anonimowych skrzynek za które nie wiadomo kto odpowiada, i jeszcze więcej anonimowych znalezień -raczej nikt tego nie chce.

Nie uważam by konieczność zalogowania się ograniczała w jakikolwiek wolność- wszak każdy może się zalogować i korzystać z serwisu!

Pozycjonowanie w wyszukiwarkach to sprawa innych użytkowników sieci którzy szukają poważnych rzeczy a trafiają na grę, zabawę w której opisy są najczęściej kopią tych z wiki lub innych stron- dostępność podstron serwisu dla botow pozycjonujących strony moim zdaniem tworzy niepotrzebny bałagan w sieci.
Ostatnio zmieniony wtorek 17 lutego 2009, 08:55 przez darkmoor, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Zabawa

Post autor: krystiant »

GPS65 pisze:Ale jeśli ukradł, czy zniszczył, nam to człowiek, to mamy wyższy stopień zabawy - trzeba jeszcze bardziej pomyśleć, by tak zabezpieczyć skrzynkę, i jej opis w serwisie, by ten człowiek ponownie się do niej nie dobrał, ale inni, porządni geokeszerzy, ją odkrywali! A już najlepiej jest gdy natrafimy na złośliwca, który uwziął się na tą konkretną skrzynkę, a jeszcze lepiej gdy się uweźmie na konkretnego geokeszera. Tu się zaczyna zabawa na najwyższym poziomie! Kwintesencja geokeszerstwa! Ukryć skarb piratów tak, by tylko piraci umieli go odkryć, a nie-piraci, lamerzy, gorole, goje, cywile, niewtajemniczeni, nie-geokeszerzy, czyli w ogóle źli ludzie, odkryć nie zdołali! (...) Jak uważa, że współrzędne geograficzne są za dokładne i byle gimnazjalista na ich podstawie może mu skrzynkę zepsuć, to niech je lekko zmodyfikuje, ale tak, że już licealista się zorientuje co zostało przeinaczone.
Faktycznie! Że też sam na to wcześniej nie wpadłem! Przecież to takie proste: ukryś kesz w Krakowie, a dać kordy z Warszawy... Każdy prawdziwy geokeszer od razu się domyśli gdzie szukać, a ci wszyscy wandale, złodzieje i inni szubrawcy mogą zryć całą Warszawę, a mojego kesza nie dostaną... No i satysfakcja dla prawdziwych geokeszerów będzie większa jak znajdą mojego kesza... :mrgreen:
GPS65 pisze:Bawimy się w ołpengeokeszing, czyli maksymalnie wolny i otwarty. Tak jak wolne i otwarte jest piractwo!
To "ołpen" z tego co wiem odnosi się tylko do oprogramowania działającego na serwerze...
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Zabawa

Post autor: mushin »

GPS65 pisze:Bawimy się w ołpengeokeszing, czyli maksymalnie wolny i otwarty. Tak jak wolne i otwarte jest piractwo!
Nie porównywałbym opencachingu do piractwa...
Obrazek Obrazek Obrazek
QuartZ
Wyjadacz
Posty: 255
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 00:48
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zabawa

Post autor: QuartZ »

GPS65 pisze:Ukryć skarb piratów tak, by tylko piraci umieli go odkryć, a nie-piraci, lamerzy, gorole, goje, cywile, niewtajemniczeni, nie-geokeszerzy, czyli w ogóle źli ludzie, odkryć nie zdołali!
Ja bym jeszcze zlikwidował kategorię micro z obawy przed skrzatami i krasnoludkami, oraz virtuale żeby się tam trojany nie zalęgły. W końcu nie stać nas na licencję antywirusową na każdą skrzynkę.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=2715][img]http://www.opencaching.pl/statpics/2715.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=571][img]http://geokrety.org/statpics/571.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zabawa

Post autor: GPS65 »

krystiant pisze: Faktycznie! Że też sam na to wcześniej nie wpadłem! Przecież to takie proste: ukryś kesz w Krakowie, a dać kordy z Warszawy... Każdy prawdziwy geokeszer od razu się domyśli gdzie szukać, a ci wszyscy wandale, złodzieje i inni szubrawcy mogą zryć całą Warszawę, a mojego kesza nie dostaną... No i satysfakcja dla prawdziwych geokeszerów będzie większa jak znajdą mojego kesza...


Nie trzeba na to wpadać, bo takie skrzynki już istnieją. W Warszawie najczęściej są umieszczane na środku Wisły - być może któraś z nich w istocie jest w Krakowie. Mi tylko chodzi o to, że jeśli jakaś skrzynka jest nagminnie łupiona, to znaczy, że trzeba ją po prostu zamienić na skrzynkę typu puzzle a współrzędne można dać 200 m obok. Można sobie to samemu załatwić, a nie oczekiwać ochrony serwisu, który ograniczy dostęp wszystkim do swoich zasobów.
krystiant pisze:To "ołpen" z tego co wiem odnosi się tylko do oprogramowania działającego na serwerze...


A ja traktuje to szerzej. Traktuje to jaką wolną i swobodną zabawę z minimalną ilością zasad traktowanych dość swobodnie. Dla mnie to zabawa w piratów ukrywających skarby, którzy przy okazji zwiedzają świat. I co mi zrobicie?
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zabawa

Post autor: GPS65 »

mushin pisze:Nie porównywałbym opencachingu do piractwa...
Są tylko dwie różnice: my nie chowamy skarbów złupionych, ale zdobyte legalnie, a mapy umieszczamy w Internecie - reszta jest dokładnie taka sama. Jak piratowi złupili skrytkę ze skarbem, to starał się skrytki lepiej konspirować i bardziej mapę szyfrował, a nie domagał się, by każdy marynarz świata musiał nosić plakietkę, której zdobycie wymagałoby podanie ksywki.
Pozdrawiam
GPS65
Awatar użytkownika
GPS65
Bywalec
Posty: 50
Rejestracja: wtorek 17 czerwca 2008, 20:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Zabawa

Post autor: GPS65 »

darkmoor pisze:I może jeszcze zakładać skrzynki bez logowania się??
No nie, aż tak radykalny bym nie był. Uważam tylko, że wpisywanie się do logu mogłoby swobodnie zależeć od tego kto ją założył.
darkmoor pisze:System logowania się jest konieczny do używania serwisu i każdy kto zakłada skrzynki i kto ich szuka musi go przejść- w przeciwnym wypadku mieli byśmy pełno anonimowych skrzynek za które nie wiadomo kto odpowiada, i jeszcze więcej anonimowych znalezień -raczej nikt tego nie chce.
Z zakładaniem skrzynek zgoda, ale już anonimowe znalezienia mógłby sobie właściciel skrzynki sam regulować - albo zabronić wpisywać się niezalogowanym, albo ustanowić hasło (to już jest), albo usuwać bzdurne wpisy (to też jest).
darkmoor pisze:Nie uważam by konieczność zalogowania się ograniczała w jakikolwiek wolność- wszak każdy może się zalogować i korzystać z serwisu!
OK. No to jest dobrze. Po co więc coś ograniczać? Nie lepiej dodawać nowe możliwości? Np nową możliwość, by właściciel skrzynki mógł zezwolić na anonimowe wpisywanie się do logów osobom niezalogowanym.
darkmoor pisze: Pozycjonowanie w wyszukiwarkach to sprawa innych użytkowników sieci którzy szukają poważnych rzeczy a trafiają na grę, zabawę w której opisy są najczęściej kopią tych z wiki lub innych stron- dostępność podstron serwisu dla botow pozycjonujących strony moim zdaniem tworzy niepotrzebny bałagan w sieci.
Świata nie zbawimy. Internet jest wielkim śmietniskiem i nic na to nie poradzimy.

Ale mimo wszystko opisy skrzynek wnoszą nową jakość do opisów miejsc geograficznych w Internecie. Serwis opencaching można śmiało użyć jako wolny przewodnik turystyczny, który każdy może tworzyć. I dobrze jest gdy się to daje wyguglować i gdy są od razu dokładne współrzędne i mapa. Ciekawe miejsce można podać dokładnie i dokładnie opisać po swojemu, a skrzynkę schować 200 m dalej i zagadkowo opisać miejsce ukrycia, tak by byle kto tego nie złupił.
Pozdrawiam
GPS65
Zablokowany