Nowa :-)

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Pypek
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 17 sierpnia 2008, 12:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nowa :-)

Post autor: Pypek »

Witam wszystkich!! od wczoraj jestem nowa na forum. Wlaśnie przygotowuję moją pierwszą skrzyneczkę ze skarbami.
Mam pytanie, otóż nie jestem szczęśliwą poszukiwaczką gpsa. czy wystarczy,że podam dane miejsca startowego (z google earth), a następnie droga dojscia będzie opisana w opisie skrzynki??
Drudie pytanie, jakie dokladnie informacje mam zamieścić w logbooku w skrzynece? wiem o nazwie, dacie schowania, moj nick? jeśli skrzynka zarejestrowana jest w opencaching.pl, to to jest nazwa seriwsu ktora też pownnam tam umieścic?
Będę wdzięczna za pomoc :D
Awatar użytkownika
fck
Wyjadacz
Posty: 337
Rejestracja: środa 23 kwietnia 2008, 22:14
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Post autor: fck »

IMHO dobrym pomysłem na skrzynkę byłyby współrzędne miejsca startowego w którym ukryty byłby mikro kesz z instrukcją/narysowaną mapką dojścia do skrzyneczki (w opisie jednak proszę zaznaczyć, żeby sobie jej nie przywłaszczyli ;) ).

Ja kiedy zakładam bez GPS-a staram się nie umieszczać skrzynek w miejscach, których nie da się wyłowić z dużą dokładnością poprzez zdjęcia satelitarne.

Co do logbooka - polecam druknąć logbooki, które są umieszczone TUTAJ: http://www.opencaching.pl/wiki/index.ph ... ne_z_OC_PL

Można też się wzorować na nich przy produkcji własnoręcznego logbooka.

Pozdrawiam i życzę owocnych odkryć :)
ObrazekObrazekObrazek
angelo
Wyjadacz
Posty: 471
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Nowa :-)

Post autor: angelo »

Pypek pisze:Czy wystarczy,że podam dane miejsca startowego (z google earth), a następnie droga dojscia będzie opisana w opisie skrzynki??
zasadniczo wystarczy. możesz też pomyśleć o promowanej ostatnio przez Waldka formie skrzynki czyli Letterboxie.

Pypek pisze:Drudie pytanie, jakie dokladnie informacje mam zamieścić w logbooku w skrzynece? wiem o nazwie, dacie schowania, moj nick? jeśli skrzynka zarejestrowana jest w opencaching.pl, to to jest nazwa seriwsu ktora też pownnam tam umieścic?
w logbooku wypada umieścić dane identyfikujące skrzynkę, zarówno dla znalazców celowych jak i przypadkowych. swój nick, jakiś email kontaktowy, kiedyś doradzano nawet bardziej bezpośrednie formy kontaktu. nazwa serwisu imho konieczna nie jest, przynajmniej nie w sensie legalności bycia zarejestrowaną tutaj czy gdzie indziej. chodzi bardziej o przypadkowych znalazców. podobnie jak w logbooku zawsze umieszczam (i nie tylko ja) formułkę o tym, że to nie jest śmieć, że to jest skrzynka geocache i jeżeli nie wiadomo co z tym zrobić, to uprzejmie proszę o odłożenie na miejsce tak jak się to znalazło, i/lub dołączenie się do zabawy. w takim wypadku link oczywiście jak najbardziej wskazany. a wszystko po to, żeby zmaksymalizować szanse skrzynki na przeżycie w przypadku odnalezienia przez kogoś kto się nie zna.

jak przeszukasz forum, powinieneś znaleźć opowieści o tym jak leśnicy czy inni losowi ludzie znajdowali skrzynki i pisali mejle do właścicieli. w sumie miła sprawa.
ODPOWIEDZ