[ODDANE - NIEAKTUALNE _ ZAKLEPANE] Freeloader

Wątki nieaktualne, przeniesione z pozostałych forów, zamknięte

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

[ODDANE - NIEAKTUALNE _ ZAKLEPANE] Freeloader

Post autor: elektronika »

Oddam w dobre i !ZNAJOME! ręce z forum ładowarkę słoneczną freeloader.

Do ładowarki są dołączone końcówki do większości telefonów.

Kupione na jednej z aukcji:

http://allegro.pl/item407156592_ladowar ... atis_.html

Dałem za nią w kwietniu 179zł. Jest jeszcze na gwarancji.
Oddaję, ponieważ do palma przestała mi się sprawdzać. Sprawdza się przy standardowych telefonach komórkowych na wycieczkach dziennych.
Ja głównie grasuje nocą i to w okolicy. A na dłuższy wyjazd mam już inne źródło prądu.

Dodatkowo. Ma pęknięty kabelek przy przejściówce. Trzeba poprawić. Oddam oczywiście już poprawione.

Szczerze mówiąc wysyłka nie wchodzi w grę. POPROSTU NIE WYSYŁAM I TYLE. Chyba, że coś mi się odmieni jak ktoś zapyta.
Preferuję odbiór osobisty.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 lipca 2008, 20:34 przez elektronika, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

No nie wiem, mi by się przydała czasem. Ale nie chcę komuś bardziej potrzebującemu zabierać sprzed nosa. Może ją zlicytuj, jak TED, chętnie cosik na zbożny cel bym chociaż przelał.
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

No to masz ją.... :lol:
Dam ci na jurze w takim razie. :D

Przynajmniej bede wiedzial, ze trafi w dobre rece :lol:
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Hmm. Albo nie doczytalem o licytacji, albo edytowales w tym czasie post jak pisalem.

Pomysł nie jest ogónie zły. Ale mam noże inną koncepcje Jeśli ZYR chciałbyś tą zabawkę, to chętnie oddam. A jeśli będziesz na ognisku we Wrocku to może cię wykorzystam :lol:
Przydałby się szofer do przewiezienia pierdółek (prowiant etc) z mojego domu na miejsce ognicha.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

O ile będę, mogę powozić w czynie społecznym. Za dnia, rozumie się :D
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

To targ dobity :lol:

Nic tak nie rozwesela jak udana wymiana usług :lol: i towarów 8)
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Re: [ODDANE - NIEAKTUALNE _ ZAKLEPANE] Freeloader

Post autor: ted69 »

elektronika pisze: Oddaję, ponieważ do palma przestała mi się sprawdzać.
A dlaczego przestala Ci sie sprawdzac ? HP na swojej stronie proponuje zakup czegos takiego - calkiem podobne :)
http://www.ipaqchoice.com/us/accessories/214
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Do palmtopa słaba wydajność. Musiałem zwiększyć pojemność baterii w palmie po upgradzie softu, ponieważ nowy soft pobiera niestety więcej prądu (więcej uruchomionych procesów). Jednocześnie naładowanie baterii 2400 mAh z wbudowanego w ładowarkę akumulatora 1300, zrobiło się wręcz niemożliwe. A nadomiar złego, normalnego telefonu komórkowego nie posiadam poza tym nieszczęsnym palmofonem.
Ogólnie urządzenie sobie bardzo cenie. Po całym dniu na słońcu wewnętrzy akumulator jest na tyle naładowany, że potrafi skutecznie doładowa telefon komórkowy ze standardową baterią (zazwyczaj do 1000mAh).

Ponadto dodam tedzie, że to co podałeś w linku, to jest dokładnie to samo. Tylko napisem się różni na obudowie. :) Nie zdziwiłbym się, gdyby pochodziło z jednej i tej samej chińskiej fabryki.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Dzieki za informacje. Ale ciekawe dlaczego (czyzby tylko bezmyslny automat) reklamuja to jako odpowiednie do iPAQa 214 ktory firmowo ma bateria 2200. Chyba ze WM6 na prawde jest tak oszczedny jesli chodzi o energie, jak zachwalaja.
Ja na razie kupilem cos takiego
http://allegro.pl/item409274127_zasilac ... na_r6.html
jako ze mam dwa telefony gpsa i pocketa - a kazdy z innym gniazdkiem :) Mam juz przejsciowki USB - urzadzenia (razem z zasilaczem samochodowym z gniazdem USB) - to to powiin sie sprawdzic. Mam takie pudelko z koncowka do Asusa i przez prawie 4 lata sprawdzalo sie bardzo ladnie.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

To jest dobre do doładowania na chwilę telefonu lub małego pocketa. Ja mam u siebie wgrane aktualnie wm6.1 i prądu żre strasznie dużo. Zależne jest to pewnie od wgranego oprogramowania i innych bajerów. Mój HTC p3600 ma ich aż nadto i to jest nietety cena jaką trzeba płacić.
Aktualnie kupiłem taki akumulatorek o pojemności 2600mAh do doładowywania palmofona i to się sprawdza dopiero, doładowuje wbidowana baterię 2400 całkowicie od zera.

Freeloader i cała seria tych urządzeń pochodnych reklamowanych przez inne firmy, niestety nie ładuje bezpośrednio z ogniwa słonecznego, lecz z wbudowanego akumulatora. Siłą woli i matematyki, nigdy nie naładujemy z 1200maH telefonu z większą pojemnością. Niestety. Chociaż troche używałem tej zabawki na słońce, to jednak na dłuższą metę okazało się to bardzo męczące. Dodatkowo te ogniwa słoneczne są dość słabe. Nie wyciągają więcej niz 80mA, przynajmniej mnie nie udało się wyciągnąć więcej na dobrym słońcu. Chociaż w specyfikacji podane jest bodajże 120mA przy maksymalnym słońcu (może musi być to amerykańskie słońce :))
Ponadto na bardzo długie wypady (dłużej niz tydzień) zabieram zrobione własnoręcznie urządzenie (waga 2,5kg) o pojemności akumulatora 12Ah. To jest dopiero. Okazuje się, że te porządne 12Ah potrafi doładować 14razy (robiłem test) od początku do końca akumulator 2400mAh=2,4Ah.
Wniosek jest więc dla mnie prosty. Te 2400mAh, które podają na baterii telefonu komórkowego, to jest chyba niezła ściema gospodarcza.
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Post autor: Saracen »

Ted nie marudź :wink: darowanemu koniowi... się w parametry nie zagląda, a jak ci się gadżecik nie przyda, to możesz zawsze w skrzyni skitrać, ktoś znajdzie to się ucieszy :)
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Saracen pisze:Ted nie marudź :wink: darowanemu koniowi... się w parametry nie zagląda, a jak ci się gadżecik nie przyda, to możesz zawsze w skrzyni skitrać, ktoś znajdzie to się ucieszy :)
Ha ha ha - nie marudze tylko pytam - zwlaszcza ze te ladowarke przejmuje ZYR :) Kupuje nowego pocketa, iPAQa wlasnie wiec sie przygladam mu z kazdej strony
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

trochę odkopuje ale szukam jakiegoś dodatkowego źródła prądu do nowego symbianowca i mam pytanie - jak ten sprzęt sobie radził z naładawaniem/doładowywaniem komórka z aku ok 1000-1050 ? Ile to mniej wiecej trwało ?
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
elektronika
Wyjadacz
Posty: 329
Rejestracja: niedziela 02 marca 2008, 19:44
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy
Kontakt:

Post autor: elektronika »

Doładowuje w około godzinę. Potem pada wewnętrzny akumulator urządzenia. Możliwośc ładowania jest tylko z wbudowanego akumulatora freeloadera, który może być w ciągu doby doładowany przez baterie słoneczne.
W praktyce jeśli telefon trzyma ci krócej niż trzy dni, to takie urządzenie nie sprawdzi się. Z akumulatora wbudowanego doładujesz telefon z aku 1500mAh do ok. połowy, może 3/4. To zalezy od rzeczywistej pojemności (nie tej napisanej na etykiecie).
Trzy najgrozniejsze na swiecie sytuacje to: programista z lutownica, sprzetowiec z kompilatorem i uzytkownik z pomyslami.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Ja sobie kupilem taki cudo
http://allegro.pl/item409274127_zasilac ... na_r6.html
uniwersalnem bo z gniazdem USB wiec kazde urzadzenie z odpowiednim kabelkiem da sie pozniej podladowac. Wystarczy tylko odpowiedni zapas naladowanych akumulatorkow :lol:
Obrazek . Obrazek
ODPOWIEDZ