Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Z podziałem na regiony/miasta. Piszcie o skrzynkach, które Wam się szczególnie spodobały i do których odwiedzenia chcielibyście zachęcić innych

Moderator: Moderatorzy

Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Witam,
właśnie aktywowałem nietypową skrzynkę swojego autorstwa.
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=49708
Skrzynka nietypowa - nie znajduje się w terenie. Na start nie ma nawet fizycznej formy.
Jest to skrzynka, którą stworzycie sami w miarę upływającego czasu.


Kiedyś za czasów młodości kiedy nie było komputerów, mailów, telefonów komórkowych itd. podstawowym sposobem komunikacji były listy i kartki. W wakacje zwyczajowo wysyłało się jedną lub kilka do rodziny i znajomych. Z pozdrowieniami, życzeniami. Okazjonalnie i bez. Z miejsc dalekich i bliskich. Minęło ok 30 lat i okazuje się, że pocztówki nadal istnieją, poczty również - czas wysłać kartkę. Jednym się ten zwyczaj przypomni, ale być może są i tacy, którzy zrobią to pierwszy raz w życiu.
Skrytka jest w zamyśle dla wszystkich z OC - zaliczalna z kraju i zagranicy.
Serdecznie zapraszam do udziału w zabawie :-)
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: parlando »

Pomysł może ciekawy, ale z geocachingiem ma niewiele wspólnego. To jest own, więc dlaczego nietypowa?
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: deg »

Dokładnie. Pomysł OK (już takie były), ale to skrzynka nieregulaminowa. Skrzynka nietypowa MUSI mieć pojemnik w terenie. Zmień typ na owncache i będzie ok.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Trochę tak podejrzewałem. Takiego pomysłu nie widziałem .ale ja tu w sumie krótko jestem,

Jedyny problem jest taki że mi wyrzuca owna - wraca notorycznie do nietypowej.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: parlando »

Pozieduwac pisze:Jedyny problem jest taki że mi wyrzuca owna - wraca notorycznie do nietypowej.
Potwierdzam, że jest jakiś problem - próbowałem zmienić losową skrzynkę na own i się nie da. Możliwe, że to jest związane z aktualnymi obostrzeniami tego typu. Pewnie deg rzuci na to światło. Może tymczasem poproś COG o zmianę?
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: deg »

Zmieniłem Ci bezpośrednio w bazie danych.
Gdy wrócę z weekendu przyglądnę się błędowi bliżej.
Postępy prac można śledzić tutaj: https://github.com/opencaching/opencach ... issues/705
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Dzięki
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: parlando »

deg pisze:Gdy wrócę z weekendu przyglądnę się błędowi bliżej.
Jeśli się trochę zastanowić, to nie wiem, czy obecny stan jest OK. Own (gupia nazwa:)) to specyficzny typ (podobnie mobilna) i trochę dziwne byłoby np. zmienianie tradycyjnej z 50 znalezieniami na skrzynkę osobistą, albo odwrotna sytuacja - zamiana owna na inny typ. Co innego jeśli skrzynka nie ma znalezień lub nie jest opublikowana - wtedy można zostawić jeszcze użytkownikowi szansę na zmianę, ale jeśli kesz ma już znalezienia, to zasadność zmiany powinna być oceniona przez COG.
Pewnie za chwilę jeszcze namiesza wynik ankiety. Chyba lepiej się z tym wstrzymać.
gogiel
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 14 sierpnia 2011, 17:29
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: gogiel »

Taka zabawa już istnieje: https://www.postcrossing.com/
Za ten post autor gogiel otrzymał podziękowanie:
dagomir
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: krystiant »

Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania
Ale przecież geocaching niezmiennie polega na szukaniu i znajdowaniu...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Ale przecież geocaching niezmiennie polega na szukaniu i znajdowaniu...
Zgadzam się. I faktycznie ten aspekt teoretycznie nie jest spełniony, ale w terenie jest skrytka pocztowa! W niej znajdują się wasze wpisy do logbooka. Skrytka choć znajduje się na terenie prywatnym to posiadam do niej pełne prawo z racji dzierżawy. Dostęp jest ograniczony osobowo i czasowo. Dlatego właściwy dostęp określiłem jako wysłanie pocztówki (to już jest nietypowe). Zostało mi zarzucone, że to już bardziej Own. Nie do końca się zgadzam, ale ok. Own moim zdaniem wymaga wykonania jakiegoś zadania. Czy wysłanie kartek jest w czymś gorsze niż trudzenie się nad jakąś zabawką, czy strzelaniem z łuku, nawalaniem się na szpady, czy konsumpcją?

Jak chcecie mieć aspekt szukania to znajdźcie coś ciekawego co będzie pięknie komponowało się w tworzonym logbooku (wyjątkową kartkę i znaczek pocztowy). Wymyślcie olśniewający wpis do logbooka. Odnajdźcie skrzynkę i nadajcie przesyłkę - o ile wszystkie elementy wykonaliście prawidłowo zostanie wam to zaliczone.

Jednak jeśli kogoś to mimo wszytko coś boli - olejcie temat i nie trujcie. Konsekwentnie zlikwidujcie wszystkie Owny i mobilniaki - bo obydwa typy łamią w 90% przypadków element chowania, szukania i znajdowania.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: parlando »

Pozieduwac pisze: Zostało mi zarzucone,
Hej, nie traktuj uwagi, czy sprostowania jako zarzut. Zmiana typu nie wpłynęła w żaden sposób na koncepcję Twojego kesza.
Problem polega na tym, że główną cechą geocachingu jest posługiwanie się gps-em, mapą czy kompasem. Jak widać Twój pomysł bardzo odszedł od tej idei. Na pewno nie jest to żaden z popularnych typów. Nietypowa to szeroki typ, ale lepiej nie kombinować tu za bardzo i ograniczać te twory tylko do sytuacji, kiedy faktycznie z jakiegoś powodu nie można dać innego typu (kesz w środku budynku, jaskini, podziemiach, wymagający wczytania się w instrukcję po dotarciu na współrzędne itp.).
Own to też szeroki typ, ale jak widać, czasami ciężko objąć jakimś typem wyobraźnię keszera. W każdym razie, skrzynka jest aktualnie 100% pod Twoją kontrolą i stąd moja uwaga odnośnie typu.
Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Ok. Chyba wszystko zostało już powiedziane i wyjaśnione. Dziękuję za wszelkie uwagi.

Proszę o zamknięcie wątku - do dyskusji są lepsze miejsca, a my tylko bałaganimy :D
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Aris »

Pozieduwac pisze:Jednak jeśli kogoś to mimo wszytko coś boli - olejcie temat i nie trujcie. Konsekwentnie zlikwidujcie wszystkie Owny i mobilniaki - bo obydwa typy łamią w 90% przypadków element chowania, szukania i znajdowania.
Już się tak nie bulwersuj. :D
Może ta Cię natchnie. :)
http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=11366
Pozieduwac
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 27 lipca 2015, 10:32
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Pozdrowienia z ... - zachęcam do zaliczania

Post autor: Pozieduwac »

Ja się nie bulwersuję. Zwyczajnie tematy do dyskusji o mibilniakach i ownach są gdzie indziej.

W momencie zakładania owna nie wiedziałem, że już podobne są inne o zbliżonej tematyce. Przynajmniej 2 sztuki - ale każdy jest trochę inny. Teraz to już poszły konie po betonie - tzn Own wystartował. Nic już nie będę zmieniał. Mój nie będzie wieczny - jego przydatność do zaliczania to 3 miesiące.

Kto chce pisze kartkę - do niczego nie zmuszam.
ODPOWIEDZ