Jura Krakowsko Częstochowska

Z podziałem na regiony/miasta. Piszcie o skrzynkach, które Wam się szczególnie spodobały i do których odwiedzenia chcielibyście zachęcić innych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

Będę wdzięczna za Wasze typy. Będę mieszkać na stałe kilka metrów od Pustyni to mam nadzieję że liczba keszów się znacznie zwiększy ;) a póki co gościnnie na weekend jedziemy do Olkusza i może coś fajnego podpowiecie (w zamiarach Bogucin i Klucze)
Ostatnio zmieniony czwartek 30 czerwca 2011, 11:57 przez marta-la, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: miklobit »

Spróbujcie zaatakowoać tego kesza.
Dzieci będą miały radochę.
Tylko trzeba konkretny sprzęt do kopania zabrać :D .
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
marta-la
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

miklobit pisze:Spróbujcie zaatakowoać tego kesza.
Dzieci będą miały radochę.
Tylko trzeba konkretny sprzęt do kopania zabrać :D .
Właśnie tego mam też w planach tylko my działamy bez gps (posiadamy w samochodzie ale zgrywanie oprogramowania itd męża przerosło ;) i podsumował że z gps to każdy głupi potrafi ;) ) dlatego znając pustynię wiem że mało charakterystycznych miejsc tam jest i nie wiem czy damy radę na podstawie zdjęcia, ale spróbuję w końcu będę mieszkać jakieś 100m od skarbu ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: miklobit »

marta-la pisze: w końcu będę mieszkać jakieś 100m od skarbu ;)
Z tymi 100m to trochę przesadziłaś. Pewnie będziesz mieszkać gdzieś w tych domach które są po drodzę na skarpę
( kiedyś jak tam nie było zarośnięte to latałem z niej często na paralotni :D ) ,
ale od skarpy jest jeszcze ze 300m do kesza.
Bez GPS to raczej bez szans, piaskowe polanki między drzewami zbyt są do siebie podobne.
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

miklobit pisze:
marta-la pisze: w końcu będę mieszkać jakieś 100m od skarbu ;)
Z tymi 100m to trochę przesadziłaś. Pewnie będziesz mieszkać gdzieś w tych domach które są po drodzę na skarpę
( kiedyś jak tam nie było zarośnięte to latałem z niej często na paralotni :D ) ,
ale od skarpy jest jeszcze ze 300m do kesza.
Bez GPS to raczej bez szans, piaskowe polanki między drzewami zbyt są do siebie podobne.
Faktycznie od skarbu 100m nie ma szans chyba że rozbiję namiot na Pustyni ale od wieży myślę że będzie 100-200m ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: krystiant »

Jeżeli ta samochodówka ma możliwość wyświetlania współrzędnych to powinnaś dać radę. Ja początkowo tak szukałem, że współrzędne spisane ze strony w odpowiednim formacie (takim jak telefon wyświetlał) porównywałem z aktualną pozycją i starałem się jak najdokładniej zgrać to co na kartce z tym co na ekranie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

krystiant pisze:Jeżeli ta samochodówka ma możliwość wyświetlania współrzędnych to powinnaś dać radę. Ja początkowo tak szukałem, że współrzędne spisane ze strony w odpowiednim formacie (takim jak telefon wyświetlał) porównywałem z aktualną pozycją i starałem się jak najdokładniej zgrać to co na kartce z tym co na ekranie...
Dzięki za podpowiedź fachowca będzie to argument dla męża aby to sprawdzić ;)

A swoją drogą właśnie szperałam po mapkach OPN i jestem w szoku że w tak fajnym miejscu tak mało skrzynek. Zajmę się tym po przeprowadzce ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: Lza »

jest taki kesz w Kluczach - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3686 wymaga serwisu (przydał by się nowy pojemnik, logbuk) - właściciel się już nie bawi, zresztą chyba chętnie odda ten kesz do adopcji, kiedyś pisał o tym na forum) - skoro będziesz mieć blisko, to prosimy o przeserwisowanie keszyka pro publico bono, a może nawet zdecydujesz się na adopcję.

Jeśli macie automapę, to mogę pomóc przy wgrywaniu keszy, znalazłem z 200 skrzynek z automapą :-)

Ach keszyki w OPN by się przydały.. :-) mam nadzieję że ich nie będziecie zakopywać.. :-)
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
marta-la
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

Lza pisze:jest taki kesz w Kluczach - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3686 wymaga serwisu (przydał by się nowy pojemnik, logbuk) - właściciel się już nie bawi, zresztą chyba chętnie odda ten kesz do adopcji, kiedyś pisał o tym na forum) - skoro będziesz mieć blisko, to prosimy o przeserwisowanie keszyka pro publico bono, a może nawet zdecydujesz się na adopcję.

Jeśli macie automapę, to mogę pomóc przy wgrywaniu keszy, znalazłem z 200 skrzynek z automapą :-)

Ach keszyki w OPN by się przydały.. :-) mam nadzieję że ich nie będziecie zakopywać.. :-)
Widziałam właśnie komentarze do tego kesza który podlinkowałeś bo kilka dni temu sprawdzałam które będą w moim zasięgu.
Już myślałam aby przy najbliższej okazji wybrać się tam z nowym pojemnikiem itd a z adopcją nie ma sprawy jak tylko się tam sprowadzę, tyle że może to potrwać kilka m-cy.
W OPN o kopaniu nie ma mowy ;) jest tam wystarczająco dużo szczelin w skałkach.
Z mapą chętnie skorzystam z Twojej pomocy, przygnam sprzęt do domu i napiszę co mamy
Obrazek
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

Lza pisze:jest taki kesz w Kluczach - http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3686 wymaga serwisu (przydał by się nowy pojemnik, logbuk) - właściciel się już nie bawi, zresztą chyba chętnie odda ten kesz do adopcji, kiedyś pisał o tym na forum) - skoro będziesz mieć blisko, to prosimy o przeserwisowanie keszyka pro publico bono, a może nawet zdecydujesz się na adopcję.

Jeśli macie automapę, to mogę pomóc przy wgrywaniu keszy, znalazłem z 200 skrzynek z automapą :-)

Ach keszyki w OPN by się przydały.. :-) mam nadzieję że ich nie będziecie zakopywać.. :-)
O widzę że ktoś już ogarnął temat i serwisował kesza http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=3686
Mnie niestety termin wyjazdu się przesunął i jadę w tamte strony jutro wieczorem i zostanę kilka dni. mam nadzieję że pogoda i czas pozwolą mi podskoczyć w kilka miejsc
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: Lza »

no właśnie :-)
w takim razie powodzonka!!!
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

Właśnie od tygodnia jestem na Jurze z czego niestety połowę czasu auto stoi w warsztacie. Ale udało nam się znaleźć 5 skrzynek (Bogucin i Podlesice - jutro Klucze) i zdecydowanie najbardziej jak do tej pory (gdzie też powędrowała rekomendacja) podobała nam się skrzyneczka na wapienniku http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=13684 Przy okazji odżyły wspomnienia bo ost tam byłam jak dziecko gdzie tata z wujkiem jeździli na motorach krosowych ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

W sumie udało mi się przez ost, 1,5 tyg odwiedzić 7 skrzynek i zdecydowanie wygrywa PIASKOWY LUDEK http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1889
POlecam, tyle że bez GPS i łopaty nie da rady ;)
Obrazek
u810
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: wtorek 28 września 2010, 18:11
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: u810 »

Da rady. Wprawdzie zacząłem łopatką ogrodową ( najmniejszy model z OBI) ale szybko odrzuciłem i kopałem bidonem - poszło w 5 minut.
Awatar użytkownika
marta-la
Bywalec
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 28 czerwca 2011, 09:05
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jura Krakowsko Częstochowska

Post autor: marta-la »

marta-la pisze:W sumie udało mi się przez ost, 1,5 tyg odwiedzić 7 skrzynek i zdecydowanie wygrywa PIASKOWY LUDEK http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1889
POlecam, tyle że bez GPS i łopaty nie da rady ;)
Dla wybierających się w celu keszowania na pustynię: do grudnia 2013r jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WCHODZENIA NA PUSTYNIĘ.
Saperzy wysadzają drzewa przywracając Pustynię światu :D przy okazji prawdopodobnie kesz też wyleciał w powietrze :(

edit - teraz zobaczyłam zmianę statusu skrzynki że tymczasowo niedostępna
Obrazek
ODPOWIEDZ