Strona 1 z 1

Jak stworzyć najlepszą skrzynkę na świecie? :D

: środa 14 października 2009, 23:39
autor: Rydzol
Moje pytanie jest takie:
Oceniacie różne skrzynki, podajecie różne typy... ale co wam się najbardziej podoba w tych skrzynkach? No nie wiem, że są błyskawiczne, czy że zdobywa się je miesiącami, że są tradycyjne, czy quizowe? Ze są ukryte w pięknym miejscu, czy w historycznym? Ze wymagają sprawności, czy są edukacyjne?
Podzielcie się tym. Może powstanie więcej właśnie takich :)
Ja osobiście lubię sobie przy takiej pomyśleć i lubię jak mnie zaskakuje :D

: środa 14 października 2009, 23:44
autor: Spider
Post usuniety na prosbe autora.

: czwartek 15 października 2009, 01:02
autor: Leedka
Spider uważaj bo niektórzy nowi sobie to do serca wezmą :lol:
..i będzie zalew "najlepszych" skrzynek..

IMHO przepisu na najlepszą skrytkę po prostu nie da się sformuować.
Ludzie są różni, ich wymagania też, a jeśli dodać do tego, że te wymagania zależą czasem od ich nastroju w danej chwili i okoliczności to już w ogóle... Napiszę więc, co dla mnie jest dość istotne, by skrytka była warta szukania.
IMO najlepszy kesz to wypadkowa różnych czynników - dobre i interesujące miejsce(nieważne czy historycznie czy przyrodniczo), ciekawy - nietypowy sposób ukrycia/maskowania, itp..
Co do quizów to bardzo lubię takie, które czegoś nowego mnie uczą, które zmuszają do poszukiwania (ciekawych) informacji (nie mam ich dużo na koncie, ale na pewno będę się w nie zagłębiać z czasem)..
Zawartości oczywiście nigdy nie oceniam, no chyba że wyjątkowo ktoś popracował nad nietypowym elementem jak np. własny projekt logbooka.

I będę chyba kolejna osobą, która powie ze nie przepada za keszami zakopanymi i to bynajmniej nie z powodów środowiska, czy innych tu poruszanych. Po prostu worki, w które zawsze są zawinięte zwyczajnie śmierdzą. Za to na pewno wysoko ocenię skrytkę, którą ktoś ukryje w lesie (w którym nie ma nic prócz lasu;)) w sposób inny niż ten najłatwiejszy..

Podsumowując, najlepsze są skrytki, które CZYMŚ, dodam: pozytywnym (żeby nikt mnie za słowa nie łapał ;)) zaskakują..

: niedziela 18 października 2009, 10:10
autor: Rydzol
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że takiego przepisu nie ma. Tytuł wątku miał być jedynie prowokacyjno-zaczepny :D
Ale chodziło mi właśnie o to co wam się podoba (ogólnie) w skrzynkach. Dlatego wielkie dzięki Leedka za rozwinięcie wątku. Szczególnie za zwrócenie uwagi na nietypowy i ciekawy sposób ukrycia kesza. Muszę popracować nad tym, bo masz rację, mnie to też przyjemnie zaskakuje, a jak do tej pory to nie zwracałem na to szczególnej uwagi przy zakładaniu skrzynek. Wielkie dzięki.

: niedziela 18 października 2009, 12:06
autor: zyr

: wtorek 20 października 2009, 09:38
autor: Rydzol
Mam ją na celowniku ale za daleko dla mnie. Nie wiem czy się uda tam wybrać, tym bardziej, że ciągle za mało wiem :)

Re: Jak stworzyć najlepszą skrzynkę na świecie? :D

: sobota 06 listopada 2010, 22:44
autor: schron
Najlepsza skrzynka powinna posiadać fajną zagadkę i prowadzić do ładnego bądź tajemniczego miejsca a jej zdobywaniu muszą towarzyszyć emocje :-) Różne skrzynki na wiele sposobów mogą spełnić te warunki.
Np. bardzo mi się podobały skrzynki w stylu : ( tylko kilka z bardzo wielu przykładów )
- Trzy bramy, Zez rozbieżny, Skarb Piratów i Tortury gdańskie.. za historię, ciekawe elementy pośrednie i wielkość pojemnika.
- Stara synagoga i Poległym w akcji .. za to, że znalezienie kesza to najmniejszy z problemów.. sztuką było go podjąć ;p
- Maliniak w skm .. niby probówka jeżdżąca sobie w pociągu .. ale kto polował na tę *1135 ten wie co to za uczucie kiedy nagle to ONA wjeżdża na stację :D
- Pozdrowienia z Sopotu .. człowiek co dzień uczy się czegoś nowego.
- Chemistry on GUT .. interakcja z obiektem, połamanie głowy ( ale nie z serii trudnych szyfrów ) i ciekawie ukryty finał.
- Stawka większa niż życie , Esema .. te wieczory spędzone przed monitorem i klatka po klatce analizowanie scen. "W którą stronę spojrzał Hans ?? " .. reszta jego skrzynek to również dzieła z wyższej półki :-)
Tak można mnożyć w nieskończoność .. :-) Niestety "najlepsza skrzynka na świecie nie może być zakopana" ( pomijając Skarb Piratów i inne z serii " Skarb.." ). Sam muszę znaleźć inne kryjówki dla swoich skrzynek aby były sprytnie schowane, pojemniki były "normalne" i do tego nie zakopane.
Ot się wywnętrzyłem ;p Pozdrawiam!

Re: Jak stworzyć najlepszą skrzynkę na świecie? :D

: sobota 06 listopada 2010, 23:34
autor: Rydzol
Dzięki Schron za umieszczenie też i moich skrzynek na tej liście :) Jak zakładałem ten wątek to jeszcze te skrzynki nie istniały. Jak widać w terenie ciągle szukam odpowiedzi :)

Re: Jak stworzyć najlepszą skrzynkę na świecie? :D

: niedziela 07 listopada 2010, 10:22
autor: Krysiul
Maliniak w skm .. niby probówka jeżdżąca sobie w pociągu .. ale kto polował na tę *1135 ten wie co to za uczucie kiedy nagle to ONA wjeżdża na stację
A co powiesz na skrzynkę w warszawskim metrze, gdzie numer wagonu jest zakodowany, poluję na niego już chyba ze 3 miesiące, a jeszcze może się okazać, że źle go odszyfrowałem? ;D

Re: Jak stworzyć najlepszą skrzynkę na świecie? :D

: czwartek 24 stycznia 2019, 18:52
autor: Mati_KMK
Prowokacyjno-zaczepny temat ??
A to sobie pogadam :)

Najlepsza skrzynka - Nietypowy wymagający pracy na dużym terenie ( Taki są skrzynki z serii ,,Powrót do przeszłości") ,
najlepiej z dużym pojemnikiem na kordach finałowych. Pojemnik ukryty w miejscu historycznym ale z ładnymi widokami
( Szlakiem Powstańców 1863r. - Kielce ), najlepiej opowiadający opis (lub interesujący po prostu) . Łagodne nie za duże spojlery , wymagające miejsce ale nie niebezpieczne ( niektóre skrzynki w górach) , miejsca omijane lub mało znane wśród mieszkańców ( Kamieniołom Grabina -Kielce) no i oczywiście urbexy.

Podsumowując - żeby pokazać przykład cech musiałem użyć wielu skrzynek a więc :
Nie da się zrobić wszystkiego naraz , ale połączenia różnych cech tak.
( Mało znane miejsce na średnio wysokiej górze z widokiem na miasto , które było miejscem
historycznym. - Gwiazdki by leciały :D)