Województwo Świętokrzyskie

Z podziałem na regiony/miasta. Piszcie o skrzynkach, które Wam się szczególnie spodobały i do których odwiedzenia chcielibyście zachęcić innych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Województwo Świętokrzyskie

Post autor: ronja »

Co byście polecili w tym regionie ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Post autor: ronja »

Zapytałem i sam sobie odpowiem :twisted: Ostatni tydzień spędziłem w szeroko rozumianych okolicach Kielc. Krótki wypad wakacyjny musiał uwzględniać interesy wszystkich członków rodziny, więc skrzynki były wybierane w pobliżu tras wypadowych. Region jest bardzo atrakcyjny. Co prawda większość kamieniołomów jest już zajęta, ale pozostaje cały dawny okręg przemysłowy. Jest duże pole do popisu dla miejscowych i przyjezdnych :lol: Podsuwam pomysł skrzynki w Bobrzy (ale po remoncie muru), Sielpi, Samsonowie (zwolniła się miejscówka), terenach pofabrycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Starachowicach. Parę innych pomysłów znajdziecie w dostępnych przewodnikach. Ja wykorzystałem Nietulisko Duże. Zostawiłem 3 rekomendacje - "przekrojowe". Kategoria "urban" to OP1BE7 . Typowa dla hardcorowców, lubiących wąskie uliczki i żyjące podwórka, gdzie spryt i szybkość decydują o sukcesie. Miejsce jest trudne do obrobienia, może wymagać kilku podejść. Trudno powiedzieć, czy zaniedbane podwórko może mieć jakikolwiek urok. Takie miejsca trzeba lubić. Jeśli ktoś z Was włóczył się po podobnych miejscach z aparatem fotograficznym, to i skrzynka mu się spodoba. Kategoria "przyroda": OP15E8 - Miedzianka. Dla miłośników wszelkich dziur (sztolni, jaskinek, uskoków) w starych kopalniach. Miejsce trochę odległe, ale dostępne dla ciekawskich. Można pobawić się z dzieckiem we wspinaczkę, speleologię, podstawy minerałoznawstwa (czy jak to inaczej nazwać - nieważne). Miejsce ukrycia zmusza do poświęceń :wink: Widoki rewelacyjne. Ważne: niedługo dojrzeją poziomki ! W tej kategorii warto wyskoczyć do rezerwatów Wietrznia i Ślichowice (ten ostatni obejrzeliśmy sobie już tylko z góry - brakło czasu na zejście). Kategoria "architektura": tutaj postawiliśmy na OP0AF2 . Wejście odbyło się popołudniem, po deszczu. Jestem przekonany, że widoki "ładniejszą porą" usatysfakcjonują amatorów starej architektury i mikroklimatów (także artystycznych). Dla amatorów starych zamków i pałaców jest kilka fajnych skrzynek. Parę obiektów stoi "bezpańsko", tzn. "bezcachowo". Można poszaleć :!: Są też miejsca, które lepiej ominąć, ale o tym sami już zdecydujcie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: MasterGraba »

Czekałem trochę aby wypowiedzieć się w tym temacie bo chciałem mieć znalezionych więcej skrzynek w Świętokrzyskim. Teraz liczba moich znalezień w regionie może nie jest jakaś porażająca ale pozwala mi się chyba wypowiedzieć w kwestii najciekawszych skrzynek.

Podzielę może moje znalezienia na 3 mikroregiony: Kielce, Staszów, reszta województwa (niestety nadal nie mam tam zbyt wielu znalezień).

W Kielcach przyrodniczo największe wrażenie wywarły na mnie skrzynki z Kadzielni ("Góra Kadzielnia", "Słoneczny Wał", nieznaleziona jeszcze "Kadzielnia") oraz niezdobyta skrzynka "Rezerwat Ślichowice" Jeśli chodzi o zabytki architektury i ciekawe miejsca to polecam cały Projekt CSM w wykonaniu Marveta, skrzynki są dosyć proste ale dzięki nim poznałem sporo fajnych miejsc w Kielcach. Jeśli chodzi o miejsce ukrycia najbardziej podobały mi się "Lody na Złotej", "Góra Kadzielnia"

W Staszowie najbardziej podobała mi się skrzynka "Opuszczona Wioska w Lesie" której bardzo długo nie mogłem znaleźć (bez gpsa wtedy jeszcze :) ), ciekawie ukryta jest skrzynka "Pomnik Wymordowanych" oraz skrzynka "Skałki". Nie będę tutaj oceniał swoich skrzynek których w okolicy Staszowa mam dosyć sporo ale uważam, że przynajmniej niektóre są na pewno warte odwiedzenia ale to musicie sprawdzić już sami :)

Co do skrzynek z reszty województwa to zdecydowanie najbardziej podobają mi się skrzynki Gleakena "Zamek w Rembowie" oraz "Skryjówka". Są to ciekawe miejsca w których wcześniej nigdy nie byłem i pewnie gdyby nie geocaching to nie prędko bym tam zawitał :)


Mam nadzieję, że wkrótce powstaną a ja znajdę kolejne skrzynki i będę mógł tą listę najlepszych skrzynek stale poszerzać.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: cichy »

@Master Graba Przyjadę w niedziele i znajdę Twoje skrzynki. Jak już znajdę to ocenię i wypowiem się tutaj.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marvet
Wyjadacz
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 20 września 2011, 22:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: marvet »

i ja zostałem zmuszony do napisania posta :)
Podzielę na kilka grup, z każdej grupy po 3 szt. wypowiadam się o skrzynkach już znalezionych....

co do Kielc, polecam:
- OP342D - Modrzewiowa Przeszłość / Larchwood Past - CSM Kielce
- OP35C2 - Lody na Złotej
- wszystkie kamieniołomy :)

okolice Kielc:
- cały szlak czerwony tomacz'a
- OP25B4 - Tetrapod
- OP3A52 - SZPARA

Staszów:
- OP4185 - Pomnik Wymordowanych -nieskromnie :)
- OP4198 - Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie
- OP388B - Jezioro Jasne

no i jeszcze skrzyneczka OP1332 - Zagadkowe Ruiny
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: MasterGraba »

Ostatnio trochę pokeszowałem z Marvetem w okolicach Starachowic i najciekawsze skrzynki z okolicy to:

Nietulisko Duże – Stara Walcownia OP1C0D
REZERWAT ,,SKAŁY W KRYNKACH" OP2958
Bunkier pod hałdą OP1AFF

Wszystkie trzy skrzynki w ciekawych miejscach. Skrzynki jeśli chodzi o sposób schowania raczej nie stanowią problemu bo są schowane raczej w sposób konwencjonalny :) Miejsca natomiast są bardzo ciekawe i warte odwiedzenia.
Awatar użytkownika
cichy
Forumator
Posty: 528
Rejestracja: poniedziałek 13 lipca 2009, 12:29
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: cichy »

Staszów:
- OP3EEB - Dworzec PKP - szybki i miły kesz
- OP4185 - Pomnik Wymordowanych - Przyjemna skrzyneczka
- OP4198 - Sanktuarium Jana Pawła II w Staszowie - innowacyjny kesz w Staszowie
- OP3EEA - Skałki - bardzo przyjemny szybki mikrusik DRIVE-IN
- OP419B - Staszowski Ośrodek Kultury założona - fajnie schowana

Przed Staszowem polecam skrzyneczkę w Szydłowie
- OP0FAD - Zamek Szydłów
Obrazek
Obrazek
Mati_KMK
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 31 grudnia 2018, 20:25
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Województwo Świętokrzyskie

Post autor: Mati_KMK »

A ja polecam całą serię hurt i detal. Może i mikro ale niektóre kamuflaże i miejsca skrytek pozostają w głowie.

Jeszcze w Kielcach : Klasztor na Karczówce , (KK) Dwie twarze , Kościuszko w Kielcach - w 200 rocznicę śmierci - etap II oraz etap I.

Urbex - Spalone Mieszkanie , Na ołtarzu historii, Dom Środowisk Twórczych , (KK) Kielce Historycznie , (KK) Wilczy apetyt ,
Powrót do przeszłości - Kielce, Karczówka , Szlakiem Powstańców 1863r
ODPOWIEDZ