Województwo podlaskie

Z podziałem na regiony/miasta. Piszcie o skrzynkach, które Wam się szczególnie spodobały i do których odwiedzenia chcielibyście zachęcić innych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Indar
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 22:28
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Województwo podlaskie

Post autor: Indar »

Skrzynek u nas mało, więc wrzucam całe województwo - przynajmniej na razie.
Na początek Wizna, a dokładniej Góra Strękowa:
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=899
Warto pofatygować się po tą skrzynkę, chociażby dla przepięknych widoków z góry.
I.
Awatar użytkownika
Indar
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: niedziela 11 maja 2008, 22:28
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Indar »

Kolejna skrzynka z "widokami":
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=1497
polecam!!!
I.
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

To ja dorzuce jeszcze jedna fajna skrzynczeke - niestety, jak widac niezbyt popularna - ale na prawde warto sie do niej przespacerowac
http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=165
mala relacja foto ze zdobywania tej skrzynki - tutaj:
http://stc.org.pl/NEW/turysta/2005/GeoCache1/index.htm
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
3po3
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: 3po3 »

Do tego cache usilowalem dojechac samochodem. Nie dojechalem tylko dlatego, ze moja wspolpasazerka nerwowo nie wytrzymala. Zabraklo 60 m w linii prostej. Wjechalem drogami dopuszczonymi do ruchu, wiec wjazd od lesniczowki odpada. Odradzam zdobywanie jej samochodem osobowym, nawet jesli jest to samochod tesciwej. Przed wyjazdem zabezpiecz sie tak aby ktos mogl Ci pomoc w razie potrzeby. Telefon komorkowy moze nie miec zasiegu. Polecam.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Zgadzam sie - samochodem tam sie dojechac do samej skrzynki nie da i jak jest dosc wilgotno - warto miec dobre buty na nogach. Ale miejsce warte odwiedzenia.
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

W takie upalne dni jak mamy teraz - najlepiej schowac sie w lesie, a jaszcze lepiej w Puszczy np "bialowieszczanskiej". A ze wlasnie tam pojawilo sie kilka nowych skrzyneczek wiec warto - serdecznie zapraszam :)
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
3po3
Stały bywalec
Posty: 158
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: 3po3 »

Wszytkie skrzynki w okolicach Biebrzy, Narwi na wiosnę zasługuja na odwiedzenie. Wydaje sie, ze skrzynki sa tylko dodatkiem do pieknej okolicy i poznania przyrody, szczegolnie na wiosne. Np. skrzynka ze Strekowej Gory jest ok. Po drugiej stronie jest skrznka Teda - Prom. Odwiedzajac te skrzynke tak zafacynowalem sie ptakami, ze nie zrobilem wpisu... Mozna pojsc dalej sladem skrzynek i zobaczyc zupelnie co innego, takze fascynujacego. Latem, wszyskie skrzynki w puszczach tez wydaja sie fajne. Dla przyjezdnych jes to wyjatkowy krajobraz, wyjatkowo czysta natura, wyjatkowe doznania. Jest jeszcze wiele nieokeszownych fajnych miejsc dla milosnikow uprawiania nizinnej turystki pieszej, rowerowej lub konnej. Tu jest wciaz wiele nieodkrytych miejsc. Zauwazylem, ze wielu "zakladaczy" dzieli sie z innymi swoja radoscia ze znalezionych intersujacych miejsc. Poprzedza to opisem, uzasadnia itd.. Moze niech ta tradycja dalej tak pozostanie. Odwiedz nas a nie zawiedziesz sie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Województwo podlaskie

Post autor: Bombadil »

Żeby nie było, że w podlaskim nie ma co polecić :D
Z miejskich: Wszystkie quizy Nickiela, strasznie denerwujące, ale jaka satysfakcja jak się już uda domyślić o co kaman... :D,mieszka niebanalne historyjki :), ciekawe maskowanie zbyszatych i polci&szymanqa... oraz jedyny multi duchaMR :shock:
Z wiejskich: wszelkiej maści puszcz, rezerwatów ci u nas dostatek więc każdy coś dla siebie wybierze... ocena i rekomendacje prawdę ci powiedzą...
Serdecznie zapraszamy!!!
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Województwo podlaskie

Post autor: r00t7 »

Bombadil pisze:Żeby nie było, że w podlaskim nie ma co polecić :D
Z miejskich: Wszystkie quizy Nickiela, strasznie denerwujące, ale jaka satysfakcja jak się już uda domyślić o co kaman... :D,mieszka niebanalne historyjki :), ciekawe maskowanie zbyszatych i polci&szymanqa... oraz jedyny multi duchaMR :shock:
Z wiejskich: wszelkiej maści puszcz, rezerwatów ci u nas dostatek więc każdy coś dla siebie wybierze... ocena i rekomendacje prawdę ci powiedzą...
Serdecznie zapraszamy!!!
no i z tego co widzę i słyszę godne polecenia są także nowe Drzewa mają oczy ;)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bombadil
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: niedziela 05 grudnia 2010, 14:25
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Województwo podlaskie

Post autor: Bombadil »

Nie potwierdzam, nie zaprzeczam... tylko nie wiem czy miejska? czy wiejska :) bo to niby w mieście a jednak w lesie...
Obrazek Obrazek Obrazek
polcia&szymaneq
Stały bywalec
Posty: 144
Rejestracja: piątek 02 grudnia 2011, 23:03
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Województwo podlaskie

Post autor: polcia&szymaneq »

Niestety nie mieliśmy możliwości jeszcze dotrzec do tych zacnych drzew z oczami, ale mamy nadzieje, że się jeszcze przed świętami czas znajdzie ;P
A co do skrzynek polecanych to zdecydowanie polecamy serie legendy białostockie!! Naprawdę ciekawe i warte znalezienia.
Skrzynki Nickiela: najbardziej nam się podobał M.R.A.K, ale Okno życia, Wiosna! Ptaki wracają!, czy też zimodostępna skrzynka inauguracyjna są naprawdę dobre! Podobała się nam również seria Bełty na cmentarzu farnym. Zbyszatych Sienkiewicz kładzie na łopatki... ;P
Mam nadzieję, że o nikim nie zapomniałem.
SkrzatND
Nowy na forum
Posty: 2
Rejestracja: środa 10 lipca 2013, 17:43
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Województwo podlaskie

Post autor: SkrzatND »

A ja polecam nową serię Las Techniki polci&szymanqa. Ostatnio w czasie eksplorowania lasu stwierdziliśmy, że powinni oni założyć biuro patentowe i sprzedawać licencję na keszowe patenty, bo są genialne :D
zielonyzolw
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 18 lipca 2016, 23:31
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Województwo podlaskie

Post autor: zielonyzolw »

Hej, jaką polecicie skrzynkę w Białymstoku, żeby pokazać zajawkę dla 7-latki? Najlepiej okolica Jaroszówki.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Województwo podlaskie

Post autor: krcr »

Może nie okolice, ale Las Techniki na Pietraszach, albo miejskie związane z muralami lub historią o żydowskich mieszkańcach miasta (Geościeżki).
Ogólnie jest dużo świetnych keszy w mieście i okolicach. Dopracowane i z pomysłem.
Ja niedawno odwiedzałem rodzinę w Białymstoku i wybrałem się na parę skrzynek - bylem pod wrażeniem.
Szkoda, że pogoda nie pozwoliła mi dokończyć Lasu Techniki (Gorąco polecam)
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ