Województwo pomorskie

Z podziałem na regiony/miasta. Piszcie o skrzynkach, które Wam się szczególnie spodobały i do których odwiedzenia chcielibyście zachęcić innych

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
trojmiasto
Administrator
Posty: 1946
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 20:45
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Województwo pomorskie

Post autor: trojmiasto »

Chciałbym polecić trzy skrzynki (jedną tradycyjną, choć nie do końca;) i dwa quizy) - każdą z innych względów (kolejność przypadkowa):

- Szlak Lisów (aka Punktów widokowych) - gratuluję pomysłu hipul! Jest to cache, który zdobywa się nie z gpsem, ale z klasyczną naszkicowaną "mapą skarbów". Jak napisał Autor - naprawdę warto przejść całym szlakiem lisów - im dalej, tym ciekawsze widoki. Bardzo mocno polecam - ten cache na pewno na długo pozostanie w pamięci.

- Park Oliwski - za to, że prowadzi ścieżkami parku w sposób, który pokazuje jego piękno pozwalając odkryć miejsca, w których nigdy się nie było i których dotąd się nie zauważało, choć były na wyciągnięcie ręki. Ukłony dla Autorki - Irudzin76.

- Wzgórze Pachołek - ze względu na pomysłowość zakładającego (hipul). Znalezienie tego cacha daje naprawdę dużo satysfakcji, jest prawdziwym wyzwaniem i sprawia duże trudności, co widać w komentarzach. Jakby tego było mało, prowadzi w miejsce, z którego rozpościera się piękny widok na Zatokę Gdańską (rzeczywiście widać domki na Helu :)).

Spider: Porządki w dziale skrzynki polecane - edycja nazwy teamtu
Ostatnio zmieniony poniedziałek 20 października 2008, 02:32 przez trojmiasto, łącznie zmieniany 1 raz.
Jest co prawda gorzej niż było, ale za to lepiej niż będzie.
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

A ja polecam skrzynkę Jaskinia Goryla założoną przez wm36. Znajduje się ona w niezwykłym miejscu - druga pod względem długości jaskinia Niżu Polskiego. Długa na 23,5 m, głęboka na 5 m, powstała na terenie Kępy Redłowskiej, na wybrzeżu klifowym. Zalecana ostrożność przy eksploracji jaskini - wprawdzie sporo osób odwiedza to miejsce, ale należy pamiętać, że nie jest to jaskinia powstała w skale..

No i oczywiście popieram użytkownika trójmiasto - skrzynka hipula na Pachołku jest wyjątkowa!
Obrazek Obrazek Obrazek
Spider
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Spider »

Post usuniety na prosbe autora.
Awatar użytkownika
soolash
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 16 października 2008, 21:09
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: soolash »

Nie wiem, czy moge (patrz poprzednik), ale chcialbym zwrocic Wasza uwage na Korone Trojmiasta. Doskonale polaczenie miejsc bardzo ciekawych (acz srednio znanych), humoru i doskonalego przygotowania skrzynek. Dla mnie perfekcja i przyklad godny nasladowania. Polecam - satysfakcja gwarantowana.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=6122][img]http://www.opencaching.pl/statpics/6122.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1553][img]http://geokrety.org/statpics/1553.png[/img][/url]
Slainte Mhath My Friends!
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

Dziękuję :)
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
esem
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: wtorek 09 grudnia 2008, 15:57
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: esem »

Chciałbym dodać do skrzynek wymienionych przez przedmówców trzy wyjątkowo pomysłowe skrzyneczki dla zwolenników dłuższych spacerów:

* Szlak dzików hipula: multicache GPS-free, gwarantujący kapitalną zabawę podczas pokonywania drogi do celu; no a sam cel (skrzynka) - perełka!

* Geocaching na orientację trojmiasto: zabawa zwłaszcza dla miłośników imprez na orientację; dosyć wymagająca - ale jaka satysfakcja na 'mecie'!

* Sopocki spacer trzynastozgłoskowcem mushina: kapitalny spacer po Sopocie, 'w rytm' zgrabnego i zmuszającego do myślenia 'trzynastozgłoskowca'.
ObrazekObrazekObrazek
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Thathanka »

Jako, ze najbardziej lubię cache historyczne lub z historią w tle polecam Gdańsk wczoraj i dziś czyli wędrówki po (nie)znanym mieście Wanogi. Liczę, że to jest zaledwie pierwsza skrzynka z serii w Gdańsku i że będą kolejne. :)
Awatar użytkownika
Wanoga
Forumator
Posty: 792
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Post autor: Wanoga »

W przygotowaniu :)
"A ja sobie jeżdżę na motorowerze i nocą na szosie łapię w worek jeże..." (Jan Krzysztof Kelus)
Obrazek
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Ja polecam tą skrzynkę. Jeśli ktoś przybywa z daleka, ale ma trochę więcej czasu, to z pewnością warto wybrać się w to miejsce i odnaleźć Ujście Wisły Śmiałej:

http://www.opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=2413
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

...A jeśli komuś dzień wydaje się zbyt krótki, to może się wybrać na poszukiwanie nocnych atrakcji Trójmiasta.
Drzewa mają oczy
Drzewa mają oczy - część II
Skarb Piratów
:wink:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
zyr
Forumator
Posty: 3247
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Post autor: zyr »

Popieram słowa Voita i do swoich typów dodaję Skarb Piratów.
Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Post autor: Thathanka »

A możecie polecić jakieś _tradycyjne_ skrytki, które z powodzeniem można zdobywać w okresie śnieżno-zimowym? Z racji mrozu i śniegu odpadają wszystkie "kopane" (dla mnie to żadna atrakcja przy takiej aurze) i te, których charakterystyczne elementy zostały przykryte śniegiem.
Ostatnio zmieniony wtorek 06 stycznia 2009, 12:16 przez Thathanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Wczoraj było -10 st C jak zdobywałem mushin28 - Nadworny szpital dziecięcy i się dało. Skrzynkę polecam i rekomenduje. Tylko taka uwaga. O ile latem można się obejść bez łopatki, to zimą jest już koniecznością by dostać się do takiego cache jak ten.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Maliniak
Forumator
Posty: 665
Rejestracja: sobota 27 grudnia 2008, 02:22
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Post autor: Maliniak »

ja polecam na takie chłody skrzynkę mushina mushin33 - Ale kanał... jako tradycyjna

oraz zachęcam do rozgryzienia Jego zagadek:
a) można to rozwiązać w domu
b) skrzynki nie są zakopane
polecane:
mushin34 - 50727a796d6f727a6520736b6d
mushin36 - Monciak 00111010 00101001
ObrazekObrazekObrazek
Obrazek
...Mówię Tobie: "Wiarę miej!
W drodze swojej nie ustawaj!
Żebyś doszedł dokąd chcesz!
Niech marzenia staną się Twoją nocą, Twoim dniem!
Głosem serca w życiu kieruj się!"...
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Ze względu na unikatowe walory podziemne na pomorzu, polecam skrzynkę mushin33- Ale kanał... :D
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ