Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: Stryker »

via 19Miki99: http://rudaslaska.com.pl/i,geocaching-- ... 61956.html

zapowiedź szumna, zamiary może i dobre, ale ciekawy jestem czy w ogóle kesze przejdą przez "sito" (a właściwie dwa). a może ktoś już oficjalnie od nich wystosował wniosek o możliwość założenia bez znalezień?;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: Lza »

Ciekawa incjatywa, ale chyba na GC nie przejdzie. Nie wiem czy dobrze pamiętam - Meteor próbował umieścić na gc OP28AF i nie przepuścili.

Ciekawa incjatywa w znaczeniu, że UM schce promować miasto przez postawienie kesza. Natomiast zapowiadane wykonanie już budzi we mnie niechęć - kesze "na portierni" w zasadzie źle mi się kojarzą. Problematyczne są, bo dochodzi zawodny czynnik ludzki. Zdobycie kesza będzie zależeć od humoru portiera/ki.
Owncache v2.0?

Oczywiście z pewnością są wyjątki od reguły, np Regetowski keszyk u bazowego bardzo mi się podobał, ale ten pokazuje cikawe miejsce, gdzie warto spedzić więcej niż tylko minutę na wpis do logbuka. W tej chiwli próbuje sobie uzmysłowić jakaż to instytucja jest, bądź ma na tyle ciekawą portiernię, by przyciągać do niej keszerów.. Urząd skarbowy??? :-P
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: łowca »

Lza pisze:W tej chiwli próbuje sobie uzmysłowić jakaż to instytucja jest, bądź ma na tyle ciekawą portiernię, by przyciągać do niej keszerów.. Urząd skarbowy??? :-P
Straż Wi^^Miejska
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: Stryker »

Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: miklobit »

Stryker pisze:Oto i portiernia w RŚ: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=21910
Czyli jak widać nie trzeba przechodzić przez sito a wystarczy mieć w okolicy keszera który już sito zaliczył.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: krystiant »

1. Tak, ale ten keszer, który już przeszedł przez sito wziął tego kesza na swoje konto i się pod tym keszem podpisał
2. wcześniej rozmawiał o tym z COG-em
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: chinczyk »

Absolutnie totalny bez sens, znam RUDĘ dobrze, nawet bardzo dobrze i jest tam bardzo dużo miejsc gdzie można założyć kesza, sam Nowy Bytom ma kilka miejsc które można okeszować bo jeszcze tam jest pusto, ale po co jak można było zasadzić kesza w UM :p
Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: Doc_with_the_dog »

Chińczyk, znowu ortografia! :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
EGON
Bywalec
Posty: 48
Rejestracja: niedziela 18 maja 2008, 08:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: EGON »

Doc, co Ty chcesz, jak na azjatę to i tak w miarę po polsku pisze. ;)
Awatar użytkownika
5nip3r
Wyjadacz
Posty: 352
Rejestracja: poniedziałek 29 sierpnia 2011, 01:07
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Ruda Śląska - zapowiedź oficjalnego kesza

Post autor: 5nip3r »

Celem wyjaśnień... Zostałem poproszony o pomoc przy założeniu kesza przez urzędniczkę z działu zajmującego się promocją, bo mnie zna. Pomogłem, bo jestem bardzo miłą osobą :)
Sugerowałem jej oczywiście założenie osobnego konta, ale ze względu na pośpiech wziąłem skrzynkę na siebie. Nowe konto wiązałoby się z koniecznością znalezienia 10 keszy oraz akceptacji przez COG.
Dla pewności zapytałem COG, czy nie będzie mieć nic przeciwko, jeśli tak to będzie wyglądać.
Jako, że w skrzynce znajdowały się gadżety miasta i chciano zapewnić skrzynce bezpieczeństwo, zlokalizowano ją w takim, a nie innym miejscu, żeby ograniczyć szanse na jej zniknięcie. Jest podobno pod stałą opieką wydziału od promocji a gadżety (tak mnie zapewniano) mają być uzupełniane. Z początku były problemy (pierwiastek ludzki - Miki miał okazję się przekonać :D ), ale wynikały z faktu, że w dniu uruchomienia kesza zmieniła się firma ochroniarska, która nie do końca zajarzyła o co kaman :D
Mam nadzieję, że już jest i będzie ok.
Wiem, że nie jest to kesz wysokich lotów, ale chodziło o pomoc i promocję miasta.
Żałuję, że nie mogłem zdobyć certyfikatu, bo byłby ciekawym okazem w moim zbiorze... :)
Tyle w temacie :)

P.S. Geocaching oczywiście nie puścił skrzynki :D

Pozdrawiam :)
Za ten post autor 5nip3r otrzymał podziękowanie:
jjpkb
Pozdro ! 5nip3r
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ