OCPL na Facebooku

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Thathanka
Wyjadacz
Posty: 499
Rejestracja: niedziela 02 listopada 2008, 08:38
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Thathanka »

Sasklacz pisze:its so easy , dont it?
No, it dont. :lol:
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Saskłacz ma bardzo dużo racji. Kiedyś czytałem ksiażkę Kevina Mitnicka, uznanego za największego w historii hackera, który nota bene dostał sądowy zakaz korzystania z internetu :D , w której napisał, że u hackerów wiedza informatyczna stanowi tylko jakieś 25%, reszta to umiejętność wyciągania informacji od ludzi.
Kiedyś wraz z kumplem przeglądaliśmy popularny serwis sympatia. Wybraliśmy sobie 10 dziewczyn, ktore nas zainteresowały (widoczne były tylko nicki)
Nie zdążyliśmy wypić 2 kolejek mieliśmy dane osobowe 7 z nich (to zrobił sprytnie wyklikany programik), a resztę informacji tzn. nr telefonu, mail, gg, adres, jakim samochodem jeździły i do jakich knajp chodza itp. zdobyliśmy bez użycia komputera. Najgorsze jest w tym wszystkim, że zrobilismy to na legalu!!!! Żadnych zabronionych prawem działań, włamów, korzystania ze znajomych w różnych służbach itp :wink:
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Sasklacz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 31 stycznia 2011, 10:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Sasklacz »

dlatego ważne jest ustawić sobie jeden profil reprezentatywny...

Zbiera mi się od miesiąca żeby napisać artykuł dłuższy "jak się zabezpieczyć w necie" ale jak na razie mam potężną wiedzę i mało chęci...
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Nannette »

Doc_with_the_dog pisze:Tak sobie czytam ten wątek i myślę.... Dlaczego w zasadzie mnie nie ma na fejsie....
Wystarczająco ekshibicjonistyczny jesteś tutaj więc rozumem ze fejsa nie potrzebujesz hehheheh
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Nannette, w swojej uszczypliwości masz dużo racji. Różnica polega na tym, że tutaj wrzodem na tyłku jest Doktorek, a na fejsie musiałby być ...... ..... (tutaj wstaw imię i nazwisko) :P To jednak robi rożnicę nieprawdaż? :P

A teraz OSTRZEŻENIE!!!!!
Sprawa całkowicie poważna mająca miejsce przedwczoraj, tj. 13.02.2001r.
Kumpel otrzymał od swojego dobrego znajomego (nota bene księdza) na maila zaproszenie do obejrzenia jakichś tam swoich zdjęć zamieszczonych na facebooku. Nic w tym mailu nie było niepokojącego. Kliknał w link i....... wywaliła mu sie cała partycja z systemem operacyjnym. Stracił wszystko.
Oczywiście nie piszę tego w kontekście argumentu przeciwko FB, ale przy okazji jako ostrzeżenie. Jeśli będziecie w najbliższym czasie otrzymywali od swoich znajomych linki do galerii zdjęć radzę pytać czy aby nadawcy wam naprawdę coś wysłali (oczywiście w rzeczonym przypadku nadawca nie miał bladego pojęcia o tym, że jego komp wysyła maile z jakimiś syfami).
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Sasklacz
Nowy na forum
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 31 stycznia 2011, 10:23
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Sasklacz »

uuu . wyższa szkoła jazdy , ja raz sobie dociągnąłem takiego wirka że mi w 30 sekund pokazał się pan w czapeczce który mi pomachał i dysk był do reinstalki od czystości.

Anyway - jak ktoś nie ma mózgu (i nie uderzam tu do nikogo) to nawet 1000 antywirusów i 500 firewali mu nie pomoże.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: lavinka »

Doc_with_the_dog pisze:Nannette, w swojej uszczypliwości masz dużo racji. Różnica polega na tym, że tutaj wrzodem na tyłku jest Doktorek, a na fejsie musiałby być ...... ..... (tutaj wstaw imię i nazwisko) :P To jednak robi rożnicę nieprawdaż? :P

A teraz OSTRZEŻENIE!!!!!
Sprawa całkowicie poważna mająca miejsce przedwczoraj, tj. 13.02.2001r.
Kumpel otrzymał od swojego dobrego znajomego (nota bene księdza) na maila zaproszenie do obejrzenia jakichś tam swoich zdjęć zamieszczonych na facebooku. Nic w tym mailu nie było niepokojącego. Kliknał w link i....... wywaliła mu sie cała partycja z systemem operacyjnym. Stracił wszystko.
Oczywiście nie piszę tego w kontekście argumentu przeciwko FB, ale przy okazji jako ostrzeżenie. Jeśli będziecie w najbliższym czasie otrzymywali od swoich znajomych linki do galerii zdjęć radzę pytać czy aby nadawcy wam naprawdę coś wysłali (oczywiście w rzeczonym przypadku nadawca nie miał bladego pojęcia o tym, że jego komp wysyła maile z jakimiś syfami).
A teraz słowo FB zamieniamy na poczta i ostrzegamy ludzi przed korzystaniem z e-maili. No weź, przeca to paranoja. Link można dostac nawet w smsie.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Lavinka, przecież napisałem, że to nie jest argument przeciwko FB, tylko opisałem, iż taka sytuacja miała miejsce. To przestroga nie przed FB tylko ogólnie, że taki syf teraz jest na topie
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: r00t7 »

Doc_with_the_dog pisze:Lavinka, przecież napisałem, że to nie jest argument przeciwko FB, tylko opisałem, iż taka sytuacja miała miejsce. To przestroga nie przed FB tylko ogólnie, że taki syf teraz jest na topie
był jest i będzie ;) niestety istnieje grupa idiotów która ma fun z rozwalania czyjejś pracy i tyle. głupich nie sieją
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: lavinka »

Doc_with_the_dog pisze:Lavinka, przecież napisałem, że to nie jest argument przeciwko FB, tylko opisałem, iż taka sytuacja miała miejsce. To przestroga nie przed FB tylko ogólnie, że taki syf teraz jest na topie
Hm. Właściwie po co ją(sytuację) wrzuciłeś w takim razie? Syf był, jest i będzie. Internet to ZUO,sunsiatka tak mówiła ;)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Nannette »

Doc_with_the_dog pisze:Lavinka, przecież napisałem, że to nie jest argument przeciwko FB, tylko opisałem, iż taka sytuacja miała miejsce. To przestroga nie przed FB tylko ogólnie, że taki syf teraz jest na topie
bo fejsbókiem rzondzom szatany
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Doc_with_the_dog »

Dobra.... czas poznać tego wrzoda... znaczy wroga.... Zarejestrowałem sie, oczywiście nie pod prawdzimywmi danymi, pierwsze co zrobię to poszukam gdzie jest opcja skasuj konto by na przyszłośc wiedzieć :D

EDIT:
Po 15 minutach bytności uśmiałem sie do rozpuku....
Komunikat systemowy w profilu mojej znajomej:

"Ranking Znajomych - Rafał uważa że jesteś ładny/a!
Rafał podczas porównywania znajomych wybrał/a cie przynajmniej 1 raz"

No..... brawo!!!! Można sie dowartościować!! szkoda, że nie pisza dokładnie ile razy ktoś kliknał, że dana osoba jest ładniejsza. No i szkoda, że nie ma też selekcji negatywnej. komunikat mógłby brzmieć: "Rafał dokonując 75 porównań, nie kliknał Ciebie ani razu" :D :D

Żywcu! Twoje porównanie z rybkami trafne w 110% :D
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Cebulka
Wyjadacz
Posty: 446
Rejestracja: wtorek 13 października 2009, 23:33
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: OCPL na Facebooku

Post autor: Cebulka »

Doc_with_the_dog pisze: Nie zdążyliśmy wypić 2 kolejek mieliśmy dane osobowe 7 z nich (to zrobił sprytnie wyklikany programik), a resztę informacji tzn. nr telefonu, mail, gg, adres, jakim samochodem jeździły i do jakich knajp chodza itp. zdobyliśmy bez użycia komputera. Najgorsze jest w tym wszystkim, że zrobilismy to na legalu!!!! Żadnych zabronionych prawem działań, włamów, korzystania ze znajomych w różnych służbach itp :wink:
Wszak skuteczny geokeszer musi urok osobisty mieć :wink:
A tak na serio, to że na fb są takie głupawe aplikacje, nie znaczy przecież, że trzeba ich używać. Natomiast jako narzędzie do komunikacji z ludźmi jest bardzo praktyczny.
Na sympatii zaś, jak sądzę, działają osoby dość specyficzne.
ODPOWIEDZ