forum Tibii

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Krysiul »

Też myślałem, czy ich nie doedukować, ale Żywcu pewnie sobie poradzi ;) Będę jeszcze śledził ten wątek :P

Drzazga, Doc ma rację, GPS w najlepszym przypadku podprowadzi Cię w pobliże celu, ale i tak można szukać dłuuugo, jak zakładający wykaże się pomysłowością. Kup sobie GPS, a potem poszukaj z nim np. niektórych skrzynek makosa ;P Łatwiej szuka mi się skrzynek GPS free, bo często żeby w ogóle możliwe było znalezienie bez odbiornika w czasie krótszym od nieskończoności autorzy podają dość dokładny opis, gdzie jest skrzynka i jak ją zdobyć. Ty też to robisz ;) Od strony zakładającego posiadanie odbiornika daje większe pole manewru i możliwość ułożenia ciekawszych zadań, choć niektóre skrzynki z założenia będą zawsze GPS free. No i to działa jak taki filtr odsiewający ludzi, którzy są za mało rozgarnięci, żeby nauczyć się obsługiwać turystyczną nawigację (no offense do tych obecnie niezdżipiesowanych).
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: forum Tibii

Post autor: r00t7 »

dokładnie ! :) czasem bez gpsa się nie da
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: lavinka »

Krysiul pisze:Też myślałem, czy ich nie doedukować, ale Żywcu pewnie sobie poradzi ;) Będę jeszcze śledził ten wątek :P

Drzazga, Doc ma rację, GPS w najlepszym przypadku podprowadzi Cię w pobliże celu, ale i tak można szukać dłuuugo, jak zakładający wykaże się pomysłowością. Kup sobie GPS, a potem poszukaj z nim np. niektórych skrzynek makosa ;P Łatwiej szuka mi się skrzynek GPS free, bo często żeby w ogóle możliwe było znalezienie bez odbiornika w czasie krótszym od nieskończoności autorzy podają dość dokładny opis, gdzie jest skrzynka i jak ją zdobyć. Ty też to robisz ;) Od strony zakładającego posiadanie odbiornika daje większe pole manewru i możliwość ułożenia ciekawszych zadań, choć niektóre skrzynki z założenia będą zawsze GPS free. No i to działa jak taki filtr odsiewający ludzi, którzy są za mało rozgarnięci, żeby nauczyć się obsługiwać turystyczną nawigację (no offense do tych obecnie niezdżipiesowanych).
To ja się może wypowiem jako gpsiara co z przyzwyczajenia szuka bez Gpsa. GPS włączamy z Meteorem, gdy autentycznie mamy problem ze znalezieniem czegoś w środku lasu bez charakterystycznych elementów(by właśnie ograniczyć pole manewru). Po prostu nie lubimy ryć lasu. Co z tego, że ktoś szuka bez spoilerów, jak ryje mnóstwo drzew w okolicy współrzędnych kesza? Mało kto posiada kujkę... a przeca kujka też nie zawsze pomaga, gdy ziemia zmarznięta lub zagruzowiona czy z dużą ilością korzeni. Niby w lesie dużo krzywdy to nie robi, jeno spulchnia ściółkę(dziki robią więcej rumoru), niemniej nie czuję się w porządku, gdy muszę obkopać drzewo dookoła w Parku Narodowym. Dlatego warto przy zakładaniu skrzynek zastanowić się, czy szukający nie zniszczą otoczenia bez sensu. Co innego bezpański las czy jakaś polanka z drzewami tuczonymi na sprzedaż do tartaku, co innego Park Krajobrazowy czy Narodowy. I tak naginamy prawo zakładając tam skrzynki, szanujmy przestrzeń w której się poruszamy.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Krysiul »

No i właśnie to jest jedno z zadań spojlerów, żeby ktoś mógł sobie takiego spojlera otworzyć, gdy z różnych powodów nie można znaleźć kesza nie ryjąc dookoła jak dzik. Skrzynki zakopane to trochę inna sprawa i chyba każdy, kto trochę myśli, o tym wie. Nie jestem pewien, jaka jest myśl przewodnia powyższego posta.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
JohnDoe
Wyjadacz
Posty: 279
Rejestracja: środa 11 marca 2009, 13:28
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: forum Tibii

Post autor: JohnDoe »

Tylko ze spojlerami, szczególnie leśnymi, bywa różnie. Ten sam krzak, czy to samo drzewo inaczej wygląda jesienią lub zimą, niż wiosną czy latem jak kesz był chowany. Szczególnie gdy jest to "charakterystyczne" drzewo. :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: lavinka »

JohnDoe pisze:Tylko ze spojlerami, szczególnie leśnymi, bywa różnie. Ten sam krzak, czy to samo drzewo inaczej wygląda jesienią lub zimą, niż wiosną czy latem jak kesz był chowany. Szczególnie gdy jest to "charakterystyczne" drzewo. :)
Charakterystyczna sosna w sosnowym lesie? Spoilak który pokazuje "jakiś" krzaczek? Oj wiemy ;) Ale lepszy jakikolwiek spoilak niż żaden. Chyba najlepsze są w pewnym oddaleniu, żeby było trochę widać otoczenie. No chyba, że to karpa, karpy w ciągu 2 lat bardzo zmieniają wygląd...
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: forum Tibii

Post autor: Stryker »

Pół biedy jak ktoś widzi rzekomo charakterystyczne drzewa. Gorzej jak zakładający widzi w lesie krzyż, którego nie było dane zobaczyć żadnemu z kilkunastu znalazców kesza ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: forum Tibii

Post autor: krystiant »

mwoz pisze:Gorzej jak zakładający widzi w lesie krzyż, którego nie było dane zobaczyć żadnemu z kilkunastu znalazców kesza ;-)
Ale tam naprawdę był krzyż... Czterech pierwszych znalazców widziało go na 100%, a że później zniknął... cóż, może ktoś go wziął na opał lub ognisko... to były dwie grubsze gałęzie położone na ziemi na krzyż :mrgreen: Też się spodziewałem czegoś innego, może nie od razu takiego jak na Giewoncie, ale jednak...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
deep
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: sobota 29 stycznia 2011, 10:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: forum Tibii

Post autor: deep »

no witam, widzę, że coniektórych 'bawi' ->'slang'<- którego używają osoby piszące na forum ;) Pragnę nadmienić, że przed komentowaniem poleciłbym przeczytanie wątku, a nie tylko niektórych, wyrwanych z kontekstu postów. Jeżeli sądzicie, że tekstu typu 'misja' są tu pisane na poważnie, to hm, grubo się mylicie, tak to ujmę. Co racja to racja, nie mam jakiegoś super doświadczenia w keszowaniu, ale uważam, że nie muszę być ekspertem w jakiejś dziedzinie, żeby polecić ludziom coś tak sympatycznego jak geocaching. Keszowałem bez gpsa, jeżeli opis jest dokładny, nie ma problemu ze znalezieniem skrzynki, za to jest super zabawa, czasem na kilka godzin :D Wolicie z GPSem? Spoko, wasza sprawa, szanuje to, dopóki nie próbujecie narzucać komukolwiek własnego zdania ;)


Pozdrawiam,
Autor tematu: Deep :)

PS: a właśnie, w głównym poście tematy widnieje link do wiki geocaching i do strony opencaching.pl.
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: forum Tibii

Post autor: Doc_with_the_dog »

@deep
Jak widzę w swoim poście piszesz między innymi o mnie. Jak juz wcześniej wspomnialem moje posty nie mają na celu wyśmiewanie autorów, jedynie pokazanie jak zabawnie brzmią niektóre terminy w slangu jakiejś subspołeczności. Ja również do podobnej należę, mianowicie gram w traviana. Tam też jest specyficzny slang i pewnie gdybym wspomniał o cachingu na tamtym forum również pojechałbym fejkowaniem, znajdywaniem artków itp.
Moim zamysłem było ukazanie zabawnych wypowiedzi, a nie wysmiewanie kogokolwiek.
Wiesz...... dla mnie np. zabawne było gdy jeden z użytkowników napisał "(...) mam 12 lat (...) geocaching to może jest i fajne, ale dla młodszych (...) podczas gdy w rzeczywistości, w zdecydowanej większości tę zabawę uprawiają ludzie po 20 roku życia. Myślę, że średnia to ok 28 rż.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: forum Tibii

Post autor: etnamars »

Delikatny OT.
Podczas misji Skierniewice, dokładniej w pobliżu chest'a meteora UNITRA ZATRA zlokalizowaliśmy zapis jak na zdjęciu. Distance h=40m, v=1m. Rzeczywiście nadajemy na zbliżonym poziomie :D
Załączniki
tibia
tibia
Dscf9695.jpg (36.88 KiB) Przejrzano 2222 razy
ODPOWIEDZ