Limtv.pl-reportaż

Informacje o geocachingu opublikowane w mediach. Tutaj może również kontaktować się z nami radio, prasa, telewizja czy co tam innego :)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Krysiul »

No cóż... to nie było mądre.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Drzazga »

Miałem wiele nietuzinkowych zainteresowań i w każdym z nich, najgorsze co mogło być to uświadomienie innym ludziom jak można fajnie i ciekawie spędzić wolny czas. Oczywiście sprawa dotyczyła wszelkie media szeroko pojęte.

I tak oto doświadczenie mnie nauczyło, że główny narybek najlepiej pozyskiwać z polecenia. Czyli jeśli my mamy głowę na karku, to Geoprzygodę polecamy również osobom które trzeźwo myślą i w jakimś stopniu szukanie skarbów może ich zainteresować.

Także wszelka popularyzacja zabawy może być dla niej szalenie niebezpieczna. Co jak co ale akurat w tym co robimy, stawiamy główny nacisk na zaufanie do innych uczestników zabawy - nawet nie widząc ich na oczy.
Dążę do tego, iż jeśli każdy z nas dobiera nowe osoby bardzo starannie i zadaje sobie setki pytań czy dobrze byłoby tą osobę wkręcić. W konsekwencji czego tworzy nam się w całej Polsce doborowe towarzystwo.
Gdy puścimy w świat "rekrutację" poprzez media, to już nie mamy wpływu na to kto zainteresuje się zabawą i jak ją będzie postrzegał. Czy będzie się bawił razem z nami, czy będzie srał do skrzynek, czy zabierał je do domu...
Za ten post autor Drzazga otrzymał podziękowania (total 3):
r00t7KrysiulStryker
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Krysiul »

Drzazga, chyba nikt lepiej tego nie ujął, przynajmniej według mnie. Poza tym dochodzi sprawa nadgorliwości policji, która z braku zajęcia i chęci wykazania się "skutecznością" być może mogłaby przyczepić się do wielu skrzynek, nawet niekoniecznie nielegalnych, gdyby zabawa była powszechnie znana i zbytnio rozpopularyzowana. Na ile jest to realne zagrożenie - nie wiem, ale istnieje.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Ivanhoe84
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 08 listopada 2009, 15:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Ivanhoe84 »

Niektóre gazety mają specyficzne podejście do tematu: http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=64971
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: krystiant »

:lol: Wychodzi na to, że taki nadajnik GPS ukryty w skrytce kosztuje około 1000 zł. Ale może ktoś powie tym harcerzom, że nie mogą tych skrytek zakopać...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Saracen
Forumator
Posty: 1443
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 23 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Saracen »

krystiant pisze::lol: Wychodzi na to, że taki nadajnik GPS ukryty w skrytce kosztuje około 1000 zł.
Wychodzi na to, że gminne fundusze są dobrze inwestowane :lol: A drużyna to prawdziwe "gazele biznesu" :lol:
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Krysiul »

Akurat nadajnik GPS za 1000 zł można dostać, zwłaszcza, jak zamówisz hurtem i bez montażu, ale jeśli ta gazeta totalnie nie odpłynęła a propos wartości projektu, to niezłe cwaniaki z tych harcerzy ;P Chyba nikt nie zarobił tyle na keszingu :P
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wtorek 21 kwietnia 2009, 12:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: snp »

Przeczytałem ten artykuł i przetarłem oczy ze zdumienia. Pomijając fakt, że zakopywanie nadajników to zapewne bełkot dziennikarski, ale że Ci harcerze wyjęli z gminnej kasy 24 tysiące złotych na zakopanie 24 keszy... Nobel z ekonomii dla tych Zuchów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Drzazga
Bywalec
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 05 września 2010, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Drzazga »

Ja pitole ;)
Jest to możliwe jeśli nawet postarali się o dotacje z UE - tam tego typu promocje regionalne przechodzą, bo są swojego rodzaju innowacją dla regionu ;]
Nadajniki GPS w skrzynkach - pewnie dużych i wypasionych. Mają one sens żeby namierzyć dajmy na to osoby zbyt chciwe i jeśli już harcerze zwrócili się z prośbą o tego typu dofinansowanie, to taki nadajnik sygnału mógł być wręcz wymogiem.

Coś o tym wiem bo podobne projekty bywały w moim regionie. Wprawdzie nie Geocachingowe ale coś w ten deseń ;)

Jednego sie boje i zachodzę w głowe... Jakby w którejś lokalnej gazecie Nowego Dworu Mazowieckiego, czy na łamach serwisu internetowego... pojawiła się informacja z adresem strony, to jestem na 1000% pewien że każda skrzynka z okolicy nie przetrwała by tej promocji ;]
Co innego może w większych miastach gdzie jest mase rzeczy do roboty, a co innego w małych miasteczkach gdzie połowa młodzieży szlifuje chodniki od rana do wieczora w poszukiwaniu recepty na dobry wkręt czy zabawę.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Doc_with_the_dog »

Sęk w tym drzazga, że w dużych miastach gdzie jest sporo do roboty, młodzież również szlifuje chodniki, bo im sie nie chce ruszyć d.....ska.
Myślę, że autor tekstu nie do końca zbadał temat (zakopywanie giepsów), ale jeśli prawdą jest, że na projekt wyłożono tyle kasy, to pewnie harcerze i tak nic nie zarobią. Pieniądze wcześniej rozejdą się po urzędasach. A skauci dostaną jakąś nagrodę rzeczową, odznakę i przysłowiowy "uścisk dłoni prezesa"....
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
Awatar użytkownika
Krysiul
Forumator
Posty: 1055
Rejestracja: środa 09 czerwca 2010, 21:35
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Krysiul »

Mają one sens żeby namierzyć dajmy na to osoby zbyt chciwe i jeśli już harcerze zwrócili się z prośbą o tego typu dofinansowanie, to taki nadajnik sygnału mógł być wręcz wymogiem.
Pytanie, po co na taki projekt dofinansowanie? Żeby kupić drogie fanty? Pojemniki, które przetrwają wojnę atomową?
ObrazekObrazekObrazek
lukas_jaceq
Wyjadacz
Posty: 398
Rejestracja: sobota 10 maja 2008, 19:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: lukas_jaceq »

Jak sądzę to wygląda jak zawsze, Pan koordynator na rok pensyjka, pani księgowa, zastepca koordynatora i pewnie jeszcze z 1 czy 2 stanowiska- prawie zawsze przy projektach ue jest kilku do "michy". Harcerze za fatygę dostaną giepsa za jakieś 800 -1000 zl, kesze w koszcie 20-50 zł. A reszta kasy idzie na "utrzymanie interesu". Zreszta nie ma co się dziwić, takie prawo i przepisy to każdy kombinuje jak może ;P
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: krystiant »

Wyciąganie kasy za pomocą "projektów" to osobna sprawa. Ja akurat czepiłem się niefachowości dziennikarza - w keszach na 100% nie będzie nadajników gps, bo one są na orbicie (a dziennikarz pewnie założył, że skoro szuka się za pomocą odbiorników to muszą nadawać...) i druga sprawa - powiązanie akcji ze stroną geocaching.org.pl - to robiona przez spidera i toczygroszka strona dotycząca geocaching.com, a tam jest regulaminowy zakaz zakopywania...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Ivanhoe84
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: niedziela 08 listopada 2009, 15:47
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: Ivanhoe84 »

Myślę że rzetelność informacji zamieszczanych w "polskich" gazetach wykupionych przez akcjonariat AG Axel Springer pozostawia wiele do życzenia http://www.gorzyce.pl/Image/plakat%20geocaching.jpg - Idea dobra, forma również, może trochę pod względem merytorycznym trochę wszystko kuleje :)(te zakopane nadajniki)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2107
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Limtv.pl-reportaż

Post autor: r00t7 »

widać harcerze kombinują jakby tu dobrą bibę zrobić ;)
24 tysiące na 24 kesze :shock:
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ