szanujmy też współgraczy w zabawie

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Pawel brasia »

tty12 pisze: Na GC niestety TB też w Polsce szybko giną. Są już tacy co do keszy nie wrzucają tylko wymienią je na eventach.
Kiedyś zabrałem TB ze skrzynki, włożyłem do innej i tu zonk, bo nie można je zalogować tylko w komercyjnych skrzynkach, żadne inne, żadne współrzędne nie wchodzą w grę. Więc zalogowałem w najbliższej, którą udało mi się znaleźć, ale faktycznie ona była w skrzynce o parę km dalej. Jeśli ktoś odwiedził skrzynkę gdzie powinien być mógł pomyśleć, że zginęła.
Od tego czasu przenoszę geokrety i nie tykam takich dziwnych wynalazków.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
justrad
Nowy na forum
Posty: 3
Rejestracja: sobota 26 września 2015, 15:18
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: justrad »

Brasia poruszyła ciekawy temat. Po co użytkownicy opencachingu tykaja sie skrzynek z komercyjnego geocachingu. W Polsce najlepiej jest rozwinięty bezpłatny opencaching i postarajmy sie by ten stan pozostał jak najdłużej. Przeciwny jestem zakładania skrzynek dwósystemowych co często prowadzi do kradzieży kretów przez użytkowników GC nie wiedzących co to. Spotkałem sie z opinią członka GC że krety to śmieci, mi tak skończył kret w Słowacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: krystiant »

justrad pisze:W Polsce najlepiej jest rozwinięty bezpłatny opencaching i postarajmy sie by ten stan pozostał jak najdłużej.
No nie do końca...
Na OC: Liczba skrzynek: 43109 w tym aktywnych: 27192
Na GC: Na terenie Polski znajduje się 33371 skrytek, z których 27279 jest aktywnych.
chyba, że chodzi o ogólną liczbę keszy, a nie aktywnych... Niektórzy co prawda twierdzą, że na OC są lepsze, ale po pierwsze oceny mogą być mało obiektywne, a po drugie w obu serwisach widziałem i dobre i słabe.
justrad pisze:Przeciwny jestem zakładania skrzynek dwósystemowych co często prowadzi do kradzieży kretów przez użytkowników GC nie wiedzących co to. Spotkałem sie z opinią członka GC że krety to śmieci, mi tak skończył kret w Słowacji.
Ciężko się tłumaczyć niewiedzą, jeśli do kreta jest dołączona karteczka z instrukcją. Geokrety z założenia są ogólnoświatowe i multisystemowe. Jak właściciel nie zrobi instrukcji po angielsku to sam jest winien, że obcokrajowcy nie wiedzą co to... A twierdzenie, że kret to śmierć musiał wygłosić jakiś fanatyk GC.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: azhag »

Dobre i słabe kesze oczywiście są wszędzie, ale szczerze powiedziawszy na OC jeszcze nie spotkałem się (choć z pewnością niewiele widziałem) z serią kilkudzisięciu mikrusów ukrytych równo co sto-ileś metrów, pokazujących kolejną sosnę przy leśnym trakcie byle tylko było +1 (czy tam +50). Tymczasem u konkurencji zdaje się tego rodzaju kesze kwitną w najlepsze.

Suche statystyki rzeczywiście wskazują, że GC przegoniło OC, ale gdyby wziąć poprawkę na takie kryptomultaki, to myślę, iż OC wciąż wiodłoby prym.

A żeby nie pisać też tak całkiem nie na temat: szanujmy się też logując wymieniane fanty. Kilka keszy już założyłem i jeszcze nikt nie wpisał co wymienił (lub, używając eufemizmu, nie-wymienił), pomijając zalogowanie wzięcia kreta lub certyfikatu (przynajmniej!). Na szczęście nie było w tych keszach nic wartościowego, ale drobny niesmak jednak pozostaje. Już pal licho wymianę fantów o podobnej wartości (sam też nie jestem bez winy, zdarzało się po wymianie, na trzeźwo, dojść do wniosku, że chyba trochę przesadziłem), ale sam fakt wymiany. Czasami naprawdę ma znaczenie wiedza co w keszu jeszcze jest albo już nie ma — po ostatnich przymrozkach jechałem do pewnego kesza zabrać fant, który nie zniesie zimowania, tylko po to by przekonać się, że został podjęty.
Obrazek
tty12
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 12:14
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: tty12 »

Ja tam się nie mogę zdecydować na jeden system. :(

Jeden i drugi ma wady i zalety. Każdy ma coś czego nie ma drugi. Faktycznie kwestia keszy dwu(i więcej) systemowych jest dla mnie odrobinę kontrowersyjna. Generuje to pewne problemy i denerwuje niektórych jednosystemowych. Problem TB/GK też występuje. Jak na chwile obecną przychylam się do pomysłu nie łączenia skrzynek z różnych systemów (chyba że są to rożne OC). Z tego co wiem są różne historyczne zaszłości z przenoszeniem skrzynek OC do GC. Tutaj bym się nie czepiał ale łączenie lub rejestrowanie skrzynek nowych w dwóch systemach nie wydaje mi się dobrym pomysłem. Jest to oczywiście moja subiektywna opinia i nie zamierzam się wdawac w dyskusje na ten temat.

Jeżeli chodzi o KG to raczej nie wrzucam ich do skrzynek GC i dwu systemowych. Ponadto odwiedziny GK loguję w zasadzie tylko w skrzynkach OC.
ObrazekObrazekObrazek
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Aris »

Aaa tam. Zakładając skrzynki chcę pokazać ciekawe miejsca które ucieszą każdego bez względu w co się bawi. Dlatego postanowiłem systematycznie dokoptować skrzynki do GC. :) Oczywiście zachowując ich "neutralność". Kwestia GK/TB to sprawa szacunku do graczy drugiego serwisu. Nawet jak nie będzie to dwusystemowiec a ktoś znajdzie przez przypadek nie tą skrzynkę to i tak będzie miał gdzieś.
Niestety GC to Groundspeak i ich zasady, ale dla mnie GC to ludzie którzy bawią się w to co my i powinno się dążyć do symbiozy pomiędzy serwisami.
Jak się pojawi trzeci serwis to i tam założę.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Rob »

Moim zdaniem zakładanie keszy dwusystemowych działa na szkodę OC.
ODPOWIEDZ