szanujmy też współgraczy w zabawie

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Klucken
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sobota 18 października 2014, 23:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Klucken »

Dziś prześlismy kawałek geościeżki. Kilka sąsiadujących keszy, trzy czy cztery. Jeden z nich takiej pojemności, że pomieściłby z kilkaset geokretów i gadżetów. Oczywiście pusty. Te sąsiednie także. W tych kilku sąsiadujących keszach zalogowanych 10 geokretów, wrzuconych już w sierpniu 2014 roku. Oczywiście ich nie ma. Geokrety nie wylogowane. Pytam się jaki sens? Jeśli bierzemy GK i nie logujemy, to rozumiem że się w to nie bawimy, a skoro się nie bawimy, to po kiego diabła bierzemy? Czy to problem wylogować kreta i zalogować wrzucenie do innej? Przecież nawet nie trzeba wymyślać niestworzonych historii podziękowań, wpisów. Trzeba tylko kliknąć ze trzy razy żeby wyjąć i trzy razy żeby wrzucić. Tylko tyle. Powiecie że krety znajdowały się po roku czy dwóch. I co z tego? A muszą? A czy to problem zalogowac kreta? Jestem ciekaw, czy keszerzy którzy te 10 kretów wyciągnęli, zapomnieli przez te ponad pół roku zalogować swoje znalezienia. Nie sądzę. Jak to wygląda? Ważne że ja się bawię że mi statystyki rosną, a w dupie mam że ktoś chętnie poobserwowałby jak wędruje jego kret. Że ta osoba bardziej cieszyłaby się, gdyby kret zaliczył np. odcinek Warszawa-Kraków-Szczecin, niż wrzucenie w Warszawie i odnalezienie w Szczecinie.

Chcemy się bawić, świetnie, ale może szanujmy to, że inni też w tej piaskownicy się bawią.
ObrazekObrazekObrazek
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
Moim zdaniem problem leży gdzie indziej. Geokrety są po prostu kradzione ze skrzynek przez "****", którzy nigdy nie zrozumieli i nigdy nie zrozumieją geocachingu. To jest Polska, tutaj kradnie się wszystko, trzeba się po prostu przyzwyczaić i nie poddawać się :).
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: DriadaK »

Mi także szkoda zaginionych geokretów :) Często jadę do danej skrzynki właśnie ze względu na leżakującego tam b. długo kreta, a tu... pustka...
Sama mam wiele kretów, które zaginęły... Póki co czekam na ich cudowne odnalezienie się, ale nadzieja niknie.

Z drugiej strony wiele kretów jest branych jako "gadżety" albo przez ludzi, którzy nie wiedzą, co to jest ten cały geokret.
Obrazek Obrazek
Klucken
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sobota 18 października 2014, 23:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Klucken »

DriadaK pisze:Sama mam wiele kretów, które zaginęły... Póki co czekam na ich cudowne odnalezienie się, ale nadzieja niknie.
właśnie wiele z tych o których pisałem to Twoje geokrety, aż nieprzyjemnie było logować zaginięcia :(
DriadaK pisze:Z drugiej strony wiele kretów jest branych jako "gadżety" albo przez ludzi, którzy nie wiedzą, co to jest ten cały geokret.
nie bardzo, każdy geokret ma jednak etykietę z informacją a co najmniej linkiem do strony
ObrazekObrazekObrazek
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: DriadaK »

Ale wiesz, jest jakaś ładna moneta, albo ładna zabawka, albo ładny znaczek - ciach! I znika :(
Moneta i znaczek do kolekcji a zabawka dla dziecka.

Pierwsze 3 moje geokrety miały kształt drewnianych geocoinów - zniknęły po 2-3 ukryciach. Za ładne były widocznie...
Dlatego tak przykro, kiedy krety giną.
Obrazek Obrazek
Klucken
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sobota 18 października 2014, 23:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Klucken »

dziś zgłoszone kolejne 6 kretów jako zaginione z trzech keszy, czyżby w lasach kaszubskich jakiś wilk żywił się kretami?
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Leśne oko »

Widzę że latasz po Kaszebe , jakie krety poszły w zapomnienie ?
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Klucken
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sobota 18 października 2014, 23:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Klucken »

ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leśne oko
Stały bywalec
Posty: 99
Rejestracja: sobota 28 czerwca 2014, 07:41
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Leśne oko »

Nie natknąłem się na żadne z nich . Dziwne ,że ich nie ma bo ci co latają po Kaszebe raczej do świeżaków nie należą . Ale to są chyba krety z jednej skrzynki ,podejrzewam kradzież .
Nie rozdziobią nas kruki ni wrony ....
Klucken
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: sobota 18 października 2014, 23:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Klucken »

Nie z jednej, z około 5 lub 6 keszy. Kradzież, hm.... oby nie, mierzi mnie to słowo w kontekście geocachingu, ale przyznam, że wpadam powoli w paranoje i zaczynam przebierać gdzie się opłaca wrzucać krety, gdzie jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zginą, lub gdzie większe szanse że pojawi się keszer z zagranicy i wywiezie kreta.
ObrazekObrazekObrazek
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: DriadaK »

Duża część geokretów z listy Kluckena to są moje geokrety... ;(
Niefajnie i przykro...

I dlatego właśnie przestałam robić geokrety i wysyłać je w świat. Znikają.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: ronja »

DriadaK pisze:Duża część geokretów z listy Kluckena to są moje geokrety... ;(
Niefajnie i przykro...

I dlatego właśnie przestałam robić geokrety i wysyłać je w świat. Znikają.
Jeśli GK Cię bawiły, to rób je nadal. Sporo moich poginęło, szczególnie tych bardziej atrakcyjnych. Ale z drugiej strony mam takie, które sobie gdzieś tam w świecie pomykają. Sam też zgubiłem GK, o czym poinformowałem jego właściciela. Nasze geokrety podlegają wszystkim regułom, jakie działają w życiu. Będą ginęły, będą kradzione, będą specjalnie "znikane" przez wrogów, przechowywane miesiącami, by nagle wyskoczyć gdzieś w keszu, będą gubione przypadkowo po drodze. Takie losy wędrowników.
Rozumiem apel Kluckena, jego rozgoryczenie. Wiem też, że zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie się bawił na swoich zasadach i na to mamy już mniejszy wpływ. Najgorszym jest zaakceptować metody takiej właśnie osoby i zrezygnować. Tyle, że w ten sposób oddajemy pole szkodnikom. Jeśli więc ktoś lubił GK, niech je lubi dalej :)
Obrazek Obrazek
tty12
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 12:14
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: tty12 »

Chodzi mi po głowie pomysł zrobienia jakiejś listy keszy "przyjaznych" Geokretom (TavelBugom). Takich z których nie giną (lub skrzynki nie giną), są dostępne w krótkim czasie i "po drodze". Takie prawie GeoHotele.
ObrazekObrazekObrazek
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: Jano »

tty12 pisze:Chodzi mi po głowie pomysł zrobienia jakiejś listy keszy "przyjaznych" Geokretom (TavelBugom).
Zrób, zrób taką listę, góra po miesiącu wszystkie przejdą do historii. :evil:
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
tty12
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 12:14
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: szanujmy też współgraczy w zabawie

Post autor: tty12 »

Ajger pisze:
tty12 pisze:Chodzi mi po głowie pomysł zrobienia jakiejś listy keszy "przyjaznych" Geokretom (TavelBugom).
Zrób, zrób taką listę, góra po miesiącu wszystkie przejdą do historii. :evil:
Aż tak źle się sprawy mają ?

Na GC niestety TB też w Polsce szybko giną. Są już tacy co do keszy nie wrzucają tylko wymienią je na eventach.
ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ