Co się dzieje z mapą ?

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

krogulec
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 sierpnia 2013, 21:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Co się dzieje z mapą ?

Post autor: krogulec »

Witam.
Mam następującą obserwację. Otóż jakiś czas temu - powiedzmy około dwóch tygodni, zauważyłem, że nie wyświetla się mapka z podróżami krcików, które loguję i wyświetlony jest następujący komunikat: "Mapa google jest niedostępna z powodu zbyt dużej liczby punktów." Może by to mnie nie dziwiło, gdyby nie fakt, że niektóre z tych kretów miały po kilkanaście punktów podróży jak dotąd (teraz ok. 30). Czy ktoś wie, jaka jest tego przyczyna ?
azhag
Wyjadacz
Posty: 240
Rejestracja: wtorek 14 października 2014, 17:43
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 29 razy

Re: Co się dzieje z mapą ?

Post autor: azhag »

krogulec pisze:Witam.
Mam następującą obserwację. Otóż jakiś czas temu - powiedzmy około dwóch tygodni, zauważyłem, że nie wyświetla się mapka z podróżami krcików, które loguję i wyświetlony jest następujący komunikat: "Mapa google jest niedostępna z powodu zbyt dużej liczby punktów." Może by to mnie nie dziwiło, gdyby nie fakt, że niektóre z tych kretów miały po kilkanaście punktów podróży jak dotąd (teraz ok. 30). Czy ktoś wie, jaka jest tego przyczyna ?
Raczej nie chodzi o sumę punktów dla poszczególnych kretów, ale liczbę punktów (kretów) na mapie (ściślej: w pliku z ich listą). Obawiam się, że nic z tym zrobić się nie da, Google ucina dostęp do najbardziej wymagających usług jeśli chwilowo nie ma dość zasobów, aby je obsłużyć (co jest w sumie normalne, to firma działająca z nastawieniem na zysk, nie organizacja charytatywna).

Nawiasem mówiąc szkoda, że OC (i pochodne, jak GeoKrety) nie korzystają szerzej (np. jako głównej mapy) z OpenStreetMap zamiast Google'a. Te projekty znakomicie by się uzupełniały. OC zyskałoby niezależność, OSM sporą grupę użytkowników GPS zainteresowanych dobrą mapą (zresztą i teraz sporo mapowiczów keszuje/keszerów mapuje).
Obrazek
krogulec
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 sierpnia 2013, 21:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co się dzieje z mapą ?

Post autor: krogulec »

Dzięki. Chociaż nie do końca rozumiem o co chodzi i dlaczego w innych kretach mapę widać.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Co się dzieje z mapą ?

Post autor: parlando »

krogulec
Nowy na forum
Posty: 6
Rejestracja: piątek 23 sierpnia 2013, 21:22
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Co się dzieje z mapą ?

Post autor: krogulec »

Super - teraz coś więcej kumam. Dzięki za przekierowanie.
ODPOWIEDZ