GK API update

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

GK API update

Post autor: filips »

cześć,
to informacja głównie dla developerów aplikacji mobilnych, mam nadzieję, że są tu tacy a w dodatku są zainteresowani włączeniem obsługi GK do w/w ;)

Uaktualniliśmy API, można teraz za jego pomocą logować krety. Krótki opis znajduje się na stronie http://geokrety.org/api.php#write . Jest to na razie wersja bardzo wczesna, więc mogą zdarzyć się błędy i wypaczenia. Wszelkie sugestie będą bardzo mile widziane.

pozdrowienia,
Filip / gk team
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GK API update

Post autor: łowca »

hm, czy to oznacza ze niedługo będzie można logować akcje na kretach bezpośrednio ze strony skrzynki, tak jak to można robić w pewnym komercyjnym serwisie?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: GK API update

Post autor: filips »

łowca pisze:hm, czy to oznacza ze niedługo będzie można logować akcje na kretach bezpośrednio ze strony skrzynki, tak jak to można robić w pewnym komercyjnym serwisie?
Zapewne można to będzie i tak wykorzystać (choć o tym nie myślałem ;) ) Wszystko zależy od chęci i inwencji programistów. Oby te dopisały :)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GK API update

Post autor: Lza »

Chęci i inwencja programistom dopisały i przy owocnej i rzeczowej współpracy Filipsa i Wrygiela udało się pokonać niepokonalne bariery programistyczne, które wynikły w trakcie prób integrowania OC z GK. Logowanie jest dostępne przy wpisywaniu logu "znaleziona" (wcześniej trzeba ustawić własne konto OC do współpracy z GeoKretami w dwóch krokach, wszystko jest tam wytłumaczone).
Testujcie, a wszelkie utyskiwania proszę kierować do moderatorów, natomiast podziękowania w postaci płynnej przyjmowane będą przy najbliższym wspólnym ewencie. :D
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
filips
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: GK API update

Post autor: łowca »

Przetestowane i działa!! dziękuję.
Czyli jedyna rzecz która była 'lepiej' zrobiona na GC - już jest tak samo zrobiona u nas :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: GK API update

Post autor: Rob »

Super usprawnienie, dzięki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Stryker
Forumator
Posty: 1052
Rejestracja: piątek 23 lipca 2010, 15:32
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 36 razy

Re: GK API update

Post autor: Stryker »

Jakimś specjalnym fanem geokretów nie jestem, ale z pewnością sporo ułatwi ta funkcjonalność.

Przydatna byłaby też możliwość "zabrania" kretów, które widnieją w danym keszu (czyli przy próbie logowania znalezienia wyświetla się lista GK w skrzynce, z możliwością ich "zabrania" [z zapytaniem o TC] i oznaczenia "seen"/"report missing" (czy jak to się tam nazywało) w przypadku, gdy kreta nie stwierdzono.

patrząc na krecie api nie za bardzo się da, ale wydaje mi się, że byłoby to (równie) przydatne.
Obrazek
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: GK API update

Post autor: meteor2017 »

Chyba nie ma co się ograniczać tylko do logu "znaleziona".

Np. przydałaby się ta opcja przy logu "komentarz", bowiem krety bywają wrzucane przez właściciela skrzynki przy okazji serwisu, czy podczas kolejnych odwiedzin danej skrzynki (np. w towarzystwie osoby szukającej po raz pierwszy).

Nawet przy logu "nieznalezienia"... jadę przykładowo na drugi koniec Polski, żadnej skrzynki nie udało mi się znaleźć, ale porobiłem kretowi na miejscu zdjęcia i chcę go przez miejscówkę przelogować.
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: GK API update

Post autor: filips »

Dziękuję naszym programistom za szybkie wdrożenie. Super! Choć rzeczywiście zgadzam się, że logowanie kreta powinno być dostępne również dla komentarzy. Sam mam właśnie taką sytuację... :)

pozdrowienia
F.
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: GK API update

Post autor: pan_ryba »

Ja bym też proponował możliwość logowania zabrania GK - typowa wymiana geokretów wymusza jednak wejście na stronę.
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: GK API update

Post autor: Elvis7 »

Popieram przedmówców. Sama idea jest świetna- ale warto ją jeszcze dopracować :)
ODPOWIEDZ