Alternatywa dla GeoTuneli

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Alternatywa dla GeoTuneli

Post autor: paprotek »

Niedawno przeglądając oprócz bieżących archiwalne skrytki w mojej okolicy natrafiłem na takie cudeńko: http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=7277#
Jakby nie patrzeć, jest to powiadomienie o jednorazowym uruchomieniu geotunelu, w dodatku na dystans krótszy niż przewidywany regulaminem geotuneli.

Czy jest to nadużycie definicji eventu? Raczej tak, bo co to za event gdzie nikt się z nikim nie spotyka ;) Natomiast sama definicja geotuneli jest dość sztywna, czego najlepszym dowodem jest minimalna ilość takowych. Bo nie dość, że wymaga od operatora dość dużej częstotliwości kursowania (przynajmniej raz na 2 miesiące to sporo) no i wymaga istnienia jednej docelowej skrzynki. A tymczasem jakiś geokeszer może 1 do 4 razy w roku (zależy od wiatrów) wyjeżdżać sobie w różne mniej lub bardziej odległe miejsca i chciałby sobie wyznaczyć jakąś skrzynkę, z której będzie kreciki w taką podróż wysyłał. Może to zrobić w opisie skrzynki, ale jak na taką skrzynkę ma trafić ktoś, kto ma trochę krecików i chciałby je wysłać gdzieś dalej, bo sam nigdzie w najbliższym czasie nie jedzie? Może trafi przypadkiem, może przez google, a może wcale...

Tak więc, co autor powyższej skrzynki mógłby zrobić dzisiaj? Albo autor tego postu, bo do odłowni dzika też mam blisko, a kreciki zebrałem pocztą pantoflową ;)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
snp
Stały bywalec
Posty: 145
Rejestracja: wtorek 21 kwietnia 2009, 12:05
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Re: Alternatywa dla GeoTuneli

Post autor: snp »

paprotek pisze:Jakby nie patrzeć, jest to powiadomienie o jednorazowym uruchomieniu geotunelu, w dodatku na dystans krótszy niż przewidywany regulaminem geotuneli.
Czy jest to nadużycie definicji eventu? Raczej tak, bo co to za event gdzie nikt się z nikim nie spotyka ;) Natomiast sama definicja geotuneli jest dość sztywna, czego najlepszym dowodem jest minimalna ilość takowych.
To my mamy definicję geotuneli? :) Należałoby docenić, że ktoś chce wywieść kreciki "w świat" i nie oprawiać tego w definicje.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Alternatywa dla GeoTuneli

Post autor: łowca »

paprotek pisze:przewidywany regulaminem geotuneli.
czym ??
:mrgreen:
Nie, nie wypiłem aż tyle żeby mieć takie złudzenia, naprawdę.
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Alternatywa dla GeoTuneli

Post autor: paprotek »

łowca pisze:
paprotek pisze:przewidywany regulaminem geotuneli.
czym ??
:mrgreen:
Nie, nie wypiłem aż tyle żeby mieć takie złudzenia, naprawdę.
http://www.geokrety.org/molehole.php

Nie dość że autor sam ręcznie dodaje geotunele (pozwolę sobie operować taką nazwą ;) i nie da się ich dodać samemu, to jeszcze trudno oczekiwać na to, że doda coś, co w każdym punkcie (oprócz zapowiedzi opróżnienia skrzynki z kretów) odbiega od tego, co napisał ;)
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Silent A
Wyjadacz
Posty: 467
Rejestracja: poniedziałek 07 listopada 2011, 09:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 18 razy

Re: Alternatywa dla GeoTuneli

Post autor: Silent A »

geotunele to już wyższy poziom abstrakcji - nie zawsze potrzebny. Z tego co widzę krety ładnie krążą bez geotuneli.
Obrazek
ODPOWIEDZ