Co z tymi warszawskimi kretami?

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: paprotek »

Byłem sobie dzisiaj na skrzynkobraniu w Lesie Kabackim. Miałem też nadzieję na kretobranie, bo sporo skrzynek miało mieć krety w środku, ale znalazłem tylko jednego. Wcześniej trafiłem też na parę skrzynek w których rzekomo miały być krety. Na podstawie moich doświadczeń mógłbym stwierdzić, że z geokretów oznaczonych jako aktywne w systemie istnieje może 1/4, góra 1/3. Czy w Warszawie jest jakaś grupa kreptomanów (kleptomanów specjalizujących się w kretach), czy też jest to problem ogólnopolski?
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Doc_with_the_dog
Forumator
Posty: 952
Rejestracja: niedziela 26 września 2010, 09:28
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 40 razy
Kontakt:

Re: Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: Doc_with_the_dog »

Często się zdarza, że ludzie zabierają i zapominają logować.
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale wolę do piekła ze względu na towarzystwo.
paprotek
Stały bywalec
Posty: 137
Rejestracja: sobota 25 sierpnia 2012, 22:41
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: paprotek »

Doc_with_the_dog pisze:Często się zdarza, że ludzie zabierają i zapominają logować.
Tak, tylko chyba jeszcze nie spotkałem w drugą stronę, czyli jest kret o którym niczego nie było wiadomo. A gdyby po prostu zapominali, to obie sytuacje byłyby równie częste...
ObrazekObrazekObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: Pawel brasia »

paprotek pisze:
Doc_with_the_dog pisze:Często się zdarza, że ludzie zabierają i zapominają logować.
Tak, tylko chyba jeszcze nie spotkałem w drugą stronę, czyli jest kret o którym niczego nie było wiadomo. A gdyby po prostu zapominali, to obie sytuacje byłyby równie częste...
W drugą też, miałem przypadek, że kret miał nieczytelnie lub błędnie opisany TC. Będąc na wakacjach spisałem kod, włożyłem kreta do następnej skrzynki i przy próbie logowania okazało się, że jest błąd - właściciel nie reagował.
Czasami też loguje się po pewnym czasie (głównie wyjazdy wakacyjne).
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: Żywcu »

Z kretami, to często są jakieś akcje, których nikt nie rejestruje - od taka ludzka natura, a często się "spotykamy", bo aktywność zbieżna, jednak nie dla wszystkich tożsama...
Ja unikam kretów, choć czasem loguję "spotkałem" i dzięki temu "przekopują" setki kilometrów 8) (zwłaszcza stosowałem to przy mobilniakach, ukretowionych - dziś już można zmieniać pozycję kesza mobilnego i może on być samodzielny - bez wspierania się "kretami", dlatego polecam "odkretowienie" mobilniaków. Przyznaję, że ma to tylko sens dla statystyki trasy przebytej ale może i to się do implementować do serwisu... - przepraszam, bo to w nawiasie to OT i moderator to czyni... :oops: ).
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Co z tymi warszawskimi kretami?

Post autor: Lza »

Łączna przebyta trasa się sumuje i wyświetla. (statystyki w widoku kesza, zaraz koło mapki, pod ikonką ile razy przeniesiona)
ze względu na to, że mobilniaki są starsze niż ta funkcja, przenosiny sprzed 24-09-2012 nie są brane pod uwagę, więc coponiektóre kesze mogą nie mieć jeszcze tej wartości, bądź bardzo niską.

Mapki przebytej trasy jak na razie nie ma.
ODPOWIEDZ