Brak możliwości podania nazwy skrytki dla GC

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Brak możliwości podania nazwy skrytki dla GC

Post autor: daaap »

Witam,

mam pytanie, dlaczego dla skrytek z GC nie wyświetlają się ich nazwy przy numerach?
Gdy próbowałem dodać numer skrytki i nazwę to tylko jedna wartość była akceptowana, teraz musze wrzucać nazwy w opis :/

np.
pl OP3CA7 GeoPlecak winnetu (Own cache)
de GC2WGYW

de GC1Y533 2011-10-17 12:00 / daaap
Das Fuggerschloss zu Erding

daaaap
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Brak możliwości podania nazwy skrytki dla GC

Post autor: filips »

Za sprawą stoi polityka zamkniętości GC.com, któren to nasz ulubiony serwis nie udostępnia żadnych danych podmiotom takim jak geokrety.org. Jego przeciwieństwem są serwisy OC, z których można pobrać w zasadzie wszystkie dane - waypoint, jego współrzędne, tytuł skrzynki itp, więc wszystko jest w bazie geokretów - ergo: po wpisaniu nr waypointa wszystkie pozostałe dane są wyświetlane automatycznie.

pozdrowienia,
Filip
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Brak możliwości podania nazwy skrytki dla GC

Post autor: daaap »

Hej,
dzieki za szybką odpowiedz.

Mój problem jest natury funkcjonalniej z tego co czytałem http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try4083361 goście z GC nie maja problemu z dzieleniem sie id waypointa, nazwą czy współrzędnymi punktu wyjścia (dla mutli-cache i zagadek).

Obecnie próbuje zrobić swoją trasę jako geokreta i nie mogę równocześnie podać waypoint id i nazwe skrytki. Nawet gdy kopiuję ją ręcznie (2 sposób).

Pozdrawiam
dap
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Brak możliwości podania nazwy skrytki dla GC

Post autor: filips »

daaap pisze:Mój problem jest natury funkcjonalniej z tego co czytałem http://forums.groundspeak.com/GC/index. ... try4083361 goście z GC nie maja problemu z dzieleniem sie id waypointa, nazwą czy współrzędnymi punktu wyjścia (dla mutli-cache i zagadek).
Tak, ale pod warunkiem, że użytkownik sam wpisze te dane (ręcznie, dla każdego cache). Nie ma natomiast możliwości (prawnych) pobierania "hurtowo" tych danych.
daaap pisze:Obecnie próbuje zrobić swoją trasę jako geokreta i nie mogę równocześnie podać waypoint id i nazwe skrytki. Nawet gdy kopiuję ją ręcznie (2 sposób).
Ok, rozumiem. Sprawdzę, co się da zrobić.

pozdro.
F.
ODPOWIEDZ