Kret odwiedził...

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

aknahh
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 21:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Kret odwiedził...

Post autor: aknahh »

Od pewnego czasu zauważyłam, że ludzie zaczynają "chodzić" z kretami i nabijać im w ten sposób statystyki. No i mamy takie wpisy, że ktoś miał kreta ze sobą np rok i w miedzy czasie chodził z nim po 100 skrzynkach - nabijał odlagłosci i robił wpisy?
ale jaki to ma sens? skoro ktoś chce chodzić sobie z własną "maskotką" to jaki jest sens robienia z tego Geokreta, który przecież powinien podróżować z rąk do rąk (przynajmniej tak mi się wydaje).
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Kiedyś, z tego co pamiętam, zakładki "kret odwiedził" nie było - teraz została dorobiona i wg mnie wprowadza zamieszanie i trochę "rozwalenie" ideii Geokretów.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: łowca »

Jeśli wziałem na wyprawę kilka kretów i zostawiam je po kolei w różnych skrzynkach, to chyba mogę zaraportować, że ten, którego zostawiam w ostatniej skrzynce, po drodze był w kilku innych?
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: krystiant »

aknahh pisze:ale jaki to ma sens? skoro ktoś chce chodzić sobie z własną "maskotką" to jaki jest sens robienia z tego Geokreta, który przecież powinien podróżować z rąk do rąk (przynajmniej tak mi się wydaje).
Geokret ma wędrować z kesza do kesza żeby nabijać kilometrów... Swego czasu niektórzy rejestrowali geokreta po to, żeby śledzić swoje wędrówki. Zobacz na http://wiki.opencaching.pl/index.php/GeoKrety_-_pomoc
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
simor
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 19 lipca 2010, 20:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: simor »

Mi sie wydaje, ze czasami dobrze jest na poczatek nabic pare (2-3) ciekawych logow ze zdjeciami zeby kolejny znalazca szybciej zalapal o co chodzi i zobaczyl jak wyglada poprawne logowanie ;) a co do samej operacji odwiedzania to jak kogos kreci noszenie i logowanie swojej mastoki przez dluzszy czas - to i bez odwiedzania sobie poradzi bo bedzie robil wrzuty a pod koniec dnia zrobi "wyjecie".
GeoKrety Toolbox - łatwe logowanie geokretów w skrzynkach GC. Wersja dla Firefoxa i Google Chrome.
aknahh
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: wtorek 27 maja 2008, 21:52
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: aknahh »

no ale 2-3 miejsca, powiedzmy po drodze do jakiegoś konkretnego cacha to rozumiem, ale żeby np wędrować z kretem przez kilka miesiecy, odwiedzać 100 skrzynek to wg mnie bez sensu zabawa się robi.
Trzeba pomyśleć co jest celem: stworzenie sobie zabawki, czy zabawa z innymi?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: Żywcu »

aknahh pisze:Trzeba pomyśleć co jest celem: stworzenie sobie zabawki, czy zabawa z innymi?
Celem chyba jest zabawa, która dla każdego może być inna...
Jak ktoś ma radochę z takiego przenoszenia... - chyba nic w tym złego?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: krystiant »

Ale w czym konkretnie jest problem? To jest jakiś super-hiper geokret, którego koniecznie chcesz przenieść z A do B, a nie możesz, bo jakiś wredny geokeszer-egoista sam go przenosi i innym nie daje się tym kretem pobawić? To się baw tymi, które są dostępne.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: Ranwers »

Nie widzę powodów, żeby kogokolwiek ograniczać w tym, co robi ze swoimi kretami. Powiem więcej, sugestia, żeby w ten sposób (jakimś own-kretem) śledzić swoje własne poszukiwania nawet do mnie przemawia :)

(Offtop: czy znacie jakiś ciekawy serwis, gdzie można by śledzić trasy własnych wypraw?)

Co innego zabierać na niekończące się wyprawy cudze krety - to już w/g mnie niefajne. Ja staram się zawsze wyjmować wszystkie napotkane krety z rejonu, gdzie keszuję, a potem zostawiam je w innej okolicy przy najbliższej okazji.
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: Żywcu »

Ranwers pisze:(Offtop: czy znacie jakiś ciekawy serwis, gdzie można by śledzić trasy własnych wypraw?)
Może to http://traseo.pl/
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
Ranwers
Awatar użytkownika
pan_ryba
Wyjadacz
Posty: 275
Rejestracja: środa 04 maja 2011, 19:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: pan_ryba »

Ranwers pisze: (Offtop: czy znacie jakiś ciekawy serwis, gdzie można by śledzić trasy własnych wypraw?)
Na geokretach przy rejestracji nowego masz do wyboru "Człowiek" - to jest właściwie taka funkcjonalność. Chyba, że masz na myśli bardziej coś, co by sumowało ścieżki z GPSa.
Za ten post autor pan_ryba otrzymał podziękowanie:
Ranwers
Obrazek Obrazek
Mówię stanowcze nie: zakopywaniu, workom oraz rdzewiejącym pojemnikom!
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Kret odwiedził...

Post autor: Ranwers »

Dzięki z odpowiedzi. Jeszcze nie zakładałem żadnego kreta, zaraz sprawdzę tą opcję. Traseo być może też zagości na moim telefonie ;)
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Kret odwiedził...

Post autor: m2m »

Jak zabieram ze sobą krety w podróż, staram się robić im zdjęcie w charakterystycznym miejscu, i tak w Barcelonie miałam ze sobą kilka kretów, skąd wróciły wszystkie (na kesze zabrakło w napiętym planie czasu) ale z ciekawymi zdjęciami. Nie widzę nic złego w odwiedzaniu kretów. A co jeśli zdobyło się z kretem super skrzynkę, która jest za mała żeby kreta tam włożyć? W takiej sytuacji często loguję odwiedziny.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: filips »

Żywcu pisze:Celem chyba jest zabawa, która dla każdego może być inna...
Popieram!
Awatar użytkownika
MasterGraba
Wyjadacz
Posty: 322
Rejestracja: niedziela 17 lipca 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: MasterGraba »

filips pisze:
Żywcu pisze:Celem chyba jest zabawa, która dla każdego może być inna...
Popieram!
Ja również. Jak komuś nie podoba się takie chodzenie z kretem to nie musi tego robić. Jeśli ktoś "więzi" w ten sposób twojego kreta to na pewno gdy do niego napiszesz "uwolni" go.
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Kret odwiedził...

Post autor: Żywcu »

MasterGraba pisze:
filips pisze:
Żywcu pisze:Celem chyba jest zabawa, która dla każdego może być inna...
Popieram!
Ja również...
A w gardle sucho :( :wink:
ODPOWIEDZ