Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

ursyniak
Nowy na forum
Posty: 15
Rejestracja: niedziela 18 grudnia 2011, 00:40
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: ursyniak »

ok dzięki Żywcu-domyślam się że najważniejsze to zalogować geokreta na http://geokrety.org/ruchy.php

a skąd pobrać etykietkę Geokreta do pobrania i edycji jej?
redfox
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: środa 31 sierpnia 2011, 17:07
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: redfox »

Etykietę pobierz z stąd :
http://geokrety.org/download.php
Na samym dole zobaczysz kilka wersji
Można też pobrać etykietę od razu z strony Geokreta (Wydrukuj etykietkę dla tego geokreta)


Pozdrawiam redfox :wink:
Obrazek Obrazek
gczarnocki
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: środa 14 grudnia 2011, 14:52
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: gczarnocki »

Mam do Was pytanie nie związane stricte z tematyką wątku, jednak wciąż o GeoKretach. Ile czasu po wyciągnięciu Kreta logujecie ruch na stronie GK.org? Jak duża zwłoka jest tolerowana? Jeżeli, dajmy na to, zabieram Kreta i wrzucam go do drugiej skrzynki, a ktoś zaraz go zabiera i to loguje. Na stronie GK widnieje jako siedzący wciąż w skrzynce pierwszej, a zabrany został już z drugiej. Czy wpisy na GeoKretach są, tak jak na Opencaching, sortowane według daty i godziny?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: Żywcu »

gczarnocki pisze:Czy wpisy na GeoKretach są, tak jak na Opencaching, sortowane według daty i godziny?
Tak to wygląda. Reszta jest bardzo zależna od "nosiciela", lub jego zaangażowania.
Jeśli masz możliwość i nie logujesz zmiany rzeczywistości, świadczy to o Twoim podejściu do sprawy. Po drugiej stronie też masz tylko ludzi, ich temperament i cierpliwość jest różna 8)
Awatar użytkownika
daaap
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: wtorek 06 grudnia 2011, 10:35
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: daaap »

gczarnocki pisze:Mam do Was pytanie nie związane stricte z tematyką wątku, jednak wciąż o GeoKretach. Ile czasu po wyciągnięciu Kreta logujecie ruch na stronie GK.org? Jak duża zwłoka jest tolerowana? Jeżeli, dajmy na to, zabieram Kreta i wrzucam go do drugiej skrzynki, a ktoś zaraz go zabiera i to loguje. Na stronie GK widnieje jako siedzący wciąż w skrzynce pierwszej, a zabrany został już z drugiej. Czy wpisy na GeoKretach są, tak jak na Opencaching, sortowane według daty i godziny?
Ja tam się cieszę jeśli ktokolwiek przeniesie kreta w inne miejsce. Czas wpisu to sprawa drugorzędna... może nawet przenosić bez wpisywania byle kret podróżował.

daaap
DriadaK
Stały bywalec
Posty: 87
Rejestracja: piątek 07 września 2012, 16:14
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Przenoszenie GK na krótkie dystanse + dylemat moralny

Post autor: DriadaK »

Ja lubię podróżować z GK, robić im fotki w ciekawych miejscach i jak najczęściej logowac ich podróże.

Dzięki temu równocześnie co ciekawsze skrzynki są polecane innym keszerom, którzy zdobędą danego GK.

Przykład biorę z siebie - lubię, gdy moje GK mają zrobioną fotkę i zaznaczoną trasę podróży, którą rzeczywiście przybyły.
staram się nawet zaznaczać punkty w których były, a gdzie skrzynek nie było.
Zawsze to dodatkowo liczone kilometry, odwiedzone miejsca - a i właściciel się cieszy, że GK jest w dobrej opiece.

Tak ja to widzę i tak robię. choć nie powiem - sporo z tym pracy, jeśli się bowiem weźmie na raz 12 GK i odwiedzi z nimi 4 miejsca (jak ostatnio), to zaznaczyć im każdy punkt, wgrać zdjęcie, to jest sporo czasu. Ale ile radości :]

Jednak zawsze staram się zostawiać coś w danym keszu, jeśli GK jest więcej. Niech inni tez się cieszą. Ale jeśli wiem, że leżą one w rzadko uczęszczanym keszu - biorę jak najwięcej!

Bo GEOKRET MUSI podróżować :]

Pozdrówka :]
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ