Krecie GeoCoiny

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: wallson »

ronja pisze:Tak, zgadliście ! To będą Filipsy :!: Mogą być GeoFilipsami, ale to już szczegół :)
Całkiem zgrabnie ;) I zagraniczni sąsiedzi sobie jęzora sobie nie połamią. W każdym razie nazwa lepsza od Geo_grzegorz_brzęczyszczykiewicz ;)
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
meteor2017
Wyjadacz
Posty: 236
Rejestracja: piątek 18 września 2009, 15:46
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: meteor2017 »

A może jednak GeoŻaby ;-) skoro jest już do nich nawet logo

Tak czy inaczej podoba mi się linia geozwierzątek... no i toczygroszki ;-P
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: maryush »

Moniaki.

Albo Geopijondze.
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: filips »

filips pisze:powstała wola w narodzie, żeby utworzyć coś na kształt geocoinów, ino rejestrowanych na geokrety.org. Była by to osobna kategoria, tak jak kret tradycyjny, książka/cd/dvd czy człowiek. Oczywiście wszystko robione sumptem userów, żadnej komercji, żadnego handlu numerami, monetkami itp :)

No i tu zwracamy się do Szanownych Forumowiczów z prośbą o sugestie, jak taki twór miałby się nazywać. Nazwa geocoin jest zastrzeżona, więc szukamy czegoś nowego. Może kretocoin? Czekamy na Wasze propozycje. Zwycięzcę wyłoni komisja krecich developerów w składzie: filips, simor lub też ankieta na forum.

Nagroda główna: geokret z dowolnie wymyślonym tracking codem (6-cio znakowym)
Wszyscy uczestnicy konkursu: konto premium na geokretach na okres 5-miesięcy :lol:
Obrazek

Tatam! Obwieszczamy urbi et orbi iż można już rejestrować krety-monety. Oficjalna nazwa (wypracowana w wyniku konsultacji międzynarodowych) brzmi prozaicznie Coin, ale polska - półoficjalna nazwa to...
art_noise pisze:Ew. geotoczygrosz ;)
Gratuluję zatem kol. art_noisowi kreatywności i czekam na PM z 6-cioznakowym wybranym kodem; wszyscy uczestnicy konkursu - zgodnie z obietnicą - dostają (od jutra) konto premium na geokretach na okres 5 miesięcy :lol:

Nagrody prześlemy pocztą (elektroniczną).
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: miklobit »

Pierwszy test utworzenia w serwisie kreta-coina zwrócił niewiele mówiący komunikat "Error" :-(
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: filips »

poprawione :)
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: miklobit »

Teoretycznie działa.
Tzn. założenie kreta-coina w jednym egzemplarzu.
Ale ja chce założyć serię coinów, każdy z własnym tracing-codem. To co mam zrobić ?
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: filips »

miklobit pisze:Teoretycznie działa.
U mnie działa nawet w praktyce.
miklobit pisze:Tzn. założenie kreta-coina w jednym egzemplarzu.
Ale ja chce założyć serię coinów, każdy z własnym tracing-codem. To co mam zrobić ?
Specjalnie jest takie ograniczenie, żeby nie było możliwe hurtowe zakładanie kretów (w celach spekulacyjno-zarobkowych). Jeśli masz taką potrzebę non-profit, napisz do nas, dogadamy się.

czołem,
F
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: miklobit »

filips pisze: Specjalnie jest takie ograniczenie, żeby nie było możliwe hurtowe zakładanie kretów (w celach spekulacyjno-zarobkowych). Jeśli masz taką potrzebę non-profit, napisz do nas, dogadamy się.
Hmm.. :roll:
Nie bardzo rozumiem tok myślenia.
Geocoinów zwykle nie robi się w jednym egzemplarzu, chyba że ktoś będzie sobie strugał ręcznie dłutkiem.
Jeśli nie ma opcji automatycznego przejęcia/adopcji czyjegoś kreta-coina to jakim sposobem spekulant będzie spekulował, jeśli klient spekulanta chce mieć coiny pod własnym kontem ?

A teraz, zostawiając spekulantów w spokoju, napisz jak będzie wyglądać to generowanie serii kodów ( dla przykładu poproszę o 100 kodów dla tego coin'a ) .
Czy to będzie jakoś "obiektowo" działać - czyli jedna definicja coin'a ( nazwa, opis ) i lista "instancji" w postaci numerów seryjnych, czy jakoś inaczej ?
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: filips »

miklobit pisze:
filips pisze: Specjalnie jest takie ograniczenie, żeby nie było możliwe hurtowe zakładanie kretów (w celach spekulacyjno-zarobkowych). Jeśli masz taką potrzebę non-profit, napisz do nas, dogadamy się.
Hmm.. :roll:
Nie bardzo rozumiem tok myślenia.
Geocoinów zwykle nie robi się w jednym egzemplarzu, chyba że ktoś będzie sobie strugał ręcznie dłutkiem.
Są tacy, co robią. Może nie jeden egzemplarz, ale kilka. Ale metodą chałupniczą...

Obrazek
miklobit pisze:Jeśli nie ma opcji automatycznego przejęcia/adopcji czyjegoś kreta-coina to jakim sposobem spekulant będzie spekulował, jeśli klient spekulanta chce mieć coiny pod własnym kontem ?
Tu masz rację, ale tylko na chwilę obecną. Lada moment pojawią się nowe funkcje (m. in. adopcja kreta), która taki proceder już by umożliwiała.

miklobit pisze:A teraz, zostawiając spekulantów w spokoju, napisz jak będzie wyglądać to generowanie serii kodów ( dla przykładu poproszę o 100 kodów dla tego coin'a ) .
Czy to będzie jakoś "obiektowo" działać - czyli jedna definicja coin'a ( nazwa, opis ) i lista "instancji" w postaci numerów seryjnych, czy jakoś inaczej ?
Nie mamy jeszcze poglądu. Sprawa jest dość świeża, więc pozwól, że odpowiem(y) za kilkanaście chwil/za jakiś czas.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: miklobit »

No to może zadam głupie pytanie : czym różni się na dzisiaj rejestracja geocoina od każdego inne kreta, poza tym że został dodany nowy typ do listy ?
Bo z tego co czytam to na razie jak chcę kilka takich samych coinów zarejestrować to muszę osobno wpisać ten sam opis, wrzucić te same zdjęcia itd.
Ale tak można było zrobić to od zawsze....

Możesz jakieś powiększenie pokazać tych coinów ? Bo z daleka wyglądają ciekawie .
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: filips »

miklobit pisze:No to może zadam głupie pytanie : czym różni się na dzisiaj rejestracja geocoina od każdego inne kreta, poza tym że został dodany nowy typ do listy ?
Bo z tego co czytam to na razie jak chcę kilka takich samych coinów zarejestrować to muszę osobno wpisać ten sam opis, wrzucić te same zdjęcia itd.
Jak słusznie zauważyłeś różni się jedynie typem. Na razie. W przyszłości może wprowadzimy inne usprawnienia, jak hurtowa rejestracja kretów, wspólny opis i zdjęcie.
miklobit pisze:Możesz jakieś powiększenie pokazać tych coinów ? Bo z daleka wyglądają ciekawie .
Obrazek

Tu domowy wyrób monet:
Obrazek

I zinnej beczki, drewniane, ręcznie robione:
Obrazek

wiele zdjęć do obczajenia tutaj:
http://www.geoclub.de/viewtopic.php?f=102&t=53249
Awatar użytkownika
Talbot
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek 22 lipca 2010, 19:45
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: Talbot »

a co to za masa żelowa w tych foremkach?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
m2m
Stały bywalec
Posty: 152
Rejestracja: środa 15 grudnia 2010, 00:32
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: m2m »

Talbot pisze:a co to za masa żelowa w tych foremkach?
Nie wiem, ale pewnie da się kupić w jakichś zestawach kreatywnych.

Te żelowe krety wyglądają ciekawie, natomiast nie wiem, jaka jest tego trwałość (nigdy nie miałam do czynienia z taką masą)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Krecie GeoCoiny

Post autor: miklobit »

Są dostępne przezroczyste żywice do odlewów, z których można robić bardzo trwałe rzeczy. Formę silikonową też prosto się robi.
Jakiś czas temu eksperymentowałem , tyle że z odlewaniem świec.
W domowych warunkach odlew z zalanym w środku rysunkiem na folii to najprostsza metoda.
ODPOWIEDZ