Geokrety które wcieło za granicą

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Geokrety które wcieło za granicą

Post autor: Lza »

Sporo moich kretów wyeksportowanych do UE przestało się poruszać. W zasadzie to większość z nich jest zalogowana w jakims keszu, ale już od dłuższego czasu żadnych wieści, pomimo, że kesze te odwiedzane są bardzo często. Przypuszaczam, ze zostały skradzione. Czy Wasze krety też giną w skrzynkach GC?
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Geokrety które wcieło za granicą

Post autor: lavinka »

Giną wszędzie, chyba częściej z OC niż GC, ale to z racji tego, że w OC jest ich więcej ilościowo. Co do kretów zagranicznych, sporo utknęło i nie mam o nich wieści, ale kilkanaście całkiem prężnie się porusza. Zależy od umiejętności czytania etykiet przez znalazców(oraz tego że użytkownicy GC nie potrafią wrzucać geokretów do skrzynek, nie od razu łapią że to się robi z poziomu geokretów a nie tak jak geocoiny i tu jest problem). Myślę jednak, że w Polsze więcej ginie geocoinów w powójnych skrzynkach, niż geokretów w skrzynkach GC za granicą. Ludzie biorą jak fanty po obu stronach granicy niestety.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
simor
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 19 lipca 2010, 20:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Geokrety które wcieło za granicą / szablony linkow forumowyc

Post autor: simor »

Sorki za spozniona odpowiedz ale wlasnie z mysla o szerzeniu info o kretach zostaly stworzone "Forum links" lub "Link forumowy" na gorze strony kazdego kreta. W tej chwili jest to gotowy link do strony kreta w html lub bbcode. Klikamy w odpowiednie pole, kopiujemy zawartosc i wklejamy np na stronie GC w mijescu "IN: <wklej>". W tej chwili jest to najprostsza wersja ale myslimy nad czyms bardziej atrakcyjnym, np dodatkowe info o krecie, linki do info o kretach, moze jakies statystyki itp. Jakby ktos mial pomysly na jakies fajne pomysly na szablony to chetnie je zobaczymy...
GeoKrety Toolbox - łatwe logowanie geokretów w skrzynkach GC. Wersja dla Firefoxa i Google Chrome.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Geokrety które wcieło za granicą / szablony linkow forumowyc

Post autor: Lza »

simor pisze:W tej chwili jest to gotowy link do strony kreta w html lub bbcode. Klikamy w odpowiednie pole, kopiujemy zawartosc i wklejamy np na stronie GC w mijescu "IN: <wklej>".
Nie jestem przekonany o skuteczności takiego rozwiązania.

1. link do strony geokreta znajduje się w pasku przeglądarki, więc przeklejenie do logu skrzyni GC to drobnostka. (i tak trzeba mieć otwarte zarówno strone z kretem jak i kesza żaby zalogować wrzucenie i przekopiować ręcznie wszystkie "zastrzeżone" dane). Po wklejeniu linka do logu, pharser gc.com i tak go przekonwertuje automatycznie na hyperlink "visit link", pod ktorym będzie link do podanej strony.

2. co z tego że ja wkleje taki link, skoro po kilku odwiedzinach log spadnie gdzieś niżej i nikt nie będzie zwracał na niego uwagi (to nie są Polskie kesze gdzie jest 7 znalezień w ciągu 3 lat. tam są setki znalezień rocznie). Poza tym nawet jak ktoś weźmie kreta i umieści w kolejnej skrzynce to już nie wklei linka w logu. Czyli o ile pierwszy znalazca ma jeszcze jakieś szanse dowiedzieć się co to jest geokret, to kolejni już nie za bardzo.

3. Już dostałem ochrzan od usera "jedynie słusznego serwisu" że podaję "reklamowe linki" w logach. dla ortodoksów GC geokrety sa formą "nieposiadania umiejetności zabawy w geokeszing", wcale bym sie nie dziwił jeśli userzy z takim podejściem po prostu wyrzucają krety z keszy. Tylko czekać jak nam popsują zabawę odgórnym banem gekretów na GC.
:cry:
Awatar użytkownika
simor
Bywalec
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek 19 lipca 2010, 20:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Geokrety które wcieło za granicą

Post autor: simor »

Dzieki za odzew :) Wiesz, nie licze, ze cala spolecznosc nagle sie obudzi i odkryje geokrety ;) Chodzilo mi o ulatwienie pracy tym ktorzy chca zachecic do zabawy oraz zaciekawienie tych ktorzy sa podatni i klikna na link zeby sie dowiedziec co to sa te geokrety. Oczywiscie, ze mozesz przeklejac link z url ale moj sposob zajmuje dokladnie tyle samo czasu a daje lepszy rezultat (poki co szablony moze sa malo atrakcyjne ale to sie moze zmienic). Znasz wtyczke GC vote? Ja ja odkrylem wlasnie dzieki takiej malej reklamie przyklejonej do jakiegos loga. To wystarczy jedno zdanie zeby ktos sie zainteresowal, kliknal i poczytal.

Co do "spadania logu gdzies nizej" - no trudno, najwazniejsze zeby zauwazyli go Ci ktorzy przyszli zaraz po nas bo to wlasnie oni mogli zabrac kreta. Moze taki link zacheci ich do zalogowania kreta... i wklejenia nastepnego linka? :) badzmy dobrej mysli! W planach mam dodanie automatycznego generowania takich linkow w toolboxie wiec kazdy kto wypelnia log bedzie mogl bardzo latwo dodac link do pozostawionego kreta (bez potrzeby kopiowania/wklejania).
GeoKrety Toolbox - łatwe logowanie geokretów w skrzynkach GC. Wersja dla Firefoxa i Google Chrome.
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Re: Geokrety które wcieło za granicą

Post autor: lavinka »

Ja po prostu dołączam etykietę z instrukcją. Jakiś odsetek ludzi i tak odpadnie mimo przeczytania, ale sporo nawet potrafi mi wiadomośc wysłać z poziomu geokretów a ja im mejlem tłumaczę, że nie loguje się ich jak geocoiny,ale z poziomu serwisu geokrety, poza tym tak samo. Czasem też proszę, by napisali z jakiej skrzynki go wyjęli i loguję spotkanie w danej skrzynce by widzieć trasę. Trochę dobrej woli i wszystko jasne, gadbless google translate :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ