Sprawdź teraz, ile oszczędzasz!

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

Właśnie kolega Toczy zraził mnie do ,jedynego słusznego' systemu TB. Ma w tym wprawę: wcześniej udało mu się mnie zrazić do GC...
toczygroszek pisze:A kontynuując wątek to kto mi obliczy ile zaoszczędziłem dziś pieniędzy nie kupując dziś nowej Łady Nivy? Jutro nie kupię kamienicy na Starym Mieście w Krakowie, a pojutrze nie wykupię turystycznego lotu promem kosmicznym. Zaoczędzę fortunę!
Ja Ci dokładnie obliczę ile zaoszczędziłeś: tyle co suma wartośći Łady nivy, kamienicy w Krakowie i lotu na księżyc. Czyli zaoszczędziłeś fortunę !!!

A rezygnując z usług TB możesz zaoszczędzić kolejne kilkaset złotych. Nie kilka, kilkamaście, kilkadziesiąt a kilkaset :D

Więc wydanie paru stów na jakieś smieszne gadżety, które można mieć za darmo (dzieki Filpsowi) jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Widzę, że Argument braku ,międzynarodowośći' GK został już obalony.
toczygroszek pisze: Filips, to że coś jest za darmo to za mało. Nie oszukuj więc ludzi, że Geokrety oferują "to samo" co TrvelBugi, bo nie oferują.
Pokaż nam, w którym miejscu Filips napisał, że GK oferują "to samo" co TB !!

Jeszcze jedno pytanie: Ile kosztuje ,,luxus'' posiadana konta premium na GC i czy ta kwota jest uzależniona np od znaleźionych keszy czy raczej okresowa ?
Za ten post autor marwaldor otrzymał podziękowanie:
lukoo
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

ktoś miał kiedyś koszulkę z napisem "powaga zabija powoli".... (kojarzy mi się z bogobigiem...?)
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

:) Toczygroszku... Ty te wszystkie spostrzeżenia dotyczące geokretów, to
wysnuwasz na podstawie własnych doświadczeń? Czy może masz jakieś
źródełko skąd pobierasz dane?
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

No i jak zawsze jak nie ma co odpowiedziec to schodzi na jakies wycieczki osobiste i mniejsze czy wieksze ironie.

Chlopaki (i dziewczyny jezeli jakies pisaly) starajcie sie czasami toczygroszka rozumiec a nie nastawiac sie negatywnie tylko dlatego ze go nie lubicie (bo czesto widze ze to o to chodzi). Ewidentnie ma w tym temacie racje. TB sa platne ale w zamian podrozoja czesto i daleko. GK sa bezplatne (chyba ze ktos jak bylo ostatnio proponowane zrobi je na blaszkach czy innym trwalym materiale) ale szansa podrozy poza Polska jest znikoma. I nie ma co sie na ten fakt obrazac tylko probowac informowac ludzi poza granicami co to jest GK. Przestana sie bac i zaczna przenosic. Prosta sprawa.

A kwestia darmowosci tak w ogole jest bezsensowna. Jak ktos nie chce innym kabzy napychac niech sie gdzies w lesie zakopie i je korzonki. Przykro mi to wam powiedziec, ale powiem cos w tajemnicy - pieniadze kreca swiatem.
ObrazekObrazek
alex22
Forumator
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 01 września 2008, 19:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: alex22 »

Toczący… jeśli piszesz, że nie wiesz ile kosztuje etykietka do GK a za chwilę wyliczasz kwotę 200 złoty za 100 takich etykiet to po prostu sam sobie zaprzeczasz- to albo wiesz albo nie. Założyłeś, że 2 złote, ale potem już nie założyłeś że oszczędność 150 złoty jest umowna i wysoce zawyżona. Mówmy wprost KŁAMIESZ! Na jakiej podstawie wyliczyłeś, że zaoszczędziłeś 150 złoty .

Po prostu gul ci chodzi, że większość z Nas nie nabija kabzy kolesiom z GC. Jak łatwo można policzyć jest to kilka tysięcy dolarów, które nie zasiliły konta producenta TB- jak nam przykro.
Z założenia moje GeoKrety mają krążyć po skrzynkach OC i wcale się nie martwię tym, że nie jadą gdzieś dalej. Nawet nie mam takiej ochoty, aby je ktoś wywoził.

Co do wyliczeń to koszt etykiet wynosi 7 złoty. Kartki papieru 0,3 groszy . Laminator około 25 złoty. Więc suma wynosi 32,3złoty to daje przy 200 sztukach jakieś 16 groszy za sztukę. Za taką kwotę mogę sobie kupić jednego TB. Więc nie oszukuj sam siebie, że GK są drogie. Nawet jeśli zabawka przyczepiona do tej etykietki kiedyś została zakupione za kilkanaście (dziesiąt ) groszy to dalej oscylujemy w okolicach kilkudziesięciu groszy.
Nie zapomnij że temat dotyczy GK a nie GC. Po prostu brak słów.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

Wiem, że może już poza wątek wykraczam ale jego czytanie zmusza mnie do refleksji. Toczygroszku, dostrzegając Twoje zamiłowanie do statystyk, do Ciebie się zwracam z pytaniem:
Jaki procent TB opuszcza USA?
BeautyAndBeast
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: BeautyAndBeast »

Ja go po czesci rozumiem (staram sie - ktos miedzy wierszami chyba uwlaszcza potedze GC - trzeba to szybko odpowiednio skomentowac) i to co mowi jest po czesci prawdziwe i popieram (np to ze docenia prace jaka filips wlozyl w serwis) ale przeciez nie taki byl tu temat :wink:. Czy nie mozna czegos potraktowac zartobliwie? Przeciez filips to wyraznie napisal... a jednak nie. Czyzby chcieli porownywac "wode i piwo"? No to jedziemy...

Gdyby ktos juz jednak koniecznie chcial porownywac mobilnosc to wypada zrobic to troszke bardziej inteligentniej i na poziomie. Ta analiza jest niczym innym niz porownaniem "wody i piwa" albo i gorzej. Rownie dobrze mogl posunac sie krok dalej w swojej "trywializacji" i wybrac osobe, ktora ma jednego kreta i do tego zarchiwizowanego a nastepnie wyciagnac wniosek, ze geokrety po prostu nie dzialaja wiec bez jaj ale jak tu mozna mowic o mobilnosci??

Ciekawy jeszcze jestem jak sie zakonczy temat "czy filips klamal" - a moze to jeden z tych niewygodnych tematow, to przepraszam.
Żywcu pisze: Jaki procent TB opuszcza USA?
101% :wink:
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Post autor: etnamars »

filips pisze:ktoś miał kiedyś koszulkę z napisem "powaga zabija powoli".... (kojarzy mi się z bogobigiem...?)
Takie koszulki daje serwis http://www.joemonster.org za wykupienie sobie u nich konta...ekhm...Premium (superbojownik)
Wygląda to jak na zdjęciu które zamieścił Żywcu:
http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?p=68673#68673
Swoją drogą aż się dziwię, że mnie jeszcze nie zamknęli za KK 222 i 226 ;-)

Niechęć niektórych osób do wszystkiego co darmowe i "open" jest znana nie od dziś; zaskakuje mnie jednak fakt, że wciąż ktoś daje się wciągać w prowokacje. Przecież nie chodzi o to zeby szukać czy przenosić "trackable items" tylko żeby popi...sać sobie na forum.
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

A mi sie wydaje ze bardziej widac niechec niektorych do wsyzstkiego co platne i "komercyjne" ale punkt widzenia zalezy od punku nielubienia ;)

Wyszlo mi w kalkulatorze 0. Chyba bede musial zrobic jakiegos GK zeby oszczedzic kase. Ale wydac zeby oszczedzic to lepiej nie wydac i oszczedzic. Tak czy inaczej moze sie kiedys skusze :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

Trochę nadmuchany ten problem. Jak ktoś nie chce płacić, to niech nie płaci. Trudno by geocoiny były za darmo,są naprawdę porządnie wykonane i tego też się nie robi za damo. Geokrety są zazwyczaj robione ze znalezionych fantów lub domowych maskotek wyciągniętych z szuflady. To coś zupełnie innego,nieporównywalnego.

Dlaczegolubię geocoiny? Bo są ładne.

Dlaczego lubie geokrety? Bo mam większy wpływ na ich wygląd, rodzaj etykiety, wielkość. No i mogę logować w większej ilości serwisów(podobnie jak geolutynki). Ich "darmowość" też jest dyskusyjna,bo przecież ponoszę koszty strunówek, papieru, druku itp. Wychodzi taniej niż geocoin,ale na pewno dokładam z własnej kieszeni.

Myślę,że jedno nie wyklucza drugiego. Jeśli brakuje datków na serwer i domenę,to można zachęcić ludzi do płacenia - wydać pamiątkowe plakietki, które można ukretowic(lub nie). Koszt plakietki 1,5-2złote. Tyle co nic. Każdy wpłacający dostawałby jedną. To jak serduszko naklejka z WOŚP. A ludzie je kolekcjonują i nie wiem,czy to właśnie im WOŚP nie zawdzięcza sukcesu.

Jeśli o mnie chodzi to myślę o wypuszczeniu w świat serii fantów z logiem opencachowym, może drewniane jak na Słowacji, a może zwykłe przypinki, może wytłaczane w metalu?. Nie wiem. Coś będzie mnie to kosztowało,ale to moja prywatna spawa i mój koszt.

Pytanie czy jeśliby takie cuda sprzedawać i z dochodu finansować serwer,to byłby nadal serwis darmowy czy nie? Moim zdaniem nadal będzie, dopóki nie będzie dzielił użytkowników na lepszych i gorszych(sławne konto premium na GC). Pamiętam jak pod koniec roku okazało się,że brakuje nam parę złotych na serwer GTWb(Grupa trzymajaca warszawkie blogi). Wydrukowanie przypinek z logiem zachęciło ludzisków do płacenia i bardzo szybko zebraliśmy potrzebną kwotę. Oczywiście niektórzy zapłacili i bez przypinek,ale myślę że czasem wydrukowanie pamiątkowych "cegiełek" bywa motywujące.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

To nie jest dzielenie ludzi na lepszych i gorszych tylko oferowanie dodatkowej platnej funkcjonalnosci. Jak platna plyta dodana do gazety :wink: albo juz z podworka internetowego jak platny film na youtube :wink: albo dodatkowy limit na zdjecia na nk :wink: Jakos pieniadze trzeba zarabiac. Rozumiem ze synonim programisty to facet ktory po godzinach klepie fajne serwisy ale oni tez musza cos jesc. A to ze pokazuje czyjes zaangazowanie to juz osobna kwestia.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

Powtarzam raz jeszcze - jest mi kompletnie obojętne czy ktoś używa Geokretów czy Travelbugów. Kompletnie mi to zwisa. Dla mnie to zwykłe produkty, ale widzę, że niektórzy podchodzą do tego jak do jakiejś świętości. Przytoczyłem zwykłe fakty na temat światowej mobilności Travelbugów, a po komentarzach odnoszę wrażenie, że zbezcześciłem jakąś świętość. Wybaczcie, ale jest mi absolutnie wszystko jedno czy ktoś na tym zarabia czy poświęca swój wolny czas za darmo. Mnie interesuje produkt finalny, a nie warsztat twórcy. Wysyłając mojego TB w świat chcę, aby podróżował, a nie kiblował przez rok. Odpowiadając jednocześnie żywcowi - nie mam danych na temat jaki 5 opuszcza USA, ale w swoich rękach miałem wiele TB, które w trakcie swej podróży były w USA, do moich rąk trafiły w Europie, a teraz są - sam nie wiem gdzie, ale na różnych kontynentach. Zawsze można sobie zajrzeć do mojego profilu i przejrzeć historię znalezionych przeze mnie TB, to nie jest nic tajnego. Uważam, że jest to super zabawa i pewnie się tu znów narażę, ale TravelBugi pod względem mobilnosci są bezkonkurencyjne.

Prosze mi więc nie sugerować jakiejś "wrogości: wobec Geokretów, mam do nic stosunek taki sam jak do Pathtagów, Geolutynek, czy TrvelBugów. TB preferuję bo... są skuteczne i tyle. I nie wiem czemu ten fakt powoduje takie oburzenie?

Lavinko, TB to sa dokładnie przedmioty wyciągnięte z szuflady, do metalowej blaszki przypinasz sobie co chcesz, pod tym względem nic się nie różni. Różnią się natomiast mobilnością w skali globalnej.

I bynajmniej nikogo nie zachęcam do kupowania TB, to czy sobie ktoś kupuje czy nie to jego prywatna sprawa. Ale pisanie, że "Grokrety są alternatywą dla Trvelbugów" jest tak jakby napisać, że Przewozy Regionalne są alternatywą Kolei Transsyberyjskiej. Oczywiście ja mogę zacząć głosić, że Geokrety sa najlepsze, że są bezkonkurencyjne i w ogóle super, ale ja wolę mówić o faktach, bez emocji. A fakty są takie, że Travelbugi pod względem mobilności są bezkonkurencyjne i nie rozumiem co w tym złego, że informuję o tym. Pewne osoby jak widzę strasznie to boli. Ja się tam ciesze, że TB są mobilne, bo mogę sobie wysłać przedmiot po świecie i będę miał radochę. Ale komuś to ogromnie przeszkadza, tak jak komuś ogromnie przeszkadzała informacja o skrytkach rejestrowanych na GC w Polsce. Zamiast się bawić z innymi ludźmi na świecie to lepiej się napuszać i prowadzic wojny "ideologiczne" :)
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2070
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Post autor: krystiant »

toczygroszek pisze:Prosze mi więc nie sugerować jakiejś "wrogości: wobec Geokretów, mam do nic stosunek taki sam jak do Pathtagów, Geolutynek, czy TrvelBugów. TB preferuję bo... są skuteczne i tyle. I nie wiem czemu ten fakt powoduje takie oburzenie?
Mnie oburzył tylko fakt zarzucania kłamstwa Filipsowi. Choćbyś nie wiem jak się kręcił i przeinaczał fakty geokrety pozostaną alternatywą dla travelbugów. Jednego i drugiego można utworzyć i puścić w świat. I one będą się przemieszczać później już niezależnie od twojej woli... TB są bardziej mobilne bo są powiązane z ogólnoświatowym serwisem geokeszerskim. Geokrety są niezależne od jakiegokolwiek serwisu geokeszerskiego - tak, one funkcjonują niezależnie od OC - są z nim tylko lepiej zintegrowane. Ale z GC też mogłyby być zintegrowane, tylko ten serwis jest zamknięty na inne inicjatywy (i ja to rozumiem, bo straciłby na tym właściciel serwisu)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

czajapawel pisze:To nie jest dzielenie ludzi na lepszych i gorszych tylko oferowanie dodatkowej platnej funkcjonalnosci. Jak platna plyta dodana do gazety :wink: albo juz z podworka internetowego jak platny film na youtube :wink: albo dodatkowy limit na zdjecia na nk :wink: Jakos pieniadze trzeba zarabiac. Rozumiem ze synonim programisty to facet ktory po godzinach klepie fajne serwisy ale oni tez musza cos jesc. A to ze pokazuje czyjes zaangazowanie to juz osobna kwestia.
@czajapawel: Maleństwo, wiem na czym polega płatny serwis. I nadal uważam,że dzieli użytkowników na lepszych i gorszych. Lepsi to ci co płacą, gorsi to ci co nie płacą. Proste? Proste. Mam prawo mieć własne poglądy,czy tego też mi zabronisz? :)
W OC I geokretach płaci tylko ten kto się poczuwa, przy czym każdy użytkownik ma takie same prawa jak i przywileje. Drobiazg, a robi różnicę.

edit: @Toczygroszek: Nie pisałam ogólnie o travelbugach,ale o geocoinach,które jakością wykonania od geokretów odbiegają diametralnie. Polecam kurs czytania tekstu ze zrozumieniem :)
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

lavinka pisze:Maleństwo, wiem na czym polega płatny serwis. I nadal uważam,że dzieli użytkowników na lepszych i gorszych. Lepsi to ci co płacą, gorsi to ci co nie płacą. Proste? Proste. Mam prawo mieć własne poglądy,czy tego też mi zabronisz? :)
W OC I geokretach płaci tylko ten kto się poczuwa, przy czym każdy użytkownik ma takie same prawa jak i przywileje. Drobiazg, a robi różnicę.
Pewnie ze proste. Lepsi maja Ferrari, gorsi jezdza Maluchem. Jak to w zyciu "malenka". Problem jest wtedy jak lepsi obnosza sie z tym ze sa lepsi, a gorsi marudza zamiast starac sie byc lepszymi. A najgorsze to juz jest wtedy jak gorsi udowadniaja lepszym ze to oni sa lepsi :P

A jak ktos sie poczuwa do bycia profesjonalnym geocacherem, odnalazl powiedzmy 500 skrzynek i nie poczuwa sie do placenia w OC to nie jest hipokryta?
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ