Sprawdź teraz, ile oszczędzasz!

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

BeautyAndBeast
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: BeautyAndBeast »

A wiec to o to sie rozchodzi. Filips, dopiero teraz zwrocilem uwage na twoj >podpis!!<. Ty faktycznie masz tam zwykla, ordynarna reklame swojego podejrzanego serwisu a do tego jak wol, napisales, ze to ALTERNATYWA jedynego slusznego serwisu z TB/GC! Mialem Cie za rownego goscia ale badz fair, nie rob ludzi w bambuko. Wez tam walnij pelna analize tak zeby ludzie nie szli do Ciebie jak w dym tylko zeby wiedzieli, ze Twoj serwis to wielka, ohydna zmyla. A Ty inny Panas0nicu napisales sobie, ze Mercedes jest alternatywa BMW! Jak smiesz tak oszukiwac ludzi i twierdzic, ze to alternatywa? Czy Tobie slon na ucho nadepnal? Przeciez silnik BMW nie wydaje takich piskow i zgrzytow co silnik Mercedesa!!

Dziekujemy Ci nasz szanowny Robin Hoodzie (a moze Batmanie pasuje bardziej?), ze starasz sie walczyc z ta plaga oszustw na jakie biedny kowalski moze sie w dzisiejszych czasach nabrac i gorzko tego potem zalowac. Fakt, ze tylko Tobie udaje sie je zauwazyc jest po prostu naszym wybawieniem, zbawieniem i darem (takim wiesz, za darmo i od serca!), dopoki jestes z nami i nas o tym przestrzegasz nic ma nie grozi.

Jednak pragne zwrocic Ci uwage, ze to co szerzysz jest wlasnie niestety wojna, od ktorej rzekomo stronisz a wyznajesz wiare w jedynie prawdziwe fakty fakty fakty. Dobrze znasz nasz "sekret", TB/GC wrzucony do skrzynki OC moze z niej "nigdy" nie wyskoczyc tak samo jak GK ze skrzynki GC. Osobiscie nie narzekam na mobilnosc kretow, ktore wrzucilem do skrzynek GC. Oczywiscie, ze wolniej podrozuja, ale biorac pod uwage wlasnie wielkosc tego systemu i znikoma znajomosc na arenie miedzynarodowej wydaje mi sie, ze jest to bardzo przyzwoity wynik a do tego mialem swietna zabawe tworzac swoje geokrety. Pominmy wiec fakt, ze GK maja opisy w roznych jezykach i predzej czy pozniej trafi sie turysta, (ktora nie tylko glosi swoja tolerancyjnosc i przyjaznosc ale tez potrafi to udowodnic czynem - czego wielu z nas nie potrafi) ktory przeniesie kreta i komus sprawi frajde. A taki TB/GC jak wyladuje w naszym zacofanym kraju w skrzynce OC to czeka go prawidziwe sromotny zywot. Nawet jezeli przezyje tzn nikt go nie ukradnie albo wymieni na szklana kulke to powiedz jak on ma podrozowac, skoro na stronie gc (do ktorej trzeba miec konto zeby zalogowac ruch) nie ma mozliwosci wrzucenia TB do skrzynki "nie-GC". Genialne, ktos by chcial pomoc a nie moze! A przeciez to trzeba jeszcze wiedziec "z czym to sie je" bo nie wszystkie TB maja instrukcje po polsku, nie wspominajac juz o monetach. A taki zagraniczny turysta to tez skrzynki OC,AC,BC,CC itp nie odwiedzi bo trzeba sie znowu zalogowac wiec niby jak maja te biedne krety, monety i inne robale skakac miedzy systemami cacherskimi? Jest to nadzwyczaj trudne i rzadkie ale czasami ma miejsce i to bardzo cieszy. Ja np jakis czas temu widzialem kreta (chyba to byl moj kret), ktory wyladowal w skrzynce OC-"mostek pod lasem" czy jakos tak, a wyskoczyl z GC-forest bridge - ot taki mily epizod w dziejach krecika. Na pewno byloby takich skokow wiecej gdyby gdyby gdyby ;)

Ale pomijajac problemy *cachingowe i skupiajac sie na "biurach podrozy" - faktycznie, jak tu mowic o alternatywie gdy to serwis zagraniczny nie dorasta do piet naszemu pod wzgledem szeroko pojetej otwartosci, przyjaznosci, ilosci funkcji i atrakcyjnej cenie ;) Filipsie, jestes zbyt skromny!

Nasz drogi Robin Hoodzie, gdybys potrafil spojrzec na oba serwisy troche bardziej obiektywnie to po pierwsze dyskusja z Toba mialaby sens a po drugie dostrzeglbys takie subtelne roznice, ktore raczej nie sa Ci akurat teraz na reke, - geokrety dopiero co powstaly i porownywanie tych platform pod wzgledem wielkosci i popularnosci (bo to daje mobilnosc) jest trickiem godnym podziwu. Funkcja serwisu jest danie mozliwosci a jego wielkosc, popularnosc, funkcjonalnosc, otwartosc czy cena to to co pomaga nam zadecydowac, z ktorego serwisu korzystamy, przeciez dobrze o tym wiesz ;)
Za ten post autor BeautyAndBeast otrzymał podziękowanie:
Żywcu
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Kurde! Rozpracowaliście mnie!
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

filips pisze:Kurde! Rozpracowaliście mnie!
A poza tym - ciekawe jakie bedzie stanowisko Towarzystwa Opieki nad Zwierzetami - za te nielegalna hodowle kretow . . . . . . . . :lol:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

BeautyAndBeast pisze:serwis zagraniczny nie dorasta do piet naszemu pod wzgledem szeroko pojetej otwartosci, przyjaznosci
Dziś rano po 4 dniach oczekiwania na zatwierdzenie skrzynki, chciałem
krzyczeć na całe gardło... "Kuźwa... czyli leci z nami Reviewer?" Swojego
ostatniego kesza OC rejestrowałem specjalnie na geocaching.com, żeby
zalogować GC oraz TB w nim leżące. Serio... szczerze, mnie ta cała akcja
zniechęciła.
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

OT:

Żywcu? Tobą sie da łapać słonie?
Bo jeśli nie to kolega Wallson swym mottem pije do Ciebie - może mu ostrzeżonko :?:
Awatar użytkownika
wallson
Wyjadacz
Posty: 382
Rejestracja: czwartek 28 maja 2009, 09:21
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 17 razy
Kontakt:

Post autor: wallson »

marwaldor pisze:Żywcu? Tobą sie da łapać słonie?
Bo jeśli nie to kolega Wallson swym mottem pije do Ciebie - może mu ostrzeżonko :?:
Do nikogo nie piję. Ostatnio w ogóle mało piję. Gdzieś to kiedyś usłyszałem i mi się spodobało ;)
"Lepiej słonie łapać żywcem niż rozmawiać z nadgorliwcem..."

ObrazekObrazek
Moje strony www: http://www.ajdu.pl http://www.wallson.pl http://www.77mdh.pl
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Post autor: Żywcu »

marwaldor pisze:OT:

Żywcu? Tobą sie da łapać słonie?
Bo jeśli nie to kolega Wallson swym mottem pije do Ciebie - może mu ostrzeżonko :?:
Nawet ostatnio się do podpisu odniosłem:
Żywcu pisze:
wallson pisze: Trzeba umieć zwinąć język w rurkę, oraz dokonać wpłaty na konto "ojca prowadzącego".
Trochę cierpliwości, samozaparcia... oraz gotóweczki i powinno się udać :D Powodzenia!
Zapomniałeś dodać, że nic to nie da, jeśli się wcześniej nie wybierze czegoś tu :D

...idę słonie łapać :wink:
w wątku o NIVIE, to było.
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

:D
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Jeszcze żeby uciąć wszelkie niedomówienia i sugestie: GK były, są i pozostaną darmowe i bez reklam. Houk!
Za ten post autor filips otrzymał podziękowanie:
coza
Awatar użytkownika
lavinka
Forumator
Posty: 984
Rejestracja: czwartek 15 października 2009, 21:48
Podziękował;: 51 razy
Otrzymał podziękowań: 20 razy
Kontakt:

Post autor: lavinka »

toczygroszek pisze:Powtarzam raz jeszcze - jest mi kompletnie obojętne czy ktoś używa Geokretów czy Travelbugów. Kompletnie mi to zwisa. Dla mnie to zwykłe produkty, ale widzę, że niektórzy podchodzą do tego jak do jakiejś świętości. Przytoczyłem zwykłe fakty na temat światowej mobilności Travelbugów, a po komentarzach odnoszę wrażenie, że zbezcześciłem jakąś świętość. Wybaczcie, ale jest mi absolutnie wszystko jedno czy ktoś na tym zarabia czy poświęca swój wolny czas za darmo. Mnie interesuje produkt finalny, a nie warsztat twórcy. Wysyłając mojego TB w świat chcę, aby podróżował, a nie kiblował przez rok. Odpowiadając jednocześnie żywcowi - nie mam danych na temat jaki 5 opuszcza USA, ale w swoich rękach miałem wiele TB, które w trakcie swej podróży były w USA, do moich rąk trafiły w Europie, a teraz są - sam nie wiem gdzie, ale na różnych kontynentach. Zawsze można sobie zajrzeć do mojego profilu i przejrzeć historię znalezionych przeze mnie TB, to nie jest nic tajnego. Uważam, że jest to super zabawa i pewnie się tu znów narażę, ale TravelBugi pod względem mobilnosci są bezkonkurencyjne.

Prosze mi więc nie sugerować jakiejś "wrogości: wobec Geokretów, mam do nic stosunek taki sam jak do Pathtagów, Geolutynek, czy TrvelBugów. TB preferuję bo... są skuteczne i tyle. I nie wiem czemu ten fakt powoduje takie oburzenie?

Lavinko, TB to sa dokładnie przedmioty wyciągnięte z szuflady, do metalowej blaszki przypinasz sobie co chcesz, pod tym względem nic się nie różni. Różnią się natomiast mobilnością w skali globalnej.

I bynajmniej nikogo nie zachęcam do kupowania TB, to czy sobie ktoś kupuje czy nie to jego prywatna sprawa. Ale pisanie, że "Grokrety są alternatywą dla Trvelbugów" jest tak jakby napisać, że Przewozy Regionalne są alternatywą Kolei Transsyberyjskiej. Oczywiście ja mogę zacząć głosić, że Geokrety sa najlepsze, że są bezkonkurencyjne i w ogóle super, ale ja wolę mówić o faktach, bez emocji. A fakty są takie, że Travelbugi pod względem mobilności są bezkonkurencyjne i nie rozumiem co w tym złego, że informuję o tym. Pewne osoby jak widzę strasznie to boli. Ja się tam ciesze, że TB są mobilne, bo mogę sobie wysłać przedmiot po świecie i będę miał radochę. Ale komuś to ogromnie przeszkadza, tak jak komuś ogromnie przeszkadzała informacja o skrytkach rejestrowanych na GC w Polsce. Zamiast się bawić z innymi ludźmi na świecie to lepiej się napuszać i prowadzic wojny "ideologiczne" :)
Ile razy mam powtarzać,że pisałam o geocoinach a nie o travelbugach? Jak myślisz ile? Teraz piszę po raz trzeci. GEOCOINACH! Travelbug to blaszka przypinana do fantu, ale też jednak blaszka jedyna_słuszna (podobnie mają geolutynki). Ja wolę sama robić legitymacje do geokretów, to znaczy robię je od niedawna, dlatego spora część ma jeszcze stare. Nowe leg. mają na razie głównie nowe mikrokrety. Jak zużyję stare zapasy, będą nowsze.

Trochę mnie nudzi udowadnianie,że nie jestem wielbłądem.

Poza tym niejeden mój geokret "kibluje" od września w niejednej skrzynce OC podczas gdy jeden geokret wrzucony do GC na starówce, pojechał do Belgii po miesiącu. Nie ma reguły i nie wiem o co to halo. Są różne skrzynki, jedne odwiedzane częściej inne rzadziej i od tego zależy jak często mobilne fanty podróżują. Geokrety mają instrukcję obsługi, jak ktoś lubi zabawę w przenoszenie, to zrozumie o co cho. Jak nie lubi to i tak nie przeniesie, niezależnie od tego czy skrzynka jest zarejestrowana w OC, GC czy w obydwu.

I powtórzę po innym forumowiczu: "Chcecie czy nie, pieniądze rządzą światem".

I nie ma co się spinać z tego powodu. To nie zbrodnia,że serwis na siebie "jakoś" zarabia. To kwestia założeń na starcie, nic więcej. Ani to zaleta, ani wada. Po prostu jednym to może bardziej pasować, innym mniej.
sześć zero siedem sześć jeden dwa trzy dwa siedem mejl: lavinka gazetowa
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
toczygroszek
Forumator
Posty: 1815
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Post autor: toczygroszek »

BeautyAndBeast pisze:Oczywiscie, ze wolniej podrozuja,
Wreszie na koniec konsensus. Dziękuję za przemiłą dyskusję.
[url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=...&uid=efde318e-5da8-4e48-9bf9-726b9a41c98a[/img][/url][url=http://www.drunners.de/cachestats/][img]http://www.drunners.de/cachestats/stat2.aspx?id=10025285[/img][/url][url=http://www.geocaching.org.pl][img]http://www.geocaching.org.pl/images/200x50.jpg[/img][/url]
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

A teraz czas na krok z Twojej strony Toczy

...ale podróżują za darmo.

Zgadzasz się ? (może dojdziemy do porozumienia) :D
czajapawel
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek 09 listopada 2009, 16:03
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Post autor: czajapawel »

Za darmo to wsyzstkie podrozuja. One powstaja za darmo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
marwaldor
Forumator
Posty: 965
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 21 razy

Post autor: marwaldor »

ups mój błąd

...powstają za darmo

Dojdziemy Toczy do konsensusu ?:)
ODPOWIEDZ