"Nie musisz sie rejestrowac aby przeniesc Kreta"

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

BeautyAndBeast
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

"Nie musisz sie rejestrowac aby przeniesc Kreta"

Post autor: BeautyAndBeast »

Cos takiego planuje umieszczac na kretach bo wyglada, ze bardzo duzo bawiacych sie w geocaching jest z rodziny "O nie, trzeba zakladac kolejne konto!". Bardzo cieszy mnie fakt, ze niektorzy tak solidnie podchodza do tematu bezpieczenstwa online i na pewno w kazdym serwisie maja hasla 20 znakowe i oczywiscie wszedzie inne i nigdzie nie zapisane i wlasnie dlatego tak trudno jest im zalozyc to kolejne konto... ktorego akurat nie musza zakladac tylko o tym jeszcze nie wiedza. Rece opadaja bo bawiac sie z Wami od paru miesiecy, takich sytuacji mialem juz calkiem sporo i domyslam sie, ze jest ich jeszcze wiecej patrzac na liczbe znalezien skrzynki przez, ktore kret nie jest ruszany.

Co myslicie?

Acha, zeby byla rownaga mojej wypowiedzi to musze przyznac, ze bardzo milo jest zobaczyc, ze naszego krecika zabrala osoba ktora specjalnie zalozyla konto i nawet ma juz swojego pierwszego krecika :o np. dzisiaj udalo nam sie w taki sposob zwerbowac jakiegos Chinczyka! :lol: ... moze to dlatego ze kret byl Made in China :lol:
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: picek »

świetny pomysł! No i ja tego niestety nie wiedzialem i jestem zarejestrowany :)
Swoim GK pewnie też dodam o ile w ogole bede tworzyl takowe :)
Mysle, ze do info na odwrotnej stronie można w ogóle dodać:
"Nie musisz się rejestrować by zalogować przeniesienie GeoKreta"
"You don't have to register to log a GeoKret's move"
W tych szablonach do drukowania karteczek Krecich się to także przyda :)
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Ha, dobry pomysł, na pewno dodam info na szablonie!
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Zaraz zaraz - to jak to jest ? Znajac kod geokreta - mozna zalogowac jego przeniesienie w dowolne inne miejsce ?
Czyli - w pewien sposob - bez kontroli w postaci logowania ?
No to juz widze kolejne spory bo pewnie ktos wpadnie na pomysl by wlasnego kreta przenosic wirtualnie do roznych skrzynek - np z GC czy jakiegos lokalnego portalu - by sobie "dorobic" kilometrow. Wchodzac do sieci z kafejek czy przez proxy i BEZ LOGOWANIA bedzie mogl to robic bezkarnie.
Obrazek . Obrazek
BeautyAndBeast
Bywalec
Posty: 62
Rejestracja: środa 22 kwietnia 2009, 02:09
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Post autor: BeautyAndBeast »

Myslisz ze ktos jest w stanie posunac sie do takich numerow? Masakra.
To moze jak jakis kret zalicza trzeci wirtualny skok to na pulpicie u Filipsa niech zapala sie czerwona lampka .. no i nie wiem co dalej, ktos z ekipy "virtual-hunters" sprawdza typa? :? A moze niech beda widoczne IP takich niezalogowanych ludzi, tak jak to jest na forach czesto... duzo to nie pomoze ale moze odstraszy..
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Jest zjawisko wirtualnego (googlowatego) zaliczania wirtualnych skrzynek. Byly przypadki wpisywania "na pale" ze sie znalazlo realna skrzynke. kto wie czy nadal nie ma takich przypadkow. Wiec dlaczego nie mialoby byc i wirtualnych podrozy kretow ?
I problemem nie beda Ci ktorzy sami siebie oszukuja ale Ci ktorzy zaczna krzyczec, ze to trzeba zakazac, zabronic, pilnowac, kasowac, banowac. Przy kazdym krecie stawiac dwoch ochroniarzy pilnujacych .... itp. itd.

A tak nawiazujac do sasiednich tematow - ciekawe jaka bylaby reakcja na geokreta-kieliszek albo (o zgrozo) geokret-buteleczka :lol:
Obrazek . Obrazek
Awatar użytkownika
picek
Wyjadacz
Posty: 474
Rejestracja: środa 06 maja 2009, 11:36
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Post autor: picek »

Ale, ted zauważ, że takie wirtualne przenoszenie kreta już jest możliwe bez zalogowań i póki co nie widziałem takich wirtualnych podróży.
A napis jest dla tych, którzy przychodzą z podejściem
"kolejny serwis i kolejne login/pass - to nie dla mnie" i tu jest też dwojakiego rodzaju podejście. Taki kret może się nagle magicznie przemieścić (np: http://geokrety.org/konkret.php?id=225 pojawienie się w Zagórzu)
druga wersja: taki kret zamiast podróżować będzie mieszkał w keszu bo zniechęcona do logowań osoba go zostawi (i to tylko przez logowanie, bo są też osoby w ogóle się "nie bawiące" w GeoKrety)
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Chwilowo nie ma takiego problemu bo i nie ma "parcia" na statystyki. A może dlatego, że towarzystwo na GK jest bardziej międzynarowodwe...?
Awatar użytkownika
ted69
Forumator
Posty: 6197
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 30 razy
Otrzymał podziękowań: 44 razy
Kontakt:

Post autor: ted69 »

Wiem ze juz jest mozliwe. Po prostu zwracam uwage na mozliwy problem.
Obrazek . Obrazek
Pinio
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Przeprowadzka

Post autor: Pinio »

Witam,
Znalazlem kiedys krecika w skrzyneczce, mlodziezy sie pomysl spodobal wiec go zabralismy i pojechal sobie 100km dalej, do innej skrzynki. Probowalem nastepnie wpisac zmiane lokalizacji i jego wlasciwa pozycje na stronie GeoKrety a tu lipa... Strona nie rozpoznaje takiego kreta przy probie zmiany jego lokalizacji mimo, ze w katalogu jest znaleziony i rozpoznany z nazwy i z wlasciciela. Co robic? Jesli chodzi o hasla i konta: po co mam kolejne haslo i konto zakladac? Jedno mam na OC, drugie na tym Forum, kolejne by bylo na GK? Nie za wiele tych kont?
pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

1) Na GK nie trzeba zakładać konta, żeby zalogować przenosiny
2) czy na pewno wpisujesz Tracking Code, np X9HJ81 (a nie Reference Number, np GK022F?)
Pinio
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Pinio »

Juz nie pamietam co wpisywalismy, kombinowalismy wszystkie kody jakie przy nim znalezlismy i nic :) Ale o ile wiem to ktos go potem zabral z nowego miejsca i wywiozl dalej :)
Awatar użytkownika
loslos
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: środa 14 stycznia 2009, 21:28
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: loslos »

@Pinio - chodzi o GK Samolocik, wyjąłeś go z OP130A i przeniosłeś do OP05FD bez wpisu do bazy, a stamtąd wyjął go gad i do bazy wpisał, czyli albo cos poknociłeś, albo akurat trafiłeś na jakies zawirowania na stronie GK (filips nie bij !!!)
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=2205][img]http://geokrety.org/statpics/2205.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Ja nie wiem, ja tu tylko sprzątam (a i to nie zawsze ;)
Pinio
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek 15 czerwca 2009, 21:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Pinio »

Moglo i tak byc, calkiem mozliwe, fajnie ze są ludzie wiedzacy lepiej niz my co robimy, zawsze to jakies wsparcie :) Dziekujemy :)
ODPOWIEDZ