Statystyki GeoKretów

Wszystko na ich temat, wnioski, uwagi, rankingi popularności ...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Statystyki GeoKretów

Post autor: mushin »

Chciałbym poruszyć pewną kwestię dotyczącą statystyk. Spójrzcie proszę na mój podpis, 'ruszyłem' 2 GeoKrety, a posiadam 3, które przebyły ponad 1200 km. Brzmi imponująco jak na 3 GeoKrety. Ale...

Jednym z moich GeoKretów jest kret typu "człowiek". Jak wiele osób chcę mieć mapkę ze swoimi wędrówkami. Ale wg mnie nie powinny one mieć wpływu na statystyki kretów.

Jakie macie zdanie na ten temat? Wg mnie odległości przebyte przez 'człowieka' mogłyby nie wchodzić w skład statystyk. Również liczba 'przemieszczeń' człowieka nie powinna się doliczać do ilości przeniesionych kretów.

Ja ruszając człowieka zaznaczam "spotkalem geokreta" - i wtedy nie ma to wpływu na jedną ze statystyk, ale ktoś inny wybierze "wrzucilem geokreta" i tak nie bedzie.

Po co to? Po to, zeby jak jest napisane w statystykach, że przeniósł 200 geokretów, to zeby znaczyło że faktycznie tyle przeniósł kretów, a nie tyle skrzynek odwiedził. Jakie jest Wasze zdanie?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Voit
Forumator
Posty: 1161
Rejestracja: poniedziałek 03 marca 2008, 09:26
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Post autor: Voit »

...No właśnie.
Nie mam nic przeciwko dokumentowaniu swoich wędrówek, ale wrzucanie tego do jednego wora wraz z GeoKretami to chyba pomyłka...


Nie wspomnę już jakie konotacje semantyczne ma określenie "kret" w stosunku do ludzkiej aktywności...
:lol:
..."Im bardziej jej szukam, tym bardziej jej tam nie ma"... trójmiasto, Kępa Redłowska (OP18B6), 29/05/2009 godz 22.30
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Okej, wywalę ludzi ze statystyk - w sumie to dobry pomysł, ale chciałem sprawę przemyśleć :)
Awatar użytkownika
tuchlin
Wyjadacz
Posty: 273
Rejestracja: czwartek 12 czerwca 2008, 02:05
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Post autor: tuchlin »

Popieram takie rozwiązanie :!:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Sorry za odgrzewanie starego tematu, ale mam jeszcze jedna uwage. Szczerze powiedziawszy piszac o zmianie naliczania statystyk mialem na wzgledzie rowniez (a moze przede wszystkim) dane w obrazkach statystyk, jak ta moja pod postem :) Czy tez uwazacie ze to dobry pomysl, aby pokazywana byla tam odleglosc przebyta tylko przez 'prawdziwe' geokrety, a nie przez geo-kreto-ludzi?
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
shchenka
Moderator
Posty: 4284
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy
Kontakt:

Post autor: shchenka »

Oczywiście.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=972][img]http://www.opencaching.pl/statpics/972.jpg[/img][/url][img]http://geokrety.org/statpics/29.png[/img][url=http://www.geocaching.com/profile/?guid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7][img]http://img.geocaching.com/stats/img.aspx?txt=Opencaching+rulez&uid=7d375aa5-7415-4320-8f25-55df640ebdc7[/img][/url]
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

shchenka - no ładny kawałek już Twoje krety przekopały :) Właśnie chodzi mi o to, aby ta odległość oddawała prawdziwe kilometry przebyte przez krety. Bo takim geo-człowiekiem można sobie samemu odległości napykać - jak ja np. :)) - i w statystykach w jednym worku to siedzi. Zobaczymy co filips zdecyduje :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

Ja bym z chęcią widział ile ja osobiście przeniosłem "obcych" geokretów, czyli na ile się przysłużyłem komuś :) Chodzi o km oczywiście, a nie tylko o ilość. Już o tym pisałem :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

mushin pisze:shchenka - no ładny kawałek już Twoje krety przekopały :) Właśnie chodzi mi o to, aby ta odległość oddawała prawdziwe kilometry przebyte przez krety. Bo takim geo-człowiekiem można sobie samemu odległości napykać - jak ja np. :)) - i w statystykach w jednym worku to siedzi. Zobaczymy co filips zdecyduje :)
To już postanowione. Niestety mój support MySQLowy wychodzi właśnie na imprezę zostawiając mnie z OP05E5, więc dziś (czytaj do końca tygodnia) tego nie zrobię.
Ja bym z chęcią widział ile ja osobiście przeniosłem "obcych" geokretów, czyli na ile się przysłużyłem komuś Smile Chodzi o km oczywiście, a nie tylko o ilość. Już o tym pisałem
Tak, w tym tygodniu pozmieniałem conieco w GK celem zaaplikowania w/w, więc teraz to już powinno być z górki. Problem w tym, że liczba informacji w obrazku statystyki jest ograniczona, więc trzeba będzie ew podjąć jakieś diecezje co do tego, co w nim umieścić.
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Jak dla mnie obecny sklad informacji w obrazku jest ok, tylko zeby odleglosci wyrazaly ilosc km przebytych przez wlasne geokrety nie liczac geo-ludzi.
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

filips pisze:Problem w tym, że liczba informacji w obrazku statystyki jest ograniczona, więc trzeba będzie ew podjąć jakieś diecezje co do tego, co w nim umieścić.
Kilometry dla przeniesionych przez siebie geokretów się zmieszczą, tak jak ilość i km dla własnych :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

Czołem,
z pomocą Gosi i jej znajomości mysqla dodaliśmy statystyczkę najdłuższych ruchów geokretów. Również ze statystyczki wrzucaczy wywaliliśmy "ludzi".

Obie do obejrzenia tut: http://geokrety.org/statystyczka.php
Awatar użytkownika
mushin
Forumator
Posty: 557
Rejestracja: poniedziałek 02 czerwca 2008, 10:07
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Post autor: mushin »

Ale ludzie w obrazku statystyki nadal sa uwzgledniani? :)
Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
filips
Forumator
Posty: 2199
Rejestracja: środa 20 lutego 2008, 14:10
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy
Kontakt:

Post autor: filips »

mushin pisze:Jak dla mnie obecny sklad informacji w obrazku jest ok, tylko zeby odleglosci wyrazaly ilosc km przebytych przez wlasne geokrety nie liczac geo-ludzi.
Taka propozycja moja:
Obrazek
Obie informacje dostępne jak na dłoni.
Awatar użytkownika
Hern
Forumator
Posty: 1022
Rejestracja: wtorek 15 lipca 2008, 01:34
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Hern »

filips pisze:Taka propozycja moja:
Obrazek
Obie informacje dostępne jak na dłoni.
Oto mi chodziło :)
ObrazekObrazekObrazek
NIE wyhaczam, NIE zaliczam, po prostu znajduję. A reszta o drzewo ...
ODPOWIEDZ