Strona 1 z 1

Fotowpis

: niedziela 16 czerwca 2019, 21:25
autor: dallas
Wysoko, mokro, ślisko? Żaden problem - Fotowpis załatwi sprawę. Twoje zdrowie najważniejsze :mrgreen:

https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2961464

Kesza brak, nie masz nic na serwis - nie przejmuj się, rozwiązanie quizu wystarczy w zupełności :wink:

https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2922800

No i pytanie zasadnicze - czy ostatnio coś przeczyłem w zasadach zabawy, czy geocaching przeszedł w wersję 2.0? Bo jak tak, to siadam do logowania :lol:

Re: Fotowpis

: niedziela 16 czerwca 2019, 22:46
autor: xmall
To świetny pomysł ;)
Ja głupi wpisałem DNF zamiast zrobić zdjęcie miejsca od dłuższego czasu niedostępnego a jednak logowanego ostatnio.

Re: Fotowpis

: niedziela 16 czerwca 2019, 23:57
autor: Kika
Ja też mam wrażenie, że ten problem ostatnio mocno się nasilił - ludzie tłumaczą się w logach: nie wziąłem długopisu, ołówka ... ;/

Re: Fotowpis

: poniedziałek 17 czerwca 2019, 12:19
autor: brasia
dallas pisze:
niedziela 16 czerwca 2019, 21:25
No i pytanie zasadnicze - czy ostatnio coś przeczyłem w zasadach zabawy, czy geocaching przeszedł w wersję 2.0?
Nie, nie przeoczyłeś. W dalszym ciągu takie przypadki należy zgłosić do właściciela skrzynki, jeśli nie reaguje to po tygodniu do COG.
Przyjęło się, że w wyjątkowych przypadkach*, na podstawie zdjęcia Logbooka (a nie miejsca ukrycia) właściciel może zaliczyć skrzynkę.

Re: Fotowpis

: czwartek 20 czerwca 2019, 09:08
autor: ronja
@dallas - nie przeoczyłeś. Masz rację - zachodzą zmiany. Żyjemy w (można to nazwać epoce) "post-open", gdzie reguły stosowane są w zależności od własnego interesu. Nie dziwi więc stosowanie różnych form wpisu, rodem ze świata. Dożyliśmy czasów, gdy kartka papieru na rynnie jest pojemnikiem, a cały kesz nietypowym (tak, to interpretacja COG, miód na uszy zwolenników wirtuali). Jesteśmy teraz na Roztoczu. Znaleźliśmy już kilkanaście reaktywacji, zrobionych przez ludzi z pierwszej dziesiątki, typowych speedersów, członków COG. Nie liczy się szukanie, liczy się czas i "+1". Najśmieszniejsze w tym jest, że obok tych reaktywacji znajdujemy oryginalne pojemniki! Wygrała tablica, na której jeden pojemnik był w rurze, a drugi na niej oraz słupek z dwoma keszami, jeden nad drugim :) I co? Nic, nie ma co oczekiwać refleksji. Powrót do przeszłości? Nie będzie go. Wniosek jakiś? Nie ma sensu. Przykład idzie od góry i jest twórczo modyfikowany, psując zabawę.

Re: Fotowpis

: piątek 21 czerwca 2019, 11:26
autor: baloniarz
@ronja masz w 100% rację. Zasada OPEN nie powinna oznaczać dobrowolności w interpretowaniu zasad tej zabawy. Osobiście pamiętam jak na początku mojej obecności na OC dostałem "po łapkach" od COGu za to, że zgodziłem się zaliczyć znalezienie mojego kesza, przez grupę młodych poszukiwaczy, którzy akurat nie mieli przy sobie długopisu czy ołówka i na potwierdzenie znalezienia zrobili i przesłali mi foto LB. Od tamtej pory staram się być strażnikiem przestrzegania regulaminu i tzw dobrych obyczajów. Niestety pogoń za "+1" doprowadza do powstawania patologii i reaktywacji keszy na zasadzie "bo znaleźć nie mogę to pewnie nie ma" i powstaję coraz więcej takich "kwiatków" o jakich pisze ronja.

Re: Fotowpis

: piątek 28 czerwca 2019, 08:02
autor: MatZG91
ronja pisze:
czwartek 20 czerwca 2019, 09:08
Dożyliśmy czasów, gdy kartka papieru na rynnie jest pojemnikiem, a cały kesz nietypowym (tak, to interpretacja COG, miód na uszy zwolenników wirtuali).
Ej, ale akurat ten kesz jest fajny ;) (jako urozmaicenie). Aczkolwiek moim zdaniem też bardziej wirtual niż nietypowy.