Fotowpis

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Fotowpis

Post autor: dallas »

Wysoko, mokro, ślisko? Żaden problem - Fotowpis załatwi sprawę. Twoje zdrowie najważniejsze :mrgreen:

https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2961464

Kesza brak, nie masz nic na serwis - nie przejmuj się, rozwiązanie quizu wystarczy w zupełności :wink:

https://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2922800

No i pytanie zasadnicze - czy ostatnio coś przeczyłem w zasadach zabawy, czy geocaching przeszedł w wersję 2.0? Bo jak tak, to siadam do logowania :lol:
xmall
Wyjadacz
Posty: 238
Rejestracja: poniedziałek 28 stycznia 2019, 12:56
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Fotowpis

Post autor: xmall »

To świetny pomysł ;)
Ja głupi wpisałem DNF zamiast zrobić zdjęcie miejsca od dłuższego czasu niedostępnego a jednak logowanego ostatnio.
Kika
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek 12 września 2008, 23:59
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Fotowpis

Post autor: Kika »

Ja też mam wrażenie, że ten problem ostatnio mocno się nasilił - ludzie tłumaczą się w logach: nie wziąłem długopisu, ołówka ... ;/
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Fotowpis

Post autor: Pawel brasia »

dallas pisze: niedziela 16 czerwca 2019, 21:25 No i pytanie zasadnicze - czy ostatnio coś przeczyłem w zasadach zabawy, czy geocaching przeszedł w wersję 2.0?
Nie, nie przeoczyłeś. W dalszym ciągu takie przypadki należy zgłosić do właściciela skrzynki, jeśli nie reaguje to po tygodniu do COG.
Przyjęło się, że w wyjątkowych przypadkach*, na podstawie zdjęcia Logbooka (a nie miejsca ukrycia) właściciel może zaliczyć skrzynkę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Fotowpis

Post autor: ronja »

@dallas - nie przeoczyłeś. Masz rację - zachodzą zmiany. Żyjemy w (można to nazwać epoce) "post-open", gdzie reguły stosowane są w zależności od własnego interesu. Nie dziwi więc stosowanie różnych form wpisu, rodem ze świata. Dożyliśmy czasów, gdy kartka papieru na rynnie jest pojemnikiem, a cały kesz nietypowym (tak, to interpretacja COG, miód na uszy zwolenników wirtuali). Jesteśmy teraz na Roztoczu. Znaleźliśmy już kilkanaście reaktywacji, zrobionych przez ludzi z pierwszej dziesiątki, typowych speedersów, członków COG. Nie liczy się szukanie, liczy się czas i "+1". Najśmieszniejsze w tym jest, że obok tych reaktywacji znajdujemy oryginalne pojemniki! Wygrała tablica, na której jeden pojemnik był w rurze, a drugi na niej oraz słupek z dwoma keszami, jeden nad drugim :) I co? Nic, nie ma co oczekiwać refleksji. Powrót do przeszłości? Nie będzie go. Wniosek jakiś? Nie ma sensu. Przykład idzie od góry i jest twórczo modyfikowany, psując zabawę.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 6):
vasco01rapotekdallasJarleXabigeodeg
Obrazek Obrazek
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Fotowpis

Post autor: baloniarz »

@ronja masz w 100% rację. Zasada OPEN nie powinna oznaczać dobrowolności w interpretowaniu zasad tej zabawy. Osobiście pamiętam jak na początku mojej obecności na OC dostałem "po łapkach" od COGu za to, że zgodziłem się zaliczyć znalezienie mojego kesza, przez grupę młodych poszukiwaczy, którzy akurat nie mieli przy sobie długopisu czy ołówka i na potwierdzenie znalezienia zrobili i przesłali mi foto LB. Od tamtej pory staram się być strażnikiem przestrzegania regulaminu i tzw dobrych obyczajów. Niestety pogoń za "+1" doprowadza do powstawania patologii i reaktywacji keszy na zasadzie "bo znaleźć nie mogę to pewnie nie ma" i powstaję coraz więcej takich "kwiatków" o jakich pisze ronja.
Za ten post autor baloniarz otrzymał podziękowanie:
rapotek
Awatar użytkownika
MatZG91
Bywalec
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek 08 kwietnia 2019, 18:56
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Fotowpis

Post autor: MatZG91 »

ronja pisze: czwartek 20 czerwca 2019, 09:08 Dożyliśmy czasów, gdy kartka papieru na rynnie jest pojemnikiem, a cały kesz nietypowym (tak, to interpretacja COG, miód na uszy zwolenników wirtuali).
Ej, ale akurat ten kesz jest fajny ;) (jako urozmaicenie). Aczkolwiek moim zdaniem też bardziej wirtual niż nietypowy.
ODPOWIEDZ