Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: deg »

art_noise pisze: niedziela 18 lutego 2018, 22:22 Dla niego pewnie grupa "Rada Techniczna Opencaching Polska" jest kanałem informacji jakie oficjalne ulepszenia są robione na OC, traktuje tą grupę jako oficjalny kanał informacji RT. A tak naprawdę to kolejny fejk sebastiana.
Profil o którym wspominasz, był faktycznie niegdyś założony i prowadzony przez Sebastiana. Jednak na przełomie maja i czerwca 2016 Sebastian przekazał ten profil Radzie Technicznej i od tego czasu sam dostępu do niego nie ma. Profil ten zatem może być uznany za jedno ze źródeł informacji o nowościach.
Niestety - nie dotyczy to wielu innych, prowadzonych przez niego profili na FB (w tym - COG).
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
Sebastian
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Sebastian »

art_noise pisze: niedziela 18 lutego 2018, 22:22 Obrazek
krystiant pisze: piątek 16 lutego 2018, 23:46
sajmon pisze: piątek 16 lutego 2018, 08:28 Sebastianie, obudziłeś się rano i postanowiłeś założyć stowarzyszenie. Jak wykazał wyżej Deg wykorzystałeś do tego członków rodziny, nie konsultowałeś tego z NIKIM -zwłaszcza COG itp. Pomijam, że temat stowarzyszeń i formalizacji OC.pl przewija się tu na forum wielokrotnie - z mizernym skutkiem (tzn nie ma woli zakładania tego typu organizacji).
Kto nie miał woli zakładania stowarzyszenia, to nie zakładał... Sebastian miał więc założył - wolno mu było (każdy mógł to zrobić zamiast tylko "strzępić język po próżnicy"). Obawiam się tylko, że skończy się to tak, że albo od czasu do czasu Sebastian będzie pisał co robi/robią, albo zapisze się kilku i na walnym przegłosują zmianę prezesa...
KrystianT - oczywiście że mógł założyć stowarzyszenie bo każdy ma do tego prawo. Jednak dobrana nazwa "Stowarzyszenie Opencaching Polska" jest niesmaczne. I jak już wcześniej koledzy pisali - sugeruje wprost że reprezentuje opencaching.pl. Tak to będzie odebrane przez ludzi nie orientujących się w temacie. Dla mnie to zagranie (jak i wiele Sebastiana) kwalifikuje się do odbycia męskiej osobistej rozmowy.

Męska rozmowa się na pewno się odbędzie, myślę że na najbliższym ewencie, na którym się spotkamy z mojej strony będzie to merytoryczna, pokojowa męska rozmowa. Chętnie przedstawię Tobie rzeczowe argumenty dotyczące rozwoju Opencachinguu, mam nadzieję, że podejmiesz dyskusję?
sajmon pisze: Sebastianie, obudziłeś się rano i postanowiłeś założyć stowarzyszenie. Jak wykazał wyżej Deg wykorzystałeś do tego członków rodziny, nie konsultowałeś tego z NIKIM -zwłaszcza COG itp. Pomijam, że temat stowarzyszeń i formalizacji OC.pl przewija się tu na forum wielokrotnie - z mizernym skutkiem (tzn nie ma woli zakładania tego typu organizacji).
Oczywiście, nazwa nie jest zastrzeżona, jednak z jednej strony piszesz,, że chcesz działać na rzecz rozwoju OC.pl, a z drugiej takimi nieprzemyślanymi akcjami robisz tylko większy bałagan. Podobnie, jak z milionem profili FB typu RT OC.pl, COG, do których ani RT aniCOG nie ma dostępu, a tylko Ty - i nie mają one nic wspólnego z serwisem. Tak samo teraz jest z tym założeniem stowarzyszenia.
Dokładnie. Na FB jest grupa "Rada Techniczna Opencaching Polska" założona przez kogo? Sebastiana. Ale chyba do niej ma dostęp i Deg bo ostatnio pojawił się tam post o zmianach "moja okolica" skopiowany bezpośrednio z forum OC.

https://www.facebook.com/RadaTechniczna/

Piszę o tym bo zaskoczył mnie lajk tego posta dany od użytkownika Qba Paradowski. Jest to bardzo aktywny keszer z Warszawy z GC. Z tego co wiem żywi sympatię również do OC i kibicuje. Sporo keszy na OC również "złapał".
Dla niego pewnie grupa "Rada Techniczna Opencaching Polska" jest kanałem informacji jakie oficjalne ulepszenia są robione na OC, traktuje tą grupę jako oficjalny kanał informacji RT. A tak naprawdę to kolejny fejk sebastiana.
Paweł, proszę nie mąć, aż dosadnie powiem, profilem zarządza Rada Techniczna Opencaching Polska. Na 10 Ogólnopolskim Zlocie OC, przekazałem profil i wszystkie prawa administracyjne (login, hasło logowania) RT, konkretnie Grzegorzowi (nick- deg) Po czym jak logika podpowiada usunąłem się z grupy osób administrujących profilem Rada Techniczna Opencaching Polska. Deg proszę napisz, że tak było, bo kolejne nieprawdziwe informacje się będą pojawiać. Sebek.
Obrazek
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: sajmon »

Sebastian pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 01:03 Paweł, proszę nie mąć, aż dosadnie powiem, profilem zarządza Rada Techniczna Opencaching Polska. Na 10 Ogólnopolskim Zlocie OC, przekazałem profil i wszystkie prawa administracyjne (login, hasło logowania) RT, konkretnie Grzegorzowi (nick- deg) Po czym jak logika podpowiada usunąłem się z grupy osób administrujących profilem Rada Techniczna Opencaching Polska. Deg proszę napisz, że tak było, bo kolejne nieprawdziwe informacje się będą pojawiać. Sebek.
Tak, profil RT po lekkiej (jeśli dobrze pamiętam) burzy przekazałeś. Napisz proszę, co z pozostałymi profilami:
- Centrum Obsługi Geocachera (czy przekazałeś administracje COGowi?)
- Rada Rejsu (już "instytucja" nieistniejąca, ale w czasie zakładania profilu działała, ściśle powiązana z OC.pl)
Pozakładałeś strony nie mając nic wspólnego z COG czy RR, podobnie (już przekazana) RT. Było mało, teraz zakładasz tak samo w przypływie fantazji Stowarzyszenia.
Do tego piszesz o jakiś dotacjach. Więc tu zapytam: z jakich funduszy te dotacje, kto je przyznaje, na co zostaną przeznaczone, kto i w jaki sposób zadecyduje o rozdziale tych funduszy i jak zostaną rozliczone? Pytania ważne, bo na razie założyłeś Stowarzyszenie na bazie swojej rodziny a o kasę wystąpisz jako "przedstawiciel" kilkutysięcznej społeczności użytkowników OC.pl (podpierając się jej popularnością, działaniem i wiarygodnością). Jeśli piszesz o kasie (która jest zawsze drażliwym tematem) powinieneś do dokładnie opisać i wyjaśnić, czym jest ta dotacja celowa.
Podobnie - opisz dokładnie, co masz na myśli pisząc o interakcji ze służbami. Dostanę legitkę członka i będę mógł wchodzić na ronda (policja), jeździć po lesie (leśnicy), wchodzić na zamknięte urbexy (ochrona)?
Poza tym może po prostu wrzuć tu (tak na zachętę) Regulamin Stowarzyszenia Opencaching Polska Łączę Wyrazy Szacunku.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowania (total 3):
Gryfici.teamkrcrSebastian
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: deg »

Sebastian pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 01:03Deg proszę napisz, że tak było, bo kolejne nieprawdziwe informacje się będą pojawiać. Sebek.
Napisałem kilka postów wcześniej, że przekazałeś profil dla RT (a w zasadzie to przekazałeś go do mnie, a ja udostępniłem całej RT) i nie masz tam żadnych szczególnych praw.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Aris »

Zastanawiam się usiąść śmiać czy płakać? Może organizować zrzutkę na sanatorium?
Tak to jest jak pewne indywidua mają parcie i chore ambicje. Zaczęło się od uzurpowanie sobie prawa do wypowiadania w imieniu OC (profile FB) a teraz to.
Który to już gwóźdź do trumny?

Ps. Ciekawe kiedy pewna niewiasta zostanie okrzyknięta królową serwisu.
Za ten post autor Aris otrzymał podziękowania (total 3):
Gryfici.teamchinczykkrcr
Awatar użytkownika
Gryfici.team
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: czwartek 03 grudnia 2015, 17:59
Podziękował;: 12 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Gryfici.team »

Aris pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 13:11 Zastanawiam się usiąść śmiać czy płakać? Może organizować zrzutkę na sanatorium?
Tak to jest jak pewne indywidua mają parcie i chore ambicje. Zaczęło się od uzurpowanie sobie prawa do wypowiadania w imieniu OC (profile FB) a teraz to.
Który to już gwóźdź do trumny?

Ps. Ciekawe kiedy pewna niewiasta zostanie okrzyknięta królową serwisu.
Ja przynajmniej mam co czytać na przerwie w pracy, a i humor od razu lepszy ;)
ObrazekObrazek
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: sajmon »

Aris pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 13:11 Ps. Ciekawe kiedy pewna niewiasta zostanie okrzyknięta królową serwisu.
Zapowiedź już masz, teraz poczekaj :)
Sebastian pisze: piątek 16 lutego 2018, 01:57 Nie będę też ukrywał, że projekt ma ukrytą dedykację.
Gryfici.team pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 13:18 Ja przynajmniej mam co czytać na przerwie w pracy, a i humor od razu lepszy ;)
Śmiesznie już było. To jest niepokojące.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: krystiant »

sajmon pisze: poniedziałek 19 lutego 2018, 08:39 teraz zakładasz tak samo w przypływie fantazji Stowarzyszenia.
Do tego piszesz o jakiś dotacjach. Więc tu zapytam: z jakich funduszy te dotacje, kto je przyznaje, na co zostaną przeznaczone, kto i w jaki sposób zadecyduje o rozdziale tych funduszy i jak zostaną rozliczone? Pytania ważne, bo na razie założyłeś Stowarzyszenie na bazie swojej rodziny a o kasę wystąpisz jako "przedstawiciel" kilkutysięcznej społeczności użytkowników OC.pl (podpierając się jej popularnością, działaniem i wiarygodnością). Jeśli piszesz o kasie (która jest zawsze drażliwym tematem) powinieneś do dokładnie opisać i wyjaśnić, czym jest ta dotacja celowa.
Dajcie spokój, Sebastian miał prawo założyć stowarzyszenie to założył i nic na to nie poradzimy - też nie jestem jakoś szczególnie zachwycony sytuacją, ale po co roztrząsać coś na co nie mam wpływu... Jeżeli prezes będzie chciał się podzielić z potencjalnymi członkami to sam napisze.
A co do dotacji to każdy może sobie przeczytać: http://poradnik.ngo.pl/dotacje
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 4):
SebastianronjaRoDaJJmiklobit
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: ronja »

Podlajkowałem post krystiant`a. Od początku pokazuje wszystkim dyskutującym w kulturalny sposób, że Sebastian skorzystał ze swojego konstytucyjnego prawa. Niestety, umyka to w dyskusji. Na Forum nie dojdziecie do porozumienia. Chcecie coś uzyskać (czytaj: zmianę decyzji) - spotkajcie się z Sebastianem i przegadajcie temat.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
RoDaJJmiklobit
Obrazek Obrazek
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Elvis7 »

Sebastian wrzucił na FB statut stowarzyszenia i kilka uchwał. Nie wiem czemu nie wrzucił ich na forum. Nie wszyscy mają FB więc wrzucam te dokument też tutaj (żeby nie było to nie jest wyraz poparcia indywidualnego lub COGu dla działań Sebastiana).
28378674_762827337241194_9165975206307561472_o.jpg
28378674_762827337241194_9165975206307561472_o.jpg (87.46 KiB) Przejrzano 3493 razy
28661128_762827257241202_6685758302992728064_o.jpg
28661128_762827257241202_6685758302992728064_o.jpg (107.87 KiB) Przejrzano 3493 razy
28468679_762827190574542_7520170783889424384_o.jpg
28468679_762827190574542_7520170783889424384_o.jpg (101.23 KiB) Przejrzano 3493 razy
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor Elvis7 otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Elvis7 »

Wybaczcie dwa posty pod rząd ale w jednym można wrzucić tylko 3 załączniki.
28377970_762827533907841_7757021746179342336_o.jpg
28377970_762827533907841_7757021746179342336_o.jpg (90.55 KiB) Przejrzano 3487 razy
28378506_762827570574504_5486650725834424320_o.jpg
28378506_762827570574504_5486650725834424320_o.jpg (60.96 KiB) Przejrzano 3487 razy
28467996_762831943907400_1111542990813265920_o.jpg
28467996_762831943907400_1111542990813265920_o.jpg (75.62 KiB) Przejrzano 3487 razy
Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Za ten post autor Elvis7 otrzymał podziękowanie:
Sebastian
kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: kociewie »

Kurcze, jeszcze raz 3 słowa z mojej strony.
Każde ngo, które wspiera OC jest cenne. Byle działało jak księżyc, czyli krążąc wokół idei OC, wspierając nasze działania.
Osobiście współpracuję z pozarządówkami kilkanaście lat i mam przykłady, że przekształcenie inicjatywy w sformalizowaną grupę kończy się "zderzeniem o ścianę" (często poduszki powietrzne nie działają).
Bardzo mi nazwa doskwiera: "Stowarzyszenie Opencaching Polska", bo sugeruje, że OC jest stowarzyszeniem i pojawia się bałagan. Lepsze by było coś lokalnego (ale to moje zdanie).
Niemniej, każde inicjatywy są ważne, byle by nie udawały społeczności OC. Każdy (?) z nas kombinuje wsparcie od samorządów, ngo, firm, znajomych, sąsiadów, by skrzynki, ścieżki, czy eventy były fajne.
Także księżyce wokół OC +3. Zamiana OC w ngo -3.
Za ten post autor kociewie otrzymał podziękowanie:
elmodemonico
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
kociewie
Stały bywalec
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek 03 kwietnia 2017, 11:47
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: kociewie »

Sorki za post pod postem. Stowarzyszenie zwykłe to wiele możliwości nie daje, bo jest często wykluczone z grantów. To raczej "byt" dla klubów sportowych. Nie lepiej zarejestrować się w KRS?
Pozdrawiam
Maciej /kociewie/
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: krystiant »

kociewie pisze: piątek 02 marca 2018, 15:06 Stowarzyszenie zwykłe to wiele możliwości nie daje, bo jest często wykluczone z grantów.
Wcześniej podlinkowałem o dotacjach, teraz fragment:
Od 20 maja 2016 r. o dotacje mogą ubiegać się stowarzyszenia zwykłe. Nowelizacja ustawy Prawo o stowarzyszeniach przyznała im taką możliwość, a "dotacje" jako sposób finansowania działań stowarzyszeń zwykłych zostały wprost wpisane do ustawy.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Sebastian »

@ Maciej , @Krystian, właśnie o to chodzi, że stowarzyszenie zwykłe może się starać o źródła dofinansowania w związku z nowelizacją ustawy z dnia 25 września 2015 r. podpisaną przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polski - Ustawa z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o stowarzyszeniach. Ustawa weszła w życie, tak jak powiedział Krystian - 20 maja 2016 r. Cieszmy się z tego :D Dalej w tym wątku będę odpowiadał. Dlaczego @Maciej nie stowarzyszenie w KRS - pieniądze. To są już na wstępnie koszty, a na razie pieniędzy nie ma, kiedy Zarząd Stowarzyszenia Opencaching Polska, przyjął Uchwałą, składkę członkowską wysokości 1 złoty rocznie. W skutek nowelizacji prawa o stowarzyszeniach, w każdej chwili może my przekształcić Stowarzyszenie Zwykłe Opencaching Polska, na stowarzyszenie rejestrowe Opencaching Polska zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym . Umiem to robić :D

Pozdrawiam serdecznie,
sebastian
Obrazek
ODPOWIEDZ