Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: deg »

Sebastian - ja myślę, że Ty nie rozumiesz problemu.

Idea Stowarzyszenia, cele które wypisałeś i pewnie motywacja która Ci towarzyszyła - są szczytne i potrzebne. Fajnie, że ktoś chce promować Opencaching, fajnie że ktoś chce informować o tym innych. Super, że ma inicjatywę.

Żeby stworzyć Stowarzyszenie, które miałoby reprezentować OC lub choć część jego Społeczności - potrzebne są dużo wcześniejsze konsultacje, wspólne prace, kreślenie celów. Wspólny wybór osób, które miałyby się tym zajmować. A przede wszystkim - wspólne działania i otwarta polityka informacyjna ZANIM zostaną podjęte jakiekolwiek kroki prawne. Ty zrobiłeś odwrotnie - działałeś po cichu, w oparciu o 2 osoby z najbliższej rodziny (które co tu wiele mówić - z bieżącym Opencachingiem nic wspólnego nie mają) i nagle jak królik z kapelusza wyskakujesz ze Stowarzyszeniem.

Masz pełne prawo do rejestracji Stowarzyszenia. Co więcej - masz prawo do nazwy Opencaching Polska - jak każdy inny człowiek w Polsce. Ale ponieważ zrobiłeś to po cichu i bez konsultacji - wiele osób oburza się na tak wybraną nazwę. Sądzę, że słusznie, bo nazwa Stowarzyszenia sugeruje związek z OC PL, a bezpośredniego związku nie ma. Myślę, że gdybyś wybrał nazwę typu "Stowarzyszenie Miłośników Keszy" :) wszystko byłoby OK i robiłbyś sobie co chciał bez wywoływania niepotrzebnego zamieszania.

Jest jeszcze jedna kwestia, która została tu już poruszona - to zaufanie do Twojej osoby. Ludziska znają Twój słomiany zapał, obietnice bez pokrycia i pokrętne tłumaczenia w wielu sprawach. Stąd - w mojej opinii - Twoje Stowarzyszenie nie pozyska więcej członków.

Czyli jeszcze raz - cele które Ci przyświecają, są słuszne i szlachetne. Ale ich realizacja już na tym etapie pozostawia wiele do życzenia.

PS: Osobiście jestem przeciwnikiem formalizacji Społeczności typu OC. Kiedy w grę wchodzą składki, zarządy czy sądy koleżeńskie - Społeczność się dzieli i często rozpada. Tak było już w wielu wypadkach.

Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w promocji Geocachingu. A nad zmianą nazwy się faktycznie zastanów - po co Stowarzyszenie ma nosić nazwę, która sprawia, że środowisko keszerów wrogo na nią reaguje? A dla instytucji Opencaching Polska mówi mniej więcej tyle samo co Hank Sjong Chiny.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 4):
Gryfici.teamkrcrdallasJano
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Sebastian »

deg pisze: środa 07 marca 2018, 10:28 Sebastian - ja myślę, że Ty nie rozumiesz problemu.
Doskonale rozumiem istotę problemu i nawet przytoczę wykładnię - http://www.szyran.republika.pl/zazdrosc.pdf
Idea Stowarzyszenia, cele które wypisałeś i pewnie motywacja która Ci towarzyszyła - są szczytne i potrzebne. Fajnie, że ktoś chce promować Opencaching, fajnie że ktoś chce informować o tym innych. Super, że ma inicjatywę.
Bardzo miła słyszeć takie słowa :D
Żeby stworzyć Stowarzyszenie, które miałoby reprezentować OC lub choć część jego Społeczności - potrzebne są dużo wcześniejsze konsultacje, wspólne prace, kreślenie celów. Wspólny wybór osób, które miałyby się tym zajmować. A przede wszystkim - wspólne działania i otwarta polityka informacyjna ZANIM zostaną podjęte jakiekolwiek kroki prawne. Ty zrobiłeś odwrotnie - działałeś po cichu, w oparciu o 2 osoby z najbliższej rodziny (które co tu wiele mówić - z bieżącym Opencachingiem nic wspólnego nie mają) i nagle jak królik z kapelusza wyskakujesz ze Stowarzyszeniem.
1. Stowarzyszenie Opencaching Polska nie reprezentuje Serwisu Opencaching. Stowarzyszenie reprezentuje Członków Stowarzyszenia Opencaching Polska (nazwa skrócona - Opencaching).
2. Pomysł na rejestrascję Stowarzyszenia Opencaching Polska, zrodził się 3 lata temu. Konsultacji było sporo, niestety pomysł zawisł w próżni.
3. O rodzinie nie będę wspominał, dość powiedzieć, że Członkowie Założyciele rozpoczęli zabawę w serwisie Opencaching cztery lata przed znalezieniem przez Ciebie pierwszego kesza.
Masz pełne prawo do rejestracji Stowarzyszenia. Co więcej - masz prawo do nazwy Opencaching Polska - jak każdy inny człowiek w Polsce. Ale ponieważ zrobiłeś to po cichu i bez konsultacji - wiele osób oburza się na tak wybraną nazwę. Sądzę, że słusznie, bo nazwa Stowarzyszenia sugeruje związek z OC PL, a bezpośredniego związku nie ma. Myślę, że gdybyś wybrał nazwę typu "Stowarzyszenie Miłośników Keszy" :) wszystko byłoby OK i robiłbyś sobie co chciał bez wywoływania niepotrzebnego zamieszania.
Po raz kolejny raz powtarzam, nazwa - Stowarzyszenie Opencaching Polska (w skrócie - Opencaching) nie ma nic wspólnego z serwisem Opencaching Polska, którym zarządza Zespół OC.
Jest jeszcze jedna kwestia, która została tu już poruszona - to zaufanie do Twojej osoby. Ludziska znają Twój słomiany zapał, obietnice bez pokrycia i pokrętne tłumaczenia w wielu sprawach. Stąd - w mojej opinii - Twoje Stowarzyszenie nie pozyska więcej członków.
Grzegorz, jeżeli słomianym zapałem uważasz zorganizowanie dwóch ogólnopolskich Zlotów OC, cyklu ewentów Blachówka, organizacja i czuwanie nad bezpieczeństwem wypraw do Szybu Południowego, to słomiany zapał?
Czyli jeszcze raz - cele które Ci przyświecają, są słuszne i szlachetne. Ale ich realizacja już na tym etapie pozostawia wiele do życzenia.

PS: Osobiście jestem przeciwnikiem formalizacji Społeczności typu OC. Kiedy w grę wchodzą składki, zarządy czy sądy koleżeńskie - Społeczność się dzieli i często rozpada. Tak było już w wielu wypadkach.

Pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w promocji Geocachingu. A nad zmianą nazwy się faktycznie zastanów - po co Stowarzyszenie ma nosić nazwę, która sprawia, że środowisko keszerów wrogo na nią reaguje? A dla instytucji Opencaching Polska mówi mniej więcej tyle samo co Hank Sjong Chiny.
Po raz kolejny raz powtarzam, to nie ja wybierałem nazwę, teraz jest bardzo trudna do zmiany - http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/792909.html

Sebek
Obrazek
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: dallas »

Sebastianie, pomimo że Grzegorz bardzo ładnie i czytelnie przedstawił w czym jest problem, a Ty nadal jesteś swięcie przekonany o swojej słuszności, to pozostaje jedynie życzyć szczęścia na nowej drodze życia. Jednak, jak widzisz, nie masz na razie żadnego poparcia wśród osób, które tu uczestniczą w dyskusji. Pozostaje chyba poczekać cierpliwie aż to pokolenie przesycone zawiścią przestanie się bawić. Gdy przyjdą kiedyś młodzi, nowi nie znający Cię keszerzy, pewnie staniesz się ich guru i takie tam dalej.
Czekamy zatem na wysyp tysięcy zaległych logów członków Twojej doświadczonej keszersko rodziny. Oczywiście to dla transparentności działań Stowarzyszenia.
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: dallas »

Po raz kolejny raz powtarzam, to nie ja wybierałem nazwę (...)
Sebek
:shock:
Opencaching Polska
nie ma nic wspólnego z
Opencaching Polska
:shock: :shock:
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: chinczyk »

Sebastianie , oboje wiemy że to kłamstwo , stowarzyszenie nie było planem który nie doszedł do skutku , ale planem który został przez ówczesną RR zaniechany.
Powodem rezygnacji z pomysłu formalizowania działalności OC była spora ilość problemów związana z odpowiedzialnością cywilną wielu spraw ( od zawartości skrzynek przez ich umiejscowienie do wypadków przy podejmowaniu ) Wszystko wiązałoby się z wieloma zmianami , zakup ubezpieczenia itd.
Oddolne inicjatywny w formie lokalnych stowarzyszeń typu "Dolnośląskie stowarzyszenie miłośników geocachingu" czy inne były zawsze mile widziane. Sama nazwa wtedy wskazuje na to że podmiot to grupa ludzi która chce razem zakładać kesze , organizować eventy itd.

Zatem kłamstwem jest że nazwa "Stowarzyszenie Openchaching Polska" została wymyślona przez nas. W zasadzie do głosowania nad nazwą NIGDY nie dotarliśmy!

Przychylam się do tego co napisał Deg i Dallas - niestety Ty nadal nie rozumiesz ....
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowanie:
Gryfici.team
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: parlando »

Skoro sam prezes napisał:
Stowarzyszenie Opencaching Polska nie reprezentuje Serwisu Opencaching. Stowarzyszenie reprezentuje Członków Stowarzyszenia Opencaching Polska (nazwa skrócona - Opencaching).
Po raz kolejny raz powtarzam, nazwa - Stowarzyszenie Opencaching Polska (w skrócie - Opencaching) nie ma nic wspólnego z serwisem Opencaching Polska, którym zarządza Zespół OC.
To zgłaszam wniosek formalny o usunięcie tego wątku, oraz istniejących wzmianek o tym stowarzyszeniu z Forum Opencaching. Także jeśli podobne tematy, czy wzmianki pojawią się w przyszłości - również powinny być natychmiast rugowane.
Stowarzyszenie ma swoją stronę na FB, więc nie znajduję żadnego powodu, by było promowane, czy dyskutowane tu, na forum gry terenowej Opencaching Polska.
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowania (total 7):
Elvis7erykradekWhateverGryfici.teamrredanart_noiseTerian
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: krystiant »

parlando pisze: czwartek 08 marca 2018, 10:52 zgłaszam wniosek formalny o usunięcie tego wątku, oraz istniejących wzmianek o tym stowarzyszeniu z Forum Opencaching.
Ale dlaczego? Przecież wśród czytelników tego forum są potencjalni członkowie stowarzyszenia, poza tym jest mnóstwo wątków niezwiązanych z serwisem opencaching.pl a jednak nikt nie wnioskuje o ich usunięcie (np. często są dyskusje o GC ;-) )
Jeżeli macie jakikolwiek problem z tym wątkiem to trzeba było kilka stron wątku temu przestać w nim pisać i sam by "umarł"...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: parlando »

krystiant pisze: czwartek 08 marca 2018, 22:02 Ale dlaczego? Przecież wśród czytelników tego forum są potencjalni członkowie stowarzyszenia
Na forum są też potencjalni członkowie AA. Może zacząć nawoływać do picia alkoholu?
Nikt tu nie prosił o to stowarzyszenie, stowarzyszenie żeruje na rozpoznawalności Opencaching Polska. Zdanie prezesa w temacie związku stowarzyszenie - OC wyżej zacytowałem. Serio się pytasz?
Za ten post autor parlando otrzymał podziękowanie:
Whatever
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: Sebastian »

Krystian, do Ciebie skieruję pytanie, czy decyzja moderatorów Forum Opencaching Polska, o nie usunięciu tego wątku z Forum Opencaching Polska jest ostateczna? Chciałbym udzielić odpowiedzi na Wasze pytania, lecz jeżeli wątek zostanie usunięty, zostanie to zrobione przy użyciu mediów społecznościowych. Moim skromnym zdaniem, jeżeli osoby zabierające głos w dyskusji, będą wypowiadać się, kulturalnie, przedstawiać będą swoje zdanie i merytorycznie uzasadnione argumenty, chętnie z nimi wymienię się opiniami.

Dodam po raz kolejny - Stowarzyszenie Opencaching Polska (nazwa skrócona Opencaching) powstało 5.02. 2018 zostało zarejestrowane przez Prezydenta Bytomia i zostało wpisane do ewidencji stowarzyszeń zwykłych pod numerem 8.

Decyzja dotycząca dalszych losów dyskusji zależy od Was, moderatorów forum Opencaching Polska

Sebek
Obrazek
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: baloniarz »

A ja tam jestem za tym aby jak najczęściej pisać o Opencaching.pl Z mojego doświadczenie wynika, że informując nowych, ewentualnie zainteresowanych naszą zabawą ludzi, to mówimy im, iż nasza zabawa nazywa się geocaching. Oni szukajac informacji o nowej zabawie wpisują w wyszukiwarkę "geocaching" a co wtedy wyskakuje wszyscy wiemy. I tak niechcący robimy reklamę GC. Tak więc mówmy, piszmy OPENCACHING.PL. W pewien sposób stowarzyszenie Sebastiana robi dla naszego serwisu "dobrą" reklamę.
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: chinczyk »

baloniarz pisze: piątek 09 marca 2018, 09:15 A ja tam jestem za tym aby jak najczęściej pisać o Opencaching.pl Z mojego doświadczenie wynika, że informując nowych, ewentualnie zainteresowanych naszą zabawą ludzi, to mówimy im, iż nasza zabawa nazywa się geocaching. Oni szukajac informacji o nowej zabawie wpisują w wyszukiwarkę "geocaching" a co wtedy wyskakuje wszyscy wiemy. I tak niechcący robimy reklamę GC. Tak więc mówmy, piszmy OPENCACHING.PL. W pewien sposób stowarzyszenie Sebastiana robi dla naszego serwisu "dobrą" reklamę.
"Dobrą reklamę" Piotruś wszyscy zainteresowani dobrze wiedzą, że nie koniecznie jest to dobra reklama.
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: parlando »

baloniarz pisze: piątek 09 marca 2018, 09:15W pewien sposób stowarzyszenie Sebastiana robi dla naszego serwisu "dobrą" reklamę.
Jest dokładnie na odwrót.
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: rapotek »

baloniarz pisze: piątek 09 marca 2018, 09:15 Z mojego doświadczenie wynika, że informując nowych, ewentualnie zainteresowanych naszą zabawą ludzi, to mówimy im, iż nasza zabawa nazywa się geocaching.
Problem w tym, że w zasadzie wszędzie poza naszym serwisem akcentuje się, iż do geocachingu wymagane jest użycie GPS. W opencaching - niekoniecznie, np. dokładne współrzędne często pozostają sprawą umowną. Dlatego może nie powinno się mówić, że zabawa jest geocachingiem, tylko opencaching zawiera m.in. geocaching, ale też i inne formy poszukiwania "skarbów".
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: baloniarz »

Z tą dobrą reklamą to w " ". Nie chce oceniać działań Sebastiana. Chodziło mi tylko o to, że często mówi się i pisze o Opencaching a nie geocaching. Taki mały OT.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Stowarzyszenie Opencaching Polska założone przez Sebastiana

Post autor: krystiant »

Sebastian pisze: piątek 09 marca 2018, 00:56 Krystian, do Ciebie skieruję pytanie, czy decyzja moderatorów Forum Opencaching Polska, o nie usunięciu tego wątku z Forum Opencaching Polska jest ostateczna?
Ja go nie usunę, za innych się nie wypowiadam.
Moim zdaniem w hydeparku jak najbardziej jest miejsce dla dyskusji o stowarzyszeniu, które nie ma żadnych formalnych powiązań z serwisem, ale jakby na to nie patrzeć ma w program wpisane wspieranie i rozwój opencachingu...
baloniarz pisze: piątek 09 marca 2018, 09:15 A ja tam jestem za tym aby jak najczęściej pisać o Opencaching.pl Z mojego doświadczenie wynika, że informując nowych, ewentualnie zainteresowanych naszą zabawą ludzi, to mówimy im, iż nasza zabawa nazywa się geocaching. Oni szukajac informacji o nowej zabawie wpisują w wyszukiwarkę "geocaching" a co wtedy wyskakuje wszyscy wiemy.
A to nie jest tak, że jak byśmy nie używali słowa "geocaching" to link do nas nie wyskakiwałby w wynikach wyszukiwania dla hasła "geocaching"? Pisać częściej i linkować do serwisu, bo linkowania i powiązania słów bierze się pozycja w wyszukiwaniu (chyba że się mylę, ale to prosiłbym żeby ktoś znający się na rzeczy mnie poprawił, wyjaśnił trochę jak to działa - ale może w osobnym wątku)
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ