Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: Aris »

Zanim zaczniecie porównywać ekstremalne skrzynki przypominam, że GC dużo bardziej restrykcyjnie podchodzi do naruszania czyjegoś terenu.
Za ten post autor Aris otrzymał podziękowanie:
art_noise
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: art_noise »

rapotek pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 15:35
Sebastian pisze: niedziela 04 lutego 2018, 23:42 Art, to pokaż porównywalnego kesza na GC - https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP83BH
Post nie do mnie, a jednak się wtrącę.

Ten kesz to jest quiz, mam więc następujące pytania:
  • Czy rozwiązanie quizu daje w wyniku współrzędne GPS finału?
  • Czy można dojść do finału używając GPS?
  • Czy finał znajduje się nie więcej niż 3.2 km od współrzędnych "oficjalnych"?
Nie oczekuję odpowiedzi na te pytania tutaj, zwłaszcza że dawałyby one niepotrzebny spoiler. Natomiast jeżeli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest przecząca, to nie ma co szukać porównywalnego kesza na GC (mam na myśli kesze założone w ciągu ostatnich 2-3 lat), gdyż w świetle obecnych zasad byłby on nieregulaminowy. Być może starszego kesza dałoby się "przemycić" bez ww. warunków, ale pewnie i tak byłby obecnie zgłaszany do reviewera.

Jeżeli większość keszy na OC uznawanych za wyjątkowe (w przeciwieństwie do "badziewia" na GC) jest tego rodzaju, że GPS wręcz przeszkadza przy ich podejmowaniu, to nie ma się co martwić, że ich wielbiciele przejdą do GC, gdyż takich keszy, jeżeli jeszcze są, będzie tam coraz mniej. Chyba, ze nie o to jednak chodzi...
Wyciągnąłeś mi Sebastiana w ignorowanych ehh. Ale w linka wszedłem i kesza obczaiłem. Nie wiem czemu to pytanie do mnie padło bo jakoś nie widzę siebie w logach znalezień tej skrzynki. Trudno się wypowiadać na temat skrzynki której na oczy nie widziałem. Widzę że ma 9 znalezień i 9 rekomendacji i tyle. Hmm przyznam się że nie mam pojęcia ile może być skrzynek na GC które mają akurat 9 znalezień i 9 rekomendacji.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: art_noise »

Aris pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 22:03 Zanim zaczniecie porównywać ekstremalne skrzynki przypominam, że GC dużo bardziej restrykcyjnie podchodzi do naruszania czyjegoś terenu.
I wg mnie bardzo dobrze że jako serwis tak podchodzą. Z tym że kreatywność założycieli na GC bywa niesamowita i... Są mega extremalne skrzynki w miejscach "nieco nielegalnych". Ale serwis "jakby co" jest kryty...
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: art_noise »

sajmon pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 20:58 Jeszcze w temacie OP83BH. Chcesz porównywać nieporównywalne. Widziałem fotki z keszy GC (niestety tylko dla premium member, więc raczej niewiele osób podejrzy, może Art da tu fotkę), które w moim odczuciu zajebistości kesza na głowę biją wszystkie kesze ekstremalnego bytomia razem wzięte. tylko ja nie jestem fanatykiem sznurków i łażenia po kanałach/sztolniach/szybach. Więc również na OC zapewne znajdę wiele (w moim mniemaniu) lepszych keszy. Czy porównywalne? Pewnych rzeczy nie da się porównać :)
Jak dasz namiar o jakiego kesza chodzi to oczywiście fotki mogę wkleić.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: rapotek »

art_noise pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 22:15 Wyciągnąłeś mi Sebastiana w ignorowanych ehh.
Przepraszam najmocniej. Skąd mogłem wiedzieć, że odpowiedź na posta będzie miała takie skutki?
art_noise pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 22:15 Hmm przyznam się że nie mam pojęcia ile może być skrzynek na GC które mają akurat 9 znalezień i 9 rekomendacji.
Pewnie wśród keszy premium w danej minucie kilkaset (lub kilka tysięcy) by się znalazło. Minutę później być może już nie :wink:
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: Aris »

Kolejna rzecz która jest nieeymierna. Na GC przyznawanie rekomendacji zależne jest od posiadania abonamentu. Dlatego pewnie skrzynki premium mają większy stosunek FP.
areckis
Wyjadacz
Posty: 225
Rejestracja: piątek 14 sierpnia 2015, 12:40
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Podsumowania 2017

Post autor: areckis »

niekatulane :?
Ostatnio zmieniony piątek 02 marca 2018, 11:26 przez areckis, łącznie zmieniany 1 raz.
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: parlando »

areckis pisze: wtorek 06 lutego 2018, 09:38 Myślę, że pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, aby próbować przyciągnąć keszerów, to usunięcie ze strony głównej OC ostatnich tematów forum oraz linku z górnego paska menu.
No tak, bo przecież osoba buszująca po Internecie, która jakimś trafem zainteresowała się opencachingiem, to na pewno najwrażliwszy człowiek na świecie:) Na pewno lektura forum odwiedzie go tej zabawy. Sorry za ironię, ale czego się można spodziewać w miejscu gdzie rozmawiają ludzie, a nie boty? W jakim miejscu w Internecie nie pojawiają się kłótnie, spory?
areckis pisze: wtorek 06 lutego 2018, 09:38 moderator forum pozwala znowu na robienie szamba z kolejnego tematu? Znowu personalne wycieczki, oskarżenia i insynuacje.
Z tym się zgodzam w 100%:
areckis pisze: wtorek 06 lutego 2018, 09:38 Publikacja Podsumowania do tej pory kojarzyły mi się z małym świętem keszerskim, gratulacjami, podziękowaniami itp, itd. Dzisiaj już kojarzy mi się bardziej ze stypą.
Musisz jednak chłodniejszym okiem spojrzeć na dyskusję. Fakty są jakie są i z nimi nie ma co polemizować. Natomiast to całe czarnowidztwo, to często celowy zabieg retoryczny (z resztą, sam to w dalszej części zrobiłeś);)
areckis pisze: wtorek 06 lutego 2018, 09:38 napiszę parę słów
O, i to jest fajne! Może by tak zapoczątkować nową tradycję na OC - indywidualne podsumowanie (roczne)? Zakładaj nowy temat!
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Sebastian »

Przepraszam, za wypowiedzi w tym temacie związane z środowiskiem częstochowskim. Zgadza się nie byłem, nie widziałem, nie powinienem poruszać tego tematu.

Natomiast jeżeli chodzi o spotkania w Bytomiu, w tych logach znajduje się obiektywna prawda:
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=58923
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=57955 - log datowany: 2018-01-05 23:25 https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=59164
https://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=58908 - log datowany 2018-01-30 21:00

To są obiektywne fakty, mam nadzieję, że wyjaśniają wszystko :)

Pozdrawiam, Sebastian.
Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2105
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Podsumowania 2017

Post autor: r00t7 »

Azymut pisze: poniedziałek 05 lutego 2018, 00:22 Początkowo bawiłem się dwu systemowo i gdy zaczynałem zabawę w 2012 roku, w mojej dzielnicy na OC było dużo keszy, podczas gdy na GC ledwie parę. To była pierwsza przyczyna wyboru OC jako "ważniejszego" dla mnie serwisu. Druga to interfejs OC, który podobał mi się dużo bardziej niż ten z GC. Po jakimś czasie nie dawałem rady bawić się i logować w obu serwisach, więc skoncentrowałem się na OC. Z czasem zżyłem się z tym serwisem i poznałem tu wielu fajnych ludzi. Nie wątpię jednak, że tacy są też na GC. Co do jakości skrzynek OC v GC, to ostatnio nie mam porównania, ale zdrowo rozsądkowo sądzę, że wszędzie są skrzynki zarówno świetne jak i słabe (to zależy od konkretnego założyciela, a serwis OC nie ma monopolu na jakość).

To co moim zdaniem najbardziej osłabia OC, to pojawiające się co jakiś czas awantury. Średnio co rok, może półtorej, coś gdzieś wybucha i zazwyczaj kończy się odejściem jakiś ludzi, likwidacją skrzynek, spadkiem aktywności zniechęconych uczestników zabawy, nieciekawą atmosferą, która negatywnie promieniuje - czasem z bardzo dużą mocą. To są najważniejsze przyczyny "słabnięcia" OC, a nie taki czy inny klawisz w menu. Różne technikalia i pozycjonowanie w Google są ważne i to trzeba zawsze poprawiać, ale... najważniejszy jest duch.
lepiej się tego nie da podsumować. Szkoda że niektórzy mimo żartobliwego tonu dalej wbijają szpile między OC i GC, ja tam szukam na obu, za granicą więcej na GC w Polsce więcej na OC bo jakoś tak łatwiej plik pobrać do GPSa ;) ale to nie znaczy że będę szkalować przeciwne serwisy. Tu i tu parę rzeczy mi się nie podoba, ale nie ma co jątrzyć i podjudzać jednych na drugich. I tu i tu ludzie są fajni, tylko te stereotypy przeszkadzają.
Za ten post autor r00t7 otrzymał podziękowania (total 2):
art_noiseAris
Obrazek Obrazek
BJBJ
Nowy na forum
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 08 maja 2012, 20:00
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: BJBJ »

Jest jeszcze jeden problem, moje nastoletnie dziecko postanowiło szukać skrzynek na własny rachunek - w tym wieku bierze się to co jest pod ręką, a pod ręką było GC. Nie wiem pod jakim hasłem szukał w sieci, na pewno jak zainstalował sobie aplikację c:geo to pokazały mu się skrzynki z GC, dopiero po kilku tygodniach uświadomiłam go, że jest jeszcze OC. Przez ten czas on i jego koledzy działali tylko na GC.
Za ten post autor BJBJ otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: ronja »

BJBJ pisze: sobota 10 lutego 2018, 18:54...
Chyba wynika to z pozycjonowania słowa "geocaching" silnie powiązanego z "GC".
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Pawel brasia »

ronja pisze: sobota 10 lutego 2018, 20:27
BJBJ pisze: sobota 10 lutego 2018, 18:54...
Chyba wynika to z pozycjonowania słowa "geocaching" silnie powiązanego z "GC".
Najgorsze, że my na to pozycjonowanie pracujemy :(
Zarejestrowana także na:...
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowania (total 2):
Sebastianchinczyk
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: ronja »

brasia pisze: niedziela 11 lutego 2018, 19:12Najgorsze, że my na to pozycjonowanie pracujemy :(
Zarejestrowana także na:...
Nigdy nie byłem zwolennikiem usuwania tego linkowania, ale ... być może przyszedł już czas, by to zrobić ? Skoro druga strona nigdy nie miała i nadal nie ma jakiegokolwiek zamiaru, by stosować zasadę wzajemności, to dlaczego się upierać przy naszym "otwarciu" ? Przyznam, że linkowanie ma dla mnie swój walor użytkowy, łatwiej jest się poruszać między systemami. Być może czasem trzeba zrezygnować z jakiejś odrobiny komfortu ?
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
Sebastian
Obrazek Obrazek
Sebastian
Forumator
Posty: 866
Rejestracja: poniedziałek 12 maja 2008, 19:31
Podziękował;: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 16 razy

Re: Takie tam "przepychanki" [wydzielił KrystianT]

Post autor: Sebastian »

Moim zdaniem, byśmy przynajmniej "technicznie" na to pozycjonowanie nie pracowali to należy jak najszybciej definitywnie usunąć możliwość linkowania skrzynek zarejestrowanych w amerykańskim serwisie komercyjnym, czyli - Zarejestrowana także na: Gxyzg.com . Uważam, że jest to dobry pomysł. Dlaczego? Ponieważ pozycjonujemy stronę Gxyzg.com w wyszukiwarkach. Analogia - prowadzę sklep rybny "Karp", po drugiej stronie ulicy znajduje się sklep rybny "Szczupak". Informuję, że w "Szczupaku", można nabyć ten sam asortyment, natomiast właściciel "Szczupaka", zakazuje komukolwiek mówieniu o sklepie konkurencji.

Przegadajcie to w gronie Zespołu Opencaching Polska. Myślę, ze po ustaleniach podjętych i zapisanych na Dziesiątym Ogólnopolskim Zlocie Opencaching Polska przez Zespół Opencaching Polska, członkowie Rady Technicznej, członkowie Zespołu Opencaching Polska podejmą właściwą decyzję.

Powodzenia :)
Obrazek
ODPOWIEDZ