COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

rapotek
Wyjadacz
Posty: 282
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 27 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

parlando pisze:Jest jeszcze RT - nikt ich nie wybiera, sami się zgłaszają, albo zostają namówieni. Kłótni, czy afer jest tu jakby mniej (mniej "wypływa"). Grupa, która jednak ma największy wpływ na kształt serwisu. Jakby nie patrzeć - trzymają w szachu całe OC, bo przecież nie muszą, a mogą:) Czasami drażni, że nowości do opencaching są wprowadzane na zasadzie niespodzianki:)
Ciężko się kłócić o coś, co od razu widać czy działa czy nie, i to czasami niezależnie od intencji twórców :) A kłótnie jeżeli są, to pewnie najczęściej "konstruktywne".
Co do niespodzianek: część nowości chyba jest ogłaszanych wcześniej, w stylu "pracujemy nad tym i tym, jak się uda to będzie do tego i tego terminu". A część rzeczywiście nie, i chyba rozumiem dlaczego - z uwagi na specyfikę danych to, czy pewne rzeczy zadziałają można póki co sprawdzić dopiero na docelowym systemie produkcyjnym, wcześniej to jest tylko teoria, że "powinno działać".
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: deg »

brasia pisze:Wracając do wyborów, czy są jakieś oddolne, konkretne propozycje zmian w zasadach kandydowania, czy też w samym sposobie przeprowadzenia wyborów?
Są i o tym wiesz, bo Ci pisałem (wiem - nie zdążyłem Ci jeszcze odpisać ;) ).

Przede wszystkim - należy odejść od tego, że to COG ustala zasady własnego wyboru. Co ma zrobić Społeczność, jeśli pewnego pięknego dnia COG ogłosi, że wprowadza dziedziczność COGowania??? W państwie społeczeństwo ma prawo organizacji referendum. Na OC Społeczność nie ma żadnego wpływu na to co się dzieje w OC Team.
Zmiany wprowadzone podczas poprzednich wyborów m.in. miały na celu dyskredytację niektórych keszerów (wiem o jednym - Sebastianie). Myślę, że warto jest wrócić do zasad ustalonych przez odchodzącą RR - był całkiem OK. A w razie potrzeby zmiany tych zasad w przyszłości - ostateczny akceptantem zmian powinna być Społeczność w drodze głosowania.

PS: Prywatnie nie uważam, żeby Sebastian był dobrym kandydatem na COGowicza. Ale uważam, że to Społeczność w drodze głosowania, a nie COG w drodze dyrektywy - powinna o tym decydować kto jest dobrym kandydatem i kto wejdzie do COGu.

Oddajmy OC Społeczności! Co oczywiście nie oznacza, że jestem za likwidacją COG. COG jest potrzebny i chwała wszystkim, którzy uczciwie w nim pracują! Jestem jednak za zwiększeniem przejrzystości działań w stosunku do Społeczności i większym wpływem Społeczności na to co się dzieje w OC Teamie. Społeczność powinna mieć prawo do samodzielnego zarządzenia czegoś na kształt referendum. Na jakich zasadach? Nie wiem - jest to kwestia przedyskutowania i wybrania dobrego rozwiązania.

W ciągu poprzednich dwóch lat Rada Techniczna wprowadziła szereg zmian, by otworzyć się na Społeczność, całkowicie też zostały ujawnione finanse OC. Uważam, że to ogromny krok naprzód i bardzo dobry kierunek.
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
r00t7
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: deg »

(wiem że dwa kolejne posty tego samego autora na forum to generalnie błąd, ale temat jest zupełnie różny i chyba warto by wydzielić wątek z propozycjami do wyborów)
parlando pisze:Jest jeszcze RT - nikt ich nie wybiera, sami się zgłaszają, albo zostają namówieni. Kłótni, czy afer jest tu jakby mniej (mniej "wypływa").
Parlando - obecnie nie jestem w RT, ale podczas ponad półtora roku kiedy byłem - nie za bardzo miało co "wypływać". Była tylko jedna dyskusja z odrobinę bardziej podgrzanymi emocjami. Dotyczyła... czy tabele OKAPI mają być przechowywane jako MyISAM czy InnoDB :). Taka specyfika RT. :D
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: piątek 08 maja 2015, 14:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: AER »

Ekhm... Wątek Dega (na który trafiłem dziś dopiero w sumie...) już zablokowany, a ogłoszenia OC Teamu to - jak nazwa wskazuje - ogłoszenia. Zatem pozwolę sobie tutaj, bo to chyba najbliżej mojego pytania. Najwyżej proszę wywalić / przenieść posta:

Czy dwie ostatnie zmiany personalne w COGu (Świętokrzyskie i Dolnośląskie) potrwają do wyborów (w maju jakoś?), czy też istnieje jakaś opcja wyborów uzupełniających i przedterminowych? Chodzi mi o to, czy w sytuacjach takich, jakie mamy teraz, są pomysły i procedury postępowania?

A! I od razu uprzedzę, bo ostro się ostatnio, jak widzę, zrobiło: Pytanie nie ma podstekstów żadnych i nie neguję decyzji COGu :)

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium


Obrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: deg »

AER pisze:Chodzi mi o to, czy w sytuacjach takich, jakie mamy teraz, są pomysły i procedury postępowania?
Zerknij tutaj - punkt 2: https://wiki.opencaching.pl/index.php/Z ... _.28COG.29
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
AER
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: piątek 08 maja 2015, 14:04
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: AER »

Krótko i w temacie. Dzięki! :)

ÆternumRegnum
----------------------------
ars est celare misterium


Obrazek
ODPOWIEDZ