COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

rapotek
Wyjadacz
Posty: 214
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

Witam,

Chciałem to umieścić w wątku dega dotyczącym sytuacji z nocy 31 października, ale tam się porobiły takie przetasowania, że spróbuję z osobnym tematem

@ronja wspominał już nie raz o niskiej frekwencji w wyborach do COG 2017 (sugerował 1%), co jak rozumiem miało prowadzić do wniosku iż obecny COG nie jest reprezentatywny dla ogółu użytkowników OC. Ponieważ nie znalazłem nigdzie żadnych statystyk na ten temat, postanowiłem sprawdzić w miarę swoich możliwości jak to wyglądało w rzeczywistości.

Założyłem, że obowiązują zasady z ogłoszenia o wyborach viewtopic.php?f=19&t=8739, które ukazało się 2017/03/16 i zgodnie z nim uprawnieni do głosowania musieli mieć konto zarejestrowane co najmniej 90 dni przed datą tego ogłoszenia, czyli najpóźniej 2016/12/16 oraz przed końcem głosowania, czyli przed dniem 2017/04/30 zarejestrowane co najmniej 30 znalezień.

Nie mam dostępu do bazy danych, skorzystałem więc z OKAPI. Najpierw uzyskałem uuid-y wszystkich użytkowników zarejestrowanych 2016/12/16 i wcześniej, którzy mają na koncie co najmniej 30 znalezień. Następnie dla każdego z tych użytkowników policzyłem wpisy 'Found it' z datą wcześniejszą niż 2017/04/30, uwzględniając w wyniku końcowym tylko tych użytkowników, którym w wyniku liczenia wyszło co najmniej 30 wpisów. Przy czym ta ostatnia operacja daje i tak zbyt szeroką grupę, gdyż z OKAPI jestem w stanie wydobyć tylko datę zalogowania podawaną przez użytkownika, a nie faktyczną datę dodania wpisu do bazy danych. Przy powszechnym zwyczaju wpisywania znalezień nawet dużo później niż faktycznie miały miejsce istnieje możliwość, że ktoś policzony przeze mnie jako "uprawniony", w ostatnim dniu wyborów jeszcze tych uprawnień nie miał.

Jako wynik końcowy uzyskałem 7551 użytkowników uprawnionych do głosowania.

Teraz samo głosowanie. Posłużyłem się tutaj wynikami podanymi przez Sebastiana viewtopic.php?f=30&t=8713&start=75#p137437. Założyłem, że wartości podane w nawiasach to liczba głosów oddanych na danego kandydata. Suma wszystkich głosów wynosi 737, o ile się nie pomyliłem. Zasady wyborów głosiły iż możliwe jest głosowanie na dwóch kandydatów, przy czym nie pamiętam czy głosowanie na więcej niż jednego było obowiązkowe czy dobrowolne (raczej to drugie, gdyż przy obowiązkowym suma byłaby parzysta).

Resumując, wyszło mi iż frekwencja wyborcza wyniosła pomiędzy 4,76% (przy 369 głosujących) a 9,76% (przy 737 głosujących). Podejrzewam jednak, że w bazie są jeszcze dane pozwalające na uzyskanie dużo dokładniejszego i bardziej wiarygodnego wyniku.

Czy to dużo, czy mało na rzeczywistą reprezentację użytkowników w COG? To już każdy powinien ocenić sam. Według mnie, pomimo iż jest to więcej niż straszne 1%, jest to i tak mało. Nie wiem, ilu z tych uprawnionych było wtedy i jest nadal aktywnymi keszerami. Natomiast jeżeli założyć, że proporcje głosujący/uprawnieni dla aktywnych keszerów są podobne, wychodzi na to, że olbrzymia większość keszerów ma głęboko w czarnej dziurze kto jest w COG i co robi, pod warunkiem że nie wtrąca się w keszowanie. Gdyby nagle skład COG zmniejszył się drastycznie, poza nielicznymi użytkownikami co najwyżej "świeżaki" zakładający pierwsze kesze zgrzytaliby zębami, że czas weryfikacji jest nieprzyzwoicie długi.

Jak to się ma do RT? @deg napisał, że w związku z zaistniała sytuacją niektórzy z członków RT również noszą się z zamiarem rezygnacji/zawieszenia działalności w tym temacie. Złożony twór informatyczny, a do takiego zaliczam serwis OC z całą otoczką, ma to do siebie, że bez opieki prędzej czy później się rozsypie. A wtedy te 90% obojętnych nagle może się obudzić i "wyjść na ulice", niekoniecznie w celu znalezienia kolejnego kesza.

Z obserwacji i doświadczenia wiem, że programista, aby pracować efektywnie, potrzebuje przede wszystkim umiejętności, czasu, jasnych wytycznych i spokoju. Pierwsze dwie wartości dostarczają ochotniczo sami członkowie RT i są one nie do przecenienia. W dostarczeniu kolejnych dużą rolę gra COG, a obserwując ostatnie wydarzenia mam wrażenie, że w tym temacie są coraz większe problemy.
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowania (total 2):
chinczykr00t7

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 458
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: chinczyk »

Nie wiem skąd jesteś człowiecze ale stawiam Ci dobrego browara !
Za ten post autor chinczyk otrzymał podziękowanie:
rapotek
Obrazek

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1095
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 222 razy
Otrzymał podziękowań: 492 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: deg »

O rany! Ale kawał roboty!
rapotek pisze:Gdyby nagle skład COG zmniejszył się drastycznie, poza nielicznymi użytkownikami co najwyżej "świeżaki" zakładający pierwsze kesze zgrzytaliby zębami, że czas weryfikacji jest nieprzyzwoicie długi.
Dodam jako ciekawostkę - Opencaching PL ma ok. 33 400 aktywnych keszy. 16 osób stanowi COG, a licząc OC + Forum + Wiki, to do obsługi tego mechanizmu w sumie jest 22 osoby. Nie liczyłem tu obsługi czysto informatycznej.
Opencaching DE obejmuje Niemcy, Szwajcarię, Austrię, Włochy, Hiszpanię, Francję i Arabię Saudyjską, ma ponad 25 000 aktywnych keszy. Do obsługi wszystkich keszy, keszerów, forum, wiki, reprezentacji OC na zewnątrz, kontaktów z prasą są... DWIE OSOBY!
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek

Awatar użytkownika
karwdo
Wyjadacz
Posty: 229
Rejestracja: niedziela 02 marca 2014, 12:50
Podziękował;: 42 razy
Otrzymał podziękowań: 93 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: karwdo »

Rzeczywiście fajne dane.
Co do samej reprezentatywności, brutalna prawda jest niestety taka, że gdyby zagłosowała tylko jedna osoba, wynik byłby wiążący... niestety:(
Głosowanie to prawo, a nie obowiązek. Jeśli coś w tym temacie mogę zasugerować, to rozwiązanie czysto informatyczne, czyli alert po zalogowaniu: trwa głosowanie do COG... i dwie opcje przejdź do głosowania, a druga: mam to w głębokim i nie chcę głosować. Wtedy owo "nie chcę" dałoby obraz ile osób tak naprawdę ma to gdzieś.
Myślę że to zwiększyć może frekwencję, pytanie czy jest to możliwe ze strony informatycznej? Z pewnością dałoby obraz jak bardzo społecznościowy jest nasz społecznościowy portal:))))
Za ten post autor karwdo otrzymał podziękowania (total 5):
rapotekTerianstasiekmJanor00t7
Krzykacza nie przekrzyczysz! Nawet gdy zakleisz mu usta, puści Ci swój wrzask z odtworzenia. Obrazek
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Posty: 214
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

karwdo pisze:Jeśli coś w tym temacie mogę zasugerować, to rozwiązanie czysto informatyczne, czyli alert po zalogowaniu: trwa głosowanie do COG... i dwie opcje przejdź do głosowania, a druga: mam to w głębokim i nie chcę głosować. Wtedy owo "nie chcę" dałoby obraz ile osób tak naprawdę ma to gdzieś.
Myślę że to zwiększyć może frekwencję, pytanie czy jest to możliwe ze strony informatycznej? Z pewnością dałoby obraz jak bardzo społecznościowy jest nasz społecznościowy portal:))))
Dokładnie o czymś takim myślałem, tylko w trochę innej formie: obowiązkowe przejście do głosowania dla uprawnionych, z tym że opcję typu "nie znam żadnej z tych osób, nie obchodzi mnie to, dajcie keszować" dałbym jako osobny, ostatni wybór w samym głosowaniu. Aha, i jeszcze od kandydatów: obowiązkowe kilka słów z odgórnie wyznaczonym limitem, coś w rodzaju mini programu wyborczego w pigułce, do umieszczenia przy kandydacie na stronie głosowania.
Za dużo?
Za ten post autor rapotek otrzymał podziękowania (total 4):
elmodemonicoSebastianstasiekmabigeo

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1829
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: ronja »

rapotek pisze:@ronja wspominał już nie raz o niskiej frekwencji w wyborach do COG 2017 (sugerował 1%), co jak rozumiem miało prowadzić do wniosku iż obecny COG nie jest reprezentatywny dla ogółu użytkowników OC. ...
Spory kawałek roboty zrobiłeś. Moje krótkie wyjaśnienie: straszny 1% wynikał z przyjęcia założenia, że w dniu wyborów OC posiadało opisaną na głównej stronie liczbę użytkowników. Nie robiłem podziału na aktywnych, mających uprawnienia - chyba zresztą napisałem, że tylu a tylu tam było podanych. Liczba głosujących - nie miałem informacji o rzeczywistej liczbie oddanych głosów, więc musiałem opierać się na wyniku końcowym, bez różnicowania, czy ktoś oddał tylko jeden głos, czy może na dwóch kandydatów. Powiedzmy, że lekko uśredniłem tę liczbę. W sumie wyszło coś delikatnie powyżej 1%. Patrząc na Twoją analizę, to błąd był niewielki. Frekwencja była raczej niższa, niż bliższa 10%. I tu przechodzimy do drugiej części: nie było moją intencją (jak mi to przypisałeś) mówienie, że COG nie jest reprezentatywny (chociaż stosując reguły wyborcze można by tak jednak uznać). Moją intencją było pokazanie, jak mało ludzi głosuje i sprawienie, by tzw. decydenci zastanowili się, dlaczego tak jest i jak zmienić to w przyszłości. Powiedzmy sobie prawdę: dzisiaj głosują głównie grupy wsparcia, spokojnie można je opisać, pokazać wzajemne relacje. Przed wyborami telefony się grzeją tak samo, jak w ostatnich dniach te od jednego z userów :D Przy małym zainteresowaniu ogromnej większości keszerów wynik jest przewidywalny na długo przed samym głosowaniem. A potem przychodzą przesilenia, nadchodzą kolejne wybory, przychodzą kolejne kryzysy, i znowu wybory, itd. Wydaje się, że obecna rekonstrukcja COG-u (albo i nie, nie wiemy, co tam się dzieje) powinna dać wszystkim do myślenia - oby dobrego dla OC.
Obrazek Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Posty: 214
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

ronja pisze:I tu przechodzimy do drugiej części: nie było moją intencją (jak mi to przypisałeś) mówienie, że COG nie jest reprezentatywny (chociaż stosując reguły wyborcze można by tak jednak uznać). Moją intencją było pokazanie, jak mało ludzi głosuje i sprawienie, by tzw. decydenci zastanowili się, dlaczego tak jest i jak zmienić to w przyszłości.
Ok, może to była nadinterpretacja z mojej strony, chociaż odniosłem wrażenie z Twoich późniejszych wypowiedzi, iż wg Ciebie COG "siedzi na laurach", pielęgnuje kontakty w ścisłym gronie i nic nie robi, co jest wynikiem m.in. tego iż został wybrany przez "krewnych i znajomych Królika". Mogę się jednak mylić, nie siedzę w czyjeś głowie a słowo pisane nie zawsze bywa proste w odbiorze.

Co do sporego kawałka roboty: każdy z minimalną wiedzą mógł to zrobić, na stronach OKAPI jest opisane to, co trzeba. Najdłużej i tak trwało samo wydobywanie danych, mam nadzieję że przy tym nie obciążyłem serwera za bardzo :wink:

I tak może na koniec: jestem zdania, że władza ma przede wszystkim nie przeszkadzać, natomiast jeżeli już jest bo ma takie czy inne obowiązki, chyba jej decyzje są bardziej szanowane gdy brało się czynny udział w jej wyborze. Nawet gdy głosowało się na "przegranych".

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 1829
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 133 razy
Otrzymał podziękowań: 206 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: ronja »

rapotek pisze:Co do sporego kawałka roboty: każdy z minimalną wiedzą mógł to zrobić, na stronach OKAPI jest opisane to, co trzeba. Najdłużej i tak trwało samo wydobywanie danych, mam nadzieję że przy tym nie obciążyłem serwera za bardzo :wink:
Tajemnicze OKAPI dla wielu pozostanie nieujarzmione ;) Nie zmienia to faktu, że wybory do COG-u to jednak porażka. Może ktoś w przyszłości znajdzie sposób na zmotywowanie ludzi do uczestnictwa w nich ? Myślę (może się mylę), że dwie, trzy kadencje kolejnych COG-ów, uczciwych i transparentnych, z dobrą wizją rozwoju, współpracujących z ludźmi, mogą zmienić nastawienie. Czego sobie i Państwu życzę :)
Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 458
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 146 razy
Otrzymał podziękowań: 57 razy
Kontakt:

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: chinczyk »

ronja pisze: Nie zmienia to faktu, że wybory do COG-u to jednak porażka. Może ktoś w przyszłości znajdzie sposób na zmotywowanie ludzi do uczestnictwa w nich ?
I tu zgodzę się z Wojtkiem w 100 % prawie jak nigdy. O wyborach mówi się za późno, nie ma reklamy, nie ma zachęty, na wybory powinno dziać się dużo szumu. Taki typowy marketing facebook , informacje mailem oraz inne mechalizmy aby ludzie poczuli że potrzebują zagłosować... sorki @raptorek za lekki OT.
Obrazek

rapotek
Wyjadacz
Posty: 214
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

@chinczyk to nie jest offtopic, mieści się w temacie :wink:
I wydaje mi się, iż jeżeli mają być wprowadzone jakieś zmiany w tym temacie, to należy i tym mówić teraz, gdy jest na tyle wcześnie, aby spokojnie rozważyć i przedyskutować ewentualne mechanizmy i procedury.

Przy okazji samych wyborów warto również przypomnieć ewentualnym wyborcom jak COG działa, jakie ma uprawnienia i ograniczenia, żeby się nie okazało że ktoś obieca nie wiadomo co, a później nawet mimo chęci nie jest w stanie tego zrealizować.

parlando
Forumator
Posty: 885
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 341 razy
Otrzymał podziękowań: 182 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: parlando »

A po co głosować, skoro kandydatów jest tak niewielu? Nieraz z danego województwa kandyduje tylko jeden kandydat (czasami nawet spoza tego województwa, bo nie ma innych chętnych), więc nie ma opcji by "wygrał" ktoś inny.

Druga sprawa, to może w końcu skończyć z tym głupim pomysłem posiadania 2 głosów?

rapotek
Wyjadacz
Posty: 214
Rejestracja: piątek 26 lutego 2016, 11:54
Podziękował;: 113 razy
Otrzymał podziękowań: 91 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: rapotek »

parlando pisze:A po co głosować, skoro kandydatów jest tak niewielu? Nieraz z danego województwa kandyduje tylko jeden kandydat (czasami nawet spoza tego województwa, bo nie ma innych chętnych), więc nie ma opcji by "wygrał" ktoś inny.

Druga sprawa, to może w końcu skończyć z tym głupim pomysłem posiadania 2 głosów?
Idąc tym tropem: a po co w ogóle COG? Niech każdy chętny w serwisie rządzi się sam i robi co chce :wink:

Z tego, co było kilkukrotnie już przytaczane, wynika że COG ma w systemie uprawnienia większe niż zwykły użytkownik, czyli ma "władzę". Jeżeli znasz lepszy sposób potwierdzenia tych uprawnień niż wybory, podaj go. Nawet przy tak "szczątkowej" obsadzie miejsc jak ostatnio, jest to mimo wszystko jakaś forma legitymacji. Na ile reprezentatywna, to już pisałem.

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 1970
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: krystiant »

chinczyk pisze:O wyborach mówi się za późno, nie ma reklamy, nie ma zachęty, na wybory powinno dziać się dużo szumu. Taki typowy marketing facebook , informacje mailem oraz inne mechalizmy aby ludzie poczuli że potrzebują zagłosować...
parlando pisze:A po co głosować, skoro kandydatów jest tak niewielu? Nieraz z danego województwa kandyduje tylko jeden kandydat (czasami nawet spoza tego województwa, bo nie ma innych chętnych), więc nie ma opcji by "wygrał" ktoś inny.
Dwie, raczej przeciwstawne opinie. Ja się skłaniam ku tej drugiej - jeżeli kandydat jest jeden, to motywacji do oddania głosu brak. Myślę, że jak będzie więcej kandydatów to i głosujących będzie więcej. Ja np. w ostatnich wyborach głosowałem - nie pamiętam już dokładnie na kogo, ale wiem, że decyzję podejmowałem na zasadzie - w opolskim jest jeden kandydat to szkoda głosu, bo i tak przejdzie (gdyby mi nie odpowiadał to bym się zastanawiał, czy samemu nie startować), więc patrzyłem na rejony, gdzie był wybór i decydowałem według tego co i w jaki sposób pisali na forum...
rapotek pisze:Przy okazji samych wyborów warto również przypomnieć ewentualnym wyborcom jak COG działa, jakie ma uprawnienia i ograniczenia
rapotek pisze:po co w ogóle COG?
I to jest najważniejsza kwestia - byłem w COG (za czasów istnienia RR) i stwierdzam, że niektórzy stanowczo za bardzo przeceniają rolę "władz" OC.
Co mi dało bycie w COG?
- Miałem dostęp do zastrzeżonej części forum więc widziałem/brałem udział w dyskusjach odnośnie kilku kontrowersyjnych spraw a nie tylko czytałem komunikat końcowy
- Brałem udział w wewnętrznych dyskusjach na temat rozwoju OC
- Podejmowałem decyzje czy blokować, czy puszczać nowe/zgłoszone kesze
Czy COG robi coś jeszcze?
W zamian za to kilka razy byłem "obrzucany błotem", bo niektóre decyzje niektórym się nie podobały, bo puszczałem kesze niskiej jakości (były regulaminowe,a zakładacz odporny na sugestie). Zniechęciło mnie to na tyle, że stwierdziłem szkoda mojego czasu i dałem sobie spokój...

Moim zdaniem COG powinien być tylko od pilnowania porządku i przestrzegania regulaminu (uważam, że na potrzeby naszej ZABAWY jest wystarczająco dobry) poprzez weryfikację i blokowanie keszy oraz ograniczanie/banowanie opornych/szkodliwych użytkowników.
Przewodnicy - wspomaganie świeżych keszerów i wspieranie COG poprzez wizję lokalną.
RT - dbanie o działanie i rozwój systemu - większość nowych features i tak jest z inicjatywy RT. Z inicjatywy COG/RR były chyba tylko wprowadzane "przyciski" usprawniające ich prace i zmiany w dopuszczalnych typach keszy.

Taki podział "kompetencji" uważam za wystarczający, a sprawy wykraczające poza wyżej wymienione do obgadania na forum (i tak tu najczęściej trafiają)

Pamiętajcie, że znakomitej większości użytkowników wystarcza sprawny serwer dający dostęp do bazy keszy tak, żeby można było pobrać dane do poszukiwań i wprowadzić dane nowo ukrytych keszy... I że to hobby/zabawa, a nie sposób zaspokajanie żądzy władzy.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 3):
degk.milr00t7
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1787
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 245 razy
Otrzymał podziękowań: 296 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: Pawel brasia »

krystiant pisze: Moim zdaniem COG powinien być tylko od pilnowania porządku i przestrzegania regulaminu (uważam, że na potrzeby naszej ZABAWY jest wystarczająco dobry) poprzez weryfikację i blokowanie keszy oraz ograniczanie/banowanie opornych/szkodliwych użytkowników.

Czyli postrzegasz COG jako policjanta, który jest od pilnowania porządku i karania poprzez blokowanie, ograniczanie i banowanie? (kursywa to Twoje słowa).
Chyba nie o to chodzi, bo w takim przypadku wystarczyłoby nauczyć jakąś sieć neuronową i mogłaby klikać za nas ;)
W każdym razie ostatnio trwają wspólne rozmowy OCTeamu na temat rozwoju i usprawnienia działania serwisu. Również była omawiana kwestia transparentności działań.
Wszyscy muszą też mieć świadomość, że my jako COG możemy wiele wymyślić, jednak... Członkowie RT poświęcają dużo czasu, zarywają noce aby usprawnić to i owo, ale nie wszystkie pomysły są warte realizacji, choćby ze względu na stosunek wkładu pracy do osiągniętych efektów.
krystiant pisze: Pamiętajcie, że znakomitej większości użytkowników wystarcza sprawny serwer dający dostęp do bazy keszy tak, żeby można było pobrać dane do poszukiwań i wprowadzić dane nowo ukrytych keszy... I że to hobby/zabawa, a nie sposób zaspokajanie żądzy władzy.

Dokładnie tak :)
Wracając do wyborów, czy są jakieś oddolne, konkretne propozycje zmian w zasadach kandydowania, czy też w samym sposobie przeprowadzenia wyborów?
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 1970
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 120 razy
Otrzymał podziękowań: 403 razy

Re: COG, wybory, RT i aktualne wydarzenia

Post autor: krystiant »

brasia pisze:Czyli postrzegasz COG jako policjanta, który jest od pilnowania porządku i karania poprzez blokowanie, ograniczanie i banowanie?
Policjanta to może trochę za dużo powiedziane, ale trochę racji w ocenie mojej oceny masz. Pewnie na moje postrzeganie COG duży wpływ ma to, że jak byłem w COG-u to głównie tym się zajmowaliśmy, bo od "ustalania prawa" było RR... Zresztą popatrzmy na nazwę - Centrum Obsługi Geokeszera - w podstawowym zakresie geokeszerzy obsługują się sami. Interwencji COG wymaga rozpatrywanie sporów/zgłoszeń i weryfikacja trzech pierwszych keszy. Centrum Obsługi, bo COG przede wszystkim ma służyć geokeszerom - między innymi pilnując żeby jeden ktoś nie psuł zabawy całej reszcie...

Co roku wraca ten sam temat - COG coś zrobił, albo nie zrobił... I będzie wracał dopóki nie będą jasno ustalone zasady jaka jest rola COG-u w serwisie, bo jedni sobie wyobrażają nie wiem co i są zawiedzeni, inny naobiecuje coś przed wyborami, a później nie ma jak tego zrealizować...
brasia pisze:Wszyscy muszą też mieć świadomość, że my jako COG możemy wiele wymyślić
Wiemy, że możecie wiele wymyślić, ale nie wiemy nad czym debatujecie...
brasia pisze:W każdym razie ostatnio trwają wspólne rozmowy OCTeamu na temat rozwoju i usprawnienia działania serwisu. Również była omawiana kwestia transparentności działań.
Wiele osób domaga się tej transparentności - może zamiast tracić czas na rozmowy o transparentności rozmawiajcie o pozostałych sprawach publicznie :wink: np. tu na forum - może to być dział dostępny dla osób spoza OCTeamu tylko do czytania, można nawet (żeby niezainteresowanym nie zaśmiecać) udostępniać ten dział tylko na prośbę użytkownika, a jeszcze lepiej żeby każdy mógł sobie w ustawieniach profilu zaznaczyć czy chce widzieć dyskusje OCTeam, bo wtedy sam będzie mógł to wyłączyć jak stwierdzi, że jednak woli tego nie czytać...

Dodatkowo łatwiej będzie wybierać do COG, jak będziemy widzieli kto i co robił/pisał/głosował...
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
pawelkodeg
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)

ODPOWIEDZ