Fizyczne odnawianie skrzynek

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: deg »

parlando pisze:Z tym profilem to chodziło o to, żeby to pole było dodane do GPX-a.
Sam masz ponad 130 skrzynek i teraz sobie wyobraź, że każdą musisz edytować by dodać takie zalecenie.
Tak sobie myślę, że jeśli napiszesz do RT (albo po prostu do mnie), to nie ma większego problemu z dorzuceniem jednego tekstu nawet do 1300 skrzynek. Zajmie to z minutę ;).

Format GPX jest mocno niejednolity i występuje w wielu wersjach. Nie będziemy do niego dorzucać niczego z profilu, bo będzie jeszcze mniej kompatybilny niż jest. Dzisiaj nawet nie wszystkie Garminy tak samo interpretują tego samego GPXa...
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: parlando »

deg pisze:Nie będziemy do niego dorzucać niczego z profilu, b
Jeszcze raz, to był przykład. RT wtedy to wyjaśniła i ja przyjąłem te wyjaśnienia:)
deg pisze: Tak sobie myślę, że jeśli napiszesz do RT (albo po prostu do mnie), to nie ma większego problemu z dorzuceniem jednego tekstu nawet do 1300 skrzynek. Zajmie to z minutę ;).
Szkoda, że wtedy nie padła taka deklaracja, to bym skorzystał. Będę pamiętał na przyszłość:)
Awatar użytkownika
karom
Nowy na forum
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 23 sierpnia 2015, 10:43
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: karom »

Przypadkiem trafiłam na ten wątek na forum i tak myślę, że może dodam coś od siebie. Fakt, że widzieliśmy już w naszej krótkiej, keszerskiej przygodzie wiele skrzynek, wiele serwisów i wiele reaktywacji. Niektóre dobre inne gorsze. Podając przykład: jakiś czas temu znaleźliśmy skrzynkę pewnej keszerki, która zawsze robiła kesze Znakomite. Ta skrzynka jednak nie przemówiła do nas tylko dlatego, że zamiast logbooka, znajdowała się w niej zwykła, nawet niepodpisana, kartka papieru. Przez to nasza ocena skrzynki spadła do "normalna". Jak się później okazało owa kartka była serwisem wykonanym przez innego keszera. I faktycznie, skrzynka która na początku istnienia zgarniała same pozytywne noty nagle stała się normalna lub poniżej przeciętnej, przez jedną, obdartą kartkę. Z drugiej jednak strony, sami zrobiliśmy niedawno serwis skrzynki, która była cała przemoczona. Mokry LB wzięliśmy do domu i wysuszyliśmy, a do kesza dołożyliśmy nowy, ze wszystkimi potrzebnymi danymi. Oczywiście autor został poinformowany i kazał nam stary LB przy okazji dorzucić do skrzynki ( co dla nas jest raczej niepojęte, gdyż był to mikrus). Oczywiście właściciel kesza nam podziękował za serwis. Tak więc nie jest powiedziane, że nie należy robić serwisów. Bardziej może skupmy się na tym jak ten serwis wygląda. Ponieważ jak widzę kawałek biletu, mandatu czy papierek od cukierka z wpisem keszera to białej gorączki dostaję. Nieraz lepiej odpuścić i zrobić np. zdjęcie skrzynki i przemoczonego lub zapełnionego LB jako dowód niż wrzucać nikomu niepotrzebne śmieci. Sami kilka dni temu założyliśmy naszą pierwszą skrzynkę i zaznaczyliśmy w opisie, że naprawy i serwisy mile widziane. Nie zawsze możemy pojechać i sprawdzić stan skrzynki. Jeśli ktoś poinformuje nas, że coś jest nie tak to oczywiście zbadamy sprawę najszybciej jak się da. Ale jeśli ktoś napisze, że np. LB jest mokry lub pełny, a nas chwilowo nie będzie to niech dołoży czysty, nowy, a jak wrócimy to damy swój przepisując wpisy z "kartki" do nowego LB. Tyle :) A co do reaktywacji. Mamy jedną na swoim koncie. Autor nie logował się przez ostatnie 12 m-cy więc pewnie już odpuścił sobie OC. Daliśmy mu jednak znać na maila co i jak. Bez odzewu. Chcemy adoptować skrzynkę, ponieważ miejsce jest godne polecania, ale na razie nie możemy. Tak więc ludzie znajdują naszą reaktywację, pozytywnie ją oceniając i nie pozostaje nam nic innego jak czytać wpisy i cieszyć się, że miejsce jest odwiedzane, mimo że oceny dostaje nie reaktywacja, a główna skrzynka.
Za ten post autor karom otrzymał podziękowania (total 2):
rapotekparlando
Obrazek Obrazek
Sykkel
Bywalec
Posty: 75
Rejestracja: wtorek 10 grudnia 2013, 16:11
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: Sykkel »

Dorzucę jeszcze jeden argument przeciw reaktywacji. (Nie mówię o jakimś drobnym serwisie, tylko o gruntownej wymianie, np. logbooka).

Wcześniej wspomniałem o tym, że zrobiłem serwis. Ale potem znowu skrzynka przepadła i COG OC ją zarchiwizował. Ale była dwusystemowa. I co widzę, znowu ktoś nadgorliwy, chyba przyjechał na wakacje , i poodnawiał najbardziej słabe, zapomniane skrzynki w mieście, w tym tego trupa. Z jednej strony szacun dla niego. Ale z drugiej, to za kilka miesięcy znowu będzie to samo, bo on przecież nie będzie dbał o to, reagował na alerty, wpisy, nie odpowie na skargi.
Za ten post autor Sykkel otrzymał podziękowanie:
parlando
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: parlando »

Nie tak dawno "zlitowałem się" nad jednym keszem. To jest dość stara skrzynka, ale pokazująca unikat na skalę Polski. Pomyślałem, że COG na pewno pomoże, w razie gdyby właściciel nie uwzględnił zmian - bo ma możliwość wstawienia notatki, nawet opis można dowolnie edytować (myślałem, że COG może ma jakieś ograniczenia w tym zakresie). Niestety opis pozostał bez zmian, a informacja jest tylko w komentarzu. I to jest bez sensu, bo istnieje spore ryzyko, że ktoś nie zajrzy do logów, a nawet gdy zajrzy, to jest spora szansa, że przeoczy, albo log już się nie zmieści w gpx-ie.
To jest hydeprank, wiec rzucę postulat, że jeżeli właściciel nie logował się na portalu w ciągu 12 miesięcy, to wszystkie jego kesze powinny się automatycznie przełączyć na niedostępne czasowo:)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: Pawel brasia »

Czy zgłaszałeś tą skrzynkę do COG? Sami z siebie raczej nic nie zrobimy bo nie mamy fizycznej możlliwości przeglądania wszystkich logów.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Fizyczne odnawianie skrzynek

Post autor: parlando »

brasia pisze:Czy zgłaszałeś tę skrzynkę do COG?
Tak
ODPOWIEDZ