Sztolnie

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Sztolnie

Post autor: Pawel brasia »

W ramach ostrzeżenia dla ekstremistów szukających wrażeń pod ziemią:
http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/ ... ,12095678/
Z tego co widzę, nie wybierali się po kesza.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: Sztolnie

Post autor: brajan74 »

Też mapę sprawdzałem od razu jak o tym przeczytałem. Mam nadzieję że to nikt z naszych. Tam sporo skrzynek na gc
Kipcior
Bywalec
Posty: 63
Rejestracja: niedziela 02 czerwca 2013, 18:47
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Sztolnie

Post autor: Kipcior »

Kurcze, tez o tym czytałem i w pierwszym momencie pomyślałem o tym czy po kesza nie poszli. Niezależnie od tego czy "nasi" czy nie, szkoda gości, no i trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa i nie pchać się, w szczególności samemu, na siłę gdzie popadnie.
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Sztolnie

Post autor: Aris »

Dlatego warto się zastanowić dwa razy zanim założy się skrzynkę w miejscu niebezpiecznym a drugie dwa razy zanim taka podejmie. Napisałbym, dobrze że nie powiązane z grocachingiem ale szkoda ludzkiego zycia. z drugiej strony ciekawi mnie czemu podmioty odpowiedzialne za takie miejsca nie zasypują ich?
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Sztolnie

Post autor: Pawel brasia »

Aris pisze:ciekawi mnie czemu podmioty odpowiedzialne za takie miejsca nie zasypują ich?
Zasypane? To na pewno tam jest złoty pociąg :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
xych
Nowy na forum
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 30 stycznia 2017, 19:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Sztolnie

Post autor: xych »

Aris pisze:ciekawi mnie czemu podmioty odpowiedzialne za takie miejsca nie zasypują ich?
Po prostu bezmyślność właściciela tego terenu. Z różnych powodów nie każdy dba o to, co posiada i kończy się to w momencie, gdy otrzyma pozwy o odszkodowanie.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Sztolnie

Post autor: krcr »

xych pisze: Po prostu bezmyślność właściciela tego terenu. Z różnych powodów nie każdy dba o to, co posiada i kończy się to w momencie, gdy otrzyma pozwy o odszkodowanie.
Raczej brak środków na takie "inwestycje".
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Sztolnie

Post autor: krystiant »

Albo ktoś, przed przyjściem tamtych dwóch nieszczęśników, zgrabnym kopniakiem lub łomem usunął zabezpieczenie...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Sztolnie

Post autor: Aris »

xych pisze: Po prostu bezmyślność właściciela tego terenu. Z różnych powodów nie każdy dba o to, co posiada i kończy się to w momencie, gdy otrzyma pozwy o odszkodowanie.
Nie każdego stać na pole minowe i działka na ciepło. Niestety tablice ostrzegające i ogrodzenia na polakach wrażenia nie robią. 8)
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Sztolnie

Post autor: Aris »

Prawda jest taka, że skrzynkę w takim miejscu mógł założyć jakiś użytkownik serwisu.
Może warto byłoby wprowadzić konieczność weryfikacji skrzynek niebezpiecznych w każdym wypadku nawet jeśli to 20-ta skrzynka użytkownika?
Druga sprawa w COG-u może być osoba nie mająca pojęcia o urbexach itp, może warto aby zgłoszenia takich skrzynek były konsultowane przez osoby obeznane z tematem?
Każdy ma własny rozum i nikt nikogo nie zmusza ale moze warto wprowadzić jakieś mechanizmy które uchronią użytkowników serwisu przed niebezpieczeństwem?
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Sztolnie

Post autor: Pawel brasia »

Aris pisze:moze warto wprowadzić jakieś mechanizmy które uchronią użytkowników serwisu przed niebezpieczeństwem?
Własnego rozsądku nic nie zastąpi. Dziś będziesz w jakiejś dziurze w ziemi i będzie OK, za miesiąc nagromadzą się gazy, dziś urbex stoi twardo, za miesiąc może się dach zawalić. Użytkownik stwierdzi było weryfikowane - można wchodzić i nieszczęście gotowe.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ