off topic wycięty z - 'Wybory COG 2017/2018'

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: art_noise »

baloniarz pisze:Gwoli ścisłości to gdzie i kiedy słyszałeś z moich ust, że nazwałem cię Pawełkiem itd (patrz wyżej)? Byłem przekonany, że osoba nazywająca się adwokatem powinna się charakteryzować szczególną starannością w cytowaniu. Jako czynny adwokat powinieneś wiedzieć, że każdy sąd oddaliłby twoje dowody w postaci podrabianych cytatów lub nierzetelnych informacji. Powiedział- napisał, zafałszowałem czyjąś wypowiedź tylko jednym słowem itd. Pawełku jesteś mistrzem z mydleniu oczy i przenoszeniem punktu ciężkości "rozmowy" z wytłumaczenia twoich uczynków na inne całkiem poboczne, mało istotne wątki.
To budujące że w twoich oczach jestem mistrzem choć w jednej dziedzinie. Czekam na więcej!
baloniarz pisze:Z praktyki emerytowanego dzielnicowego wiem, że adwokaci to ludzie, którzy za kasę są gotowi do upadłego bronić racji największych kanalii i kryminalistów.
Poważnie u was w Bytowie jest tyle największych kanalii i kryminalistów oraz gotowych ich bronić adwokatów (oczywiście za sutą kasę) że aż taką praktykę nabrałeś? Nic tylko nakręcić "Kryminalne zagadki Bytowa".

Znam 2 osoby które są adwokatami i bawią się w keszowanie na oc.pl, oraz jednego radcę prawnego. Pewnie będzie im miło jak przeczytają twoją wypowiedź.
baloniarz pisze:Sam mi kiedyś mówiłeś, że masz gdzieś zakazy (czytaj prawo - przyp. baloniarz), bo cię na to stać. Bardzo bym chciał aby ten stereotyp adwokata ciebie nie dotknął.
Pamiętam chodzi o jeżdżenie po lesie (co jest zabronione oczywiście)
Rzeczywiście była taka sytuacja na geościeżce http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=325. Zabrałem cię wtedy Baloniarzu do swojego jeep-a i razem po lesie ekipą keszowaliśmy.
Wtedy ci opowiedziałem że przejeździłem już tyle po lasach (co jest łamaniem prawa rzecz jasna) za keszami że mam w schowku pieniądze na mandat - bo w końcu mnie złapie jakiś leśniczy i nie odpuści. Zapłacę bo mi się należy ten mandat za te wszystkie wjazdy jak psu buda. W sumie honorowo no nie? Łamię prawo wjazdu do lasu ale też pretensji nie będę miał jak mnie złapią.
Do dziś tej dewizy się trzymam i do dziś w schowku mam kasę na ewentualny mandat.

Cieszę się że wtedy jeżdząc w moim aucie po lesie i driveinując kesze, nagle nie wyciągnąłeś w środku lasu legitymacji milicjanta i nie zaproponowałeś mandatu za wjazd do lasu.
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
elmodemonico
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 09 lutego 2017, 15:12
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: elmodemonico »

Słowo na niedzielę: Panowie, poziom Waszej dyskusji jest niestety niższy niż na forum kibiców Legii Warszawa, który swego czasu moderowałem... to nie jest miejsce na daleko idące wycieczki personalne i pranie brudów. Spotkajcie się w terenie, dajcie sobie po "pysku", wypijcie flaszkę i do lasu na kesze (spacerkiem rzecz jasna), bo chyba o to chodzi w tej naszej zabawie :-)
Za ten post autor elmodemonico otrzymał podziękowanie:
rapotek
Obrazek
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: baloniarz »

baloniarz pisze:Jeżeli jeszcze nie pora na opublikowanie zasad wg których będą przeprowadzane wybory, to może choć napiszcie kiedy je opublikujecie.
Czy jest szansa na uzyskanie odpowiedzi?
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Aris »

Jak im się zachce. Tego tworu nie dotyczą żadne zobowiązania i ramy czasowe. Szkoda, że muszą być awantury aby pewne tematy zostały unormowane. Dla przykładu kwestia ownów, bez nacisków nic by nie zrobiono.Ciekaw jestem ile pseudo mobilniaków przerobiono na owny po zmianach.
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: art_noise »

Aris pisze:Ciekaw jestem ile pseudo mobilniaków przerobiono na owny po zmianach.
Pewnie żadnego nie przerobiono bo nikt normalny tego forum nie czyta. Bo i po co ma czytać?
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Tomanek111 »

Prezio pisze:.... nikt normalny tego forum nie czyta. Bo i po co ma czytać?
Zgadzam się z słowami Przedmówcy. Zainteresowanie forum jest znikome, a jak pokazuje podsumowanie Trippera, to i popularność zabawy słabnie.
Ciekawe dlaczemu?
W końcu geocaching to nie "Pokemony". Hmmmm
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Pawel brasia »

art_noise pisze:
Aris pisze:Ciekaw jestem ile pseudo mobilniaków przerobiono na owny po zmianach.
Pewnie żadnego nie przerobiono bo nikt normalny tego forum nie czyta. Bo i po co ma czytać?
Wystarczy wysłać zgłoszenie do właściciela, jeśli nie zareaguje to do COG. Zgłosiłem kilka takich skrzynek i nie było problemu ze zmianą.
A Wy w sprawie ilu skrzynek napisaliście?
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
deg
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Wołki.Lca »

ronja pisze:Przy okazji: idź jeszcze do okulisty
Byłem
ronja pisze:Za to baloniarz pisał gdzieś o papierku z KRK. Też możesz dołączyć.
Mogę
ronja pisze:W sumie to możesz też dać zużyty bilet na przejazd koleją do Małkini

Biletu nie mam, ale dla ciebie już tam jadę :lol:
ronja pisze: Za to zgodnie z tematem wątku może byś się jednak ogarnął razem z ferajną COG-ową i w końcu napisał tu coś bardziej sensownego nt. tegorocznych wyborów ?
Dlaczego? To twój wątek i twój temat, to pisz sobie co tam chcesz, krótko mówiąc twoja szopka.
ronja pisze:Wpis brasi, poza informacją że będą, niczego nie wyjaśnia. A już mamy marzec.
Wiem, wiem ronja ty żyjesz wyborami już przynajmniej od listopada, ale niestety na wszystko przychodzi odpowiedni czas.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: ronja »

krcr pisze:Dziś mamy CZWARTY marzec, więc myślę że jeszcze nie ma powodów do paniki.
Mam nadzieję, że pomogłem rozwiać wątpliwości :)
Pozdrawiam.
Nie sądzę. W każdej cywilizowanej społeczności kryteria startu w jakichś wyborach znane są z dużym wyprzedzeniem. W stabilnych organizacjach nie ma powodów do pytań, w tych labilnych już tak. OCPL jest w tej drugiej grupie, co pokazały poprzednie lata. Wystarczy grupa ludzi, by przepchnąć wybory wg. kryteriów tworzonych tu i teraz. I tak może się okazać, że te podane krótko przed elekcją wykluczą z grona kandydatów jakąś tam grupę ludzi, którzy w innych warunkach mieliby większe szanse na wybór. Możliwy jest też kierunek odwrotny, czyli takie zaniżenie wymogów, że poza desperatami i wiecznymi Prezesami nikt rozsądny nie zechce się brać za pracę w COG-u. Jak potencjalni kandydaci mają się porządnie przygotować, skoro reguły znane są tylko COG-owi lub np. jego mniejszej części ? W ten sposób skazujemy się znowu na wybór grona, które wiele obieca, a potem będzie tylko prychać, że czegoś się od niego oczekuje. Uważam, że najwyższa pora na ogłoszenie już minęła. Teraz tylko tracimy czas.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: ronja »

krcr pisze:Odpiszę Ci ...
Dzięki, że napisałeś. Widzisz, nie wykorzystaliście w swojej kadencji tego, co obiecywaliście - przejrzystości, kontaktu z keszerami, systematycznej informacji o działalności. Stąd pytania i wątpliwości.
Cieszę się, że pracujecie - brasia uchylił już troszkę rąbka tajemnicy w innym miejscu.

Pytasz, czego się obawiam. Ano tego, co np. stało się ze sprawą Kwidzyna - wiesz, o czym piszę. Zdecydowana większość OC nie ma nawet świadomości istnienia tej sprawy, a nie jest to pryszcz. Ukryliście temat, co kładzie się cieniem na całym COG-u i całej kadencji. Zabrakło Wam odwagi w powiedzeniu, że daliście wspólnie (niestety, bo i razem występujecie i firmujecie wszystkie decyzje) ciała. Uznaliście, że zamiecenie pod dywan i pozycja "na przeczekanie" jest lepsza. Tym samym pokazaliście wyborcom, że ich głosy to właściwie tylko cyferki na końcowym zestawieniu, nic więcej.

Wasza praca teraz, przy wyborach, jest niezmiernie ważna. Im lepiej ją wykonacie, tym większa jest szansa, że w końcu kiedyś COG będzie rzeczywistą reprezentacją wyborców, a nie obronnym szańcem garstki ostatnich sprawiedliwych, jak teraz :wink:
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowanie:
krcr
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: krcr »

ronja pisze:Ano tego, co np. stało się ze sprawą Kwidzyna - wiesz, o czym piszę. Zdecydowana większość OC nie ma nawet świadomości istnienia tej sprawy
Cześć. Odpiszę Ci, że nawet ja nie wiem co się stało w Kwidzynie i że w ogóle coś się stało. Ale to może dlatego że mnie zupełnie to nie interesuje :)
Ale domyślam się, że jest to jeden z powodów dla których tu piszesz posty. Sęk w tym, że nie tworzymy kółka wzajemnej adoracji i nie waflujemy się w korespondencji między sobą. Liczę że kiedyś wyjaśnisz to wszystko z zainteresowanymi osobami i że nie przesłoni Ci to zabawy w szukanie skrzynek.
Pozdrawiam.
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Tomanek111 »

krcr pisze:Cześć. .....Pozdrawiam.
No i właśnie tacy ludzie powinni być w COG-u.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Wołki.Lca »

No faktycznie wyszła kicha, ale z Ciebie :lol:
ronja pisze:
krcr pisze:... nawet ja nie wiem co się stało w Kwidzynie i że w ogóle coś się stało. ...
Hmmm ... A z COG-u dostałem informację, że podjęte przez Was w tej sprawie decyzje były jednomyślne i wspólne :) Coś nie zatrybiło wewnątrz Waszego gremium ? Tak czy owak wyszła kicha :wink: A wystarczyło dotrzymać obietnic o transparentności działania i reagować zgodnie z zasadami, a nie wewnętrznym interesem.
Ciekawe, jaki będzie kolejny COG ?
Dla przypomnienia, miałeś już to napisane, ale jeszcze trzeba umieć czytać ze zrozumieniem :lol:
krcr pisze:Ja nie bawię się w "politykę", szukanie skrzynek traktuję jako zabawę, a bardziej od szukania skrzynek przekładam szukanie skrzynek w doborowym towarzystwie... Do COG dostałem się niejako z przypadku, bo dotychczasowy COGOwicz przestał pełnić te funkcję.
Awatar użytkownika
Wołki.Lca
Wyjadacz
Posty: 335
Rejestracja: środa 19 grudnia 2012, 23:16
Podziękował;: 18 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: Wołki.Lca »

P.S.
ronja pisze:A z COG-u dostałem informację, że podjęte przez Was w tej sprawie decyzje były jednomyślne i wspólne :)
A mogę wiedzieć od kogo dostałeś taką informację?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Wybory COG 2017/2018

Post autor: krystiant »

wołki.lca pisze:P.S.
ronja pisze:A z COG-u dostałem informację, że podjęte przez Was w tej sprawie decyzje były jednomyślne i wspólne :)
A mogę wiedzieć od kogo dostałeś taką informację?
A możecie pójść z pobocznymi tematami, które prowadzicie tylko we dwóch na PW? Ot tego są te prywatne wiadomości, a tu tylko znowu się zrobi "obrzucanie błotem" i znowu będzie trzeba ingerencji moderatora...
Stosowny fragment Regulaminu:
7. Tematyka wypowiedzi
Każdy z użytkowników forum ma prawo do inicjowania nowych tematów w dostępnych dla niego działach, jak również każdy z uczestników ma prawo do udzielania odpowiedzi w istniejących tematach, do których ma dostęp. Nowy wątek powinien składać się z identyfikującego go tytułu (wybierz dla każdego nowego wątku który otwierasz trafny tytuł, który opisuje twój wątek. W taki sposób umożliwiasz innym poznanie tematu już przy przeglądzie forum) oraz treści stanowiącej jego rozwinięcie, która stanowiłaby podstawę do dyskusji. Tytuły w stylu HELP, POMOCY, NIE WIEM CO ROBIÆ, oraz inne nie mówiące nic o temacie wątku będą blokowane lub usuwane, a ich autorzy upominani. Dobrym zwyczajem jest tagowanie tytułów postów [szczegóły w zasadach postowania w konkretnych Działach]
Dla każdego tematu otwieraj tylko jeden wątek, nie umieszczaj kilku tematów w jednym wątku i nie zmieniaj tematu w trakcie dyskusji. Trzymaj się tematyki danej kategorii na forum.
Jeżeli chcesz omówić z innym użytkownikiem osobistą sprawę, używaj do tego prywatnej wiadomości lub eMaila - nie wszyscy są zainteresowani waszymi sprawami.
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
Pawel brasiarapotek
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
ODPOWIEDZ