Ostrożnie w lasach.Sanepid ostrzega przed kleszczami !

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Ostrożnie w lasach.Sanepid ostrzega przed kleszczami !

Post autor: Żywcu »

kociewie pisze:Ale do rzeczy. Nasz pies prawie w lipcu wykorkował[...]
Można sobie żartować, ale warto uważać i tego tematu nie bombardować...
Współczuję i za zdrowie czworołapa, kciuki trzymam.
Temat, jednak jest od kwietnia i Twojego przyjaciela nie uchronił. Nie wierzę aby uchronił kogokolwiek. Mnie zwyczajnie irytuje; jak co roku, na branżowym forum pojawia się taki temat... - to, że zakładany przez użytkownika, który nigdy w temacie "branżowym" się nie wypowiedział - tym bardziej :?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Ostrożnie w lasach.Sanepid ostrzega przed kleszczami !

Post autor: krystiant »

Żywcu pisze:Mnie zwyczajnie irytuje; jak co roku, na branżowym forum pojawia się taki temat... - to, że zakładany przez użytkownika, który nigdy w temacie "branżowym" się nie wypowiedział - tym bardziej :?
I dlatego najlepiej przeczytać i olać zamiast dyskutować przez kilka stron próbując udowodnić, że kleszcze wcale nie są takie złe...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Ostrożnie w lasach.Sanepid ostrzega przed kleszczami !

Post autor: deg »

Kochani, ale bądźmy uczciwi. Mam wrażenie, że moje wypowiedzi zostały odebrane jako całkowita bagatelizacja problemu. A tak nie jest - co więcej - zawarłem w nich KONKRETNE recepty co zrobić, by ograniczyć ryzyko boreliozy. Czy pomysły są skuteczne? Prosty przykład - 1 lipca 2016 pojechałem na 3 dni na projekt I Love. Zapomniałem wcześniej wypić herbatę z czystka, więc popryskałem się cały silnym DEET. Efekt? Wieczorem, po spędzeniu pół dnia w lesie wyciągnąłem z siebie... 10 kleszczy (słownie: dziesięć). Wszystkie "wgryzione". W ruch poleciała kuchenka i herbata z czystka 2x dziennie. Co to dało? 2 i 3 lipca, pomimo, że byłem znacznie dłużej w lesie nie "złapałem" ani jednego.
Czytajcie proszę to, co najważniejsze w postach...
Za ten post autor deg otrzymał podziękowanie:
lavinka
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
ODPOWIEDZ