Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: Ranwers »

Aris pisze:To może niedługo zaczną się rezerwacje miejsc?! Chociaż może już są.
Niestety już są, co w praktyce pokazał kolega Leo48. Jest to w opinii COG zgodne z zasadami zabawy, co osobiście uważam za złe. Żeby uzyskać taką opinię pozwoliłem sobie zgłosić kesza Leo48, gdzie w praktyce rezerwuje on miejscówkę:
leo48 pisze:Rejestruję z wyprzedzeniem szereg skrzynek, które fizycznie ulokuję po przyjeździe na wakacje
Z pewnością kogoś motywowały...
leo48 pisze:kwestie etyczne oraz poszanowania kultury narodowej
, jak pokazuje inny klasyk filmowy


leo48 pisze:Istnieje pewien koszmarny gatunek użytkowników sieci. Ich żywiołem jest awantura. Osobnik, przykład takiej mentalności, kiedy tu grały emocje i operowano faktami oraz argumentami, siedział cicho. Nie wypowiadał się bo do tego potrzebne byłyby przemyślenia własne. Te zaś, jak wiadomo powstają w wyniku procesu zwanego myśleniem. A do tego widocznie on zdolny nie jest.
Kulą w płot kolego - nie tylko jestem zdolny do myślenia, to w dodatku, o zgrozo, jestem zdolny do samodzielnego myślenia. Pewnie przez tą cechę nie ulegam manipulacjom nieetycznych dziennikarzy, którzy wprawną ręką i dobrym warsztatem tak przedstawiają jedne fakty, przemilczając inne, żeby ichnia racja była "najmojsza". Żeby mieszanka mojego charakteru była bardziej wybuchowa, to cechuje mnie taka przypadłość, że jak mi ktoś pluje w twarz, to nie udaję, że deszcz pada, tylko w pysk walę.
leo48 pisze:Odczekał więc do chwili, kiedy tu już pouzgadnialiśmy stanowiska a obrazowo mówiąc "wzburzone fale uległy wygładzeniu" i dopiero teraz wkracza usiłując ponownie rozhuśtać nam łódkę.
A kolega skąd wie co i kiedy robię? Z przykrością kolegę zawiadamiam, że do tematu zaglądałem trzy razy - za pierwszym razem wątek miał trzy posty.
leo48 pisze:No bo po co ma być spokój? Jego znakiem firmowym, z powodu własnych ograniczeń jest, jak widzicie "Dzień Świra".
Jak celnie na siebie kolego bicz ukręciłeś. Zaczynając temat od "etyki i lojalności" przeszedłeś do wylewania żali na wszystkich, którzy nie są prawomyślni, jak Ty. To jest fundowanie innym Dnia Świra.


leo48 pisze:
miha pisze:Przypadek sprawił,że byliśmy obydwoje zainteresowani jednym miejscem
Brak odpowiedzi jednoznacznej wskazywał, że przyjmujesz moją sugestię, byśmy to później omówili na żywo
A to ciekawa interpretacja: brak odpowiedzi jednoznaczne z przyjęciem sugestii. Ja dopiero po jednoznacznym przyjęciu propozycji traktuję ją wiążąco, ale cóż, ja uczyłem się logiki, może niektóre kierunki kształcenia rezygnują z tego przedmiotu. Chociaż może to i lepiej, nie trzeba uczyć się dwójmyślenia.
leo48 pisze:Wiedziałaś, że mam uzgodnione ze Starostwem i że nadal nad tym pracuję.[...]Jeśli zaś chodzi o fakt, że Twoje skrzynki tworzą ścieżkę na odznakę PTTK to nie ma dla sprawy żadnego znaczenia.
Ot, logika (a może etyka?) Kalego: ja uzgadniam ze Starostwem - dobrze. Ty uzgadniasz z PTTK - bez znaczenia.
leo48 pisze:Przecież równie dobrze w dzień po naszej rozmowie mogłem te moje gotowe opisy (chodziło o trzy kościoły) wrzucić jako gotowe do szukania i natychmiast zakwalifikować jako czasowo niedostępne. Uznałem to za właśnie nieetyczne i czekałem na sygnał od Ciebie.
I tutaj widać, w jakie chińskie osiem masz wygięty kręgosłup moralny. Zrobiłeś dokładnie to, co sam oceniłeś za nieetyczne. Powyższy post napisałeś 15 kwietnia 2016, 19:31. Trzy dni wcześniej zrobiłeś dokładnie opisany numer, a raptem trzy godziny przed napisaniem tego postu wrzuciłeś taki komentarz do swojego kesza:
leo48 pisze:Rejestruję z wyprzedzeniem szereg skrzynek, które fizycznie ulokuję po przyjeździe na wakacje
To pokazuje, że etykę uzależniasz m.in. od tego, czy kogoś lubisz (lub nie) i czy sprawy idą po Twojej myśli (lub nie).


Żeby spiąć klamrą wizerunek kolegi Leo48 wrzucę kilka cytatów z jego wypowiedzi. Żeby było widać jakiej jakości argumentów używa, żeby zdyskredytować adwersarza. Bo ustosunkować się do uwag przeciwników nie miał ochoty.
leo48 pisze:- [...]ni(e)jaki ranwers[...]
- [...]przemądrzały kolego[...]
- Wyobraź sobie, że skrzynki faktycznie założyłem i ktoś je ukradł bo mnie tam nie lubią.
Rejestruję z wyprzedzeniem szereg skrzynek, które fizycznie ulokuję po przyjeździe na wakacje
- Czy nie masz czasem coś wspólnego z KOD-em? Mentalność bardzo podobna
- A do tego (myślenia) widocznie on (Ranwers) zdolny nie jest.
- Jego znakiem firmowym, z powodu własnych ograniczeń jest, jak widzicie "Dzień Świra".
Rzetelność dziennikarska? Nie sądzę.
Za ten post autor Ranwers otrzymał podziękowania (total 14):
art_noisezabojaJanomihasajmonPeCharredangot100ArisdallasAgathaWołki.Lcak.milpawelko
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
leo48
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 29 marca 2016, 09:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: leo48 »

A w domu jak tam? Wszyscy zdrowi?
Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
odpowiednio duży, by uwagę skupiał:

"Chcę zostać porządnym człowiekiem, poszukuję wspólnika.
Nie będę się SAM wygłupiał" :wink:

[Marian Załucki]
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: krystiant »

To może jeszcze dla pełnej jasności i oceny sytuacji przez czytających napiszę, że podobno nieetyczne kesze założone przez miha (http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=418) mają waypointy zaczynające się na OC88 - zwróćcie uwagę na datę utworzenia, a podobno wcześniej przygotowane przez Leo48 zaczynają się na OC8E... Z tego co wiem system automatycznie numeruje od 0 do 9 a później litery od A
Za ten post autor krystiant otrzymał podziękowania (total 2):
rredanart_noise
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: rredan »

Próżny trud kolego leo48. Nawet jeśli COG nie archiwizuje Twoich nigdy nieistniejących, a jedynie zaśmiecających mapę i wprowadzających w błąd początkujących keszerów (sp2jf i OP8FEH), to nie działa nic takiego jak blokada miejsca. 161 metrów obowiązuje gdzie indziej, a w tym serwisie nie ma żadnych przeszkód by założyć skrzynkę choćby i metr od Twojego kesza-widma.
Awatar użytkownika
leo48
Nowy na forum
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 29 marca 2016, 09:11
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: leo48 »

@KrystianT - moja odpowiedź na Twojego maila została przez system zasygnalizowana jako niedoręczona. Podaj jakiś adres poza systemem OP, żebym mógł odpisać bezpośrednio. Tu już naprawdę staje się żenująco.
Postanowiłem dać anons taki do dziennika,
odpowiednio duży, by uwagę skupiał:

"Chcę zostać porządnym człowiekiem, poszukuję wspólnika.
Nie będę się SAM wygłupiał" :wink:

[Marian Załucki]
Jano
Wyjadacz
Posty: 480
Rejestracja: niedziela 21 września 2008, 17:17
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 9 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: Jano »

@leo48, żenujące jest to, że przeniosłeś na otwarte forum prywatną wojenkę, a gdy okazało się, że nikt nie stanął po Twojej stronie, z braku argumentów teraz próbujesz obrażać ludzi.
Za ten post autor Jano otrzymał podziękowania (total 3):
degkrcrWołki.Lca
Pozdrawiam
Jano

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: Lza »

jednak Lem miał rację.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
MaciekBDG
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: parlando »

Czy ktoś z dostępem może sprawdzić?
http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2097013
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: deg »

Pewnie, że może. Dziennik administracji forum wygląda tak:
http://forum.opencaching.pl/download/fi ... iew&id=697
Jak widać oprócz mnie nikt do panelu administracji się nie logował, konto jest aktywne. Kilkadziesiąt minut przed napisaniem komentarza, skutecznie zalogował się na Forum...
EDIT: Kiedy użytkownik ostatnio logował się na Forum może sprawdzić każdy - w profilu. W tym przypadku 6:04.
Załączniki
forum.png
forum.png (22.73 KiB) Przejrzano 3687 razy
Za ten post autor deg otrzymał podziękowania (total 2):
parlandorredan
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: Lza »

Właśnie tak wygląda etyka dziennikarska. Manipulować i mataczyć w taki sposób, że wszystko jest bardzo wiarygodne, napisane w przejrzysty i wyrazisty sposób. Na szczęście wśród geokeszerów dominuja ludzie inteligentni, którzy się nie nabiorą na takie bajeczki. jak dla mnie typ jest kompletnie skompromitowany.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowania (total 8):
zabojasajmonrredanRanwersr00t7krcrdallasWołki.Lca
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: parlando »

Podbijam. Stawiam na błędnie wpisywane hasło:)
5714D13B-123C-45A3-B131-B59441F75279.jpg
5714D13B-123C-45A3-B131-B59441F75279.jpg (51.79 KiB) Przejrzano 3633 razy
Ostatnio zmieniony wtorek 19 kwietnia 2016, 10:08 przez parlando, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krcr
Wyjadacz
Posty: 345
Rejestracja: sobota 22 września 2012, 18:03
Podziękował;: 53 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: krcr »

parlando pisze:Podbijam. Stawiam na błędnie wpisywane hasło:)
Adrenalina...
Niepraktykujący abstynent
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: Ranwers »

Leo48 po prostu nie akceptuje, że może nie mieć racji. Kasuje (w swoim keszu) wszelkie (również merytoryczne) komentarze, które są mu nieprzychylne, pozostawił tylko ten komentarz Rredana, który mógł wykpić.
Ja za to podzielę się inną obserwacją...
leo48 pisze:
krystiant pisze:
leo48 pisze:To jednak pozwoliło mi na dokonanie wielu porównań i spostrzeżeń, którymi chętnie dzielę się tutaj, ale chodzi mi po głowie projekt cyklu artykułów na ten temat ponieważ jako członek SDP param się trochę publicystyką.
Nie wiem co to SDP, ale myślę, że spokojnie możesz "poparać się trochę publicystyką" np. tu: http://blog.opencaching.pl/ :D
SDP to Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, Oddział Warszawski (na Foksal)
Co jest ciekawym stwierdzeniem, bo na liście członków warszawskiego oddziału SDP kolegi Leo48 nie wymieniają...
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: sajmon »

Ranwers pisze:Leo48 po prostu nie akceptuje, że może nie mieć racji. Kasuje (w swoim keszu) wszelkie (również merytoryczne) komentarze, które są mu nieprzychylne, pozostawił tylko ten komentarz Rredana, który mógł wykpić.
Widzisz, nie udało się narzucić "swojszej racji" tutaj, to Leo ciśnie w logach - tam można zostawić tylko to, co wygodne. Jak to w 'dobrym' dziennikarstwie :)
Mam wrażenie, że o etyce z tym userem już tu też nie porozmawiamy :( Pojechał personalnie bo brakło argumentu, a że na tym forum ludzie zaprawieni w boju, to mu nie wyszło :)
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: Etyka i lojalność, czy tylko regulamin ?

Post autor: deg »

Mam wrażenie, że sprawa coraz bardziej nadaje się do COG. Są pewne granice, których przekraczać się nie powinno... http://opencaching.pl/viewlogs.php?logid=2099224
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
ODPOWIEDZ