GC staty :D

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

GC staty :D

Post autor: Rob »

Tak sobie przeglądałem z nudów staty na GC. Doznałem małego szoku - najwięcej znalezień w Stanach ma nijaki Alamogul (http://www.geocaching.com/profile/?u=Alamogul). Licznik wskazuje ponad 134000 od 2003 roku. Daje to średnio 30 znalezień na dzień. Zastanawia mnie jak to jest fizycznie możliwe? Ja miałbym problem ze znalezieniem czasu na siedzenie przed kompem i logowanie tego wszystkiego ;)
ObrazekObrazek
Aris
Wyjadacz
Posty: 299
Rejestracja: poniedziałek 30 marca 2015, 20:24
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Aris »

Zajrzałem w znalezione skrzynki. Później Plinko (148) lub Blazin thru Hazen (200), reszta logujących ma równie potężne liczby. Dalej tak samo. Nie zdziwię się jeżeli to prawda. :) Same Power Traile. :) Jak kto lubi. :)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Pawel brasia »

Bo u nas keszy szukasz (co zajmuje trochę czasu) a na GC kesze znajdujesz. ;)

A serio to jeśli chodzi o logowanie, to mają napisana formułkę i logowanie idzie hurtem poprzez field notes - u nas tez można tak zrobić. Odnośnie pierwszego zdania kesze GC są statystycznie łatwiejsze, widać to po dwusystemowcach. Oczywiście wyjątki się zdarzają w jedną i drugą stronę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Post autor: Rob »

Mimo wszystko, zakładając że szukanie jest łatwiejsze i istnieją trail'e to ludzie Ci zaliczają (w tym miejscu chyba odpowiednie określenie:) w ciągu miesiąca więcej niż ja w ciągu 6 lat ;) Obłęd.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Lza »

Tam panuje moda na kretyńskie traile. Zaimportowali to do PL, już mamy takie, co 150-200 metrów w barierze energochłonnej. albo w inny podobny sposób. Bierzesz rower i po pracy walisz 70 skrzynek w dwie godziny. Nawet nie ma sensu się wpisywać bo i tak nie ma miejsca w logbukach, których stan jest opłakany. W zasadzie to nawet nie ma sensu się zatrzymywać czy szukać.. można przejechać traila i sobie skrzynki zaliczyć. Tak to wygląda.
brajan74
Stały bywalec
Posty: 117
Rejestracja: piątek 15 lipca 2011, 23:47
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Post autor: brajan74 »

Łza, tam są skrytki a nie skrzynki ;)
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Lza »

Jakie tam skrytki, śmieci na wierzchu leżą i to jest to, co jest celem zabawy.
baloniarz
Wyjadacz
Posty: 207
Rejestracja: wtorek 23 października 2012, 09:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy

Re: GC staty :D

Post autor: baloniarz »

Lza pisze:Jakie tam skrytki, śmieci na wierzchu leżą i to jest to, co jest celem zabawy.
Oj nie wszystkie skrytki to śmieci - nie uogólniajmy. W GC jeszcze bardziej niż w OC widać to o czym od jakiegoś czasu mówię czyli "Geocaching" zmierza w ślepą uliczkę. Zamiast trzymać się pierwotnego celu powstania tej zabawy ludzie dali się omawia STATOM. Zamiast zabawy, relaksu i wypoczynku w plenerze, rodzi się wyścig szczurów co zamiast środowisko jednoczyć pogłębia podziały! QUO VADIS "Geocaching"?
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Lza »

Trafna uwaga. Może dlatego sam też mam coraz mniej chęci na wędrówki za skrzynkami.
tty12
Nowy na forum
Posty: 16
Rejestracja: wtorek 19 maja 2015, 12:14
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: GC staty :D

Post autor: tty12 »

To wszystko zależy od człowieka. Ja tylko pierwsze 100 odliczałem (teraz mam 284 i 157 na OC). Obecnie staram się szukać bardziej rekreacyjnie niż sportowo. Jest to chyba kwestia poziomu asertywności. Grać tak jak ja lubię a nie próbować dorównywać innym. Jak ktoś gra na ilość to jego sprawa. Jak ktoś inny chce z nim się ścigać też jego sprawa. Ja nie czuję się zmuszony z nimi rywalizować.

Spotkałem niedawno keszera, który od 2007 roku zebrał ok 100 skrzynek. Spotkałem tez kolegę który stwierdził że 30 skrzynek jednym ciągiem i jednego dnia to nie dla niego.

:)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
deg
Rada Techniczna
Posty: 1153
Rejestracja: sobota 07 grudnia 2013, 04:31
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: GC staty :D

Post autor: deg »

Marudzicie ;). Nic tylko wyłączyć serwer OC :P

Każdy bierze z OC co lubi - jeden leci na staty, drugi jest kolekcjonerem geościeżek, ktoś inny poznaje historię, ktoś realizuje się ekstremalnie. A właściciele psów (do których od kilku miesięcy też należę) - kochają kesze do których trzeba przejść 5km po lesie. Wszystko zależy na czym skupisz swoją uwagę, a element grywalizacji przyciąga.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę" Antoni de Rivarol
Obrazek
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: GC staty :D

Post autor: sajmon »

Kliknąłem sobie na ichnią mapę, okolice stanu Nevada... Kilkadziesiąt lub nawet kilkaset km drogi z keszami co przepisowe 160 m. Normalnie czad... Jakoś nie wierzę, że się zatrzymują przy każdym...
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Pawel brasia »

U nas też można: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=256 lub nieco mniejsze: R-10
Ostatnio zmieniony piątek 26 lutego 2016, 14:56 przez Pawel brasia, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: GC staty :D

Post autor: got100 »

Brasia, szóstka w link nie weszła, a chyba powinna :)
Za ten post autor got100 otrzymał podziękowanie:
Pawel brasia
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: GC staty :D

Post autor: Pawel brasia »

got100 pisze:Brasia, szóstka w link nie weszła, a chyba powinna :)
Dzięki, poprawione :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ