Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: krystiant »

Do napisania tego postu skłoniły mnie pojawiające się co jakiś czas pomysły na różnego rodzaju zmiany w naszej zabawie.
Zawsze mnie one dziwią, bo ja czytam pierwsze posty nowych użytkowników, to są one pełne zachwytu jako to świetna zabawa... Więc skąd się później biorą malkontenci???
Absolutnie nie neguję wszystkich pomysłów - sporo z nich jest ciekawych, ale jeżeli nie są zgodne z ideą geocachingu, to nie trzeba ich na siłę tu wciskać...

W piłce nożnej - jak długo żyję - nie słyszałem o zmianie zasad gry...
A w skokach narciarskich? Jakie można by bić rekordy, gdyby zgodzili się na używanie takich kombinezonów...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
Pawel brasia
Forumator
Posty: 1849
Rejestracja: sobota 23 sierpnia 2008, 19:06
Podziękował;: 39 razy
Otrzymał podziękowań: 77 razy

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: Pawel brasia »

Koła nie trzeba wymyślać, ale... pierwsze były najprawdopodobniej kłody drewna, później plastry, później szprychy, później metal, aluminium, cienkie szprychy, gumowe opony, dętki...
Podobnie u nas, pewne rzeczy należy zmieniać, udoskonalać, szkielet zabawy pozostawiając taki jaki jest.
Za ten post autor Pawel brasia otrzymał podziękowanie:
krcr
ObrazekObrazekObrazekObrazek ObrazekObrazek
parlando
Forumator
Posty: 898
Rejestracja: poniedziałek 13 maja 2013, 20:57
Podziękował;: 48 razy
Otrzymał podziękowań: 60 razy

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: parlando »

Nie trzeba wymyślać koła, nie trzeba nic zmieniać. OC i tak kiedyś się skończy na rzecz GC. Co do tych pomysłów, to cóż z tego, skoro żaden nie został wdrożony? Chyba, że o czymś nie pamiętam. Najlepiej podaj przykłady.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: Lza »

Rzeczy które się nie rozwijają, stają się zacofane a w końcu ulegają eliminacji. OC jest już w fazie solidnego zacofania.
Analogie do sportu chyba też średnio udane. Sport to głupawa rozrywka dla mas, żeby masa nie skupiała się na bieżacym jej wyzysku. Ale tak naprawdę za kulisami sportu też stoi potężna, wciąż rozwijająca się technika.
Za ten post autor Lza otrzymał podziękowanie:
Szarlih
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

Cóż to za piękny bełkot. OC jest zacofane wirtualnie czy terenowe (keszowo)? Bo mam wrażenie że ustyskują ci którzy "keszują" sprzed kompa.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: Lza »

Właśnie takie myślenie sprawia, że Nigeria jest bardziej zaawansowanym informatycznie krajem niż PL.
Awatar użytkownika
Ranwers
Forumator
Posty: 807
Rejestracja: wtorek 30 marca 2010, 15:52
Podziękował;: 28 razy
Otrzymał podziękowań: 50 razy

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: Ranwers »

krystiant pisze:W piłce nożnej - jak długo żyję - nie słyszałem o zmianie zasad gry...
Młody, bądź niedosłyszący być musisz ;-)
http://rabona.blox.pl/2011/01/Jak-zmien ... zna-5.html
krystiant pisze:A w skokach narciarskich? Jakie można by bić rekordy, gdyby zgodzili się na używanie takich kombinezonów...
Rekord złamanych kończyn po skoku? Rekord trwałych inwalidów na skutek skoku? Pomijam kompletny absurd w sugerowaniu ubrania skoczka narciarskiego "na wiewiórkę", aerodynamikę tego rozwiązania, ale rekordy prędkości na progu nie zbliżają się nawet do optymalnej dla zasięgu prędkości skafandra "wiewiórki" (http://www.bkpc.co.uk/media/6736/phoeni ... namics.pdf)

Zgodnie z takim rozumowaniem nikt ze skoczków nie skakał by "V" ;-)

Pomysły "nowych" powinny pojawiać się regularnie i... równie regularnie ginąć w odmętach czasu. To, że większość z nich się nie przyjmie, nie oznacza, że nie pojawi się jakiś nowy, świeży, który chwyci. Nie rozumiem po co je piętnować. Komuś takie "wymyślanie koła od nowa" przeszkadza w szukaniu keszy?
Jeśli góra idzie do Ciebie, a Ty nie jesteś Mahometem - spieprzaj, to lawina!
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w każdym innym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Czy trzeba od nowa wymyślać koło?

Post autor: miklobit »

A o co chodzi w ogóle ...?
Rozumiem - dyskusja,krytyka, ale konkretnych pomysłów.
Ale takie ogólne apele o pryncypia to brzmią jak straszak na każdego komu coś po głowie chodzi, żeby się dwa razy zastanowił zanim coś palnie... :-(
Za ten post autor miklobit otrzymał podziękowanie:
parlando
ODPOWIEDZ