Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
PeCha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 18:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Post autor: PeCha »

Hej!

Za tydzień wyjeżdżamy z Cirillą na urlop. Planujemy kilka dni w Międzyzdrojach, kilka w Rowach, potem Krynica Morska, Giżycko i jak starczy czasu to Suwałki.
Szukam jakichś dobrych pól namiotowych w okolicach tych miejscowości. Może poza Międzyzdrojami, bo tam mamy ogarniętą pierwszorzędną miejscówkę z zeszłego roku.
Znacie jakieś godne polecenia pola? Chodzi o to, żeby można było zaparkować auto koło namiotu, żeby był stały dostęp do ciepłej wody, żeby toalety były na bieżąco ogarniane itd.
W zeszłym roku nocowaliśmy też na różnych polach i nie zawsze było fajnie. Najlepsze było w Międzyzdrojach(http://www.camping24.cba.pl/), na innych, albo nie było ciepłej wody, albo trzeba było dodatkowo płacić za prysznic, albo prysznice i toalety były takie, że trzeba było dużo samozaparcia żeby skorzystać.

Jeżeli macie sprawdzone miejscówki to piszcie! ;)

Dzięki!

osa123
Nowy na forum
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 22 maja 2014, 20:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Post autor: osa123 »

Cześć,
trochę spóźnione, ale może komuś się jeszcze przyda. W drodze nad morze w okolicach jeziora Żarnowieckiego powstało za pieniądze z Unii nowe pole namiotowe. Trafiliśmy na niego przypadkiem i nawet miejscowi nie wiedzieli o jego istnieniu, choć dobrze widać je z drogi.
Znajduje się w północnej części miejscowości Nadole, zaraz obok restauracyjki (gdzie nikt nie wie komu i jak się płaci).
Koło każdego miejsca (spokojnie można rozbić namiot i zaparkować duży samochód), skrzyneczka z włączonymi kontaktami. Elegancki prysznic z ciepłą wodą. W miasteczku do obejrzenia skansen i elektrownia szczytowo-pompowa. W okolicy kesze :)
Polecam

Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1619
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 83 razy
Otrzymał podziękowań: 307 razy

Re: Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Post autor: Lza »

wspołrzędne poproszę :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 65 razy
Otrzymał podziękowań: 35 razy

Re: Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Post autor: Dezerter »

N 54° 44.719' E 18° 03.145'
N 54.745317° E 18.052417°
N 54°44'43.14" E 18° 3'8.70"
34U N 6070437.56 E 310282.88

Dokładność +/- 2000m ;)
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:

Awatar użytkownika
PeCha
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: środa 07 maja 2014, 18:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 11 razy
Kontakt:

Re: Godne polecenia pola namiotowe. Pomorze, Mazury, Suwalszczyzna.

Post autor: PeCha »

Tak to mniej więcej wyglądało:

Początek w Międzyzdrojach na wspomnianym campingu.

W okolicach Rowów korzystaliśmy z pola namiotowego w Żelazie (http://www.podlasem.org/).
Cały obszar pola podzielony jest na duże parcele. Na każdej zmieściło by się około 9 trzyosobowych namiotów + samochód do każdego namiotu.
Kibelki czyste, wyposażone w papier, prysznice z ciepłą wodą rano i wieczorem na pewno, nie wiem jak w ciągu dnia. Nie ma tam prądu. Telefony można ładować o właścicieli pola w domu.
Jest miejsce na grilla, ognisko, miejsce gdzie można przygotować i zjeść każdy posiłek.
Ponad to właściciele mają chyba kilka koni, bo na łące graniczącej z polem namiotowym widać było jak w ciągu dnia konie sobie biegają, a w godzinach przedpołudniowych prowadzona była raz czy dwa lekcja jazdy, wieczorem natomiast organizowany był wyjazd w teren.
Za 2 osoby z samochodem zapłaciliśmy 50 zł/doba.
Z tego pola mieliśmy jakieś 3-4 km do sówki: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=260 i wyruszaliśmy na podbój SZT: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=286, ponadto można zaliczyć Kaszebe: http://opencaching.pl/powerTrail.php?pt ... ptrail=163

Po kilku dniach w Żelazie udaliśmy się na Mierzeję Wiślaną i wylądowaliśmy w piaskach. Był sobotni wieczór, i prawie wszystkie pola zajęte. Miejsce dla siebie znaleźliśmy na Campingu nr 182 na ul. Słonecznej 4a. Kibelki - TOYTOYe, po 4 na płeć. Czyste, codziennie, na pewno rano sprzątane, papier zawsze na miejscu, sporo kranów do mycia naczyń. Dwa prysznice z ciepłą wodą - płatne 6 zł.
Za 2 os z samochodem płaciliśmy 38 zł/ doba + opłata klimatyczna w wysokości 1,8 zł/os/doba.

Następnie jedna noc w Smolnikach. Pole namiotowe nad jeziorem Czarnym.
Tutaj z kolei podejście dzierżawcy (drewniany dom obok sklepu) pola namiotowego bardzo przyjazne. "Spoko, przejedźcie tam przez las, zaparkujcie gdzie chcecie, rozbijcie się gdzie chcecie, a jutro na spokojnie uregulujemy wszystko. Albo ze mną, albo z córką."
Byliśmy tam jedyni w środku lasu nad jeziorem. W nocy dwa razy przyjechali
jacyś ludzie żeby sobie popływać, ale nie przeszkadzali specjalnie. Był tam postawiony jakiś budynek, który prawdopodobnie może być jakimś sezonowym sklepem, albo może barem, Było kilka stołów z ławami ustawionych pod dachem, grill murowany, widać, że jakieś miejsce piknikowe. Niestety bez prysznica a kibelki to cztery wychodki w lesie.
Byliśmy jedną noc. Zapłaciliśmy, nie pamiętam, 29, albo 39 zł, ale to też zapłaciliśmy dziewczynie sprzedającej bilety na punkt widokowy "U Pana Tadeusza", bo na pole rano nikt nie dotarł.

Ostatnią noc spędziliśmy w Atenach nad jeziorem Blizne. Tam jednak pola namiotowego nie będę polecał,za to polecę agroturystykę http://ateny.agro.pl/ Właściciele zaczęli się tym zajmować 20 lat temu. Nie skromnie powiem, że to moi rodzice z dziećmi się do tego przyczynili przyjeżdżając tam i wynajmując prywatne pokoje w prywatnym domu właścicieli. Dwa lata później rozpoczęli działalność agroturystyczną. Wszystko podane jest na stronie. Od siebie mogę dodać, że od tego miejsca zaczęła się moja miłość do Suwalszczyzny. Cudowna atmosfera, piękne widoki, świetne miejsce na wypady na Suwalszczyznę, no i przepyszna kuchnia Pani Małgosi.

Jeszcze tylko zalogować te wszystkie znalezienia...

ODPOWIEDZ