Przepychanki w zachodniopomorskim... Było: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Przepychanki w zachodniopomorskim... Było: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: ronja »

szanto pisze:W ten sposób alex22 gra sobie w kulki i nadal ma zajętą miejscówkę bez konieczności reaktywowania kesza na następne pół roku.
Tutaj COG popełnił błąd - postaramy się to naprawić. :oops:
Szanto - takie teksty dyskwalifikują Cię jako członka COG, niezależnie od tego, w stosunku do kogo publicznie kierujesz takie słowa.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Dezerter »

ronja pisze:(..)Może i nawet taki przykład by się znalazł gdzieś wśród keszerów bliskich koleżance, tak użalającej się parę postów wyżej ?...
Czy kolega niejako odpisując koleżance, ma na myśli konkretne przypadki? Pytam, bo całkiem niedawno takie "niedopowiedzenia" i "pływanie po temacie" kończyło się banami. To jak to jest?
Za ten post autor Dezerter otrzymał podziękowanie:
ronja
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: ronja »

"Zalajkowałem", bo podoba mi się zwartość i gotowość do akcji. Mój tekst jest czytelny i jeżeli próbujesz się tu doszukać czegoś więcej, to błądzisz (a może błądzicie).
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Dezerter »

Błądzić jest rzeczą ludzką. Co innego to kłamać, pomawiać i...donosić. Zgodzisz się z tym?
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Iwmali »

ronja pisze:W przeszłości wielokrotnie takie zawieszanie było wykonywane przez członków RR, COG, także przez zwykłych keszerów z różnych środowisk. Może i nawet taki przykład by się znalazł gdzieś wśród keszerów bliskich koleżance, tak użalającej się parę postów wyżej ?
Ronja weź się chłopie w końcu odczep się ode mnie, ok? Jeśli piszę w swoim imieniu to po co tu czepiasz się moich bliskich keszerów, popatrz w moich keszach, jak znajdziesz taki odarchiwizowany to wtedy do mnie strzelaj! :evil:
Ciekawe ile zgłoszeń nieprawidłowości w moich keszach dotrze do COG-u po takim strasznym poście. :roll: Dotknęłam, było nie było WIELKIEGO MISTRZA! :?
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Iwmali »

Tak COG odpowiada od ponad pół roku na moje tego typu zgłoszenia dot. w/w osoby, teraz było to samo... Naprawdę można się załamać.

Dnia Niedziela, 25 Maja 2014 14:56 Opencaching.pl <cog@opencaching.pl> napisał(a)
> Witam,

> po odpowiedzi właściciela kesza, nie widzę możliwości interwencji.

> Właściciel ma powody do takiego działania i nic tu nie możemy zrobić.

> Mogę poinformować, że trwają prace nad wdrożeniem zmian do regulaminu, które mogą

> ukrócić w przyszłości takie działania.

>

> Pozdrawiam
Dzień bez kesza - dzień stracony.
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: subo »

A może najzwyczajniej na świecie autor nie chce archiwizować kesza, bo chce by tam był, ale nie ma czasu na jego przygotowanie? Może chce zrobić skrzynkę lepszą niż podławkowiec albo podparapetnik?
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re:

Post autor: Iwmali »

subo pisze:A może najzwyczajniej na świecie autor nie chce archiwizować kesza, bo chce by tam był, ale nie ma czasu na jego przygotowanie? Może chce zrobić skrzynkę lepszą niż podławkowiec albo podparapetnik?
Subo Ty chyba nie wiesz co piszesz? :lol: Pół roku to za mało czasu na przygotowanie tutki i włożenie jej na miejsce? Kompletny żart, wolę podławkowce i podparapetniki niż kesze których nie ma przez dwa-trzy lata. 8) [wymoderowane przez moderatora]
Dzień bez kesza - dzień stracony.
Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 22 września 2011, 19:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: szanto »

szanto pisze: Tutaj COG popełnił błąd - postaramy się to naprawić. :oops:
Przepraszam kolegę z COGu, który odarchiwizował skrzynki alexa22 postępując według najlepiej wykonywanych zaleceń i wytycznych [oficjalnego postępowania nie ma] dotyczących takiego postępowania.
Określając to, że 'COG popełnił bląd popełniłem sam nadużycie, bo to jest moja prywatna ocena stanu a nie COGu, którego jestem członkiem.
ronja pisze:Szanto - takie teksty dyskwalifikują Cię jako członka COG
Kolega już któryś raz mnie zwalnia z pełnionej funkcji. Nie Ty mnie wybierałeś i nie Ty mnie kolego będziesz dyskwalifikował.
Zawsze ma to miejsce, gdy krytykuję poczynania alexa22.
alex22 - to Twoje kolejne konto? Które to już?
Za ten post autor szanto otrzymał podziękowanie:
krystiant
Obrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: krystiant »

szanto pisze:
ronja pisze:Szanto - takie teksty dyskwalifikują Cię jako członka COG
Kolega już któryś raz mnie zwalnia z pełnionej funkcji. Nie Ty mnie wybierałeś i nie Ty mnie kolego będziesz dyskwalifikował.
Zawsze ma to miejsce, gdy krytykuję poczynania alexa22.
alex22 - to Twoje kolejne konto? Które to już?
:lol: :lol: :lol: Rozbawiło mnie to :lol: :lol: :lol:

Moim zdaniem problem jest nierozwiązywalny, bo jeżeli ktoś złośliwie blokuje w taki sposób miejsce to co go powstrzyma od ustawienia "gotowa do szukania" i utrzymywania, że był, sprawdził i kesz jest na miejscu?
Nie chce mi się teraz sprawdzać, czy podwójne okeszowanie obiektu jest już oficjalnie zabronione, czy to tylko zalecenie wynikające z dobrych obyczajów, ale co powstrzyma kogoś złośliwego od niszczenia cudzych keszy zakładanych w "jego" miejscówce?

ps. to czysto teoretyczne rozważania niezwiązane z postępowaniem żadnego konkretnego człowieka.
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re:

Post autor: łowca »

subo pisze:A może najzwyczajniej na świecie autor nie chce archiwizować kesza, bo chce by tam był, ale nie ma czasu na jego przygotowanie? Może chce zrobić skrzynkę lepszą niż podławkowiec albo podparapetnik?
I tak przed dwa lata? :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: subo »

Nie, no oczywiście, że bez przesady. Ale sam mam kesza, którego od kilku miesięcy nie jestem w stanie reaktywowac, bo po prostu nie mam kiedy..
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: ronja »

Dezerterzy pisze:
ronja pisze:(..)Może i nawet taki przykład by się znalazł gdzieś wśród keszerów bliskich koleżance, tak użalającej się parę postów wyżej ?...
Czy kolega niejako odpisując koleżance, ma na myśli konkretne przypadki? ..o jak to jest?
Wrzucę taki spokojny przypadek z Waszego podwórka, bez nicka i OP, by nie dawać powodów do Waszych kolejnych historii spiskowych. Chodzi tylko o to, czy w takim przypadku widać jednoznaczną intencję i czy na takim przykładzie można "wrzucać" autorowi, że wykorzystuje mechanizm zawieszania kesza niezgodnie z jego przeznaczeniem:

... kilka wpisów o znalezieniach i komentarze (brak przesłanek do sądzenia, że z keszem jest coś nie tak),
20.04.14 znalezienie,
26.04.14 komentarz, o ile pamiętam gwiazdka (bez znaczenia, bo nic o problemach),
5.05.14 godz. 22:18 zawieszenie (bez info o problemach z keszem),
5.05.14 godz. 22:19 odwieszenie (bez info o tym, co było wcześniej),
... kilka wpisów o znalezieniach (bez zgłaszania kłopotów z keszem),
6.05.14 znalezienie (bez sygnałów o nieprawidłowościach),
7.05.14 komentarz (bez znaczenia dla trwania kesza),
15.06.14 zawieszenie kesza (bez info o powodach)
10.10.14 gotowy do szukania (bez info o tym, co się działo),
... potem znalezienia, bez info o stanie kesza, itd.

Niby nic takiego, ale co się stało np. 5.05.14 ? Dla mnie to legalne "techniczne zawieszenie", jak każde inne w systemie, bez względu na nick`a ? Jesteś w stanie na podstawie tej sekwencji wpisów napisać coś o powodach, intencjach, charakterze autora, o sytuacji która wymusiła taki ruch ? Sądzisz, że na podstawie samego wpisu w systemie możesz w tej sytuacji np. zarzucić autorowi celowe odstępstwo od reguł i w związku z tym pojechać po nim ? Zdaje się, że nie.
Lepiej więc poprosić RR o ponowne spojrzenie na "zawieszenia techniczne" i być może wypracowanie z keszerami jakiegoś wspólnego stanowiska na przyszłość.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: ronja »

szanto pisze:
ronja pisze:Szanto - takie teksty dyskwalifikują Cię jako członka COG
Kolega już któryś raz mnie zwalnia z pełnionej funkcji. Nie Ty mnie wybierałeś i nie Ty mnie kolego będziesz dyskwalifikował...
Nie zwalniam Cię z COG-u, tylko zwracam uwagę, że jako jego członkowi wolno Tobie mniej, niż więcej. Tym "więcej" był bezpodstawny atak na Alexa, podparty autorytetem COG-u. Jeśli uważasz, że masz do tego prawo, to sam się dyskwalifikujesz. To ważny sygnał dla RR i dla społeczności - chodzi o kwestie zaufania dla "władz" i kwestie ich wiarygodności. A te nadal bardzo mocno nadwyrężasz, rzucając kolejne, bezpodstawne oskarżenia o kolejny przewał zrobiony przez Alexa:
szanto pisze:Zawsze ma to miejsce, gdy krytykuję poczynania alexa22.
alex22 - to Twoje kolejne konto? Które to już?
O co Ci chodzi ? Dołączyłeś do jakiejś krucjaty przeciwko Alexowi ? Masz jakieś dowody w jakiejś nowej sprawie ? A może Ci najnormalniej w świecie odpaliło coś pod kopułą i nie ogarniasz podstawowych rzeczy ? Obojętnie, który z podanych powodów jest podstawą - każdy z nich wystarcza, by zadać sobie pytanie o Twoją neutralność i rzetelność w pełnieniu funkcji w COG-u.

EDIT: korekta "odnośnika"
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Iwmali
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: wtorek 25 czerwca 2013, 10:35
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [Nowy Layout OCPL] Propozycje zmian i inne pomysły

Post autor: Iwmali »

Zadałam pytanie skierowane do COG-u i RR, to nie jest miejsce na takie wycieczki personalne... ponawiam swoje pytanie co zrobić z miejscem, które od kilku lat jest blokowane, chciałabym tam założyć swojego kesza, ale nie mogę, proszę o odpowiedź, dlaczego one były kilka razy archiwizowane i ponownie odwieszane. jest to m.in. ta skrzynka. http://opencaching.pl/viewcache.php?cacheid=9320
Pisałam już do COG-u i do właściciela i nadal kicha.
Dzień bez kesza - dzień stracony.
ODPOWIEDZ