'Epitafium' na bana dla Wołka

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
maryush
Forumator
Posty: 986
Rejestracja: czwartek 07 kwietnia 2011, 13:13
Podziękował;: 26 razy
Otrzymał podziękowań: 63 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: maryush »

Sajmon, napisałeś dokładnie to co sam chciałem. Nie, nie to o pejczach, tylko to wcześniej ;)
Sama informacja 4:1 czy 3:2 nic nie daje (nie wiemy nadal kto bauje bez dania racji czyli na kogo nie głosować w następnym roku), a jedynie zostawia nowe pole do spekulacji. A jeśli ktoś będzie chciał dyskutować na temat danego bana to niech to robi z tymi RRowcami, którzy go dawali, a nie z bogu ducha winymi tymi, którzy byli przeciw, jak w tym przypadku R00t7, któremu, jak się okazało, się poniekąd obrywa za niewinność. A powody do bana powinny być a tyle mocne, że każdy RRowiec nie powinien mieć problemu z obronieniem swojego zdania powaznymi argumentami. Jasne, zbanowany nie będzie zachwycony, ale jeśli jest uczciwy to pretensji do RR miał nie będzie.
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: krystiant »

maryush pisze:RRowcami
Nie bałeś się tak napisać :shock:
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Agatha
Wyjadacz
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek 07 maja 2012, 21:31
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 8 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Agatha »

Według mnie sprawa powinna być ponownie rozpatrzona, bo nawet za wulgaryzmy w opisie skrzynki taka kara się nie należy... Z tego, co pamiętam za "****" w keszu Śniega wystarczyła blokada skrzynki.
Za ten post autor Agatha otrzymał podziękowanie:
snieeegu
rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: rredan »

etnamars pisze:
rredan pisze:Zauważ że K&J sami przekręcają nicka Lensera pisząc Lanser :)
I właśnie zdałem sobie sprawę, że permanentnie i z premedytacją (chociaż za pierwszym razem tłumaczyła mnie głuchota) przekręcam ksywę jednego z keszerów :oops: . Komarokocie, solennie obiecuję, już nigdy świadomie nie nazwę Ciebie KomuUmarłKot-em!
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

Lza pisze:a może będą kolejne dymisje/abdykacje?


Jakieś propozycje...?
Awatar użytkownika
Dezerter
Wyjadacz
Posty: 274
Rejestracja: środa 11 września 2013, 08:58
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Dezerter »

got100 pisze:
Lza pisze:a może będą kolejne dymisje/abdykacje?


Jakieś propozycje...?
My mamy propozycję, a raczej komunikat ;)

Niniejszym rezygnujemy z uczestnictwa w strukturach OC TEAM, tj. z pełnienia funkcji COGowiczów w województwie zachodniopomorskim.
Prosimy o odebranie nam przywilejów związanych z pełnioną funkcją.
Dziękujemy za współpracę i serdecznie pozdrawiamy.
Dezerterzy
Bełkot ronji jest bardzo wymowny.
Może zmienisz gatki? Jakby coś uciskało... :idea:
Awatar użytkownika
Whatever
Wyjadacz
Posty: 418
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 09:22
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Post autor: Whatever »

Co by nie mówić - szeroko rozumianej RR doskonale udała się nagonka, tego jeszcze nie grali.
[url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=3306][img]http://www.opencaching.pl/statpics/3306.jpg[/img][/url][url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=976][img]http://geokrety.org/statpics/976.png[/img][/url]
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

got100 pisze:,a nie uważasz, że już wtopiła?
Każda Rada ma swoje trupy w szafie. Krystalicznie czystej nie znajdziesz. Obecna też dołożyła. Nawet bym się nie zdziwił, gdyby w tej szafie znalazła się większa afera, niż w słynnej już szafie Lesiaka. Przy każdych wyborach mamy nadzieję, że następnych jazd nie będzie. I to powinno nas i wybranych najbardziej interesować.
Pisałem wcześniej - każda Rada może zmienić swoją decyzję, szczególnie jeśli zaistniały nowe okoliczności. Nannette pyta o ewentualne zgłoszenie. W tym wątku było już ich tyle, że nie sądzę, by specjalnie trzeba było tworzyć nowe. Mała prośba do Rady - zróbcie coś, co pozwoli skończyć Wam kadencję na plusie, z czego następcy będą mogli czerpać wzory bez obaw o krytykę :)
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

ronja pisze:
got100 pisze:,a nie uważasz, że już wtopiła?
Każda Rada ma swoje trupy w szafie. Krystalicznie czystej nie znajdziesz. Obecna też dołożyła. Nawet bym się nie zdziwił, gdyby w tej szafie znalazła się większa afera, niż w słynnej już szafie Lesiaka. Przy każdych wyborach mamy nadzieję, że następnych jazd nie będzie. I to powinno nas i wybranych najbardziej interesować.
Pisałem wcześniej - każda Rada może zmienić swoją decyzję, szczególnie jeśli zaistniały nowe okoliczności. Nannette pyta o ewentualne zgłoszenie. W tym wątku było już ich tyle, że nie sądzę, by specjalnie trzeba było tworzyć nowe. Mała prośba do Rady - zróbcie coś, co pozwoli skończyć Wam kadencję na plusie, z czego następcy będą mogli czerpać wzory bez obaw o krytykę :)


A może mając na uwadze fakt, iż RR która w tej chwili nas reprezentuje, nie jest tak naprawdę większościowym głosem społeczeństwa (przynajmniej tego które oddało swój głos) oraz to, w jaki sposób został potraktowany przez nią jeden z uczestników naszej zabawy, warto by było pomyśleć o wotum nieufności w stosunku do RR. Myślę, że miesięczna ankieta z możliwością zagłosowania załatwiłaby sprawę.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2047
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 52 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

got100 pisze: A może mając na uwadze fakt, iż RR która w tej chwili nas reprezentuje, nie jest tak naprawdę większościowym głosem społeczeństwa (przynajmniej tego które oddało swój głos) oraz to, w jaki sposób został potraktowany przez nią jeden z uczestników naszej zabawy, warto by było pomyśleć o wotum nieufności w stosunku do RR. Myślę, że miesięczna ankieta z możliwością zagłosowania załatwiłaby sprawę.
Wtedy jednak zakwestionujesz ustalone zasady, które dotąd obowiązywały. Bardzo niebezpiecznym procederem jest incydentalne ustalanie praw pod publiczkę. Poprzedni skład RR, mimo braku większościowego zaufania, nie był narażony na ryzyko nowych wyborów, mimo dość kontrowersyjnych decyzji. Ale nie odrzucam pomysłu. Widzę go jednak tak, że ewentualne nowe ustalenia zaczęłyby obowiązywać od nowych wyborów.
Pamiętaj, że RR z reguły nie będzie reprezentantem każdego. Czy miałem robić rokosz po poprzednich wyborach, bo moich wybrańców było tam mniej ? I co ? Nowe wybory, do skutku ? Zauważ też, że RR zawsze była reprezentantem tylko tych, co zagłosowali, jak w realnych wyborach, zgodnie z przyjętymi regułami. Czy reszta (jakieś kilkanaście tysięcy niegłosujących, może troszkę mniej) powinna wtedy/teraz zrobić własne wybory ?
Dopuszczam Twój pomysł "teraz" jedynie wtedy, gdy cała piątka zmaluje jakiś super-numer, zagrażający systemowi, jego jedności i trwałości. Jeśli ktoś pojedynczo nawali, to może wyjść z twarzą i zrezygnować. Zastąpi go ktoś kolejny z listy.
Brakuje nam czegoś w rodzaju "konstytucji" społeczności. Zupełnie nie mamy przepisów wyborczych i regulaminów funkcjonowania "organów". Regulamin jest tylko szkieletem zasad i to nie wszystkich. Nad tym warto popracować.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
dulus
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: wtorek 27 listopada 2012, 13:12
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: dulus »

Dezerterzy pisze:
got100 pisze:
Lza pisze:a może będą kolejne dymisje/abdykacje?


Jakieś propozycje...?
My mamy propozycję, a raczej komunikat ;)

Niniejszym rezygnujemy z uczestnictwa w strukturach OC TEAM, tj. z pełnienia funkcji COGowiczów w województwie zachodniopomorskim.
Prosimy o odebranie nam przywilejów związanych z pełnioną funkcją.
Dziękujemy za współpracę i serdecznie pozdrawiamy.
Dezerterzy

To kto obejmuje/ będzie obejmował stanowisko COGowiczów w województwie zachodniopomorskim ?
Dlaczego nie ma oficjalnego stanowiska RR w danym wątku- http://forum.opencaching.pl/viewtopic.php?f=19&t=6297 ?
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Żywcu »

A mi brakuje, sprawnego moderatora (nie wiem, czy w ogóle jakiś jest...) - tyle razy odbiegacie od tematu i poruszacie istotne tematy. Warto podzielić wątek.
Za ten post autor Żywcu otrzymał podziękowanie:
chinczyk
Awatar użytkownika
art_noise
Forumator
Posty: 875
Rejestracja: sobota 27 września 2008, 00:30
Podziękował;: 50 razy
Otrzymał podziękowań: 46 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: art_noise »

got100 pisze: A może mając na uwadze fakt, iż RR która w tej chwili nas reprezentuje, nie jest tak naprawdę większościowym głosem społeczeństwa (przynajmniej tego które oddało swój głos) oraz to, w jaki sposób został potraktowany przez nią jeden z uczestników naszej zabawy, warto by było pomyśleć o wotum nieufności w stosunku do RR. Myślę, że miesięczna ankieta z możliwością zagłosowania załatwiłaby sprawę.
Kto wie czy tak się ta sytuacja nie powinna zakończyć. Bezsensowny ban na Wołku jest faktem, dyskutujemy tutaj już ponad tydzień i nadal nikt nie wie czy RR wogóle zajmuje się sprawą tego bana czy po prostu czytając forum uśmiecha się pod nosem i ma w du*ye oburzenie społeczności oc.pl Bo jak na razie to tylko R00t się wypowiadał.
ronja pisze:Dopuszczam Twój pomysł "teraz" jedynie wtedy, gdy cała piątka zmaluje jakiś super-numer, zagrażający systemowi, jego jedności i trwałości. Jeśli ktoś pojedynczo nawali, to może wyjść z twarzą i zrezygnować. Zastąpi go ktoś kolejny z listy.
Ok, każdy ma swój próg kiedy uważa że jest coś nie tak i czas na zmiany. Dla Ciebie jest to "jakiś super-numer, zagrażający systemowi, jego jedności i trwałości", a dla mnie mściwy ban na użytkowniku którego się nie lubi, ban dany przy pierwszej byle okazji. Dodatkowo jak już bana się dało to jak ktoś się burzy - olać go. Gdzie jest RR (poza R00t)? Wypowie się w końcu co dalej i z tą sytuacją? Czy uważa że jako "władza" nie musi się tłumaczyć ze swoich decyzji na forum?
Dla mnie przy tej sprawie nawaliło 3 głosujących za banem - więc może wyjść z twarzą i zrezygnować. Zastąpi go ktoś kolejny z listy.

A i jeszcze na szczęście mamy rezolutnych ludzi w dziale IT więc mam nadzieję że potencjalne pomysły tej i kolejnych RR w stylu "jakiś super-numer, zagrażający systemowi, jego jedności i trwałości" po prostu nie wprowadzą w życie.
Za ten post autor art_noise otrzymał podziękowanie:
got100
http://www.youtube.com/watch?v=UymAoyAT_bI

Serce zostało na OC. Rozum przeszedł na GC.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Żywcu »

art_noise pisze:Dla mnie przy tej sprawie nawaliło 3 głosujących za banem - więc może wyjść z twarzą i zrezygnować. Zastąpi go ktoś kolejny z listy.

A i jeszcze na szczęście mamy rezolutnych ludzi w dziale IT więc mam nadzieję że potencjalne pomysły tej i kolejnych RR w stylu "jakiś super-numer, zagrażający systemowi, jego jedności i trwałości" po prostu nie wprowadzą w życie.
Podobnie myślę, ale nie tak samo...
Okazało się, że luka w systemie jest błogosławieństwem :? Ja bym wolał sprawny system 8)


P.S. i to nadal OT...
W sprawie Wołka; wycofajcie się z tej decyzji - jest niewłaściwa, głupia i niesprawiedliwa :!:
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

Żywcu pisze:A mi brakuje, sprawnego moderatora (nie wiem, czy w ogóle jakiś jest...) - tyle razy odbiegacie od tematu i poruszacie istotne tematy. Warto podzielić wątek.


Święta racja. Zatem sprawę Wołka (niestety nadal nierozstrzygniętą) zostawiamy na miejscu, a sprawę "RRgejt" proponuję przenieść trochę wyżej.
ODPOWIEDZ