'Epitafium' na bana dla Wołka

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

rredan
Stały bywalec
Posty: 157
Rejestracja: wtorek 11 października 2011, 19:55
Podziękował;: 32 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: rredan »

sajmon pisze:Chyba, że w głosowaniach RR nie ma 'neutralnych'?
O ile mi wiadomo, to są.

W samej sprawie dotąd się nie wypowiadałem, poznałem kiedyś obie, a w zasadzie wszystkie trzy strony: zgłaszającego, zgłaszanego i podpisanych pod mailem z rozstrzygnięciem i o istnieniu konfliktu wiem, więc nie znając szczegółów było mi niezręcznie. Czekałem na jakieś rewelacje ale nie pojawiło się nic ponad to, co poniżej:
wołki.lca pisze:umieszczania przez założyciela skrzynki "Uciśniony Lord Lans er Pierwszy - OP81TA" tekstów obraźliwych, oraz innych nieprawidłowości dokonywanych przez użytkownika Wołki.Lca


Te "inne nieprawidłowości", to chyba mniejszego kalibru, bo domyślam się, że w zgłoszeniu podano to najcięższe? Chodzi o może mało eleganckie ale nawet nie ordynarne, a wulgarne wcale przekręcenie nicka? Czyli jeśli ktoś założy skrzynkę "Uciśniony wredan", to dostanie 3 miesiące bana i to nie "statystycznego", a brak możliwości zalogowania się do serwisu? Napisać, że to drakońskie rozwiązanie, to mało.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

Jadąc do pracy pomyślałem sobie, że jednak jakiś poziom niezależności RR powinien być zachowany. Piszę o jawności głosowań. Obecne oddolne naciski mogą w przyszłości wpłynąć negatywnie na gotowość do podejmowania decyzji przez jej poszczególnych członków. W ten sposób może się okazać, że w hipotetycznie istotnej dla ogółu sprawie będziemy mieli impas, bo nikt nie będzie chciał się narazić komukolwiek. Myślę, że informacja "RR głosowała nad sprawą w stosunku 3:2, 5:0, 4:1, 3-1-1") powinna być ostateczną, bez listingu kto i za czym. W ten sposób zachowana będzie autonomia decyzji RR, nie będzie żądań mailowych (forumowych) "dawać, kto i za czym". To chyba do przyjęcia przez wszystkich, we wspólnym interesie, dla zapewnienia sprawności funkcjonowania RR. Znowu bronię RR ? To chyba ta świąteczna atmosfera sprawiła :)
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

art_noise pisze:
got100 pisze:Ja jednak chciałbym wiedzieć, kto nacisnął te cholerne przyciski. r00t7, z Tobą jest najlepszy kontakt z RR, powiedz nam, czy jest szansa na ujawnienie tej tajemnicy?
Jeśli głosowanie było 4:1 no to już wiadomo kto.

Jeśli 3:2 to mamy 4 opcje:
1) Leone na nie. Alex22, K&J, Ladymoon na tak
2) Alex22 na nie. Leone, K&J, Ladymoon na tak
3) K&J na nie (wersja humorystyczna). Leone, Alex22, Ladymoon na tak
4) Ladymoon nie nie. Alex22, Leone i K&J na tak

Wiecej opcji nie ma. I teraz może jakieś zakłady? Ja stawiam do puli 3 piwa na opcję... A nie powiem ;) Zakłady proszę zgłaszać na PW :D


E tam, na PW nie będzie tak smakować. Ja stawiam 3 "Bosmany" na pierwszą opcję. Ciekawe na jakiej opcji wyląduje "Lech"? :D
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

got100 pisze:...Ciekawe na jakiej opcji wyląduje "Lech"? :D
Hmm. Lech czy Pils, bo to pewna różnica ? Osobiście polecam małe, niszowe browary, z technologią daleką od przemysłowej :) Myślę, że Lecha możesz wykluczyć, Pilsa zostawić jako poznańską ciekawostkę, a skupić się np. na Czarnkowie, Miłosławiu. Wybór będzie zależał od Twoich preferencji, także wtedy, gdy "Lech" będzie oznaczał zupełnie coś innego :wink:
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

ronja pisze:
got100 pisze:...Ciekawe na jakiej opcji wyląduje "Lech"? :D
Hmm. Lech czy Pils, bo to pewna różnica ? Osobiście polecam małe, niszowe browary, z technologią daleką od przemysłowej :) Myślę, że Lecha możesz wykluczyć, Pilsa zostawić jako poznańską ciekawostkę, a skupić się np. na Czarnkowie, Miłosławiu. Wybór będzie zależał od Twoich preferencji, także wtedy, gdy "Lech" będzie oznaczał zupełnie coś innego :wink:


Ostatnio w Szczecinie robi karierę piwo z Bojanowa.
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: sajmon »

ronja pisze:Jadąc do pracy pomyślałem sobie, że jednak jakiś poziom niezależności RR powinien być zachowany. Piszę o jawności głosowań. Obecne oddolne naciski mogą w przyszłości wpłynąć negatywnie na gotowość do podejmowania decyzji przez jej poszczególnych członków. W ten sposób może się okazać, że w hipotetycznie istotnej dla ogółu sprawie będziemy mieli impas, bo nikt nie będzie chciał się narazić komukolwiek. Myślę, że informacja "RR głosowała nad sprawą w stosunku 3:2, 5:0, 4:1, 3-1-1") powinna być ostateczną, bez listingu kto i za czym. W ten sposób zachowana będzie autonomia decyzji RR, nie będzie żądań mailowych (forumowych) "dawać, kto i za czym". To chyba do przyjęcia przez wszystkich, we wspólnym interesie, dla zapewnienia sprawności funkcjonowania RR. Znowu bronię RR ? To chyba ta świąteczna atmosfera sprawiła :)
Jeżeli członek RR ma solidne argumenty dla swojego stanowiska i się go nie wstydzi, nie powinien mieć problemu z odpowiedzią, jakie stanowisko przyjął w sprawie.
Głosujemy na konkretnych ludzi. Przy wyborach fajnie byłoby wiedzieć, czy członek-kandydat np głosował za / przeciw likwidacji mobilniaków, czy jak tu będzie firmował prywatne gierki między userami.

Nie chodzi o to, by każda 'pierdoła' była roztrząsana i publikowane były jakieś stenogramy głosowań, ale tu uważam, że ktoś pojechał po bandzie.
Zaglądałem do wątku o banach. Od założenia wątku jest tego raptem 1,5 strony i jak mniemam są to wszystkie bany w OC. Mamy tam wysyp banów z 2011 (bliskie daty, jakaś zadyma?) i kilka z 2012 (dotyczą chyba 1 usera z różnymi nickami). Jeden z 2013. Wszystkie 2-4 tygodnie. Na koniec z tego roku Wołek z banem wiosennym za wulgarne logi (2 tyg - po dochodzeniu) i TRZY MIESIĄCE za opis kesza, który wszyscy już chyba znają... Coś tu jest nie halo.
Za ten post autor sajmon otrzymał podziękowania (total 4):
RanwersRobmaryushgot100
etnamars
Forumator
Posty: 1530
Rejestracja: niedziela 08 lutego 2009, 14:57
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 43 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: etnamars »

rredan pisze: Chodzi o może mało eleganckie ale nawet nie ordynarne, a wulgarne wcale przekręcenie nicka?
Epitety jak z retoryki Macierewicza albo Niesiołowskiego:) Brawo:)
Jeszcze można dopisać ohydne, obleśne, wredne i zaplute.

Zauważ że K&J sami przekręcają nicka Lensera pisząc Lanser:)
To chyba bardziej obraźlwe? Prawda?

A dotychczasowy lancer-one, jest czarny, zwykle z boxem na dachu. :wink:

A propos hazardu:
Podobnież bukmacherzy strasznie słabo płacą za opcję nr 1.
Z drugiej strony - ciekawe czemu już ponad 20 osób zna wynik głosowania, a reszta nie.
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

got100 pisze:Ostatnio w Szczecinie robi karierę piwo z Bojanowa.
Sorry, przeoczyłem. Ich IPA jest interesująca.
sajmon pisze:...Jeżeli członek RR ma solidne argumenty dla swojego stanowiska i się go nie wstydzi, nie powinien mieć problemu z odpowiedzią, jakie stanowisko przyjął w sprawie.
Głosujemy na konkretnych ludzi. Przy wyborach fajnie byłoby wiedzieć, czy członek-kandydat np głosował za / przeciw likwidacji mobilniaków, czy jak tu będzie firmował prywatne gierki między userami.
Niby tak, jednak chyba nie powinno dochodzić do działań prawie ekshibicjonistycznych. Warunek podstawowy - ludzie w RR cieszą się zaufaniem publicznym (wynik wyborczy nie zawsze to odzwierciedla) i nie mają na swoim koncie totalnych wałów.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
r00t7
Centrum Obsługi Geocachera
Posty: 2110
Rejestracja: niedziela 19 lipca 2009, 22:26
Podziękował;: 74 razy
Otrzymał podziękowań: 49 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: r00t7 »

ronja pisze:Jadąc do pracy pomyślałem sobie, że jednak jakiś poziom niezależności RR powinien być zachowany. Piszę o jawności głosowań. Obecne oddolne naciski mogą w przyszłości wpłynąć negatywnie na gotowość do podejmowania decyzji przez jej poszczególnych członków. W ten sposób może się okazać, że w hipotetycznie istotnej dla ogółu sprawie będziemy mieli impas, bo nikt nie będzie chciał się narazić komukolwiek. Myślę, że informacja "RR głosowała nad sprawą w stosunku 3:2, 5:0, 4:1, 3-1-1") powinna być ostateczną, bez listingu kto i za czym. W ten sposób zachowana będzie autonomia decyzji RR, nie będzie żądań mailowych (forumowych) "dawać, kto i za czym". To chyba do przyjęcia przez wszystkich, we wspólnym interesie, dla zapewnienia sprawności funkcjonowania RR. Znowu bronię RR ? To chyba ta świąteczna atmosfera sprawiła :)
ronja pisze:
got100 pisze:Ostatnio w Szczecinie robi karierę piwo z Bojanowa.
Sorry, przeoczyłem. Ich IPA jest interesująca.
sajmon pisze:...Jeżeli członek RR ma solidne argumenty dla swojego stanowiska i się go nie wstydzi, nie powinien mieć problemu z odpowiedzią, jakie stanowisko przyjął w sprawie.
Głosujemy na konkretnych ludzi. Przy wyborach fajnie byłoby wiedzieć, czy członek-kandydat np głosował za / przeciw likwidacji mobilniaków, czy jak tu będzie firmował prywatne gierki między userami.
Niby tak, jednak chyba nie powinno dochodzić do działań prawie ekshibicjonistycznych. Warunek podstawowy - ludzie w RR cieszą się zaufaniem publicznym (wynik wyborczy nie zawsze to odzwierciedla) i nie mają na swoim koncie totalnych wałów.
kurczę, mam wrażenie że zmiana składu RR zmieniła Twoje stanowisko o tym gremium o 100% :) kiedyś same joby teraz pochwały ? no no :) a może mi się tylko zdaje.

wyniki głosowań - ok może i powinny być tajne, ale nie w takim przypadku jak to rredan napisał : kara jest drakońska. O zgrozo jak ktoś nazwie teraz keszera kozłem albo osłem, to już chyba rok dostanie bana :)
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Rob
Forumator
Posty: 889
Rejestracja: wtorek 15 czerwca 2010, 11:26
Podziękował;: 21 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Rob »

r00t7 pisze:O zgrozo jak ktoś nazwie teraz keszera kozłem albo osłem, to już chyba rok dostanie bana :)
Ja nawet nie chcę myśleć co będzie jak komuś w chwili podwyższonego poziomu adrenaliny wyrwie się coś gorszego. Wykluczenie z OC? Publiczna chłosta?
ObrazekObrazek
sajmon
Wyjadacz
Posty: 357
Rejestracja: czwartek 17 października 2013, 10:39
Podziękował;: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 26 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: sajmon »

Rob pisze: Publiczna chłosta?
Może jakiś cykl eventów? :)
Obowiązkowe pejcze i stroje w klimacie...

eeee, to znaczy.... :oops: nieważne... ;)
Ale jakieś wspólne spijanie browarów z zakładu art_noise'a, czemu nie? Do upodlenia (dla ułatwienia można mieszać) ;)
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: ronja »

r00t7 pisze:kurczę, mam wrażenie że zmiana składu RR zmieniła Twoje stanowisko o tym gremium o 100% :) kiedyś same joby teraz pochwały ? no no :) a może mi się tylko zdaje.
Zmiana składu RR nie miała wpływu. Obserwuję dyskusję, biorę w niej udział, zastanawiam się - podobnie jak inni. RR nigdy nie będzie miała statusu "nietykalności" i za głupotę będzie dostawała joby. Jeśli komuś się marzy dogmat nieomylności RR, to beze mnie. Teraz mamy czas po pewnym przesileniu. Możemy go wykorzystać do ustalenia dobrych reguł na przyszłość. A jeśli obecna RR z nich skorzysta, to będzie tylko plusem. Poprzednia RR nie poradziła sobie i moja ocena pozostała bez zmian. Obecna też może wtopić i wtedy moje prywatne relacje z jej członkami nie będą miały wpływu na ocenę.
Jesteś kolejną kadencję w RR. Zobacz, że kolejny raz różni ludzie wyciągają także do Ciebie rękę, by pomóc w rozładowaniu emocji, impasu, wtopy, by wyprzedzić np. następne screeny z wewnętrznych dyskusji RR, nowe jazdy. Oprócz bieżących spraw, zgłoszeń macie obowiązek wypracowania dobrych standardów i realizowania ich. Może więc więcej czasu poświęcicie na obrobienie się, niż na obecność na forum (może tu zostać Wasz rzecznik prasowy, o ile go sobie już ustanowiliście) ?
Obrazek Obrazek
got100
Wyjadacz
Posty: 340
Rejestracja: niedziela 01 września 2013, 21:59
Podziękował;: 13 razy
Otrzymał podziękowań: 10 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: got100 »

ronja pisze:
r00t7 pisze:kurczę, mam wrażenie że zmiana składu RR zmieniła Twoje stanowisko o tym gremium o 100% :) kiedyś same joby teraz pochwały ? no no :) a może mi się tylko zdaje.
... Obecna też może wtopić i wtedy moje prywatne relacje z jej członkami nie będą miały wpływu na ocenę...
,a nie uważasz, że już wtopiła?
Awatar użytkownika
Nannette
Forumator
Posty: 1044
Rejestracja: czwartek 26 czerwca 2008, 12:00
Podziękował;: 20 razy
Otrzymał podziękowań: 24 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Nannette »

to ja jeszcze raz zapytam RR> Jakiej formy zgłoszenia oczekujecie (oficjalny mail, zgłoszenie priv, petycja?) by sprawa bana trafiła do ponownego rozpatrzenia ?
Za ten post autor Nannette otrzymał podziękowanie:
art_noise
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Awatar użytkownika
Lza
Rada Techniczna
Posty: 1621
Rejestracja: poniedziałek 19 października 2009, 10:01
Podziękował;: 24 razy
Otrzymał podziękowań: 81 razy

Re: 'Epitafium' na bana dla Wołka

Post autor: Lza »

a może będą kolejne dymisje/abdykacje?
ODPOWIEDZ