Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

malyjakub
Nowy na forum
Posty: 1
Rejestracja: sobota 31 maja 2014, 08:10
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: malyjakub »

No i stało się !
Oczywiście gratuluję zwycięzcą, zwłaszcza że znaleźli się na niej moi Faworyci ! I tyle słodyczy !
Długo zastanawiałem się nad umieszczeniem tego posta na forum, ale po rozmowie z kilkoma uczestnikami tak wspaniałej zabawy jakim jest szukanie skrzyneczek i nabraniu rocznego doświadczenia, bytności tu i tam ..... stało się.
W keszu OP80GB w logobooku znalazłem wpis który nie powinien chyba się znajdować ! Członek COG-u, recenzent keszy, oceniający powstałe kesze, robiący wykłady młodym założycielom robi taki wpis !!!! Panie k.mil-u to naprawdę nie przystoi! Takim wpisem zaświadczył Pan swój stosunek do innych kolegów keszerów ? Na mnie prawie półwiecznym człowieku może to i nie zrobiło wrażenia i wcale mnie to nie szokuje, ale muszę wziąć pod uwagę to że czytają to też nasze nie zawsze dorosłe pociechy ! Myślę że 6 czy 7 latek czytając taki wpis............ !
Kończąc życzę całej nowej Radzie Rejsu podejmowania tylko słusznych kroków ! A Panu k.mil proponuje pochylić trochę głowę i co najmniej wrócić do Krępy i naprawić to co Pan zepsuł !
Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 19 grudnia 2011, 21:55
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Trochę goryczy do słodyczy !

Post autor: k.mil »

malyjakub pisze: po rozmowie z kilkoma uczestnikami
Nie pchaj się w ten system, naprawdę. Już i tak zbyt wiele osób w nim siedzi. Oboje (i nie tylko) zapewne wiemy o czym mówię. Gratuluję, sięgnęliście dna.
Nie zaskakuje, że to ja padłem ofiarą ataku w właśnie tym okresie powyborczym, a tłumaczyć przed publiką się nie zamierzam. Kto chce, zapraszam na priv.
Oba posty do śmietnika.
Pozdrawiam.

Edycja: literówka.
- Born stupid?
- Try again!
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Trochę goryczy do słodyczy !

Post autor: łowca »

k.mil pisze: Nie zaskakuje, że to ja padłem ofiarą ataku w właśnie tym okresie powyborczym, a tłumaczyć przed publiką się nie zamierzam
Nawulgaryzowałeś w logbooku, a zamiast przeprosić robisz z siebie ofiarę nagonki? Gratulacje. :twisted:
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
Piostu
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: wtorek 02 października 2012, 12:30
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Trochę goryczy do słodyczy !

Post autor: Piostu »

k.mil pisze:....
Oba posty do śmietnika.
....
Szukam we wskazanym dziale : http://forum.opencaching.pl/viewforum.php?f=27
i nie widzę ....
Oboje (i nie tylko) zapewne wiemy o czym mówię.
Ja nie wiem o co chodzi, ale mnie również nie pasują wulgaryzmy w logbookach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2071
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: krystiant »

Piostu pisze:Ja nie wiem o co chodzi, ale mnie również nie pasują wulgaryzmy w logbookach.
Ja też... Pewnie się po prostu nie lubią... A wulgaryzmy to ani w logbookach, ani w logach, ani w mowie... Poniżej pewnego poziomu człowiek nie powinien schodzić żeby móc się nazywać człowiekiem. Jak mawiał w wojsku mój sze kompanii: "zachowuj się byle jak, ale się zachowuj..."

ps. przeniosłem na razie do Hyde Parku żeby co poniektórzy widzieli, że są tacy, którym wulgaryzmy się nie podobają...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
subo
Wyjadacz
Posty: 381
Rejestracja: piątek 23 września 2011, 16:05
Podziękował;: 9 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: subo »

A może ktoś zacytuje, bo może "wulgaryzm" dla każdego znaczy co innego? Np "kretyn" to osoba chora na kretynizm, zupełnie zwykłą chorobę? :-)
...

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chinczyk
Wyjadacz
Posty: 465
Rejestracja: środa 12 października 2011, 00:20
Podziękował;: 40 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: chinczyk »

Wpisać się za kogoś w logbooku , i narzucać tam mięska może każdy więc na tym bym zakończył temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
ronja
Forumator
Posty: 2053
Rejestracja: środa 24 września 2008, 19:51
Podziękował;: 31 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: ronja »

Przyglądam się zdjęciu logbooka i zastanawiam, czy wpis pod logiem k.mila jest dokonany tym samym charakterem pisma i kolorem pisaka. Duże zdjęcie w dobrej rozdzielczości pewnie bardziej by to wyjaśniało.
@malyjakub - nie wiem, z kim rozmawiałeś, ale ostatnio w niektórych kręgach dzieją się rzeczy mało przyjemne. Ich poziom jest równie nieciekawy. Być może mamy tu właśnie przykład zwyczajnego podłożenia świni ? System zna wiele takich sytuacji.
Za ten post autor ronja otrzymał podziękowania (total 2):
chinczykk.mil
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
k.mil
Wyjadacz
Posty: 212
Rejestracja: poniedziałek 19 grudnia 2011, 21:55
Podziękował;: 14 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: k.mil »

Skoro tyle osób nakręciło się tym tematem to napiszę jednak kilka słów.

Pomimo tego, że może i zasłynąłem z kilku kontrowersyjnych poglądów to NIGDY nie byłem zwolennikiem przekleństw w tej grze, a tym bardziej w logach czy logbooku. Szkoda, że do tej pory nie robiliśmy z dziewczyną zdjęć logbooków, bo sytuacja okazała by się klarowna już po pierwszym poście. Wpisu dokonywała ona i z pośpiechu pozostawiliśmy pole "wrażenia" puste. Doszliśmy do wniosku, że na spokojnie opiszemy wrażenia w logu co też zrobiliśmy. Zgodzę się ze zdaniem, że przydałoby się zdjęcie w większej rozdzielczości, niż ta miniaturka na której nawet w pełni słowa nie widać.
Przykre jest to, że słyszę słowa oczerniające mnie od człowieka, którego nigdy nie widziałem ani nawet nie wymieniłem z nim ani jednego słowa czy to realnie czy virtualnie. Ani nawet ta osoba nie wysłała do mnie żadnej wiadomości prywatnej, a o całym logu dowiaduje się z forum. Dodatkowo ta osoba podsyła na publicznym forum sfabrykowane dowody. Malyjakubie, mógłbym również publicznie przedstawić nicki osób z którymi rozmawiałaś i którzy zainspirowali Cię do napisanie tego postu w aktualnym okresie, jednak tego nie zrobię bo w życiu staram się trzymać pewien poziom pod który nigdy nie schodzę.
Nie mam ani czasu ani chęci wkręcać się w tą wojnę, gadajcie sobie dalej i róbcie kolejne zdjęcia z moimi logami. Lata mi to koło oczywistej części ciała.

Kiedyś na tym forum "osobiste wycieczki" były karane ostrzeżeniami, a teraz przenosi się posty do hyde parku? Liczę, że jednak któryś z moderatorów zrobi z tym tematem należny mu porządek.
- Born stupid?
- Try again!
Pyra
Wyjadacz
Posty: 424
Rejestracja: czwartek 24 czerwca 2010, 21:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: Pyra »

Witam
Padło tu dość mocne słowo i oskarżenie.
Wulgaryzm, słowo pochodzące od łacińskiego wulgaris, co oznacza:zwykły, potoczny, w wielu językach jednak oznacza wyraz nieprzyzwoity, ordynarny...
W prawodawstwie polskim mamy Kodeks Wykroczeń, którego artykuł 141 mówi: "Kto w miejscach publicznych umieszcza nieprzyzwoite napisy, rysunki albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze grzywny do 1500 złotych." O ile logbook, nie jest raczej miejscem publicznym w rozumieniu prawa, to log internetowy, już tak.
W związku z powyższym, takie oskarżenie wymaga dostarczenia niepodważalnych dowodów, bez takowych prawo może działać w drugą stronę.
W związku z tym, albo ujrzymy tu niepodważalne dowody winy k.mila, albo powinien On zostać publicznie przeproszony.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szanto
Wyjadacz
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 22 września 2011, 19:41
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: szanto »

Czytam ten cały wątek i jestem ogólnie zniesmaczony. :?
Podejrzenie członka COG'u o chamski wpis do LB, członka, który z natury i z obowiązku pełnionej funkcji jest identyfikowany w OC jako tzw. ZARZĄD, nie mieściło mi się w głowie. :shock:
k.mil popełnił błąd pozostawiając wolne pole w opisie wrażeń podczas zdobycia skrzynki :!: i jakiś hamulec to wykorzystał wpisując wulgaryzmy [dzięki pyra - już znamy ich wykładnię :D ] pod jego wpisem i podszywając się pod jego osobę. :evil:
Może nie do końca ktoć chciał Ci zaszkodzić osobiście ale wykorzystał sposobność aby Cię oczernić i przykleić łatkę, którą tutaj włąśnie wałkujemy. :|
k.mil - nie przejmuj się debilami [pyra, proszę bez definicji 'debil']- cały świat jest ich pełen. :lol:
Miej do tego dystans chłopie, bo wrzody pewne. :!:
[miało być bez buziek ale jakoś tak było za poważnie :)]
Obrazek ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
łowca
Forumator
Posty: 1141
Rejestracja: środa 30 grudnia 2009, 10:15
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 33 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: łowca »

K.milu
za nadinterpretację na Twoją niekorzyść zawartości logbooka - przepraszam
Obrazek Obrazek
Jeśli hobby koliduje ci z pracą - zmień pracę.
alex22
Forumator
Posty: 594
Rejestracja: poniedziałek 01 września 2008, 19:46
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: alex22 »

Tutaj jest duże zdjęcie do obejrzenia...

https://picasaweb.google.com/lh/photo/Z ... directlink

Takie rzeczy się zdarzają i nikt z tego powodu nikogo nie ma prawa oczernić! Nikt nie złapał k.mila za rękę, więc równie dobrze mogła zrobić to inna osoba, która dotarła do skrzynki po nim a przed następnym keszerem.

Sam miałem kiedyś podobną sytuację, kiedy to inni poszukiwacze skrzynek na forum próbowali wpierać keszerom, że członek COGu wpisał mnie do logbooka kesza przy którym nie byłem. Było słowo przeciw słowu, bo Ci nawet zdjęcia nie zrobili do czasu aż sam pojechałem 200km do kesza, zrobiłem zdjęcie logbooka i wkleiłem na forum.

W tym przypadku zdjęcie raczej nic nie pokazuje i nie może być dowodem, pewnie specjalnie jest takie małe, aby nie dało się rozpoznać własnego charakteru pisma. Znam k.mila od lat i wiem, że nie posunął by się do takiego wpisu w logbooku.
Wiem, też że nie wszystkim pasuje k.mil jako członek COGu, bo to do tego pije autor wątku. Nie do k.mila keszera tylko do k.mila członka COGu. Ponieważ k.mil wyraża swoje zdanie, którego się trzyma i nie zmienia z dnia na dzień pod wpływem czyjegoś telefonu.
[url=http://geokrety.org/mypage.php?userid=1110][img]http://geokrety.org/statpics/1110.png[/img][/url][url=http://www.opencaching.pl/viewprofile.php?userid=4502][img]http://www.opencaching.pl/statpics/4502.jpg[/img][/url]
Piostu
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: wtorek 02 października 2012, 12:30
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: Piostu »

Muszę przyznać że nie przyszło mi do głowy że ktoś może dopisać taką "laurkę" do wpisu poprzednika.
Dlatego pragnę również przeprosić k.mila za moje podejrzenia w jego kierunku, co niniejszym czynię.

Swoją drogą dziękuję opatrzności za nawyk wpisywania głupiego "TFTC :)" pod każdym naszym logiem :)

edit: literówka
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
dallas
Wyjadacz
Posty: 457
Rejestracja: czwartek 21 czerwca 2012, 22:17
Podziękował;: 11 razy
Otrzymał podziękowań: 15 razy

Re: Wulgaryzmy w logach (było Trochę goryczy do słodyczy !)

Post autor: dallas »

Słowo H... piszemy przez CH

Sorki, zboczenie zawodowe. :wink:
Za ten post autor dallas otrzymał podziękowanie:
chinczyk
ODPOWIEDZ