Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Wszystko co nie mieści w innych tematach...

Moderator: Moderatorzy

Pyra
Wyjadacz
Posty: 424
Rejestracja: czwartek 24 czerwca 2010, 21:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 13 razy

Re: Geocaching jako projekt unijny!! SKARBY NA MAZOWSZU

Post autor: Pyra »

Witam
Doc_with_the_dog pisze:... Robi to non profit, a potem jeszcze jakiś trol zgłosi mu kesza jako nieregulaminowego. ...
Trzeba zakładać regulaminowe :wink:
Bardziej boli, jak w efekcie akcji medialnej, w której ludzie widzą tylko kilka słów "ukryte skarby", "fanty które można zabrać"... potem kesze giną, bo w końcu, znalazłem, to moje... Niestety, ale aktualnie media nastawione są nie na informowanie, a na sensacje, bo to bardziej przykuwa uwagę, i więcej można zarobić na reklamach.
Albo inny troll, który traktuje zabawę, zgodnie z maksymą: "po nas choćby potop" czyli po znalezieniu kesze są odkładane byle gdzie, byle jak, albo nawet po prostu rzucone do pobliskiego rowu i jeszcze zgłasza pretensje, że skrzynki nie są szybko reaktywowane bo nie ma co szukać...
Wracając do tematu, niestety, ale dotacje unijne mają swoje wymagania. Normalnie można by zlecić sprawę na umowę zlecenie "Panu Władkowi", ale Urząd wymaga, "papierów". Te znów są generowane i przetwarzane przez urzędników, którzy muszą dostać pensję. Uważam, że w związku z tym, nie powstanie ani jeden kesz, za to "kupa kasy" pójdzie w szeroko pojętą reklamę, nowe stanowiska dla urzędników, zakupy GPSów, które po jakimś czasie zostaną "po cichu" rozdysponowane wśród "swoich". Krótko mówiąc, kasa pójdzie na to za co można dostać faktury, a najlepiej jeszcze ogłosić przetarg...
W firmie dostajemy sporo dotacji, np. ostatnio musieliśmy zamówić 500 bolców do plombowania przycisków (wynik kontroli UTK). Normalnie chłopaki brali na warsztacie kilka gwoździków fi 2mm, docinali na 13mm i na końcu wiercili otworek 1mm do przełożeniu drutu do plombowania. Teraz trzeba było zamówić w firmie, która jest jedynym producentem z certyfikatem (nota bene, wydanym przez wspomniany UTK) na Polskę. Faktura na owe 500 bolców, opiewała na 8725zł (dla niedowiarków: osiem tysięcy siedemset dwadzieścia pięć zł), a waży to jakieś może 100g. Oczywiście zużycie każdego "gwoździka" musi być udokumentowane, przez prowadzącego robotę, który wypisuje kilka dokumentów, potem magazynierka, następne papiery i wprowadzenie do systemu, nadane koszty roboty, wpisane do kolejnych dokumentów... Proszę Państwa, na to idzie kasa...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Żywcu
Forumator
Posty: 2510
Rejestracja: środa 26 marca 2008, 08:38
Podziękował;: 61 razy
Otrzymał podziękowań: 64 razy
Kontakt:

Re: Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Post autor: Żywcu »

Działanie moderacyjne: przeniosłem całość do odpowiedniego działu i uogólniłem tytuł (ze względu na ograniczenie długości, zniknęło "SKARBY NA MAZOWSZU"). Jest tu nieco OT, ale na razie nie ciacham...
Tomanek111
Wyjadacz
Posty: 208
Rejestracja: piątek 17 maja 2013, 20:54
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Post autor: Tomanek111 »

Witam!
A ja tam nie rozumiem po co mieszają się instytucje państwowe tam, gdzie się ludzie sami organizują i dobrze im to wychodzi. Portal OC jako wolny i niezależny, nie powinien przykładać ręki do takich projektów. Są inne portale. Mi to pachnie komerą, za chwilę pojawi się sponsoring geocachingu (chyba nawet już jest) i szlak trafi całą zabawę. Pamiętam czasy dobrego "Przystanku Woodstock", gdzie nie było sponsorów, na scenie nie pojawiali się prezydenci i było wspaniale. A dziś jak widzę całą przestrzeń obok dużej sceny, zajętą przez sponsorów, latające samolociki, malujące na niebie biało- czerwone barwy ,to aż jechać mi się nie chce. Oby nasza zabawa nie zdechła w podobny sposób.
Poza tym widać, że zestawienie ilości zakładających i poszukujących to nie jest proporcja 50/50, więc jeśli przybędzie tych drugich (w imię kampanii promocyjnej), to wielu "zakładaczom" się odechce dbać o swoje skrzynki i zakładać nowe.
Pozdrawiam!
Tomanek111
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
miklobit
Forumator
Posty: 1431
Rejestracja: poniedziałek 20 września 2010, 12:24
Podziękował;: 17 razy
Otrzymał podziękowań: 53 razy
Kontakt:

Re: Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Post autor: miklobit »

Tomanek111 pisze:Witam!
A ja tam nie rozumiem po co mieszają się instytucje państwowe tam, gdzie się ludzie sami organizują i dobrze im to wychodzi. Portal OC jako wolny i niezależny, nie powinien przykładać ręki do takich projektów. Są inne portale.
A ja nie rozumiem, czemu wrzucasz wszystkich do jednego worka.
Są instytucje państwowe których zainteresowanie geocachingiem żadnej szkody (nam) nie czyni a może nawet ułatwiać to i owo. Mam na myśli np. Lasy Państwowe.
Poza tym nigdzie nie ma tu mowy o ingerencji w organizację zabawy a jedynie o wykorzystaniu geocachingu
jako motywu przewodniego do szerszych działań. Jeśli instytucje państwowe wydadzą nasze pieniądze na materiały informacyjne w których będzie mowa o geocachingu, to twoim zdaniem zagraniczne portale bardziej zasługują na taką informację niż nasze ?
Awatar użytkownika
krystiant
Forumator
Posty: 2069
Rejestracja: środa 29 października 2008, 23:55
Podziękował;: 19 razy
Otrzymał podziękowań: 75 razy

Re: Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Post autor: krystiant »

miklobit pisze:
Tomanek111 pisze:Witam!
A ja tam nie rozumiem po co mieszają się instytucje państwowe tam, gdzie się ludzie sami organizują i dobrze im to wychodzi. Portal OC jako wolny i niezależny, nie powinien przykładać ręki do takich projektów. Są inne portale.
[...] Jeśli instytucje państwowe wydadzą nasze pieniądze na materiały informacyjne w których będzie mowa o geocachingu, to twoim zdaniem zagraniczne portale bardziej zasługują na taką informację niż nasze ?
I dlaczego nie spróbować zadbać o to, żeby te informacje były rzetelne...
Poczytaj zanim się zapytasz :wink:
Proszę o przemyślane wypowiedzi zgodne z REGULAMINEM FORUM a w szczególności z punktem 11, 12 i 13

Obrazek Obrazek Obrazek
Staram się zachowywać właściwe proporcje - znalezień więcej niż postów ;-)
Elvis7
Forumator
Posty: 767
Rejestracja: poniedziałek 10 października 2011, 10:29
Podziękował;: 38 razy
Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: Geocaching jako projekt unijny! (.. i z tym związane...)

Post autor: Elvis7 »

W ramach tej dyskusji chciałem tylko powiedzieć, że idea geocachingu jest postrzegana pozytywnie też na wyższych szczeblach. Za dwa tygodnie w Rzeszowie odbędzie Forum Innowacji w Turystyce-
http://www.forum-innowacji.eu/informacje/program/
gdzie w jednym z tematów są nowe technologie i ich zastosowanie dla turystyki. W ramach tego panelu wypowiadać się będzie Hanbei, walczę aby doprosić jeszcze kogoś z naszego środowiska. Ale i tak wszystkich zapraszam, kto ma czas i chęci może się jeszcze zarejestrować (udział jest bezpłatny).
Za ten post autor Elvis7 otrzymał podziękowanie:
lavinka
ODPOWIEDZ